poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2005 o 12:39, Vel Grozny napisał:

Po prostu niektóre założone na nowo tematy są póki co niepotrzebne...


Masz rację, ale rzeczywiście tylko niektóre tematy są niepotrzebne. Nie masz chyba nic przeciwko, na przykład, kontynuacji Kwasów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:45, Jasió napisał:

Masz rację, ale rzeczywiście tylko niektóre
tematy są niepotrzebne. Nie masz chyba nic przeciwko, na przykład, kontynuacji Kwasów? :)

Skądże znowu, bo pierwszy post był dowcipem - co prawda pamiętam, że był niedawno w Kwasach, ale dalej mnie śmieszy :D

Zostawianie starych tytułów przy postach jest dla mnie dość dziwne, przyzwyczaiłem się, że zmienia się wszędzie... To ma tak być, czy to błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2005 o 12:47, Vel Grozny napisał:

Zostawianie starych tytułów przy postach jest dla mnie dość dziwne, przyzwyczaiłem się, że zmienia
się wszędzie... To ma tak być, czy to błąd?


Wow jesteś robotnikiem, to wyżej czy niżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:35, Vel Grozny napisał:

CDP zrezygnował chyba z bardzo dobrego systemu antyspamowego, czyli liczenie punktów za posty, tylko
jeśli dodano je w odstępie godziny...
Chyba, że czegoś nie zauważyłem?


Jeśli tak, to sprawdzają się moje przypuszczenia na temat taktyki CDProjektu. Zarówno regulamin jak i system awansów wskazywałby na to, że CDP chciało zrobić forum na innej zasadzie niż poprzednie, z cdprojekt.info. Tam dyskusja toczona była na dość wysokim poziomie, przeciętny post był dużo dłuższy, przez co typowi spamerzy nie mogli w skuteczny sposób realizować swoich celów, gdyż za bardzo wyróżniali się z tłumu. Można powiedzieć, że poprzednie forum było w pewnym sensie ekskluzywne, dla wybranych. Wybranych, w sensie: ludzi, którzy umieją pisać poprawnie po polsku i mieć własne zdanie na pewne tematy. Teraz zaś mamy sytuację zgoła odmienną – forum dla mas. Dla każdego, kto tylko ma ochotę pisać cokolwiek. I już pojawiają się rodzynki w stylu kolesia, który założył cztery tematy o lionhearcie, w każdym spamując niezrozumiałymi strzępkami zdań. Takich ludzi będzie pojawiać niestety się więcej. Oczywiście zupełnie skrajne przypadki będą nadal tępione, ale nie wróci porządek i ład z cdprojekt.info. Nawet kNOT na razie nie działa, jak dotychczas brudną robotę zamykania tematów musi wykonywać TYHE, która przecież też nie jest w stanie dostrzec wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:47, Vel Grozny napisał:

Zostawianie starych tytułów przy postach jest dla mnie dość dziwne, przyzwyczaiłem się, że zmienia
się wszędzie... To ma tak być, czy to błąd?


Zgłosiłem to już w wątku technicznym. Nikt na razie nic nie napisał z CDP o tym, aczkolwiek niektórzy uważają, że tak jest lepiej, gdy tytuły zostają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Moje poprzednie pytanie już nieaktualne. Sorki trzeba było przeczytać poprzednią stronę. Ciekawe co będzie wyżej. Albo niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:54, Andrij napisał:

To może jak rozwijamy się w kierunku Forum Ludowego to można by zmienić nazwę Forumowej Mafii na Solidarność :):):).

Wiesz, napisałbym, żebyś dał to do kwasów, ale jeszcze wyjdzie, że mam coś do Miłościwie nam Panującego i podpadnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że tym razem zdobycie własnego tytułu będzie możliwe tylko przez "naznaczenie" moderatorów. Bo na poprzednim forum sytuacja wyglądała średnio dobrze. Połowa ludzi z własnymi statusami, nie dlatego że sobie zasłużyli tylko byli na nim wystarczająco długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 13:01, BajteK_ napisał:

Fajnie, tytuly moglyby w ogole zniknac i byloby fajnie ;/.

---> A ja myślę inaczej. Jeśli ktoś ma spamować, to będzie, czy to dla samego spamowania, dla nowego tytułu, dla jak największej ilości postów, to nie będzie mieć dużego znaczenia. Ja uważam że można było zostawić stare tytuły, ewentualnie zamienić je wszystkim na obecne odpowiedniki, bo nikt nie pisałby by wrócić do poprzedniego statusu. Ale nie sądze by i to wiele dało, niektórych rzeczy nie da się chyba uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:59, Todryk napisał:

Mam nadzieje, że tym razem zdobycie własnego tytułu będzie możliwe tylko przez "naznaczenie" moderatorów. Bo na poprzednim
forum sytuacja wyglądała średnio dobrze. Połowa ludzi z własnymi statusami, nie dlatego że sobie zasłużyli tylko byli na
nim wystarczająco długo...


Wiesz, ile trwało zdobycie własnego tytułu? Jakieś półtora roku (u mnie chyba tyle trwało), w wielu przypadkach nawet dłużej... To była nagroda za spędzenie na nim naprawdę dużej ilości czasu. Nie dało się tego osiągnąć zwykłym spamem - choć przyznaję, że za moich czasów był tylko jeden moderator niezależny i panowała dużo większa pobłażliwość - inaczej groził degrad...

Pamiętaj, że dziennie nie dało się zarobić dużo punktów. Kiedyś były podawane wymagania, ile jest potrzebne na zostanie własnotytułowcem, i zapewniam Cię, że ta ilość była astronomiczna.

Zresztą może o tym wiesz - nie pamiętam, ile byłeś na forum CDP, ale chciałbym, żebyś spojrzał na tamto forum z perspektywy ludzi, którzy byli z nim (prawie) od początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem od poczatku! I bardzo sie do niego przywiazalem. Byl taki system, ze na dzien kazdy uzytkownik mogl zdobyc 4 pkt, a, zeby zdobyc 1 pkt trzeba bylo pisac posty w conajmniej godzinnym odstepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:47, Vel Grozny napisał:

Zostawianie starych tytułów przy postach jest dla mnie dość dziwne, przyzwyczaiłem się, że zmienia
się wszędzie... To ma tak być, czy to błąd?


Hah gratuluję nowego tytułu ;)... Szkoda mi starego... w końcu byłem Własnowtytułowcem :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2005 o 13:29, Monte Christo napisał:

Hah gratuluję nowego tytułu ;)... Szkoda mi starego... w końcu byłem Własnowtytułowcem :S


może ta opcja będzie kiedyś dostępna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 13:15, Vel Grozny napisał:

Wiesz, ile trwało zdobycie własnego tytułu? Jakieś półtora roku (u mnie chyba tyle
trwało), w wielu przypadkach nawet dłużej... To była nagroda za spędzenie na nim naprawdę dużej ilości czasu. Nie dało się
tego osiągnąć zwykłym spamem - choć przyznaję, że za moich czasów był tylko jeden moderator niezależny i panowała dużo większa
pobłażliwość - inaczej groził degrad...



Zdobycie własnego tytułu było tylko dla wytrwałych ;) Mi sie to nigdy nie udalo :P Ale to głównie dlatego, że sytuacja na forum stała się nie do wytrzymania, denerowało mnie szczególnie zachowanie moderatorów niezależnych. Nie wiem jak z tym jest teraz, przyznam się szczerze nie śledziłam całego przebiegu zmiany forum, więc jesli byłby ktoś miły i napisał jak to teraz jest z tymi modami... nadal jedna krytyka modera = 2 tytuły w dół?

A jesli chodzi o nowe tytuły... znów rozpocznie sie wyscig szczurów o nie ;) Zobaczymy kto będzie pierwszy, powodzenia ;) Z jednej strony (strony cdp) jest to dobre, bo zmusili uzytkowników "starych" do ozywienia dyskusji i pisania aby do własnego tytułu dojść ponownie, a "nowi" nie sa pokrzywdzeni.
Patrząc jednak z drugiej strony (strony uzytkownika), szkoda spedzeonych dni, miesiecy, lat i napisanych "kilogramów" tekstu :) Ale cóż, bywa... jak coś jest nowe to od początku do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 13:32, hunter22 napisał:


> Hah gratuluję nowego tytułu ;)... Szkoda mi starego... w końcu byłem Własnowtytułowcem :S

może ta opcja będzie kiedyś
dostępna...


MAm nadzieję - nie chcę mieć jakiegoś innego tytułu nie Czarodziciel. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 13:39, Ciechan napisał:

I zaczęło się. Jest już paru "roboli" więc zaraz każdy będzie pisać spamerskie posty (jak ten :P) byle tylko zdobyć jak
najwyższy tytuł...


Oj zdziwisz się bardzo ;) Nie każdy będzie dążyć do wyższego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 13:34, Mika napisał:

Zdobycie własnego tytułu było tylko dla wytrwałych ;) Mi sie to nigdy nie udalo :P Ale to głównie
dlatego, że sytuacja na forum stała się nie do wytrzymania, denerowało mnie szczególnie zachowanie moderatorów niezależnych.

Jak już wspominałem - mi się udało dość szybko dospamić do własnego tytułu (byłem chyba 3 osobą, której się to udało), ale modzi byli bardziej pobłażliwy. Najwięcej na forum byli Destro, Fallen i CooL_ZeeK. Później doszło paru nowych, gdy przybyło użytkowników...
Co do modów niezależnych - w większości uważam, że zachowywali się w porządku. Czasem zdarzały się sprawy mocno dyskusyjne...

Dnia 08.10.2005 o 13:34, Mika napisał:

Nie wiem jak z tym jest teraz, przyznam się szczerze nie śledziłam całego przebiegu zmiany forum, więc jesli byłby ktoś
miły i napisał jak to teraz jest z tymi modami... nadal jedna krytyka modera = 2 tytuły w dół?

Na razie nic się nie dzieje, podejrzewam, że to dlatego, ze dopiero forum wystartowało. Później wróci pewnie to samo

Dnia 08.10.2005 o 13:34, Mika napisał:

A jesli chodzi o nowe tytuły...
znów rozpocznie sie wyscig szczurów o nie ;) Zobaczymy kto będzie pierwszy, powodzenia ;) Z jednej strony (strony cdp)
jest to dobre, bo zmusili uzytkowników "starych" do ozywienia dyskusji i pisania aby do własnego tytułu dojść ponownie,
a "nowi" nie sa pokrzywdzeni.
Patrząc jednak z drugiej strony (strony uzytkownika), szkoda spedzeonych dni, miesiecy, lat
i napisanych "kilogramów" tekstu :) Ale cóż, bywa... jak coś jest nowe to od początku do konca.

Trochę mi żal tego własnego tytułu. Największą jego zaletą było nieoskarżanie mnie o spamowanie. Inni użytkownicy (nawet nie moderatorzy) często "upominali" innych, żeby nie spamowali, oskarżali ich o nabijanie postów, co w istocie robili oni sami. Ja byłem wolny, bo już awansować nie mogłem (choć odkąd byłem księciem znacznie mniej się udzielałem, choć bardzo dużo go czytałem - teraz znowu więcej, bo nowe forum jest dla mnie czymś nowym do zbadania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się