poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2015 o 11:51, Rick napisał:

Tylko wiesz, otwarta konsultacja nie zawsze przyniesie rozwiązanie. Jedni powiedzą tak,
drudzy powiedza nie.


Tylko to są informację, które się analizuje i sprawdza które z propozycji są wykonalne i mają sens, a które zmiany spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem użytkowników. Traktowanie feedbacku jako jako problemu to kuriozalne podejście dające pogląd dla kogo naprawdę wprowadzane są te zmiany. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 12:07, Rick napisał:

Myślę, że przypięty post w temacie o zmianach daje ekipie spory ogląd sytuacji. ;)


Myślę że nie. Ja np o moich propozycjach zmian dotyczących podpiętych postów pisałem kilka razy w różnych miejscach, w podpiętym poście ich nie ma, i nie wiem czy zostały pominięte, czy już mi się nawet nie chciało produkować ponownie i nie zamieszczałem ich w wątku spodziewając się olania tematu przez ekipę po raz kolejny. W podpiętym poście są też propozycje mocno kontrowersyjne, jak np blokada zakładania nowych wątków dla nowych osób - pomysł był krytykowany, ale trafił do przypiętego posta, o krytyce nie wspomniano ani słowa. Brakuje też innych pomysłów, jak np stworzenie jakiegoś kosza, aby zamknięte spamowe tematy nie zaśmiecały forum. Pomysł wyróżnienia moderacyjnych postów wdrożono, tylko w kompletnie bzdurny sposób - kolorując wszystkie posty modów. A wystarczyło dać modom specjalny BBcode, który pozwalałby im wyróżniać konkretne fragmenty dotyczące moderacji. Ale to najwyraźniej nieistotne, propozycje odhaczono jako zrealizowaną.
I jak się weźmie pod uwagę te braki i niedomówienia w przypiętym poście i połączy z twórczym podejściem do propozycji samej ekipy, to myślę jest bardzo wiele płaszczyzn na których feedback o userów by się przydał. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, patrzę i w to co jest pisane w tematach i biorę pod uwagę tę całą listę z obrad. We wszystkich miejscach w których Ty jesteś być nie mogę, ale w większości jeśli widzę coś to od razu notuję. Nawet tę możliwość edycji z BBCode, bo sam chciałbym aby to w ten sposób można było robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wielu narzekaczy nie bierze pod uwagę faktu, że tu się technicznie nie da zrealizować większości postulatów. Bo to forum jest technologicznym zabytkiem muzealnym. Do tego tak marnie stoi pod kątem stabilności, że szkoda gadać. Sam wiele własnych pomysłów zweryfikowałem po zostaniu modem jak zabaczyłem panel admina :-P
Pozostaje kwestia tego jak do propozycji ekipa podejdzie na nowym forum, bez takich ograniczeń technicznych jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 12:31, Muradin_07 napisał:

Spokojnie, patrzę i w to co jest pisane w tematach i biorę pod uwagę tę całą listę z
obrad.

O opcji ignorowania wybranych wątków na forum mam nadzieję pamiętasz. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, bo też wiele rzeczy jest po prostu przeterminowanych. Zresztą tak jak mówimy wszyscy - wszystkim dogodzić się nie da, wszystkiego także tak aby to było coś, z czego będziemy wszyscy zadowoleni jednakowo.

Jednego będzie bolało to, że będzie nowa czcionka, innego że można było kolor inny wstawić, a jeszcze innemu będzie brakowało kompletnego edytora dla "prosów". Dlatego też powinniśmy dać wykazać się tym, którzy nowe Forum tworzą. Zapewne także będą pojawiały się poprawki, jakieś nowe elementy, bo nie wierzę w to, że jak zostanie to wszystko wprowadzone to takowe potrzebne nie będą ;)

@Kadaj: Pamiętam, to znaczy - sam bym pewnie z takowej korzystał, ale pytanie czy będzie to możliwe do wprowadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 14:33, Muradin_07 napisał:

ale pytanie
czy będzie to możliwe do wprowadzenia.

Na mój rozum programistycznego ignoranta, skoro jest możliwość dodawania tematów do ulubionych, po czym wyświetlają się one na samej górze strony, to powinno dać się analogicznie wrzucić te niechciane gdzieś na dno. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 11:05, rob006 napisał:

I przez 2 lata nie założyłeś konta chociażby po to, aby przypiąć sobie jakieś tematy
na forum? Uznam to za objaw silnej woli. :D


Mistrzu, o opcji przypinania tematów to ja się dowiedziałem chyba dopiero w 2010 roku :D Jakoś te checkboxy po prawej nie zwróciły specjalnie mojej uwagi :P A może zwróciły, ale z jakiegoś powodu nie chciałem mieć podpiętych żadnych tematów? W sumie na początku siedziałem głównie na podforum Quizów i Zabaw, a wypowiadając się regularnie w tych samych tematach, nie musiałem obawiać się, że zaginą gdzieś w otchłani forum. Ale jak już zdecydowałem się na podpięcie jakichś tematów, to dość szybko moja lista ulubionych stała się kilkukrotnie dłuższa od listy tematów na stronie forum ogólnego ;-)

Dnia 18.09.2015 o 11:05, rob006 napisał:

W każdym razie mnie 10 lat temu nie było na forum


Owszem, kilka przypadków odejść się zdarzyło, choć myślę, że nieporównywalnie większy wpływ na nie miał właśnie brak archiwizacji postów ze starego forum. Ranga rangą, do odrobienia, natomiast skasowanie własności intelektualnej tak pokaźnej grupy użytkowników było kopnięciem ich w rzyć, choć nie chcę tu wieszać psów na gram.pl, bo nie znam dokładnych szczegółów przenosin. Zdarzyło mi się także, gdy już posiadałem tu konto, sprawdzić kilka starych ksywek, które utkwiły w zakamarkach mojej pamięci i przyznam, że nieraz byłem nieco rozczarowany, widząc jednego z bardziej aktywnych forumowiczów na starym forum z rangą Przodownika i ostatnim postem jakoś w 2006 roku. Część ze starych userów odeszła, to prawda, jednakże z tego, co zaobserwowałem, stanowili oni zdecydowaną mniejszość (musisz mi uwierzyć na słowo, nie posiadam żadnych statystyk, bardzo możliwe też, że jakichś nicków nie pamiętałem, bo w końcu nie bywałem na forum tak często, jak robię to teraz), a po przenosinach nowe forum radziło sobie naprawdę świetnie, a w 2007 roku przeżywało swoje złote czasy. Wszystko zaczęło się bardzo powoli sypać po mojej rejestracji na forum, wybaczcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 14:46, Kadaj napisał:

Na mój rozum programistycznego ignoranta, skoro jest możliwość dodawania tematów do ulubionych,
po czym wyświetlają się one na samej górze strony, to powinno dać się analogicznie wrzucić
te niechciane gdzieś na dno. ;p

To tak samo jak na mój rozum jeśli są "lajki" to powinny być też "dislajki"... no ale polityka pewnej firmy jest taka, a nie inna. Niby coś tam próbują, ale nie wiem czy to dobry kierunek.

Tak czy inaczej zobaczy się, nie wiem czy nie będzie to wprowadzało zamieszania większego, choć nie ma co gadać - jeśli jakiś temat mnie nie interesuje to do niego po prostu nie wchodzę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 15:09, Muradin_07 napisał:

To tak samo jak na mój rozum jeśli są "lajki" to powinny być też "dislajki"...


Brak "dislajków" nie jest spowodowany ograniczeniami technicznymi, tylko wizją właścicieli serwisu. A ignorowanie postów wybranych osób już mają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi ;]

Zresztą jak mówię nie wiem dokładnie jak będzie to wyglądało "w ruchu", wiem o czym pisałem jeśli chodzi o oczekiwania i obawy społeczności. Co z tego będzie zrealizowane okaże się pewnie niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum umiera, to nie fikcja, a raczej rzeczywistość. Zmiany teraz to raczej próba reanimacji trupa, a po co nam zombi? Przy poprzednim forum, nikomu nie chciało się archiwizować jego zawartości, więc co za sens był z tworzeniem nowej? Teraz mamy w tematach stałą ekipę i czasem wpada okazjonalnie obywatel zapytać o coś i za chwilę znika. No chyba, że jest temat z kluczami, to wtedy mamy zalew obywateli. ;)
Poradniki do gier typu "Candy Crush" to już był kosmos :D

Taka chociażby emulacja jest niemile widziana ;) Nie wiem, czy jakby ktoś pytał o gry z przed 20 lat, to też miałby problem?

Zmiany w kolorkach, czy też dodanie PW nie zmieni dokumentnie niczego. Kiedyś musiałem przeklikać 2-3 strony zanim trafiłem na tematy z dnia poprzedniego, teraz nowych jest ich może 15-20 z tego kilka to zwykłe newsy. Ludzi nie ma i to jest fakt. Zastanawiam się jak to robią fora konkurencji, że zawsze jest pełno nowych postów, testów itp.?

Gram nie robi żadnych testów na "żywo", gdzie można by komentować na bieżąco, w ogóle nie ma testów sprzętu. Ba, a gdyby tak zamieszczać testy userów? Na temat myszek, klawiatur, czegokolwiek? Może jakieś głosowanie i nagroda za najbardziej kompetentną recenzję/test?
Może jakiś link przy produkcie w sklepie: "Porozmawiaj/zapytaj o niego/nim na forum"? Test szarego usera i już można nabić sprzedaż.
Chociaż nie, cofam to, w sklepie jest 10 produktów na krzyż, także nie ma to sensu.

A tak zrobi się resecik rang i ci sami ludzie będą pisać dokładnie tak samo jak przed resetem, bo i tak nowy nikt tutaj nie zawita. Czy ma to w ogóle jakikolwiek sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 18:22, maniekk napisał:

Forum umiera, to nie fikcja, a raczej rzeczywistość. Zmiany teraz to raczej próba reanimacji
trupa, a po co nam zombi?


Chyba aż tak daleko bym się nie posunął. Forum rzeczywiście nie jest w najlepszej kondycji, ale to nadal może się zmienić (podkreślę: NA LEPSZE!). Wystarczy, by planowane zmiany zachęciły nowych forumowiczów do regularnego odwiedzania gramu, a nie tylko wpadania tu po to, by zapytać, czy MGS V pójdzie mu na 486 DX4/100.

Rzeczywiście, więcej zawartości, newsy będące rzeczywiście newsami (a nie informacjami zamieszczanymi dzień czy dwa po tym, jak o tym samym można przeczytać nawet na onecie - tak, takie sytuacje naprawdę się zdarzały!), testy i recenzje sprzętu, może nawiązanie współpracy z rodzimymi twórcami i, powiedzmy, organizowanie wycieczek po ich siedzibach w ramach nagród w konkursach...

Odchodzimy chyba trochę od tematu, bo z dyskusji o sensowności resetu rang zrobiła się znowu rozmowa o tym, co wypadałoby zmienić, a to bardziej pasuje tu -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&u=823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się