poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2014 o 17:27, Tyler_D napisał:

To co? Może resecik statusów? ;D

Chciałbyś startować od początku? ;)

Pamiętam jaki to był wyścig na początku forum i odkrywanie nowych tytułów... Ech, piękne czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:27, Tyler_D napisał:

Aaa ... to o to chodzi. Przecież to stare i dawno nieprawda. ;D Ale fakt, było coś takiego
tylko pewnie dlatego że dawno to większość o tym nie wie lub tego zwyczajnie nie pamięta.


A ja tą historię pamiętam, jakby to było wczoraj.

Dnia 16.09.2014 o 17:27, Tyler_D napisał:

To co? Może resecik statusów? ;D


Nie, nie i jeszcze raz nie. Nie po to się pnę do WT po moim dość głupim błędzie, by teraz był reset statusów.

@Abi_Dalzim ----> Taaa, wtedy byliśmy młodzi i głupi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak bardzo ciekawe, że nie było już więcej takich przypadków, bo przecież Gramowiczów są dziesiątki tysięcy, więc trudno by było, aby już nikt się nie znalazł do uhonorowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2014 o 17:30, Abi_Dalzim napisał:

Pamiętam jaki to był wyścig na początku forum i odkrywanie nowych tytułów... Ech, piękne
czasy :)

Ja pamiętam nie tyle odkrywanie pierwszych statusów, co jak nie było wiadomo jaki tytuł jest pomiędzy Przewodniczącym a Własnym Tytułem. :D Te zakłady, kto pierwszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego by nie? Nie chce mi się sprawdzać statsów ale przynajmniej raz jak nie dwa wróciłem z WT do Przodownika. :D Więc czemu by nie drugi / trzeci raz. ^^

Piotrze, no ty z tej starej ekipy a takie przywiązanie do tego parcia na WT? Oh come on ...

Miki, tyle to jest kont, aktywnych gramowiczów jest ilu, może paruset w porywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:34, Tyler_D napisał:

A dlaczego by nie?

W sumie też byłbym za, o ile będzie całkowita zmaina wszystkich statusów (chodzi mi o nazwy i odejście od komunistycznej nomenklatury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:34, Tyler_D napisał:

Miki, tyle to jest kont, aktywnych gramowiczów jest ilu, może paruset w porywach.

No, ale trudno by wśród tego całego tysiąca userów nie znalazł się ani jeden ze swoimi zasługami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj palec a wezmą całą rękę ... zaraz by się zaczęły żale, jęki, prośby, zażalenia i inne cuda wianki. No może nie teraz bo już mało kto został ale parę lat temu, to byłby niemal pewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:24, Muradin_07 napisał:

W sumie ciekawe. A kiedyś jeszcze zdarzały się tego typu wyróżnienia na forum, czy to jedyny taki przypadek, pamiętasz może? :)

Nie pamiętam już nic więcej a z pewnością nic w wykonaniu moderatorów (TYHE była wyjątkowa :). Wydaje mi się jednak że czasami takie awanse za zasługi były przyznawane przez Ekipę gramu, ale nie ręczę za to bo latka lecą i pamięć już nie ta...

@ Tyler_D

Dnia 16.09.2014 o 17:24, Muradin_07 napisał:

Miki, tyle to jest kont, aktywnych gramowiczów jest ilu, może paruset w porywach.

Liczba ta stopniowo spada z roku na rok ale miesięcznie wciąż jest to 1K+ aktywnych użytkowników. Dzięki gramstatom roba można łatwo sprawdzić jak to wygląda teraz i w zeszłych miesiącach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie też tego nie pamiętam, ale może i tak było :)

A co do samej dyskusji nad nowymi rangami to w sumie też byłoby dobrze zobaczyć nowe tytuły wraz z nowym forum. Pytanie tylko w jakiej formie wyglądałyby z jednej strony oryginalnie, a z drugiej nie dawałyby one podobnych skojarzeń, co teraz. Choć przyznam, że te rangi jak i cała otoczka gramu z samego początku jego istnienia mi się podobały. Teraz to jakoś tak... po prostu nie zwracam na nie aż takiej uwagi pod kątem nazwy i tego, jakie skojarzenia z nimi się wiążą. Ale to możliwe, że przez tyle lat stały się dla mnie po prostu czymś normalnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:36, Abi_Dalzim napisał:

> A dlaczego by nie?
W sumie też byłbym za, o ile będzie całkowita zmaina wszystkich statusów (chodzi mi o
nazwy i odejście od komunistycznej nomenklatury).


Przyznam, że też jestem za, bo na dłuższą metę to ta komunistyczna otoczka męczy. Ale wątpię byśmy jakoś prędko się tego doczekali, bo już od dawna sie o tym mówi, ale nic się nie robi. Pamiętam jak zmieniły się statusy przy premierze pierwszego Company of Heroes, był czad wtedy :P

Eh, a ja coś mojego utraconego WT nie mogę odrobić, no ale tak to jest jak człowiek dużo czyta forum, a mało pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych rang, to pewnie tak jak piszesz, mogłyby się pojawić z nowym forum, czyli pewnie za kilka lat ;) A co do ich brzmienia, gdyby góra nie miała pomysłu, zawsze można byłoby rozpisać konkurs na jakiś zestaw, tylko wtedy nie byłoby elementu zaskoczenia, który niektórzy ciepło wspominają. Ale czy wtedy kogoś by to jeszcze ekscytowało?

@awans od moderatora
Tak na dobrą sprawę, to kto przez ostatnie lata zasłużyłby sobie na podniesienie rangi? Pewnie rob za gramstaty, ale jeśli się nie mylę, on już miał wtedy WT. Może też Muradin i ZoSo, ale oni się prędzej doczekali posady w gramie :P Ktoś ma jakieś inne pomysły?
Swoją drogą, ciekawe, czy któremuś moderatorowi przyszłoby do głowy takie rozwiązanie gdyby się pojawiła warta tego sytuacja? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:55, Muradin_07 napisał:

wraz z nowym forum.


Co to, to nie. Żadnego nowego forum. To, mimo swoich wad, jest miłym miejscem wymiany zdań setek graczy, ponadto nieliczni je lubią czy wręcz kochają. :P
________________________________

Reset rang? Czemu nie, od dawna wiadomo, że na tym forum nikt dla statusów nie pisał, nie pisze i nigdy nie będzie pisał. Nic, tylko resetować. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:39, Prince_Miki napisał:

No, ale trudno by wśród tego całego tysiąca userów nie znalazł się ani jeden ze swoimi
zasługami...


Na ścisłość można podpiąć pod stwierdzenie "awans za zasługi", niedawne awanse na Moderatorów. Nie wiem dokładnie, ale jakieś zasługi czy coś w ten deseń musiały mieć osoby, które wybrano, czyż nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:33, Kakarotto napisał:

Reset rang? Czemu nie, od dawna wiadomo, że na tym forum nikt dla statusów nie pisał,
nie pisze i nigdy nie będzie pisał. Nic, tylko resetować. ;D

Czekajcie, tylko wbiję WT. xD A tak na serio to rangi ze starego forum o wiele bardziej mi się podobały. Te są jakieś komunistyczne, więc jeśli już to fajnie byłoby je "podmienić" na stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, za kilka lat to bym tego tak nie przedstawiał... wydaje mi się, że jeśli już z Gramsajtami pójdzie coś do przodu to i za forum będzie łatwiej się zabrać. Tutaj większość rozbija się o infrastrukturę samej strony. Pomysły są z każdej strony, chęci do działania też, ale jeśli miałoby się do wyboru ryzyko uziemienia serwisu i powolne planowanie, próbowanie krok po kroku to zapewne lepsze jest to pierwsze ;)

Co do konkursu - pomyślimy, może i takie wyjście będzie dobre :)

@Kakarotto:

Tak, a niedawno to ja dostałem korpoMuradinem po oczach, co zmian nie chce... just kidding ;)

Wiesz - to nie będzie nowe forum jeśli już. Zapewne nowy wystrój jest tutaj potrzebny, kilka nowych funkcjonalności. Nawet takie prywatne wiadomości. Wiele osób o nie pyta, chciałoby je tutaj mieć i zapewne się pojawią, bo sam chętnie bym je przywitał tutaj. Natomiast raczej nie spodziewałbym się totalnej rewolucji, że forum zmieni się w Twarzoksiążkę. Ale w którą stronę to pójdzie nie wiem. Na razie wszyscy możemy dyskutować na temat pomysłów co do samego Forum. Każdy pomysł jest na wagę złota i powtarzam to po raz xsetny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:37, Prince_Miki napisał:

Czekajcie, tylko wbiję WT. xD A tak na serio to rangi ze starego forum o wiele bardziej
mi się podobały. Te są jakieś komunistyczne, więc jeśli już to fajnie byłoby je "podmienić"
na stare.


Nie podobają ci sie rangi? Sam sobie odpowiedziałeś, jak temu zaradzić - "Czekajcie, tylko wbiję WT. xD".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:37, Muradin_07 napisał:

Wiesz - to nie będzie nowe forum jeśli już. Zapewne nowy wystrój jest tutaj potrzebny,
kilka nowych funkcjonalności.


Trochę ironii było w moich słowach o nowym forum, ale faktycznie chodziło mi o to, o czym piszesz. Nie całkiem nowe forum, ale forum wyposażone w najpotrzebniejsze funkcje.

Dnia 16.09.2014 o 19:37, Muradin_07 napisał:

Nawet takie prywatne wiadomości. Wiele osób o nie pyta,
chciałoby je tutaj mieć i zapewne się pojawią, bo sam chętnie bym je przywitał tutaj.


PW to bardzo powszechna funkcja na forach. Ciekawe czemu nie mam ich tu, choć tyle lat już minęło? Nie jestem biegły w tych sprawach, ale dla chcącego nic trudnego i można by pokonać ewentualne przeszkody natury technicznej, które, jak mniemam, mogły jedynie nie dopuścić do premiery PW razem z forum?

Dnia 16.09.2014 o 19:37, Muradin_07 napisał:

Natomiast raczej nie spodziewałbym się totalnej rewolucji, że forum zmieni się w Twarzoksiążkę.


To był dżołk, nie? ;P

Dnia 16.09.2014 o 19:37, Muradin_07 napisał:

Ale w którą stronę to pójdzie nie wiem. Na razie wszyscy możemy dyskutować na temat pomysłów
co do samego Forum. Każdy pomysł jest na wagę złota i powtarzam to po raz xsetny ;)


Od dyskusji, poprzez pomysły do ich realizacji, droga jest długa, wyboista i niezwykle kręta, ale do pokonania.

Kiedyś by nam ulazło, ale teraz lepiej nie schodzić na temat forum w temacie o rangach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne jasne ;)

Po prostu wolałem napisać od siebie jak to wygląda, a że w temacie o rangach - bo i zaczęliśmy od rang to i się pojawił temat nowego Forum. Tak czy inaczej jeszcze na dokładne dyskusje przyjdzie czas. Na razie możemy sobie powiedzieć czego byśmy oczekiwali, co byśmy widzieli chętnie, czego nie chcemy i powoli spisywać w kajecie. Jak będzie potrzebna ta wiedza to będziemy na ten temat trąbić mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:37, Muradin_07 napisał:

Nie no, za kilka lat to bym tego tak nie przedstawiał... wydaje mi się, że jeśli już
z Gramsajtami pójdzie coś do przodu to i za forum będzie łatwiej się zabrać.

Wiesz, jeśli się nie mylę, to oficjalne prace nad nowymi gramsajtami trwają już jakiś rok, a w ogóle głośno się o nich mówiło od jakichś dwóch lat... Mam wrażenie, że wprowadzenia nowych sajtów doczekamy się może za rok - może beta ruszy wcześniej (o ile będzie), ale na symboliczne przecięcie wstęgi jeszcze pewnie poczekamy. A dopóki do tego nie dojdzie, to sam wiesz, że nie ruszą prace nad modernizacją forum. Ponadto, między premierą nowych sajtów a startem prac nad nowym forum pewnie też trochę przerwy (a może też wyskoczyć coś nowego, co jeszcze bardziej oddali ich początek), a prace nad forum też pewnie zajęłyby trochę czasu. Może nie tyle co sajtów, bo one budowane są praktycznie od zera, a nowe forum powinno raczej być ulepszoną wersją obecnego (zapewne też napisaną od zera, ale prawie bez potrzeby wymyślania na nowo jak co ma wyglądać - tak zakładam), ale też zakładam jakiś rok pracy. Więc w sumie wychodzi mi, że pojawi się nie wcześniej niż za 2,5 roku ;)
Więc jeśli to miałaby być okazja na nowe rangi, to jeszcze poczekamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się