poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2014 o 01:27, Outlander-pro napisał:

Przypomina się Prince_Janek. Może to nawet ta sama osoba, styl pisania w zasadzie ten
sam, spamowanie to samo.

Ale kiedy ty właśnie odpowiadasz Prince_Jankowi :)

Dnia 02.11.2014 o 23:55, Prince_Miki napisał:

@Chaotizz: Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. :P A moja ksywka jest od nazwy
gry - Prince of Persia.

Wiesz, biorąc pod uwagę tematy w jakich się najczęściej wypowiadasz, to nabijanie postów w celu dobicia do wysokiej rangi na forum jest jak najbardziej prawidłową teorią :)
Zastanawiam się, jaka byłaby Twoja reakcja, gdyby tuż przed Twoim awansem na WT gram.pl zresetowałoby wszystkie rangi :)

Dnia 03.11.2014 o 09:17, Phobos_s napisał:

Zastanawiam się, jaka byłaby Twoja reakcja, gdyby tuż przed Twoim awansem na WT gram.pl
zresetowałoby wszystkie rangi :)

Jestem pewien że w duchu by się troszeczkę zdenerwował ;-)

@Prince_Miki
Nie wiem jak żeś to sobie wykalkulował z tymi awansami ale gratuluje zacięcia. I uwierz, od sekretarza do WT 7 miesięcy to zdecydowanie za mało. Swój upragniony awans i tak kiedyś dostaniesz, może nawet szybciej niż myślisz.

Dnia 03.11.2014 o 09:49, Prince_Miki napisał:

A próbowałeś "lustrować" innych ? :D [Po co ja pytam] . Na tym forum różnie się awansuje. Jedni potrzebują 7-8 miesięcy inni roku albo i nawet więcej. Jeden będzie miał WT z ogólnym wynikiem 10 tys. postów inny z 7 tys. a jeszcze inny nawet z 5 tysiącami. Ja na ten przykład sekretarzem chyba jestem od dwóch lat i nie mogę się dorobić WT ale co tam to tylko status choć nie powiem fajnie by było już mieć to WT :P

>/.../

Widzisz, ja dorobiłem się WT po ponad 3200 napisanych postów, za to zajęło mi to aż ok. 3 lat, po prostu pisałem z małą częstotliwością w ciągu dnia, ot każdego dnia coś tam skrobnąłem :)
A co do tego twojego systemu, który tu przedstawiłeś, to wydaje mi się on coś mało symetryczny, nie wiem czy nie powinna być większa różnica między Przewodniczącym i Sekretarzem.

Braveheart
Myślę, że twój awans już powoli widać na horyzoncie, zależy tylko jak szybko idziesz ;)

Dnia 03.11.2014 o 10:44, Prince_Miki napisał:

Na forum piszę z przyzwyczajenia. ;) A jeśli chodzi o te rangi, to tu Ciebie zaskoczę,
bo uważam, że wtedy by było ciekawie. ;)

Z przyzwyczajenia w 3 dni nabiłeś już 20 postów? :D Z przyzwyczajenia prawie 450 przez ostatnie 3 miesiące? :D
Niezłą masz definicję przyzwyczajenia ;)
No ale nie mnie oceniać. Każdy ma inne potrzeby i inne rzeczy dają mu ego boost :)

A co do Twojego systemu wydaje mi się, że ma jedną poważną wadę: nie bierze pod uwagę długości napisanych postów. A to też jest brane pod uwagę przy awansach :)

Dnia 03.11.2014 o 11:06, Phobos_s napisał:

A co do Twojego systemu wydaje mi się, że ma jedną poważną wadę: nie bierze pod uwagę
długości napisanych postów. A to też jest brane pod uwagę przy awansach :)

Źródło?

BTW: Na początku forum ludzie pisali po 500 postów miesięcznie, staty Mikiego nie powinny robić wrażenia :D

Dnia 03.11.2014 o 11:06, Phobos_s napisał:

A co do Twojego systemu wydaje mi się, że ma jedną poważną wadę: nie bierze pod uwagę
długości napisanych postów. A to też jest brane pod uwagę przy awansach :)

A właśnie nie. Przypięty post się kłania. ;) Budo napisał:
"Wedle mojej wiedzy na status wpływa liczba pisanych postów i regularność ich pisania w ciągu dnia. Popularność tematów się nie liczy, nie liczy się pisanie na gramircu, czy komentowanie gramsajtów, ani liczba znaków na post. Nie liczy sie też dawna historia degradów (progi punktów po degradach nie zmieniają się). Wszystkie kategorie tematyczne są też traktowane jednakowo przy liczeniu punktów potrzebnych na awans. Nie ma stałej liczby postów potrzebnych na dany status."

Dnia 03.11.2014 o 09:49, Prince_Miki napisał:

Nie możesz brać pod uwagę pojedynczych przypadków. Weź jakąś dużą próbę własnotytułowców - np. 100 użytkowników (taka próba będzie reprezentatywna) i wtedy każdego osobna zbadaj pod względem długości awansu na poszczególny stopień (najlepiej ilośc dni). :) Wtedy możesz wyciągać z tego średnią i wyjdą ci jakieś konkretne wyniki. :D Dalej będzie można dywagować czy to racja (bo nikt ci tego nie potwierdzi), ale solidnego badania nikt ci nie odmówi. ;)

"Ponadto udało mi się dojść, ile wynosi minimalny czas do awansu na następną rangę, tak więc [...]"

Podkreslenie moje. Oczywiscie nie oznacza, ze taki jest minimalny czas do awansu na kolejna range, tylko Prince_Miki (jesli sprawdzil wszystkich bylych i obecnych WT) zauwazyl, ze w takim najkrotszym czasie udalo sie komus dojsc do WT.

Zeby miec pewnosc, ze taki jest minimalny czas, trzeba by zebrac daty wszystkich postow danego uzytwkownika z okresu od Sekretarza do WT (wylaczajac WT) i sprawdzic czy w danym okresie byly co najmniej 4 posty dziennie z odstepem co najmniej 1 godzinnym (moga byc mniejsze odstepy pomiedzy postami, wtedy tylko musi byc wiecej postow, aby sposrod wszystkich postow danego dnia mozna bylo znalezc 4, ktore miedzy soba maja odstep co najmniej godzinny; lacznie punktow moze byc za 4 posty na dzien).

Jesli beda, oznacza to, ze znaleziony minimalny czas potrzebny do awansu z Sekretarza do WT jest prawidlowy, jesli chociaz jednego dnia nie bylo 4 punktow, oznacza to ze znaleziony czas nie jest minimalnym. Ale Prince_Miki podal czas w miesiacach, a nie w dniach czy godzinach :) Nie mamy tez wgladu do kodu i moze jednak cos jeszcze jest brane pod uwage przy zbieraniu punktow i/lub nadawaniu awansu. Ciekawie by bylo, gdyby ilosc punktow potrzebna do awansu byla jakas losowa wartoscia z wybranego przedzialu.

@Chaotizz/PRINCE JANEK, Outlander-pro, Wipu

padlem :D

Dnia 03.11.2014 o 11:36, rob006 napisał:

Źródło?

Nie mam źródła :)
Po prostu takie coś obiło mi się "o oczy", gdy właśnie toczyła się debata na temat zdobywania statusów kilka lat temu i wypowiadał się jeden z Modków.
Nie twierdzę, że tak jest na 100% bo wiadomo, że cały mechanizm jest owiany tajemnicą :) Oczywiście mogło mi się już z czasem też pokręcić coś, ale na 90% napisał tak jeden z Niebieskich :)
Ale IMHO miałoby to dużo sensu.
Bo to różnica czy ktoś sobie co godzinę wpisze np. markę samochodu z wątku-konkursie, czy ktoś pisze rozbudowanego posta na sensowny temat :)

Dnia 03.11.2014 o 11:36, rob006 napisał:

BTW: Na początku forum ludzie pisali po 500 postów miesięcznie, staty Mikiego nie powinny
robić wrażenia :D

No jak nie mieli co robić innego to tak było :P Ale jak człowiek ma zajęcie to nie napiernicza na forum :)
Poza tym bardziej mi chodziło o słowo "z przyzwyczajenia" :)

Dnia 03.11.2014 o 12:28, Phobos_s napisał:

Bo to różnica czy ktoś sobie co godzinę wpisze np. markę samochodu z wątku-konkursie,
czy ktoś pisze rozbudowanego posta na sensowny temat :)

Albo wkleja raporty dxdiag i od razu ma wiecej znakow niz 99% "rozbudowanych postow" ;]

Dnia 03.11.2014 o 12:39, kuba9876543210 napisał:

Albo wkleja raporty dxdiag i od razu ma wiecej znakow niz 99% "rozbudowanych postow" ;]

Hehe :)
Tylko jak często Dxdiaga wklejałeś? Mnie zdarzyło się raz na te kilka lat jak tu siedzę :)

Faktycznie, sam sobie zaprzecza, ale znalazłem jedngo gościa (Lucas005), który mając 1515 napisanych postów jest już Sekretarzem, a jego średnia ilość znaków to tylko... 32.67. ;) W związku z tym bardziej bym ufał przypiętemu postowi niż jakiejś przypadkowej wypowiedzi.

Outlander nie pisał do ciebie tylko do Chaotizza ---> Prince_Janka, co mu podkreśliłem. Nie wiem jak uznałeś że piszę o tobie, ale +1.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się