poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2015 o 00:20, Ichvander napisał:

IMO to byla by taka bzdura i bezsens, ze osobiscie, niczym joker, klaskal bym nad tak
"genialnym" pomyslem. Do tego gromkie owacje dla pomyslodawcow.


Czemu bzdura? Forum ma już prawie 10 lat, spora część udzielających się ma WT, albo jest blisko. Powiem świeżości jest potrzebny, prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja pamiętam to forum, kiedy startowało. W sensie - wszedłem na nie pierwszego dnia istnienia. Od tamtej pory dużo się nie zmieniło, podczas gdy świat poszedł do przodu. Tutejsza rozmowa na temat wielu osób z Własnym Tytułem, których nikt z udzielających się regularnie nie kojarzy, tylko potwierdza potrzebę dokonania pewnych zmian i odświeżenia tego miejsca.
Nie odbędzie się to zresztą po raz pierwszy. Gram.pl powstało bądź co bądź z prochów strony cdprojektu ;).
W tym momencie to forum jest olbrzymie pod względem liczby postów. Na tyle, że dokopanie się do cennych informacji jest bardzo uciążliwe (weźmy na przykład taki temat modernizacji komputera - wejdź na pierwszą stronę i przeczytaj pierwsze, całkowicie poważne, pytanie...). Czasami trzeba zrobić ten krok do przodu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 00:29, Outlander-pro napisał:

Czemu bzdura? Forum ma już prawie 10 lat, spora część udzielających się ma WT, albo jest
blisko. Powiem świeżości jest potrzebny, prosta sprawa.


Jak rozumiem WT znów ma być niezwykle elitarny? :D
Jak sobie przeglądam listę własnotytułowców, to rzeczywiście bardzo wielu nie kojarzę, a na forum jestem bardzo częstym gościem - z tego wniosek, że od dawna są nieaktywni, często nawet od wielu lat ;)
Szkoda mi będzie tego tytułu, ale może rzeczywiście czas na jakąś zmianę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy od zera... wszyscy tak zwana "Tabula Rasa". To mi się podoba. :D Ciekawe jak będzie się miała kwestia avatarów hmmmm. Dalej rozdziałka 64x64 ? czy może chociaż 100x100 ? :3 :3 :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 08:47, Braveheart napisał:

Wszyscy od zera... wszyscy tak zwana "Tabula Rasa". To mi się podoba. :D

Reset tytułów jeszcze jakoś mogę przełknąć ale jeśli "wszystko od zera" miałoby oznaczać że do tego zmieni się także wygląd lub co gorsza znikną stare posty to ja za takie "nowe forum" podziękuję, gdybym miał ochotę na tego typu nowy start to po prostu założyłbym sobie nowe konto na innym forum :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, piszę to do wszystkich:

Nikt nie ma w planach w tej chwili kasowania rang, resetowania całego forum i innych tego typu rzeczy. Na pewno kilka rzeczy tutaj się zmieni, ale będą także rzeczy, które zmianie nie ulegną.

Dlatego też domysły domysłami, teorie teoriami, ale dopóki nie ogłosimy oficjalnie co będzie zmieniało się na ewentualnym Forum 3.0 (tak to roboczo nazywamy) nie ustalajcie z góry, że będziemy czyścić wszystko. Choć z drugiej strony - przecież nikt nie pisze na tym forum dla rang... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego administracja forum robi z planowanych zmian taką wielką tajemnicę? Losy państwa od tego zależą? :D Czyjeś życie? :D
Powiem to co każdy dobrze wie - forum jest dla użytkowników. Więc może byłoby git wprowadzić tych bardziej zaangażowanych ludzi z forum w proces zmian. Bo czemu nie? Nigdy nie rozumiałem robienia tajemnicy z rzeczy praktycznie mało ważnych, bo nie oszukujmy się - gdyby się forum posypało nikomu nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zdecyduj się: robienie wielkiej tajemnicy i wdrażanie osób w dość ważny element serwisu jakim jest Forum i community czy "rzecz mało ważna", po której by nikt nie płakał? Bo jeśli to drugie to nie wiem czy jest sens tego komukolwiek pokazywać ;)

Chodzi bardziej o to, aby nie "odpalać" wszystkiego przedwcześnie i mówiłem o tym dość często, tak samo jak mówiłem o tym ile żeśmy dyskutowali tutaj na temat tego co chcielibyśmy na gram.pl zobaczyć w przypadku serwisu i innych elementów społecznościowych. Co prawda trzeba było niektóre pomysły jeszcze raz przedstawić, niektóre już zostały wdrożone i teraz czas na forum.

Poza tym, ale to już zupełnie moje tylko zdanie, nie wiem czy jest sens wprowadzania tego wszystkiego w betę, która trwałaby kolejny rok czy dwa. Zresztą tak było w przypadku pierwszej wersji nowego sklepu i tak naprawdę nigdy ona nie wyszła poza wersję kompletną. Dlatego też nie robimy tego tylko w swoim "zielonym gronie", ale "zielono-niebieskim". Przecież jakby nie patrzeć Moderatorzy reprezentują społeczność, a i stażem niektórzy są już "weteranami" tego miejsca. Ja też, mimo że może na Forum samym nie jestem od samego jego początku też z tej społeczności się wywodzę, więc jest dość spora grupa osób, która ma nad tym kontrolę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 01:05, Furr napisał:

Tutejsza rozmowa na temat wielu osób z Własnym Tytułem, których nikt z udzielających
się regularnie nie kojarzy, tylko potwierdza potrzebę dokonania pewnych zmian i odświeżenia
tego miejsca.

Sam wiesz, że forum jest ogromne. Pól bitew do zdobycia chwały, to znaczy, mam na myśli, tematów do nabicia własnego tytułu jest sporo i nie wszystkie ścieżki muszą się skrzyżować ;P

@Muradin
W temacie o Moderatorach widziałem jakieś przesłanki rozważanych znacznych zmian w systemie rang. Jeśli to ma wyglądać inaczej niż jest obecnie, to trzeba polegać na was, ale jeśli zostanie po staremu, tylko z odświeżonym nazewnictwem, to może warto zaprząc społeczność do wymyślenia jak by ono (nazewnictwo rang) miało wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 20:10, ManweKallahan napisał:

W temacie o Moderatorach widziałem jakieś przesłanki rozważanych znacznych zmian w systemie
rang. Jeśli to ma wyglądać inaczej niż jest obecnie, to trzeba polegać na was, ale jeśli
zostanie po staremu, tylko z odświeżonym nazewnictwem, to może warto zaprząc społeczność
do wymyślenia jak by ono (nazewnictwo rang) miało wyglądać?


W tym aspekcie nadal czekam na potwierdzenie tego które rozwiązanie zostanie ostatecznie wdrożone, na pewno jeśli o takowe chodzi to postaram się zaproponować to, aby zrobić coś w rodzaju "konkursu" na rangi dla użytkowników. Nagród rzeczowych pewnie by nie było, ale nagroda w postaci utrwalenia swojego świetnego pomysłu na kolejne lata to coś całkiem fajnego. Tak więc temat jest cały czas otwarty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem reset rang jest dobrym pomysłem. Po pierwsze dlatego, że nie dotyczyłby mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po drugie dlatego, że w chwili obecnej WT ma stosunkowo wielu użytkowników, co sprawia, że ranga ta nie jest już tak elitarna jak kiedyś. Po trzecie dlatego, że wbijanie rangi to zawsze jakaś motywacja do pisania postów, nawet jeżeli każdy utrzymuje, że nie pisze dla punktów :D

A dla obecnych WT lub użytkowników ze stażem dłuższym niż X lat można by pomyśleć o odznaczeniu "Weteran", które prezentowałoby się albo gdzieś pod avatarem, albo na stronie profilowej danego usera.

Skoro już mówimy o odznaczeniu, to może wprowadzimy forumowe achievementy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 14:41, Gumisiek2 napisał:

Moim zdaniem reset rang jest dobrym pomysłem. Po pierwsze dlatego, że nie dotyczyłby
mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To może jak już wszystko odświeżać to i moderatorów i przeprowadzić reset wśród milicji forumowej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 14:41, Gumisiek2 napisał:

Moim zdaniem reset rang jest dobrym pomysłem.


Z całym szacunkiem, ale to jest najgłupszy pomysł, jaki na tym forum słyszałem. Wliczając w to pobieranie opłat za odbiór osobisty.

Jeśli rangi zostaną zresetowane, to wiele osób po prostu odejdzie. Jeśli mają (mamy?) zaczynać od zera, równie dobrze można to robić na forach konkurencji, gdzie:
a) tak debilnych pomysłów nikt nie ma;
b) przynajmniej jest jakiś ruch, a nie 10 tych samych osób na krzyż
c) klienci są szanowani.

Innymi słowy, początek nowego forum będzie również jednocześnie jego końcem, bo ze starej gwardii zostanie kilka osób plus moderatorzy, a cała reszta aktywności będzie się sprowadzała do pytań "czy ruszy mi gra ABC", żebrania o darmowe klucze z pisemek i temu podobnej radosnej twórczości. Naprawdę tak bardzo Redakcji na tym zależy?

Dnia 16.09.2015 o 14:41, Gumisiek2 napisał:

Po drugie dlatego, że w chwili obecnej WT ma stosunkowo wielu użytkowników


Kolejny bezsensowny argument. Te osoby zapracowały sobie na WT, stanowiąc przytłaczającą większość aktywności na forum. Odebranie im WT w takiej sytuacji ma równie wiele sensu, jak złamanie komuś prawej ręki po to, by drobne skaleczenie na lewej dłoni mniej bolało.

Dnia 16.09.2015 o 14:41, Gumisiek2 napisał:

Po trzecie dlatego, że wbijanie rangi to zawsze jakaś motywacja do pisania postów, nawet
jeżeli każdy utrzymuje, że nie pisze dla punktów :D


No to w takim razie wywalmy na zbitą buzię wszystkich moderatorów, niech od nowa zapracują na ten status, ciekawe, czy też będzie tak wesoło.

Dnia 16.09.2015 o 14:41, Gumisiek2 napisał:

A dla obecnych WT lub użytkowników ze stażem dłuższym niż X lat można by pomyśleć o odznaczeniu
"Weteran"


Albo po prostu dać im wybór, czy chcą zostać przy swoim obecnym WT, czy wolą wbijać rangi od nowa, może na zasadzie zbliżonej do CoDów.

Odnoszę wrażenie, że przyszłość gramu idzie od złego ku gorszemu, skoro pojawiają się takie pomysły. Jeśli właściciele gramu chcą iść w ślady CDP.pl i doprowadzić do likwidacji forum, niech przynajmniej mają cojones się do tego otwarcie przyznać, a nie po raz kolejny pokazywać, w jak głębokim poważaniu mają tę nieliczną grupkę, która jeszcze jakoś trzyma to forum przy życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt forum likwidować nie zamierza. Ani Muradin ani Red-nacz mnie raczej nie zbesztają jeśli uchylę rąbka tajemni powiem, że forum przejdzie pewne zmiany szybciej niż zakładacie ;-)

Reset rang - z perspektywy moda i usera mi nie wadzi. W ogóle z rangi moda zrobił bym tytuł techniczny, wyświetlany nad regularnym statusem użytkownika.
Natomiast bezwzględnie dla weteranów społeczności powinny być jakieś wyróżnienia. Np odznaka koło rangi, jakiś dodatkowy tytuł etc. Oczywiście powyższe w przypadku resetu.

A samo wt jest naprawdę niewiele warte. Bo można to nabić spamem o zerowej treści merytorycznej. Znasz mnie, wiesz, że jestem z tych co piszą jak mają coś do napisania. Z resztą masz podobnie ty sam. Wiesz więc jak wygląda droga do wt ludzi którzy nie bawią się w 30 znakowe posty ;-)
Oczywiście nie potępiam userów którzy tak głównie piszą. Wytykam tylko jedną z luk kiepskiego imho systemu który będzie szansa usprawnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam swojego zdania co do resetu rang, ale pozwól, że odniosę się to kilku aspektów twojego posta.


>No to w takim razie wywalmy na zbitą buzię wszystkich moderatorów, niech od nowa zapracują na ten status, ciekawe, czy też będzie tak wesoło.
Awans na moderatora zależy od ekipy, nie od stażu na forum. A więc jeśli ekipa miałaby wybrac nowych moderatorów, wybrałaby tych, których zna. I mam jakieś takie dziwne przeczucie, że byłaby to te same osoby. :P

>Odnoszę wrażenie, że przyszłość gramu idzie od złego ku gorszemu, skoro pojawiają się takie pomysły.

To z kolei jest argument "hej! Albo myślicie jak ja, albo wszystko się wali, schodzi na psy i pachnie szambem". :P Od złych pomysłów gorszy jest ich brak. A to czy okaże się on dobry lub zły okaże się później. Choćby zestawiając ze sobą wszystkie plusy i minusy.

Gumisiek przedstawił swoje zdanie, masz inne - ok. Ale z racji swojej odnieś się do tego jak dorosły człowiek, a nie "moja racja jest najmojsza, bo jest moja". Bo wiesz co? Nie wiesz co się stanie, tak samo jak nie wie tego Gumisiek. Obaj wiecie tyle samo, ale to jednak pomysł Gumiśka jest "debilny". Cóż za podejście. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie więc besztanie... ale to w naszym "zakonie" ;]

A tak całkiem poważnie mogę tylko potwierdzić to co mówi Zekzt - nikt forum nie ma zamiaru likwidować, a to że rozmawiamy tutaj o ewentualnych rozwiązaniach traktuję bardziej jako zwykłą rozmowę i nic wiążącego. Taka wymiana poglądów, możliwość zebrania feedbacku na to czego chcemy, a czego nie. I raczej nie widziałbym w tym aż tak czarnych scenariuszy.

I tutaj też do Ciebie głównie Ring5, bo widziałem ostatnie kilka postów i postanowiłem to napisać - jeśli chodzi o zmiany w przypadku sklepu to niestety ani ode mnie, ani też od redaktora naczelnego (raczej, nie jestem pewny czy tak jest w stu procentach, mogę tylko podejrzewać) nie zależy polityka cenowa czy też inne tego typu sprawy. Tutaj wszystko zależy od osób zajmujących się sklepem i ofertami w nim zawartymi. Oczywiście podałem temat dalej już wczoraj, ale dzisiaj dopiero postanowiłem coś od siebie do tego dodać.

Dlatego też nie piszmy takich teorii, że jak pojawi się nowe forum to w ogóle nie będzie tu nikogo - możemy też kompletnie nic nie zmieniać i pojawią się głosy, że gram olewa użytkowników. Jak nie było nic ruszane przez lata to pojawiało się takich głosów mnóstwo. Teraz jak chcemy coś wspólnie stworzyć, aby w starych kątach pojawiło się trochę świeżości to też jest źle. Więc zdecydujmy się czego tak naprawdę chcemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2015 o 15:15, Zekzt napisał:

Nikt forum likwidować nie zamierza.


Ale jednak wygląda na to, że miłościwie nam panujący robią wszystko, by nie tylko zniechęcić "świeżą krew" do pozostawania na forum, ale także zachęcić starą gwardię do odejścia.

Dnia 17.09.2015 o 15:15, Zekzt napisał:

forum przejdzie pewne zmiany szybciej niż zakładacie


Super, pod warunkiem, że będą to zmiany na lepsze.

Dnia 17.09.2015 o 15:15, Zekzt napisał:

Reset rang - z perspektywy moda i usera mi nie wadzi.


Tobie. Innym może wadzić. Inna sprawa, że jako mod i tak z rangi nie korzystasz, bo masz jedną - Moderator.

Może zatem warto by było przeprowadzić głosowanie wśród osób, które mają rangi od, powiedzmy, Przewodniczącego w górę? Tylko głosowanie otwarte, z podawaniem kto i na co głosował? Powiedzmy - zakładając nowy, przypięty temat, w którym każdy z odpowiednią rangą mógłby oddać swój głos, głosy byłyby później podliczone i na tej podstawie podjęta zostanie decyzja o resecie.

Dnia 17.09.2015 o 15:15, Zekzt napisał:

W ogóle z rangi moda zrobił bym tytuł techniczny, wyświetlany nad regularnym statusem użytkownika.


Bardzo dobry pomysł.

Dnia 17.09.2015 o 15:15, Zekzt napisał:

Natomiast bezwzględnie dla weteranów społeczności powinny być jakieś wyróżnienia. Np
odznaka koło rangi, jakiś dodatkowy tytuł etc. Oczywiście powyższe w przypadku resetu.


Tylko wyjaśnij mi w takim razie, jaki sens ma w takiej sytuacji reset? WT (czy, jak to nazywasz, weterani) i tak by mieli jakieś wyróżnienie, czemu zatem miałby służyć reset? Temu, by mieć podwójne wyróżnienie? A potem co? Potrójne? Poczwórne?

Dnia 17.09.2015 o 15:15, Zekzt napisał:

A samo wt jest naprawdę niewiele warte. Bo można to nabić spamem o zerowej treści merytorycznej.


Ok, ale ja tego systemu nie układałem. Został ułożony i trzymany jest w tajemnicy, jakby podanie go do publicznej wiadomości doprowadziłoby do upadku gramu... Jeśli są osoby, które WT osiągnęły spamem - nie powinno to być trudne do ustalenia. Ale wydaje mi się, że większość osób, które obecnie kojarzę jako własnotytułowców (nieskromnie zaliczę siebie do tego grona), zapracowała na ten tytuł wieloletnią "pracą", merytorycznymi wypowiedziami i aktywnym udziałem w dyskusjach, a nie spamem. Pozbawienie ich teraz tego tytułu, bo ktoś tam sobie ubzdurał, że jest on niewiele warty, jest pokazaniem, że ich obecność i aktywność są guzik warte.

Dnia 17.09.2015 o 15:15, Zekzt napisał:

Oczywiście nie potępiam userów którzy tak głównie piszą. Wytykam tylko jedną z luk kiepskiego
imho systemu który będzie szansa usprawnić.


Proszę bardzo, usprawniajcie! Tylko, jak rany, Z GŁOWĄ! Robienie dobrze nowym użytkownikom kosztem "weteranów" chyba nie jest właściwą drogą. A na razie wygląda na to, że na nowym systemie skorzystają właśnie nowicjusze, natomiast wieloletnia aktywność starszych użytkowników przełoży się na kolorową ozdóbkę wokół avatara, a i tak będą zaczynali z tego samego poziomu, co gostek, który zagląda na gram tylko po to, by wybłagać darmowe kody do Margonem - liczba ich postów będzie na początku taka sama: ZERO. Jeden na forum siedzi od lat, drugi zajrzał raz. Może zaleci to ciekłym patosem, ale z mojego punktu widzenia jest to "troszkę" niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubla, ale posty Twój i Muradina pojawiły się już po tym, jak odpowiedziałem Zekztowi.

Dnia 17.09.2015 o 15:28, Rick napisał:

To z kolei jest argument "hej! Albo myślicie jak ja, albo wszystko się wali, schodzi
na psy i pachnie szambem". :P


Aaa, kumam. Czyli kiedy ktoś inny wyraża swoją opinię, to po prostu wyraża swoją opinię. Kiedy swoją opinię wyrażam ja, i odbiega ona od tamtej, oznacza to takie podejście, jakie nakreśliłeś powyżej? A nie wziąłeś pod uwagę tego, że ja również wyraziłem tylko swoją opinię? Opinię, z którą nie wszyscy muszą się zgadzać? Jeśli masz coś przeciwko temu, co napisałem, to bardzo proszę, byś odniósł się do konkretów.

Dnia 17.09.2015 o 15:28, Rick napisał:

Gumisiek przedstawił swoje zdanie, masz inne - ok. Ale z racji swojej odnieś się do tego
jak dorosły człowiek, a nie "moja racja jest najmojsza, bo jest moja".


Z całym szacunkiem, ale - jak napisałem wyżej - moja wypowiedź zawiera moją opinię. Nic więcej. Nie prawdę objawioną, nie jedyną słuszną wersję przyszłości, ale moje zdanie w tym temacie. A że niekoniecznie zgadza się ono ze zdaniem Gumiśka... chyba na tym polega dyskusja?

Dnia 17.09.2015 o 15:28, Rick napisał:

Obaj wiecie tyle samo, ale to jednak pomysł Gumiśka jest "debilny". Cóż za podejście. :P


Widzisz, i tu mógłbym się obrazić. Bo wcinasz się do rozmowy (ok, forum jest dla wszystkich) i, zamiast poważnie dyskutować, dorabiasz sobie jakąś teorię, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego, po czym zarzucasz mi niedojrzałe zachowanie. Przeczytaj wypowiedź Gumiśka, przeczytaj wypowiedź moją, zauważysz tam dwa bardzo ważne fragmenty:
Gumisiek2 - moim zdaniem reset rang jest dobrym pomysłem.
Ja - jest to najgłupszy pomysł, jaki na tym forum słyszałem.
I teraz:
1) reset rang nie jest pomysłem Gumiśka, on jedynie wyraża swoją opinię na ten temat.
2) podobnie jak Gumisiek, ja również wyrażam swoją opinię na ten temat.
3) opinie te są od siebie różne - On uważa, że jest to dobry pomysł, ja uważam, że jest to zły pomysł. Obie wypowiedzi są jedynie prywatnym zdaniem ich autorów.

Innymi słowy - chyba się troszkę zagalopowałeś.

@ Muradin_07

Dnia 17.09.2015 o 15:28, Rick napisał:

niestety ani ode mnie, ani też od redaktora naczelnego (...) nie zależy polityka cenowa czy też inne tego typu sprawy.


Ok, ale w tym momencie nie rozmawiamy o polityce cenowej ;) Inną sprawą jest fakt, że opinią forumowiczów w tej konkretnej kwestii nikt się nie przejmuje (a przynajmniej nikt nie raczy na nasze wypowiedzi zareagować) - do tego chyba się już wszyscy przyzwyczailiśmy i nikogo to nie dziwi za bardzo. Ale zbaczamy z tematu, od tego jest inny wątek.

Dnia 17.09.2015 o 15:28, Rick napisał:

Dlatego też nie piszmy takich teorii, że jak pojawi się nowe forum to w ogóle nie będzie tu nikogo


W tym momencie już nawet nie upraszczasz, ale kompletnie przeinaczasz moją wypowiedź. Nie wiem, czy celowo, czy przypadkiem. Fakt jest taki, że kto jak kto, ale ja zawsze byłem za wprowadzeniem zmian na forum (o czym chyba doskonale wiesz, bo na pewno śledzisz wątek o zmianach na gramie), uważam, że zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na sytuację forum. W mojej poprzedniej wypowiedzi odniosłem się do pomysłu, który - moim zdaniem (będę to chyba w przyszłości wytłuszczał, żeby nie było wątpliwości...) - może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Owszem, zmiany są potrzebne, ale nie przekonasz mnie o tym, że każda i byle jaka zmiana będzie zmianą na korzyść. Jeśli coś, moim zdaniem, zmianą na korzyść raczej nie będzie, to o tym napiszę. I nie snuję tu jakichś teorii spiskowych, nie uprawiam czarnowidztwa, piszę jedynie o moich obawach co do rezultatów takich, a nie innych działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2015 o 14:49, Ring5 napisał:

Z całym szacunkiem, ale to jest najgłupszy pomysł, jaki na tym forum słyszałem. Wliczając
w to pobieranie opłat za odbiór osobisty.


O nie :(

Dnia 17.09.2015 o 14:49, Ring5 napisał:

Jeśli rangi zostaną zresetowane, to wiele osób po prostu odejdzie. Jeśli mają (mamy?)
zaczynać od zera, równie dobrze można to robić na forach konkurencji, gdzie:
a) tak debilnych pomysłów nikt nie ma;
b) przynajmniej jest jakiś ruch, a nie 10 tych samych osób na krzyż
c) klienci są szanowani.


Nie przypominam sobie prób samobójczych ani pozwów do sądu po odłączeniu się gram.pl od CD Projektu, co wiązało się z nowym forum, na którym każdy musiał zaczynać od nowa. Ba, sprzyjało to forum, bo część użytkowników pisała dużo i na temat, aby szybko powrócić do starej rangi.

Dnia 17.09.2015 o 14:49, Ring5 napisał:

Innymi słowy, początek nowego forum będzie również jednocześnie jego końcem, bo ze starej
gwardii zostanie kilka osób plus moderatorzy, a cała reszta aktywności będzie się sprowadzała
do pytań "czy ruszy mi gra ABC", żebrania o darmowe klucze z pisemek i temu podobnej
radosnej twórczości.


No tak, bo teraz jest inaczej :D

Dnia 17.09.2015 o 14:49, Ring5 napisał:

Naprawdę tak bardzo Redakcji na tym zależy?


Gdy zgłaszałeś różne posty za pomocą przycisku "Zgłoś", to nie zauważyłeś po prawej stronie napisu o treści "Uprzejmie informujemy, że adresatem Twojej wiadomości są niezależni moderatorzy usług serwisu gram.pl, którzy nie są pracownikami firmy gram.pl." (pogrubienie oryginalne)? Nie należę do Redakcji serwisu i, podobnie jak każdy inny Moderator gram.pl, wykonuję swoją pracę bezinteresownie.

Dnia 17.09.2015 o 14:49, Ring5 napisał:

Kolejny bezsensowny argument. Te osoby zapracowały sobie na WT, stanowiąc przytłaczającą
większość aktywności na forum. Odebranie im WT w takiej sytuacji ma równie wiele sensu,
jak złamanie komuś prawej ręki po to, by drobne skaleczenie na lewej dłoni mniej bolało.


Jak już wspomniałem, nie przypominam sobie odpływu użytkowników i prywatnych banów dla gram.pl po migracji na nowe forum 10 lat temu.

Dnia 17.09.2015 o 14:49, Ring5 napisał:

No to w takim razie wywalmy na zbitą buzię wszystkich moderatorów, niech od nowa zapracują
na ten status, ciekawe, czy też będzie tak wesoło.


A od kiedy to bycie Moderatorem jest zależne od posiadanej rangi na forum? Swego czasu Hellmut został awansowany na Moderatora z poziomu Delegata.

Dnia 17.09.2015 o 14:49, Ring5 napisał:

Albo po prostu dać im wybór, czy chcą zostać przy swoim obecnym WT, czy wolą wbijać rangi
od nowa, może na zasadzie zbliżonej do CoDów.


Pomysł na resetowanie statusu i wbijanie rang "prestiżu" już się kiedyś na forum przewinął, w miarę możliwości zostanie on wprowadzony. Pomysł z resetem rang był zamiennikiem, który mógłby zostać wprowadzony w razie niemożności resetowania statusu lub gdybyśmy musieli czekać na taką możliwość przez długi czas.

Dnia 17.09.2015 o 14:49, Ring5 napisał:

Odnoszę wrażenie, że przyszłość gramu idzie od złego ku gorszemu, skoro pojawiają się
takie pomysły. Jeśli właściciele gramu chcą iść w ślady CDP.pl i doprowadzić do likwidacji
forum, niech przynajmniej mają cojones się do tego otwarcie przyznać, a nie po raz kolejny
pokazywać, w jak głębokim poważaniu mają tę nieliczną grupkę, która jeszcze jakoś trzyma
to forum przy życiu.


Wrzuć na luz, człowieku. Nie siedzę w zarządzie gramu, nie decyduję o przyszłości forum, podałem jedynie z pozycji zwykłego usera jeden z mnóstwa pomysłów na nowe forum, a Ty przeżywasz, jakbym skrzywdził bliską Ci osobę. Ochłoń trochę, wyjdź z piwnicy do ludzi, a z pewnością będzie dobrze. Trzymam za Ciebie kciuki.

EDIT: Och, nie odświeżyłem strony przed dodaniem posta. No nic, zaraz odniosę się do ewentualnych wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się