Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Usługa Games for Windows Live przestanie działać w lipcu 2014 roku?

66 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2013 o 13:08, TobiAlex napisał:

To nie to samo, bo aby grać w gry na XBOX / XBOX360 nie potrzebowałeś tej usługi, mogłeś
grać w gry offline.

Owszem, ale dodatki, patche i multiplayer stały się niedostępne. Tutaj jest to podobnie - większość gier z GfWL ma tryb offline, więc będzie się dało w nie grać (chociażby Fallout 3). Ale nie po sieci.

Dnia 20.08.2013 o 13:08, TobiAlex napisał:

Tu jest kompletnie inaczej, bo są gry, które wymagają tej usługi (DRM).

I z nimi będzie problem, chyba że powstaną oficjalne witaminki.

Dnia 20.08.2013 o 13:08, TobiAlex napisał:

No jestem ciekaw, co MS wymyśli, bo w Polsce to wiadomo - tylko płaczki są, natomiast
w USA zapewne pojawi się jakiś pozew zbiorowy.

W USA pozwy może i będą, ale nikt nic nie wygra. Licencja mówi wyraźnie. MS może wyciągnąć wtyczkę w każdej chwili i nikomu nic do tego. Tyczy się to także Steama, PSNu, iTunes i całej reszty usług sieciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy serii Batman i gry BioShock 2 (w tym będzie też DLC Minerva Den):

od jakiegoś czasu trwają prace nad usunięciem GFWL z tych gier; będą więc steamowe

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=619976

Sam mam kilka gier GFWL i nie widzi mi się inny wymysł Micro$oftu w zamian GFWL, poza Steamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnoż Microsoft na jedno ze stanowisk kierowniczych odpowiedzialnych za GFWL zatrudnił jednego z bylych pracowników steam, także już widać pierwsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na prawdę wyciągną wtyczkę i w konsekwencji wyłącza sporo gier, to nagle jedynym sposobem, aby móc korzystać z legalnie zakupionych licencji będzie zostanie piratem - paranoja.
Nie wspominając o fakcie, że w sklepach ciągle są pudełka z grami wymagającymi GFWL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Batman AC w wersji GOTY wymaga ciągłego połączenia GFWL, konto offline nie działa, a
> save''y są trzymane na serwerze ;(
Jeśli masz Batman AC na Steamie, to nie masz już się czego obawiać od paru dni razem z Arkham City nie wymagają GFWL i dodano do nich osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezsens skoro wydałem moją kasę np. na Dead Rising 2 Off The Record to chcę się bawić za rok za dwa i za trzy gdy najdzie mnie ochota... A tak to cracki to będzie coś co będę pobierał masowo bo mam kilka gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 13:34, Half-Life22 napisał:

Co się tyczy serii Batman i gry BioShock 2 (w tym będzie też DLC Minerva Den):

od jakiegoś czasu trwają prace nad usunięciem GFWL z tych gier; będą więc steamowe

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=619976

Sam mam kilka gier GFWL i nie widzi mi się inny wymysł Micro$oftu w zamian GFWL, poza
Steamem.

O sry nie zauważyłem twojego komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Batman Arkham Asylum
Batman Arkham City
GTA IV
DiRT 2
DiRT 3
F1 2010
F1 2011
Test Drive Ferrari Racing Legends
Dawn of War 2
Microsoft Flight
Street Fighter IV
Resident Evil 5
Resident Evil ORC
Quantum of Solace
Bulletstorm
Gears of War
FUEL
Red Faction Guerilla
Fallout 3

Jeśli stracę dostęp do tych gier, brak możliwości zapisywania stanu gry, oraz możliwość ściągania DLC, które zakupiłem to "lekko" się wkur...ę i już nigdy M$ nie dostanie ode mnie ani grosza... Ale wiem, że oni i tak mają to w D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2013 o 14:13, Kwietas napisał:

Fallout 3

Jeśli stracę dostęp do tych gier, brak możliwości zapisywania stanu gry, oraz możliwość
ściągania DLC, które zakupiłem to "lekko" się wkur...ę i już nigdy M$ nie dostanie ode
mnie ani grosza... Ale wiem, że oni i tak mają to w D.


Dziwne, mój " Fallout 3 " EK nie łączy się z Live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 14:18, Vojtas napisał:

Jeśli MS uniemożliwi rozgrywkę w gry wymagające tego gówna, to mogą spodziewać się fali
pozwów.

Haha, nie:
http://www.xbox.com/en-US/legal/livetou

"1.7. Can Microsoft change the Services or my use of it? We may change the Services at any time, for any reason or no reason"

"9. [...] You cannot recover any other damages, including consequential, special, indirect, incidental, or punitive damages and lost profits. This limitation applies to anything related to this Agreement, for example: [...] the Services [...] your content, third-party content (including code), third-party programs, or third-party conduct;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie muszą robić nic. Po prostu to wyłączą i nie będą dbać o płacze tej garstki, która
> w daną grę gra przez GfWL.
>
> Tak zrobili, gdy zamykali Live dla pierwszego Xboksa. Nie przejmowali się niczym.

bo gre mogles sobie pobrac przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 14:53, Arachnos napisał:

i tutaj Vojtas ma rację, MS w polskim sądzie przegra. W USA można sobie w umowie pisać
co się chce ale nie unas


Nie tylko w Polsce, w całej EU przegra. O tym, że Europa potrafi postawić na swoim, MS już się przekonał w przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co ja w takim razie zrobię z moimi pudełkowymie, nie-Steamworksowymi:

"Operation Flashpoint: Red River"

"Bulletstormem"

oraz

"Gears of War"?

Tej trzeciej gierki to nawet na Steamie nie można kupić. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować