poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Właśnie znalazłem bardzo ciekawe posty: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=10093 i http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=10091

Można z nich wywnioskować, że punkty nie są naliczane co godzinę i jest wspomniany ten limit punktów na dzień. Wydawało mi się, że znałem wystarczająco dobrze ten system. Jakże się myliłem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 00:28, Kadaj napisał:

Po co szukać dziur w systemie, wystarczy się dobrze bawić, WT przyjdzie sam. ;p

Otóż to. Ja wiem, że to forum gram.pl ale to nie jest kolejny level do wbicia! :D Wiem też, że większość może bardziej z ciekawości niż z napinania się, żeby dojść do WT, choć czasem się nad tym zastanawiam skoro aż taką dyskusję to wywołuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 23:41, Prince_Miki napisał:

To normalne, że im wyższa ranga, tym są większe progi do awansu. Na Przewodniczącego
musiałem poczekać dobre 3 miechy. Ciekawe, jak szybko (lub wolno) dojdę do WT. ;)


Progi tak, ale nie rosą one x2 bo wiedząc to nie byłoby problemem naklepanie postów :) Widać to po użytkownikach, którzy bardzo szybko nabijają rangę.

Zresztą ja i tak jestem przy end-game forumowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 12:00, maniekk napisał:

Progi tak, ale nie rosą one x2 bo wiedząc to nie byłoby problemem naklepanie postów

Nikt tego nie wie o ile one rosną, ale podejrzewam, że pewnie zwiększają się razy jakiś ułamek, aby jak wspomniałeś userom nie było za łatwo nabijać rangi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem coś naprawdę intrygującego. Otóż użytkownik "kaczek93" na GS''ie ma status Stachanowiec, czyli jest Własnotytułowcem, a na forum już pisze jako Sekretarz. Proszę, wyjaśnijcie mi to, bo już mam mętlik w głowie. Jeszcze dziwniejsze jest to, że w statystykach jest nadal jako Sekretarz mimo, że na WT awansował już jakiś czas temu. Tutaj są dowody: http://forum.gram.pl/forum_post_szukaj.asp?tid=5293&uid=507351 (patrzcie na ostatnie posty) i http://ja.gram.pl/kaczek93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 18:40, Isildur napisał:

A napisał posta z nowym statusem? Gramsajty wcześniej wykrywają awans :P

On już awansował kilka dobrych miesięcy temu i na jego GS''ie od razu pojawił się napis "Stachanowiec" od momentu awansu, a awans zauważyłem przez post, który napisał już jako Stachanowiec, jednak teraz pisze jako Sekretarz, a według statystyk nie został zdegradowany. Może spróbujecie go teraz awansować, tak jak TYHE Keroth''a, ale tym razem z przyczyn technicznych.

@Kadaj: Nie trzeba wcale zmieniać statusu, bo widziałem już wielu Własnotytułowców, którzy od momentu awansu ani razu nie zmienili WT ze Stachanowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 18:39, Kadaj napisał:

Jakiś błąd forum, też widniałem tu jako Sekretarz póki sobie sam tytułu nie wpisałem.
;p


To błąd, bo system widział go jako własnotytułowca od 22 kwietnia ale nie zaliczył mu awansu, zobaczymy czy po mojej interwencji pojawi się u niego Stachanowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 18:55, Prince_Miki napisał:

Nie trzeba wcale zmieniać statusu, bo widziałem już wielu Własnotytułowców,
którzy od momentu awansu ani razu nie zmienili WT ze Stachanowca.

Mogli awansować, gdy błąd jeszcze nie występował lub został poprawiony. ^^

Zawsze możesz sprawdzić moją teorię, przeglądając awanse Sekretarz -> WT, choćby od tego momentu:
http://gramstaty.rob006.net/promotions/2013/1/1

Ile razy trafisz na "Stachanowiec"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 19:07, Isildur napisał:

To błąd, bo system widział go jako własnotytułowca od 22 kwietnia ale nie zaliczył mu
awansu, zobaczymy czy po mojej interwencji pojawi się u niego Stachanowiec.



To nie błąd systemu, tak było tu od zawsze. Stachanowiec NIE jest rangą na forum, rangą jest Własny Tytuł. Dlatego do momentu, kiedy użytkownik wpisze ów własny tytuł po awansie (awans jest tu sytuacją w której użytkownik ma odpowiednią liczbę punktów do pojawienia się danego statusu) widnieje on na forum jako Sekretarz.

Gramsajty pobierają widocznie dane z innego miejsca, a konkretniej: wykrywają, że użytkownik ma liczbę punktów na własny tytuł -> pobierają wartość z pola w którym ów tytuł powinien się znajdować (z automatu jest tam wpisany Stachanowiec, który nie wyświetla się jednak na forum).

Trochę inaczej działa to w przypadku "degrada" z konsula / moderatora lub (jak sądzę, nie mogę mieć pewności bo taka sytuacja rzadko ma miejsce) manualnej zmiany statusu przez moda / admina- wtedy Stachanowiec już się wyświetli (w przypadku degrada system nie wie, że użytkownik ten nie miał jeszcze WT więc nie uznaje tego za "nowy status" i nie ma powodu cały czas wyświetlać Sekretarza, jeżeli chodzi o wymuszenie statusu "do góry"- też tak pewnie jest, ale to możnaby było potwierdzić tylko doświadczalnie, swoją tezę popieram sytuacją która miała miejsce dawno, dawno temu kiedy niektórzy pracownicy CD-Projektu mieli "ustawione" WT- można w historii znaleść posty pisane jako Stachanowiec a potem zmienili tytuły na CD-Projekt RED czy coś takiego).

Tl;dr: it''s not a bug, it''s a feature! O WT informuje mail, do momentu kiedy nie ustawisz Własnego Tytułu system nie ma powodu wyświetlać stachanowca (bo to nie byłby własny tytuł :P). Jest to wg. mnie dobrze pomyślane- ja np. jestem strasznym pedantem i potem w statystykach drażniłby mnie jeden post napisany jako Stachanowiec i potem ileśtam jako już mój wybrany Własny Tytuł. Inna sprawa, że forum ma już tyle lat że ludzie często nie zaglądają na maila przypisanego do konta na gram.pl i często nie dowiadują się o tym, że mogą już ustawić sobie WT, przez co długo piszą jako Sekretarze :P

I proszę, niech mi nikt nie pisze że się mylę, bo tak tu jest odkąd pamiętam. Nawet gdzieś w archiwum GG mam jeszcze rozmowę z okolic 2007-8 roku, gdzie uświadomiłem jednego gramowicza, że od pół roku na gramsajcie wyświetla mu się Stachanowiec i że mógłby sobie ustawić WT. Tak tu było od baaaardzo dawna, to wyświetlanie się Stachanowca z automatu jest błędem systemu (a raczej: wyjątkiem w postaci degrada z moda/konsula lub wynikiem manualnej zmiany statusu przez osobę uprawnioną) a nie to, że się on nie wyświetla. Jeżeli zaś ktoś nosi Stachanowca- najpewniej robi to z własnej woli, bo wpisał ten status jako swoje WT / nie zmienił tego, co z automatu było w polu WT tylko po prostu zapisał to jako swój status.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 19:27, Thrandir napisał:

Inna sprawa, że forum ma już tyle lat że ludzie często nie zaglądają na
maila przypisanego do konta na gram.pl i często nie dowiadują się o tym, że mogą już
ustawić sobie WT, przez co długo piszą jako Sekretarze :P

>

Jeśli jest tak jak mówisz to użytkownik się dowie że miał awans już od dawna xD
Nie wiem jak to jest bo jak ja zdobyłem WT to dowiedziałem się z maila i od razu zmieniłem. Więc nie będę się spierał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 21:02, Prince_Miki napisał:

U kaczka93 już wszystko dobrze. ;) To musiał być jakiś błąd gram.pl http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5293&pid=2088


Jeżeli Isildur magiczną mocą moderatora zmienił mu status ręcznie ustawiając WT to nie dziwne, że już widnieje tam Stachanowiec. Jak pisałem- to nie błąd, tak działa ten system. Tak działał odkąd pamiętam, czyli 2007-8 roku, i jak widać nadal tak jest. Jak jeszcze oficjalne statystyki gram.pl działały i filtrowało się je po statusie, to można było zauważyć nawet po kilku WT z Sekretarzem w nawiasie- bo zwyczajnie nie ustawili oni jeszcze Własnego Tytułu (prawdopodobnie nawet o tej możliwości nie wiedzieli). Statystyki segregowały userów po punktach / osiągniętej randze (WT), zaś wyświetlanie było po ustawionym statusie (nie ustawił WT = jest jeszcze sekretarzem, bo najwyższa ranga to WT nie Stachanowiec i system "z automatu" go nie wrzuca wbrew czyjejś woli) i tyle.

Nie jestem za to pewien jak system reaguje na osoby które miały WT -> dostały degrada -> znowu wbiły WT. Tu może być różnie, szczerze mówiąc- nie wiem czy wrzuca im Stachanowca (bo w bazie danych na pewno jest ślad po tym, że już WT osiągnęli i system bawić się z nimi nie musi) czy też zostają na Sekretarzu do momentu ręcznej konfiguracji z poziomu ustawień forum. Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 21:27, Isildur napisał:

Nie dałem mu WT, on go po prostu miał :P

W takim razie coś odświeżyłeś? To się samo nie zrobiło, przecież wcześniej na forum był Sekretarzem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 21:31, Prince_Miki napisał:

W takim razie coś odświeżyłeś? To się samo nie zrobiło, przecież wcześniej na forum był
Sekretarzem. ;)


Nie zdradzę sztuczek magicznych :P
W sumie sam sobie odpowiedziałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się