poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2015 o 17:43, theZoSo napisał:

> /.../ . Każdy ma jednak jakiś swój indywidualny osąd
i od tego jest forum, by się tymi opiniami wymieniać - ta zasada nie zawsze musi działać
na czyjąś korzyść. Tak w ogóle, to też jest oczywista oczywistość. ;)

Ja to ująłbym inaczej: jeśli jakiś temat jest (szuka lepszego określenia...) "kontrowersyjny", to wypowiedź na taki temat, z konieczności, musi być odpowiednio dłuższa. No bo niby jak można uzasadnić swoje zdanie? Wypowiedź typu "jestem za", czy "jestem przeciw" jest może i mocno krzycząca, ale naprawdę nic nie mówiąca. Niezależnie od tego, ilość znaków może (znowu podkreślam: MOŻE!) świadczyć, że autor przywiązuje jakąś tam wagę do uzasadnienia swojego stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się z tym zgadzam, ale akurat chodziło mi tutaj o konfrontację opinii Roba i Mikiego w tej konkretnej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:51, KrzysztofMarek napisał:

Wypowiedź typu "jestem za", czy "jestem przeciw" jest
może i mocno krzycząca, ale naprawdę nic nie mówiąca. Niezależnie od tego, ilość znaków
może (znowu podkreślam: MOŻE!) świadczyć, że autor przywiązuje jakąś tam wagę do uzasadnienia
swojego stanowiska.

Oczywiście, zgadzam się. Powiedziałem to bardzo ogólnie, żeby zaznaczyć, że nie zawsze ilość znaków ma wpływ na jakość posta. Poza tym zauważ, że rob nie może się przekonać do mojego szczerego zdania, że piszę posty nieco wolniej, niż inni, a to w trosce o jego jakość. Dyskusja polega w końcu na wymianie argumentów, a nie mówieniu, że kogoś stanowisko to, cytuję, "cienkie tłumaczenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 18:02, Prince_Miki napisał:

Oczywiście, zgadzam się. Powiedziałem to bardzo ogólnie, żeby zaznaczyć, że nie zawsze
ilość znaków ma wpływ na jakość posta. Poza tym zauważ, że rob nie może się przekonać
do mojego szczerego zdania, że piszę posty nieco wolniej, niż inni, a to w trosce o jego
jakość. Dyskusja polega w końcu na wymianie argumentów, a nie mówieniu, że kogoś stanowisko
to, cytuję, "cienkie tłumaczenie".


Ale ja nigdzie nie wspominałem o tym ile ty piszesz posty i jakiej one są jakości. Odnosiłem się tylko do tego co napisał Pietro87 - twoje posty są z reguły krótkie, a takie pisze się szybciej i nie wymagają zwykle jakiejś szczególnej analizy. Cała reszta dyskusji to tak naprawdę twoje doszukiwanie się podtekstów, ataków i dorabianie sobie teorii spiskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że - jak pisałem wcześniej - od czasu do czasu zdarzy mi się gdzieś zajrzeć przed tym, jak dodam post. Naprawdę. Może faktycznie troszkę przesadziłem z tym doszukiwaniem się podtekstów, ale to przez pewną osobę, która zaczęła mi wypominać różne rzeczy, których od dawna nie robię, i do których sam się przyznałem, pomimo tego, że te rzeczy naprawdę nie były niczym złym i nikomu nie przeszkadzały, ani na pewno nikogo nie obrażały i nie łamały regulaminu. W każdym bądź razie, chyba poszliśmy już do porozumienia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poruszył temat porad wśród tematów takie jak telefony. Bardzo dobrze zostało naznaczone, że akurat w przypadku takich tematów, porad powinni dokonywać tylko ludzie dobrze znający temat, jako, że nikt chyba nie chce dostawać porady od kogoś komu tylko wydaje się, że ma o tym pojęcie. Ja jako osoba, która już trochę czyta to forum już zdążyłem zauważyć komu ufać w takich przypadkach, ale jeśli ktoś jest średnio zorientowany, to może faktycznie trafić na jakąś kiepską odpowiedź i dokonać ( często ) błędnego ( a na dodatek być może drogiego ) zakupu. A chyba szanujemy wszyscy jako tako tutaj siebie wzajemnie?
I wcale nie pisałem tego posta, żeby kogoś uszczypnąć. Raczej w przestrodze dla wszystkich, żeby pomyśleli zanim komuś ''błędnie pomogą''. Chęci pomocy się ceni oczywiście, ale nie tylko chęci się liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:17, Tuchaczevsky napisał:

Wszystko zależy od kontekstu. No i pozycji siedzenia. Czasem to, co autor miał na myśli,
wie tylko sam autor ;)


Podpisano J.Kaczyński.

Tak tak - nie moglem się powstrzymać po raz wtóry dziś xD


@rob006

Dnia 01.02.2015 o 17:17, Tuchaczevsky napisał:

Ale ja nigdzie nie wspominałem o tym ile ty piszesz posty i jakiej one są jakości. Odnosiłem
się tylko do tego co napisał Pietro87 - twoje posty są z reguły krótkie, a takie pisze
się szybciej i nie wymagają zwykle jakiejś szczególnej analizy. Cała reszta dyskusji
to tak naprawdę twoje doszukiwanie się podtekstów, ataków i dorabianie sobie teorii spiskowych.


Amen. Po co to drążenie tematu i szukanie spisku tu gdzie go nie ma. Miki chyba nie wyczuł w odpowiednim momencie odpowiednio postawionej emotikony 0.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 18:31, Prince_Miki napisał:

Może faktycznie troszkę przesadziłem z tym doszukiwaniem
się podtekstów, ale to przez pewną osobę, która zaczęła mi wypominać różne rzeczy, których
od dawna nie robię, i do których sam się przyznałem, pomimo tego, że te rzeczy naprawdę
nie były niczym złym i nikomu nie przeszkadzały, ani na pewno nikogo nie obrażały i nie
łamały regulaminu.


W ramach pokuty pokażę się publiczności.

Witam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach pokuty skompromitujesz się przed publicznością - to nie o Ciebie akurat chodziło.

BTW: Już z robem doszliśmy do porozumienia, więc koniec tematu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 19:53, Prince_Miki napisał:

W ramach pokuty skompromitujesz się przed publicznością - to nie o Ciebie akurat chodziło.



Hmmm. Jeżeli więc nie chodziło o Wipa, to pewnie o mnie! W ramach pokuty pokażę się więc publiczności.

Witam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 19:53, Prince_Miki napisał:

W ramach pokuty skompromitujesz się przed publicznością - to nie o Ciebie akurat chodziło.


Chodziło zapewne o mnie. I choć na PW udało się osiągnąć pewien kompromis, to widzę, że Miki robi absolutnie wszystko aby go zniszczyć.

"(...) to przez pewną osobę, która zaczęła mi wypominać różne rzeczy, których od dawna nie robię, i do których sam się przyznałem (...)"

Błąd, kolego. Dzisiaj pisałem do Cb i za żadne skarby nie chciałeś się przyznać do moich zarzutów dot. m.in. zaprzeczania samemu sobie, a także offtopu i/lub powielania. Ba, powiem więcej - zarzucałeś innym forumowiczom, że powielają Twoje posty (choć ŻADEN, podkreślam - ŻADEN post we wskazanym przez Cb topicu nie miał z Twoimi wypocinami nic wspólnego). Za każdym razem, gdy Cię o coś oskarżałem, Ty odwracałeś kota ogonem i odpowiadałeś "A wiedziałeś, że user X robi to to i to?"
Tyle mam Tobie do powiedzenia. Nie mam zamiaru ciągnąć dłużej tej szopki na forum. Tym bardziej teraz, kiedy Ekipa w końcu przejawiła jakiekolwiek oznaki zainteresowaniem forum. Wiesz gdzie mnie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 20:27, Tuchaczevsky napisał:

To może jeszcze ja się do czegoś przyznam. Zostało coś jeszcze?


Zabójstwo JFK, kosmici pod Roswell, strefa 51... Do wyboru do koloru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 20:18, JR_N7 napisał:

Błąd, kolego. Dzisiaj pisałem do Cb i za żadne skarby nie chciałeś się przyznać do moich
zarzutów dot. m.in. /.../

Trzeba wziąć też pod uwagę, że Miki taki już jest :D. Lubi sobie popisać i tyle [przecież jakoś punkciory trzeba bić ;-)]
Jak mu post nie przypasuje to nie ruszy wcale. Albo odpowie na 5% posta zlewając na resztę.

Chwała zwycięzcom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z całego koleżeńskiego serca pogratulować mojemu koledze Thrandirowi zdobycia zaszczytnej rangi Sekretarza. Wiem ile czasu poświęcił on na zdobywanie punktów do awansu. Wierzę, że ten awans zmotywuje go do dalszego wypowiadania się na tym forum. WT czeka na ciebie.
Pamiętajcie, nie rezygnujcie z marzeń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2015 o 19:27, Prince_Miki napisał:

I jak? Będzie biba do białego rana?

Uuu widzę sarkazm się koledze włączył. Nawet jeśli będzie to nie jesteś zaproszony, przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2015 o 19:15, Wipu napisał:

Chciałbym z całego koleżeńskiego serca pogratulować mojemu koledze Thrandirowi zdobycia
zaszczytnej rangi Sekretarza. Wiem ile czasu poświęcił on na zdobywanie punktów do awansu.
Wierzę, że ten awans zmotywuje go do dalszego wypowiadania się na tym forum. WT czeka
na ciebie.
Pamiętajcie, nie rezygnujcie z marzeń!


Drogi kolego z IRCa,

Wiedz, że- razem z cinus'em- jesteście osobami, którym najmocniej zawdzięczam ten wiekopomny sukces. Cieszę się, że mogę być tu teraz z Wami, przeżywając radość z awansu na nową rangę. Zaiste, ta zmiana statusu jest dla mnie kwestią wyjątkowo istotną, rozświetlając moje serce milionami iskierek dających najdzieję na lepsze jutro.

Ostatni okres był dla mnie bardzo ciężki. Oczekiwałem na podwyższenie statusu już od jakiegoś czasu, rozpracowując system przydzielania punktów i starając się maksymalnie zwiększyć moje szanse na szybki awans. Dni testów nie przynosiły sukcesu, spędzając z moich powiek sen widokiem zawartego w nawiasie słowa "Przewodniczący" znajdującego się na moim Gramsajcie. Dziś jednak trud ten został nagrodzony, marzenia się spełniły, a ja mogę pewnie kroczyć ku lepszemu jutru.

Realizacja jednego marzenia nie jest jednak końcem, a dopiero początkiem- początkiem nowej drogi. Drogi może trudnej i wyboistej, ale dającej nadzieję dzięki jawiącemu się na horyzoncie, odległemu jednak wyraźnie zarysowanemu nowemu celowi- Własnemu Tytulowi. Moment satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć jest więc kamieniem milowym, ale w żadnej mierze nie przystankiem- będę dalej kroczył do przodu, z myślą o osiągnięciu najwyższej rangi zapisaną w mojej głowie i sercem rozgrzanym dzisiejszą satysfakcją.

Czas wyruszyć w dalszą drogę, ku lepszemu jutru. Aby w życiu cokolwiek się zmieniało nie wolno poprzestawać na małym, trzeba dążyć do wielkiego. Małymi kroczkami poruszając się w stronę światła, nie odmieniając wszystkiego radykalnie, a stopniowo lecz skutecznie. Warto jest w tym miejscu przypomnieć pewien piękny utwór:

https://www.youtube.com/watch?v=stCKjZniMsQ

wraz z opisujacymi go, wyjątkowymi słowami wypowiedzianymi przez Sayuri, bohaterkę jednego z- moim zdaniem- najwybitniejszych dzieł japońskiej kultury popularnej- Kanonu: "Do you know the title of this song? It''s Canon. Pachelbel''s Canon. It repeats the same melody and crescendos gradually, peacefully, and beautifully. It would be nice if life changed like that: slowly but surely, while being seemingly unchanged from day to day.".

Niech te piękne i prawdziwe słowa prowadzą mnie i wszystkich innych przez życie, ku lepszemu jutru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=SqTuy9trijw

Mam nieco lepszą sugestię co do motywu przewodniego tejże podniosłej chwili :)

P.S.
Gdyby ktoś zapragnął kiedyś znów poczuć ten dreszcz emocji wbijania statusu od nowa można zgłosić się do moderacji lub naszego nowego administratora/cm''a/zwierzchnika w celu obniżenia statusu do rangi bumelanta. Pozwoli to na swoisty "new game +" na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się