poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2014 o 15:47, Tyler_D napisał:

Jeszcze rozumiałbym wpisywanie tam linków coś takiego
ale ranga?


Swoją drogą ktoś tam, już nie powiem kto, lata sobie z linkiem w ramach WT i nie wyciągnięto żadnych konsekwencji wobec tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - nie da się wpisać w pole statusu np. Delegat i czy to sprawdziłeś? Tak swoją drogą, to też mi się to wydaje bez sensu, bo tak naprawdę każdy może sprawdzić jaki kto ma status w Statystykach roba006, a co dopiero Moderatorzy, którzy mają tam wiele przeróżnych rozmaitości w swoich narzędziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 16:00, Prince_Miki napisał:

Tak swoją drogą, to też mi się to wydaje bez sensu, bo tak naprawdę każdy może sprawdzić
jaki kto ma status w Statystykach roba006 [...]


Gwoli ścisłości - mimo, że na chłopski rozum logicznym wydaje się być branie pod uwagę statystyk roba, to oficjalnie niestety trzeba je pominąć podczas ustalania kwestii organizacyjnych. Wszelkie zasady na gram.pl odnoszą się do tego, co wchodzi w skład serwisu, oraz opierają się na tym, co wchodzi w skład serwisu. Gramstaty nie są integralnym elementem gramu [a szkoda], lecz projektem zewnętrznym, który zresztą sam rob określa jako "nieoficjalny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tylko wyjaśniłem jak ma się sprawa z Gramstatami i ich udziałem w organizowaniu gramu. Nie wnikam w resztę problemu, niech modkowie wyjaśnią dokładnie dlaczego jest tak, a nie inaczej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:14, Prince_Miki napisał:

Ale przecież Moderatorzy mogą zajrzeć do swoich narzędzi i tam dobrze widać czy to Własnotytułowiec,
czy też nie.

Choć może wydaje się to niepojęte, są tacy użytkownicy forum, którzy nie wchodzą do tego tematu i nie mają pojęcia o statystykach roba. Są też tacy, którzy wypowiadają się/czytają tylko komentarze pod artykułami. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 15:59, Outlander-pro napisał:

Swoją drogą ktoś tam, już nie powiem kto, lata sobie z linkiem w ramach WT i nie wyciągnięto
żadnych konsekwencji wobec tego...

Nadal? Wydaje mi się że nie choć widziałem to raz czy dwa, znaczy u dwóch różnych osób.

Zresztą podobnie było z moim fajkowym awatarem, mój był zły chociaż inne faje wówczas były dopuszczalne. ;D

Delegat? Nie, nie sprawdziłem ale jestem na 99% pewien że jest taka zależność.

Rick - to nadal nie zmienia faktu że niemożność wpisania sobie niższego statusu w wt jest [ aby na pewno? co najmniej raz taki przypadek miał miejsce ] kuriozalne . :D Bo niby czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:20, Rick napisał:

Choć może wydaje się to niepojęte, są tacy użytkownicy forum, którzy nie wchodzą do tego
tematu i nie mają pojęcia o statystykach roba. Są też tacy, którzy wypowiadają się/czytają
tylko komentarze pod artykułami. :p

No to już jest ich problem. Zresztą jak kogoś obchodzą rangi, to i może trochę na forum poszperać. :) Wiem to sam po sobie, bo jak dołączyłem do tego forum, to też mnie interesowały rangi, więc postanowiłem trochę się "zanurzyć" w temacie, tak więc użyłem forumowej wyszukiwarki, wpisałem słowo "statusy" i znalazłem ten temat. Po jakichś 10 minutach już praktycznie wiedziałem wszystko na temat gramowych statusów.

EDIT:
@Tyler_D: Dlaczego jeszcze nigdy tego nie sprawdziłeś? Nie ma się czego bać, bo wystarczy, że tylko na chwilkę sprawdzisz czy dany status się wklepał, a następnie szybko go usuniesz, żeby uniknąć ewentualnych nieporozumień. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak mi przyszło do głowy - załóżmy, że taki niby-Delegat dostanie degrada. No i wyświetla mu się nowa ranga, ale wyższa niż Delegat. Znając życie, to dyskusja odnośnie tej kary i rozbieżności statusów ciągnęłaby się przez kilka stron różnych tematów na forum i pewnie jej wynikiem byłoby kilka kolejnych kar.
Pewnie nijak to się ma do faktycznego powodu... ale zawsze cuś. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, ZoSo, czemu tak bronisz wszystkiego, co tylko Moderator powiedział? Trzeba mieć też własne zdanie. Wtedy Moderator wyjaśniłby niedowiarkom, że ta osoba miała Delegata wpisanego w WT i byłby koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:33, theZoSo napisał:

A tak mi przyszło do głowy - załóżmy, że taki niby-Delegat dostanie degrada. No i wyświetla
mu się nowa ranga, ale wyższa niż Delegat.

Np: Sekretarz. So what? Dostał degrada? Ma niższą rangę? Nie ma WT? No sorry ale ja tu nie widzę problemu. Gram jest na tyle malutki i na tyle hermetyczny - zwłaszcza przy najwyższych rangach że większość wyjadaczy wie na oko kto ma jaką rangę już nie mówiąc o tym że ktoś musiałby mieć chyba nie po kolei w głowie by wykłócać się o czyjegoś degrada ... Już nie mówiąc o tym że fałszywa ranga poszłaby tylko z małej litery więc to widać gołym okiem.

Prince Jan... Princusiu Mikusiu - nie chce mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2014 o 17:28, Tyler_D napisał:

Rick - to nadal nie zmienia faktu że niemożność wpisania sobie niższego statusu w wt
jest [ aby na pewno? co najmniej raz taki przypadek miał miejsce ] kuriozalne . :D Bo
niby czemu?

A, nawet poszukałem posta z wyjaśnieniem. :)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=30682

Moje zdanie jest takie, że jak dostajesz własny tytuł to powinien on byc "własny". :) Tak samo było ze znaczkami płci. Była o to "walka", w końcu się pojawiły, ale byli faceci, którzy ustawiali sobie znaczek "kobiecy". No niby można, kto komu zabroni, ale nie po to się o to tyle walczyło i petycje pisało, żeby ludzie sobie robili z tego jaja. Tak samo jest z tytułami. To twój własny tytuł, nie narzucony przez cdp/gram, więc niech będzie własny. :)

Co do przypadków, to nie mogę się wypowiadać za czasy, w których nie byłem modem. :P Ale jeśli np. ktoś nie był "zgłoszony" istnieje prawdopodobieństwo, że moderator po prostu tego nie zauważył. To tak jak z czytaniem własnego tekstu - dopóki nie rzuci ci się w oczy jakiś rażący błąd, idziesz dalej. I nie zwracasz uwagi na drobne literówki, jak np. poprzestawiane litery. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedział to samo co ja? Sry, nie widziałem. Po prostu napisałem to, co wydaje mi się całkiem logiczne. Wg. mnie jeden powód do wojenek na linii userzy - moderatorzy mniej, to byłby całkiem spoko deal w zamian za zaledwie niemożność wpisania sobie WT w postaci któregokolwiek z istniejących na forum statusów.

@Tyler
Dunno, tak se palnąłem. Zapewne masz rację... chociaż odnośnie tego "nie po kolei w głowie" to bym był ostrożny. Nie o takie rzeczy robił się na gramie hałas. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:41, Rick napisał:

A, nawet poszukałem posta z wyjaśnieniem. :)

Tego to nie widziałem na oczy chyba nigdy.

Dnia 14.10.2014 o 17:41, Rick napisał:

własny status to przywilej dla tych najbardziej zasłużonych, a ustawianie sobie istniejących statusów to nie jest to czego od takiej osoby by się oczekiwało.

xD

Choćby od czasu gdy był na forum WuTek który ''przyznał się'' do piractwa i oberwałem banem nic mnie nie zdziwi. ;)

Generalnie wywody z tego posta są mocno naciągane, bo może to być mylnie odbierane ... litości. To mniej więcej tak samo kuriozalne jak zabronienie by ustawić sobie awatara do góry nogami. :D Może kiedyś byli tak nierozsądni ludzie by nie patrzeć czy status jest z małej czy wielkiej litery albo wierzyliby że ktoś od CDP bo ma tak wpisane w randze ale teraz? Oh come on.

Dnia 14.10.2014 o 17:41, Rick napisał:

Moje zdanie jest takie, że jak dostajesz własny tytuł to powinien on byc "własny". :)
Tak samo było ze znaczkami płci. Była o to "walka", w końcu się pojawiły, ale byli faceci,
którzy ustawiali sobie znaczek "kobiecy". No niby można, kto komu zabroni, ale nie po
to się o to tyle walczyło i petycje pisało, żeby ludzie sobie robili z tego jaja.

Ilu? Dwóch? Ja pamiętam właśnie tylu. Poza tym - nie ma to jak walczyć o pietruszkę - chce być forumową kobietą? Nie będzie. Wadzi komuś? Niet. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Tyler_D chciał jeden powód podam kilka:

1. W przypadku degrada byłby problem ponieważ: Przykładowo WT ustawia sobie "Delegat" później łamie regulamin, Moderator go degraduje o stopień niżej z czego się robi "Sekretarz" i weź tu później tłumacz dlaczego mimo degrada użytkownik ma Sekretarza a nie Brygadzistę. - Czyli powód numer jeden zamieszanie.
2. Dokłada nam to pracy przy weryfikacji statusu. - Chociaż to nie spory problem, ale jednak dokłada pracy co się równa opóźnieniom przy innej interwencji.
3. Wprowadzanie w błąd innych.

@Prince_Miki
> Boże, ZoSo, czemu tak bronisz wszystkiego, co tylko Moderator powiedział? Trzeba mieć też własne zdanie.
> Wtedy Moderator wyjaśniłby niedowiarkom, że ta osoba miała Delegata wpisanego w WT i byłby koniec
> tematu.

Mylisz się, byłby problem z tym tłumaczeniem.

EDIT:

Poza tym Rick znalazł posta dokładnie wyjaśniającego o co chodzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:49, Isildur napisał:

1. W przypadku degrada byłby problem ponieważ: Przykładowo WT ustawia sobie "Delegat"
później łamie regulamin, Moderator go degraduje o stopień niżej z czego się robi "Sekretarz"
i weź tu później tłumacz dlaczego mimo degrada użytkownik ma Sekretarza a nie Brygadzistę.

Ale tłumacz komu? Bo on na pewno będzie wiedział co i jak a reszta? Przecież w większości przypadków gdy ktoś obrywa to sypiecie tekst że na forum się o tym nie rozmawia, by pisać do was prywatnie, na formularz, że to sprawa między nim a modkiem bla bla bla. I tak o tym ''nie wolno'' pisać na forum bo zaraz cytujecie regulamin. ;)

Dnia 14.10.2014 o 17:49, Isildur napisał:

2. Dokłada nam to pracy przy weryfikacji statusu. - Chociaż to nie spory problem, ale
jednak dokłada pracy co się równa opóźnieniom przy innej interwencji.

Przecież nie robicie tego za kasę, po drugie - nie robicie na akord, po trzecie - ile to trwa? Minutę?

Dnia 14.10.2014 o 17:49, Isildur napisał:

3. Wprowadzanie w błąd innych.

Patrz moje posty wcześniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:47, Tyler_D napisał:

Tego to nie widziałem na oczy chyba nigdy.

Posta czy cinusa? :D

Dnia 14.10.2014 o 17:47, Tyler_D napisał:

Może kiedyś byli tak nierozsądni ludzie by nie patrzeć czy status
jest z małej czy wielkiej litery albo wierzyliby że ktoś od CDP bo ma tak wpisane w randze
ale teraz? Oh come on.

Ja moge powiedzieć, że są tacy ludzie. I co? Oba nasze zdania są na poziomie generalizacji, bo ani ty nie wiesz czy takich ludzi nie ma, ani ja osobiście nie wiem czy są. :P

Dnia 14.10.2014 o 17:47, Tyler_D napisał:

Ilu? Dwóch? Ja pamiętam właśnie tylu. Poza tym - nie ma to jak walczyć o pietruszkę -
chce być forumową kobietą? Nie będzie. Wadzi komuś? Niet. :D

Oj wadziło i to ostro. :D

Nawet nie wiem jakbym się zachował w takiej sytuacji. Raczej byłbym daleki od dania degrada, raczej bym poprosił. Inna sprawa, jakby ktoś sobie ustawiał to mimo próśb, tylko po to, żeby sprowokować. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:56, Rick napisał:

Posta czy cinusa? :D

Posta rzecz jasna.

Dnia 14.10.2014 o 17:56, Rick napisał:

Oj wadziło i to ostro. :D

Że też ja tego nie pamiętam ... ale może to i lepiej. ;)
>Inna sprawa, jakby ktoś sobie ustawiał to mimo próśb, tylko po to,

Dnia 14.10.2014 o 17:56, Rick napisał:

żeby sprowokować. :P

Inna sprawa jak ktoś jest karany a nie zna powodu. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:41, Rick napisał:

A, nawet poszukałem posta z wyjaśnieniem. :)

A w takim razie można ustawić sobie np. Hrabię? Bo ta ranga tutaj nie występuje, jednakże była ona na starym forum - cdprojekt.info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 18:12, Prince_Miki napisał:

A w takim razie można ustawić sobie np. Hrabię? Bo ta ranga tutaj nie występuje, jednakże
była ona na starym forum - cdprojekt.info.


Można :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się