poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2014 o 16:56, theZoSo napisał:

Gwoli ścisłości - mimo, że na chłopski rozum logicznym wydaje się być branie pod uwagę
statystyk roba, to oficjalnie niestety trzeba je pominąć podczas ustalania kwestii organizacyjnych.
Wszelkie zasady na gram.pl odnoszą się do tego, co wchodzi w skład serwisu, oraz opierają
się na tym, co wchodzi w skład serwisu. Gramstaty nie są integralnym elementem gramu
[a szkoda], lecz projektem zewnętrznym, który zresztą sam rob określa jako "nieoficjalny".

Ja powiem więcej - nie mam żadnych znajomości ani względów w Gramie, które zapewniałyby jakieś dodatkowe źródła danych dla statystyk - mam to samo co wy. To znaczy że Gramstaty nie wiedzą tak naprawdę jaki kto ma status - rozpoznają go po napisie pod nickiem przy poście. Czyli jeśli ktoś z WT ustawi sobie status "Sekretarz", to statystyki odbiorą to jako zmianę statusu na sekretarza, czyli degrad -1. Jakieś nadprzyrodzone właściwości statystyk to niestety tylko błędne założenie Mikiego.

@Isildur

Dnia 14.10.2014 o 16:56, theZoSo napisał:

Mylisz się, byłby problem z tym tłumaczeniem.

Mówisz tak jakbyście się kiedyś przejmowali tłumaczeniem czegoś związanym ze swoimi decyzjami. :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:30, Prince_Miki napisał:

Wiem to sam po sobie, bo jak dołączyłem do tego forum, to też mnie interesowały
rangi, więc postanowiłem trochę się "zanurzyć" w temacie, tak więc użyłem forumowej wyszukiwarki,
wpisałem słowo "statusy" i znalazłem ten temat. Po jakichś 10 minutach już praktycznie
wiedziałem wszystko na temat gramowych statusów.


Masz zadziwiająco dużo pytań w tym wątku, jak na osobę wiedzącą praktycznie wszystko o statusach już po 10 minutach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 19:43, rob006 napisał:

Masz zadziwiająco dużo pytań w tym wątku, jak na osobę wiedzącą praktycznie wszystko
o statusach już po 10 minutach :D

O samych rangach to ja sporo wiem, tylko miałem pytanie dotyczące zamieszczania treści w polu statusu, kiedy ma się WT. Pamiętaj - czytaj uważnie posty, a później komentuj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Jakimś cudem dziś wszedłem na statystyki. Moja ksywka jest troszkę niektualna bo jeszcze przed akcją zmiany nicka.
Natomiast wyszukiwarka nie odnajduje mnie po obecnej ksywce.
Tak tylko chciałem zwrócić uwagę, jak już było to sorry za zawracanie gitary lub czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki przeglądają tematy w których pojawiły się nowe posty (tylko strony z nowymi postami). Jeśli na takiej stronie będzie twój post ze starą ksywką, to statystyki spróbują zaktualizować nick, nawet jeśli post będzie stary. Jeśli ostatnim "widzianym" przez statystyki postem będzie ten ze starym nickiem, to w statystykach pozostanie właśnie taki nick (może się zaktualizować przy następnym indeksowaniu). Generalnie to powinny być sporadyczne przypadki (np, odkopanie jakiegoś starego tematu), chyba że masz gdzieś przypiętego posta ze starym nickiem - wtedy radzę się przyzwyczajać. :P

Z ewentualnymi uwagami na temat statyk zapraszam na przyszłość tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=75980&u=133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 18:12, Prince_Miki napisał:

A w takim razie można ustawić sobie np. Hrabię? Bo ta ranga tutaj nie występuje, jednakże
była ona na starym forum - cdprojekt.info.


Można sobie wstawić rangę ze starego froum cdprojekt.info jako WT. Czyli jak najbardziej Hrabia jest dozwolony. Niemile są widziane jako WT rangi obecnie obowiązujące i ich "podobnie brzmiące" odpowiedniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko jeszcze jedno mnie ciekawi. Otóż dlaczego dawny Własny Tytuł Revanchista "Delgato" został szybko usunięty, a tymczasem pewni dwaj Własnotytułowcy bezkarnie "brykają" sobie po forum z linkiem referencyjnym w polu statusu od co najmniej kilku miesięcy? Zresztą już Tyler wspomniał o tym wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 16:00, Prince_Miki napisał:

A tak z ciekawości - nie da się wpisać w pole statusu np. Delegat i czy to sprawdziłeś?
Tak swoją drogą, to też mi się to wydaje bez sensu, bo tak naprawdę każdy może sprawdzić
jaki kto ma status w Statystykach roba006, a co dopiero Moderatorzy, którzy mają tam
wiele przeróżnych rozmaitości w swoich narzędziach.

delegata to ja miałem przez kilka lat w statusie, ba kiedyś nawet wysłałem maila z zapytaniem do moderatora, w końcu mi go zdjęli, trudno się mówi, obejściem było pisanie z małej litery :)
Chciałem być wiecznym delegatem, no ale prawo to prawo, nie dostałem ostrzeżenia (chyba?) dopiero jak zauważyłem pewnego dnia że mam wpisane własny tytuł to pomyślałem - w końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 18:12, Prince_Miki napisał:

> A, nawet poszukałem posta z wyjaśnieniem. :)
A w takim razie można ustawić sobie np. Hrabię? Bo ta ranga tutaj nie występuje, jednakże
była ona na starym forum - cdprojekt.info.

Uzupełniając post Isildura: ja mam rangę Weteran Książę. Ten Książę to tytuł do którego doszedłem na nowym forum CDP, jako jedyny zresztą. I nikt mnie już nie dogoni, bo tamto forum upadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 21:42, Prince_Miki napisał:

Ale mnie ciekawi, czy przyjmuje Delegata napisanego z wielkiej litery. :P


Ciekawość to pierwszy krok do piekła i czasami ostatni, więc swoją ciekawość zachowaj dla siebie i poczekaj aż sam zdobędziesz WT i zaryzykujesz sprawdzeniem tym razem nie każ ryzykować innym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wpisać Delegat, wejść na GS''a w celu sprawdzenia, czy faktycznie wyświetla się Delegat i natychmiast zmienić WT, żeby nie było żadnych niesnasek, więc nie ma w tym nic złego, ale skoro już mi grozisz, to nie będę prowokować. ;) Poza tym ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 22:02, Prince_Miki napisał:

Zawsze można wpisać Delegat, wejść na GS''a w celu sprawdzenia, czy faktycznie
wyświetla się Delegat i natychmiast zmienić WT, żeby nie było żadnych niesnasek,
więc nie ma w tym nic złego, ale skoro już mi grozisz, to nie będę prowokować. ;) Poza
tym ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy. :D


Ja nie grożę ;D
Nie wiem, czy GS tak szybko wyłapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 22:02, Prince_Miki napisał:

Zawsze można wpisać Delegat, wejść na GS''a w celu sprawdzenia, czy faktycznie
wyświetla się Delegat i natychmiast zmienić WT, żeby nie było żadnych niesnasek,
więc nie ma w tym nic złego, ale skoro już mi grozisz, to nie będę prowokować. ;) Poza
tym ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy. :D

nie przechodzi, a przynajmniej nie przechodziło jak sobie ustawiałem, tak czy inaczej zasada to zasada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to forum płata figle. Już któryś raz z rzędu zdążyłem napisać posta jako "Przewodniczcy". Ciekawe czy kiedykolwiek zostanie to naprawione, bo dobrze wiem, że ten błąd pojawia się od kilku dobrych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 16:08, Prince_Miki napisał:

Faktycznie to forum płata figle. Już któryś raz z rzędu zdążyłem napisać posta jako "Przewodniczcy".
Ciekawe czy kiedykolwiek zostanie to naprawione, bo dobrze wiem, że ten błąd pojawia
się od kilku dobrych lat.

To co.. oficjalnie jesteś Sekretarzem ? :D bo czegoś nie kumam... na Twoim GSie widnieje ranga przewodniczącego więc wszystko powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się