Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Elder Scrolls Online będzie wymagało opłacania miesięcznego abonamentu

67 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2013 o 01:39, Jarden napisał:

Subskrypcje woli duzo graczy nad model F2P, nie bez powodu zreszta, odstrasza on bardzo
wielu kiepskich/nie kulturalnych graczy ktorzy nie potrafia sie bawic wspolnie.


Pozwole sobie sie nie zgodzic. MMO, z ktorym mam najwiecej doswiadczenia, to LotRO i tak przyjaznej grupy graczy nie widzialem w zadnym innym MMO (a troche czasu z innymi tytulami spedzilem). Jak dla mnie, to wlasnie model LotRO jest tym "idealnym" - chcesz, grasz f2p, ale musisz sie pogodzic z pewnymi ograniczeniami (ktore zreszta da sie obejsc przy odpowiedniej strategii grania); chcesz, placisz abonament i masz dostep do wszystkiego, a gdy abonament sie skonczy, masz konto Premium, nie Free. Drugie miejsce zajmuje EVE, gdzie suba mozna wykupic za kase zarobiona w grze - innymi slowy, tworcy doceniaja "ciezka prace" gracza, czas, jaki poswieca on grze, i rezygnuja ze swojej czesci zysku.

Dnia 23.08.2013 o 01:39, Jarden napisał:

Dlatego WoW dalej jest niepokonany jesli chodzi o MMO, fakt stracil duzo graczy ale mimo
wszystko ma wiecej niz jakakolwiek inna (nie azjatycka) gra mmo, platna czy tez nie.


Ok, ma wiecej, ale, w przeciwienstwie do innych MMO, caly czas traci graczy. I nie mowimy tu o drobnych "ubytkach", ale o milionach anulowanych subow. To chyba o czyms swiadczy.

Dnia 23.08.2013 o 01:39, Jarden napisał:

Chyba najgorzej wykonanym F2P jak do tej pory jest Neverwinter


Z tym tez pozwole sobie sie nie zgodzic. Najgorszy f2p, z jakim do tej pory sie spotkalem, ma TOR i, jak dla mnie, to on niepodzielnie panuje na polu tragicznie zaplanowanych modeli biznesowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 08:53, Ring5 napisał:

> Pozwole sobie sie nie zgodzic. MMO, z ktorym mam najwiecej doswiadczenia, to LotRO i
tak przyjaznej grupy graczy nie widzialem w zadnym innym MMO (a troche czasu z innymi
tytulami spedzilem). Jak dla mnie, to wlasnie model LotRO jest tym "idealnym" - chcesz,
grasz f2p, ale musisz sie pogodzic z pewnymi ograniczeniami (ktore zreszta da sie obejsc
przy odpowiedniej strategii grania); chcesz, placisz abonament i masz dostep do wszystkiego,
a gdy abonament sie skonczy, masz konto Premium, nie Free. Drugie miejsce zajmuje EVE,
gdzie suba mozna wykupic za kase zarobiona w grze - innymi slowy, tworcy doceniaja "ciezka
prace" gracza, czas, jaki poswieca on grze, i rezygnuja ze swojej czesci zysku.


O LotRO sie nie wypowiadam bo gralem w niego gdy jeszcze wymagal subskrypcji, pozniej gralem moze ze dwie godziny.

Dnia 23.08.2013 o 08:53, Ring5 napisał:

> Ok, ma wiecej, ale, w przeciwienstwie do innych MMO, caly czas traci graczy. I nie mowimy
tu o drobnych "ubytkach", ale o milionach anulowanych subow. To chyba o czyms swiadczy.


Akurat o utrate graczy narazie sie nie martwie, wyjdzie nowy dodatek to i ludzi przybedzie, mam tylko nadzieje ze dodatek bedzie nieco bardziej w stylu WotLK czy Cataclysm (pod wzgledem trudnosci) niz MoP.
MoP mi sie bardzo podoba pod wzgledem wizualnym ale niestety jego trudnosc nie powala, mowie w kontekscie dungoeonow nie raidow bo na nie od dawna nie mam czasu.

Dnia 23.08.2013 o 08:53, Ring5 napisał:

> Z tym tez pozwole sobie sie nie zgodzic. Najgorszy f2p, z jakim do tej pory sie spotkalem,
ma TOR i, jak dla mnie, to on niepodzielnie panuje na polu tragicznie zaplanowanych modeli
biznesowych.


W TOR gralem ostatnio gdy wymagal subskrypcji wiec nie wiem za bardzo jak wyglada jego stan teraz, nie wyobrazam sobie jednak czegos gorszego od NV, gdzie jego autorzy wymagaja od Ciebie 365 dni grania tylko po to by cie stac bylo na najlepszego mounta, a to tylko jedna z wielu rzeczy ktora by sie przydalo miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 08:53, Ring5 napisał:

Z tym tez pozwole sobie sie nie zgodzic. Najgorszy f2p, z jakim do tej pory sie spotkalem,
ma TOR i, jak dla mnie, to on niepodzielnie panuje na polu tragicznie zaplanowanych modeli
biznesowych.


Wizard 101. Serio, ograniczena TORa nie dorastają do pięt temu, co tam zrobili. TOR nie ma lokacji "sub only"... jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Z tego co mi wiadomo to straszna ilość graczy nie tylko w Polsce wycofała swoje pre-ordery, ponieważ boją się że TESO przejdzie szybko na system f2p i nie chcą wtapiać pieniędzy w abonament. Doszły mnie również pogłoski, że Zenimax rozważa opcje o wprowadzeniu mikropłatności do gry. Chcą zarobić jak najwięcej pieniędzy poprostu. Należy pamiętać, że w przypadku kultowego WoW''a wiemy za co płacimy abonament a tu to praktycznie strzał w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 14:50, Ciupson napisał:

Doszły mnie również pogłoski, że Zenimax rozważa opcje
o wprowadzeniu mikropłatności do gry.

Rozważa? Przecież już teraz w sklepiku można kupić konia (za jedyne 49.99 zł) i upgrade do edycji Imperial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:12, Dared00 napisał:

Rozważa? Przecież już teraz w sklepiku można kupić konia (za jedyne 49.99 zł) i upgrade
do edycji Imperial.

Wspomnij także o tym, że ten sam koń jest dostępny także w grze do kupienia za złoto, więc to tylko droga na skróty, nie P2W. Upgrade do edycji Imperial to nic złego, więc na ten moment w TESO nie ma ŻADNEJ DROGI NA SKRÓTY POPRZEZ MIKROPŁATNOŚCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 10:57, Wrukos napisał:

koń jest dostępny także w grze do kupienia za złoto, więc to tylko droga na skróty
[...]
na ten moment w TESO nie ma ŻADNEJ DROGI NA SKRÓTY POPRZEZ MIKROPŁATNOŚCI.

Mhm. Tak czy owak, mimo zapewnień Zenimaxu, sklepik z mikropłatnościami dającymi przewagę już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować