Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Need for Speed: Rivals w 30 klatkach na sekundę. Także na PC i next-genach

28 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2013 o 17:59, Kadaj napisał:

A jest jakaś różnica? Sam nigdy nie miałem okazji grac w tę samą grę w 30 i 60
klatkach. Da się to sprawdzić doświadczalnie?

Ujmę to tak robiłem sobie doświadczenia z grami na UE3 gdzie w konfigu można zrobić limity 30 i 60 klatek oraz gry.
Bez jaj nawet xcom w 30 klatkach na padzie wydawał mi się niegrywalny bo opóźnienia z komendami były tragiczne dobrze, że nie grałem multi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na tej serii się zawiodłem myślałem że MW mi się spodoba, ale słaba optymalizacja na PC oraz grywalność która mi nie przypadła do gustu. Mam nadzieje że Ex z PS4 czli Driver Club, nie lubię symulatorów..., ANFS-a na pewno już nie kupie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tuż to chyba jakaś nowa moda. 30 klatek na sekundę tak to bardzo modne.
W każdej grze powinna być opcja ustalania max klatek. Dla mnie np 30fps nie starczy, nagrywałem filmiki na 30fps i nie było to zbyt płynne, dla mnie musi być to 40fps. I dla mnie 40 starczy i wiem że nie ciągnie wtedy więcej z mojej karty graficznej dzięki czemu się mniej grzeje i żywotność jest dłuższa.
Ta moda na 30 fps to na serio jakiś cyrk w ogóle się porobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ile klatek/s jest potrzebne do osiągnięcia płynności w grach wyścigowych, ale w BF3 spadki do 30 kl/s (z średnich ponad 50 kl/s) były bardzo nieprzyjemne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobią NEED FOR SPEED UNDERGROUND 3 ze sterowaniem z NFS Underground, dla mnie ta część była najlepsza graficznie też prezentowała się lepiej od Underground 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> tuż to chyba jakaś nowa moda. 30 klatek na sekundę tak to bardzo modne.
> W każdej grze powinna być opcja ustalania max klatek. Dla mnie np 30fps nie starczy,
> nagrywałem filmiki na 30fps i nie było to zbyt płynne, dla mnie musi być to 40fps. I
> dla mnie 40 starczy i wiem że nie ciągnie wtedy więcej z mojej karty graficznej dzięki
> czemu się mniej grzeje i żywotność jest dłuższa.
> Ta moda na 30 fps to na serio jakiś cyrk w ogóle się porobił.
30 fps jest lepsze od 40 z jednej przyczyny. Obecne monitory mają zazwyczaj częstotliwość odświeżania ekranu 60Hz. Kiedy masz 30 fps, to każda klatka wyświetla się tak samo długo, tj. przez dwa cykle odświeżania ekranu, co np. w grach wyścigowych jest BARDZO pomocne. Z tego powodu jeśli deweloper wie że nie da rady osiągnąć 60 klatek, to zostaje przy 30, a nie na przykład 45, i nie ma co wieszać na nich za to psów. Kiedy powstaje gra to zawsze trzeba coś poświęcić, żeby coś innego zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować