poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2015 o 07:23, akwyx napisał:

E tam, pisanie odpowiedzi w 10 minut to często u mnie średnia. A bo to ktoś napisze,
a to zacznę z kimś gadać, a to muszę sos zamieszać...

Właśnie o to chodzi, że tak samo jest u mnie. Zanim dodam posta, to czytam uważnie to, co napisałem, czyli innymi słowy - dbam o jakość moich postów. Czasem jeszcze sprawdzę pocztę w między czasie. Naprawdę przyznałbym się do błędu, jeśli takowy bym popełnił, jednak to jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 11:14, Prince_Miki napisał:

Właśnie o to chodzi, że tak samo jest u mnie. Zanim dodam posta, to czytam uważnie to,
co napisałem, czyli innymi słowy - dbam o jakość moich postów. Czasem jeszcze sprawdzę
pocztę w między czasie. Naprawdę przyznałbym się do błędu, jeśli takowy bym popełnił,
jednak to jest prawda.


To po sprawdzeniu poczty warto też odświeżyć stronę z forum i sprawdzić czy ktoś cię nie uprzedził. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 13:30, rob006 napisał:

To po sprawdzeniu poczty warto też odświeżyć stronę z forum i sprawdzić czy ktoś cię
nie uprzedził. ;]

Napisałem "czasem", a to oznacza, że robię to stosunkowo rzadko. Poza tym niejednokrotnie ktoś z postem wyprzedził mnie o minutę lub nawet kilkanaście sekund. Zresztą, jak ktoś będzie chciał się do czegoś przyczepić, i tak to zrobi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 13:43, Prince_Miki napisał:

Napisałem "czasem", a to oznacza, że robię to stosunkowo rzadko.


Odświeżyć stronę z forum można też bez wcześniejszego sprawdzenia poczty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 14:51, Prince_Miki napisał:

Piszę tylko wtedy, gdy chcę przedstawić swoje stanowisko w danej sprawie. Nie powielam
nikogo opinii. W czym problem?


Ale ja nie mówię że mam problem. Padł temat, że jeśli długo pisze się posta, to można nie zauważyć nowych odpowiedzi. Ja tylko podaję idealne rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 14:56, rob006 napisał:

Ale ja nie mówię że mam problem. Padł temat, że jeśli długo pisze się posta, to można
nie zauważyć nowych odpowiedzi. Ja tylko podaję idealne rozwiązanie tego problemu.

Nie będę zaprzeczać, że masz rację, ale jak mówiłem wcześniej - nieraz się zdarza, że ktoś mnie wyprzedzi z postem o dosłownie kilkanaście sekund, a ja odświeżę stronę załóżmy kilka sekund przed dodaniem posta przez tę osobę. A wierz mi, że nieraz się tak zdarzało. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, że się czepiam, ale chyba je naście razy analizujesz, bo jak można niesamowicie dbać o jakość jak się ma średnio 122.68 znaków na post =)
Co tu sprawdzać i analizować poza ewentualnymi literówkami w tak krótkich postach [jak się jeszcze nie tnie cytatów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 16:03, Pietro87 napisał:

Nie, że się czepiam, ale chyba je naście razy analizujesz, bo jak można niesamowicie
dbać o jakość jak się ma średnio 122.68 znaków na post =)
Co tu sprawdzać i analizować poza ewentualnymi literówkami w tak krótkich postach [jak
się jeszcze nie tnie cytatów]


Ilość znaków na post nie przekłada się na ich jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio 122 znaki na post to nie jest zbyt dużo, ale z kolei nie tak znowu mało. Po prostu dbam o jakość swoich wypowiedzi. Zgadzam się również z Tuchaczevskim z tym, że długość postów nie wpływa na ich jakość. Może być post krótki i lakoniczny, jednak na temat lub bardzo długi, ale całkowicie bez sensu. Mam nadzieję, że teraz mnie rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 16:23, Tuchaczevsky napisał:

Ilość znaków na post nie przekłada się na ich jakość


Ale dziwnym trafem krótkie posty pisze i analizuje się dużo szybciej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:05, rob006 napisał:

Ale dziwnym trafem krótkie posty pisze i analizuje się dużo szybciej. :D

Dobra, napiszę trochę konkretniej: co sugerujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:09, Prince_Miki napisał:

> Ale dziwnym trafem krótkie posty pisze i analizuje się dużo szybciej. :D
Dobra, napiszę trochę konkretniej: co sugerujesz?


Sugeruję dokładnie to co napisałem: w 2-zdaniowych postach nie ma za bardzo czego analizować albo dopracowywać, więc pisanie o tym w kontekście 120-znakowych postów jest lekko niepoważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:05, rob006 napisał:

Ale dziwnym trafem krótkie posty pisze i analizuje się dużo szybciej. :D


Wszystko zależy od kontekstu. No i pozycji siedzenia. Czasem to, co autor miał na myśli, wie tylko sam autor ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:16, rob006 napisał:

Sugeruję dokładnie to co napisałem: w 2-zdaniowych postach nie ma za bardzo czego analizować
albo dopracowywać, więc pisanie o tym w kontekście 120-znakowych postów jest lekko niepoważne.

Szczerze Ciebie podziwiam, że chce Ci się analizować, jaka jest średnia czasu napisania posta z kilkoma zdaniami. Osobiście preferuję ciekawsze tematy, niż takie analizowanie, więc kończę dyskusję na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rob napisał tylko, bo "chciał przedstawić swoje stanowisko w danej sprawie". Poza tym - jego analizowanie jest nieciekawe, ale za to Twoje rozdrabnianie rang na czynniki pierwsze to już inna para kaloszy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:28, theZoSo napisał:

/.../
ale za to Twoje rozdrabnianie rang na czynniki pierwsze to już inna para kaloszy? ;)

A czy ja napisałem, że to miało być ciekawe? ;) Poza tym nie kierowałem tego do nikogo konkretnie, za to mi zaczęto nagle zarzucać, że sugeruję się opiniami innych, bo po prostu nie piszę postów tak szybko, jak niektórzy. Czy nie uważasz, że wypominanie komuś takich rzeczy jest trochę... dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:20, Prince_Miki napisał:

Szczerze Ciebie podziwiam, że chce Ci się analizować, jaka jest średnia czasu napisania
posta z kilkoma zdaniami.


Ja nie potrzebuję do tego analizy, naprawdę nie wiesz ile trwa pisanie 2-zdaniowego posta? Twój post miał 2 zdania i liczbę znaków daleko przebijającą średnią - naprawdę pisałeś go tak długo i wymagał dogłębnej analizy?

Zresztą dziwisz się moim "analizom" a sam produkujesz tutaj jakieś pokrętne tłumaczenia, tak jakbyś liczył, że kogoś one przekonają. Jeśli już ktoś wyrobił sobie zdanie na twój temat, to doszukiwanie się wszędzie podtekstów i sugestii oraz kolejne cienkie tłumaczenia o dbałość jakości postów go nie przekonają, raczej wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:32, Prince_Miki napisał:

Czy nie uważasz, że wypominanie komuś takich rzeczy jest trochę... dziwne?


Nie wypowiem się w tym temacie zbytnio, bo nie śledzę każdego Twojego posta. Możliwe, że zdarzyło mi się czasem zauważyć, że wypisywałeś "oczywiste oczywistości", albo raz czy dwa zdublowałeś informację [nie opinię], która już została podana, ale nie widzę w tym nic szkodliwego dla innych userów. Każdy ma jednak jakiś swój indywidualny osąd i od tego jest forum, by się tymi opiniami wymieniać - ta zasada nie zawsze musi działać na czyjąś korzyść. Tak w ogóle, to też jest oczywista oczywistość. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro moje szczere zdanie ma być "pokrętnym" i "cienkim tłumaczeniem", to kończę dyskusję. Widzę, że nie ma ona najmniejszego sensu. Spodziewałem się sporo poważniejszej rozmowy. Widzę jednak, że Ty sam lepiej wiesz, ile ja piszę posta.

EDIT:
@theZoSo:

Dnia 01.02.2015 o 17:35, rob006 napisał:

Każdy ma jednak jakiś swój indywidualny osąd i od tego jest forum, by się tymi opiniami wymieniać - ta zasada nie zawsze musi działać na czyjąś korzyść.

Oczywiście, że tak. Rob jednak lepiej wie, niż ja sam, ile mi zajmuje napisanie posta. Nie da się go przekonać, że to, co piszę jest prawdą. A jestem osobą nastawioną również na samokrytykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się