Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 4 na PS4 - już graliśmy!

84 postów w tym temacie

> Od pierwszych zapowiedzi wiedziałem już, że to będzie Battlefield 3,5. Troszkę jestem
> wkurzony na słowa o oprawie i tym doczytywaniu. Wersja na next geny jest droższa. Jak
> nie ma różnicy (nie licząc liczby graczy) to może lepiej zostać przy obecnej generacji?
> I przy okazji, nie gram na PC.
Różnica na pewno będzie między current genami a next genami ale jak widać nie taka jakiej się wszyscy po tych next genach spodziewali. Gram głównie na PC (czasem PS3, głównie do exów) i jestem nieco zawiedziony następną generacją konsol zwłaszcza, że zamierzam w przyszłym roku kupić PS4. Skoro już teraz wygląda to gorzej niż na PC to trochę coś nie tak chyba... Tym bardziej gdy czyta się o kompromisach już na starcie przyszłej generacji pod postacią tworzenia gier niekoniecznie w 1080p i 60 fpsach a to jak na moje powinno być standardem next genów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wyglądać gra zależy głównie od tworzących gry. Jeżeli im się nie chce oszczędzać zasobów to mają problem z ulokowaniem porządnej grafiki na konsolach. Jeżeli im się nie chce robić dobrze optymalizacji to jest problem z grą na PC. Ale chodzi tylko o tytuły multiplatformowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Od pierwszych zapowiedzi wiedziałem już, że to będzie Battlefield 3,5. Troszkę jestem
>
> > wkurzony na słowa o oprawie i tym doczytywaniu. Wersja na next geny jest droższa.
> Jak
> > nie ma różnicy (nie licząc liczby graczy) to może lepiej zostać przy obecnej generacji?
>
> > I przy okazji, nie gram na PC.
> Różnica na pewno będzie między current genami a next genami ale jak widać nie taka jakiej
> się wszyscy po tych next genach spodziewali. Gram głównie na PC (czasem PS3, głównie
> do exów) i jestem nieco zawiedziony następną generacją konsol zwłaszcza, że zamierzam
> w przyszłym roku kupić PS4. Skoro już teraz wygląda to gorzej niż na PC to trochę coś
> nie tak chyba... Tym bardziej gdy czyta się o kompromisach już na starcie przyszłej generacji
> pod postacią tworzenia gier niekoniecznie w 1080p i 60 fpsach a to jak na moje powinno
> być standardem next genów.

Też jestem rozczarowany i podpisuję się pod twoim postem. Next-geny nie wyrabiają przed swoją premierą co jest... niepokojące. Miejmy nadzieję, że magicy od Sony wyklepią za to cudne exclusivy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > > Od pierwszych zapowiedzi wiedziałem już, że to będzie Battlefield 3,5.
> Troszkę
> > jestem
> > >
> > > > wkurzony na słowa o oprawie i tym doczytywaniu. Wersja na next geny jest
> droższa.
> >
> > > Jak
> > > > nie ma różnicy (nie licząc liczby graczy) to może lepiej zostać przy obecnej
>
> > generacji?
> > >
> > > > I przy okazji, nie gram na PC.
> > > Różnica na pewno będzie między current genami a next genami ale jak widać nie
> taka
> > jakiej
> > > się wszyscy po tych next genach spodziewali. Gram głównie na PC (czasem PS3,
> głównie
> >
> > > do exów) i jestem nieco zawiedziony następną generacją konsol zwłaszcza, że
> zamierzam
> >
> > > w przyszłym roku kupić PS4. Skoro już teraz wygląda to gorzej niż na PC to
> trochę
> > coś
> > > nie tak chyba... Tym bardziej gdy czyta się o kompromisach już na starcie przyszłej
>
> > generacji
> > > pod postacią tworzenia gier niekoniecznie w 1080p i 60 fpsach a to jak na moje
> powinno
> >
> > > być standardem next genów.
> >
> > Też jestem rozczarowany i podpisuję się pod twoim postem. Next-geny nie wyrabiają
> przed
> > swoją premierą co jest... niepokojące. Miejmy nadzieję, że magicy od Sony wyklepią
> za
> > to cudne exclusivy :)
> Ciekawe jak ostro Wieśka 3 "okroją" ;p

na 100 procent nie okroją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry które są wydawane na next-geny i current-gen nie mają jakiejś super grafiki. Myślę ,że gdy następny bf wyjdzie tylko na next geny i pc to wtedy będzie super grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle ludzie porównują grafikę z next-genów z PC''tem na którym idzie wszystko bez problemu na ultra. Sama karta graficzna do takiego komputera często kosztuje tyle, co np. nowe PS4. A jeśli nowe konsole miałyby mieć takie bebechy jak jakiś high-endowy komputer, albo coś podobnego to to by tyle kosztowało, że mało osób by się na to pokusiło, a co dopiero z kosztem produkcji. Do tego jeśli komuś tak zależy na samej grafice to niech nie jęczy, tylko kupi sobie za jakiś czas bardzo dobry składany komputer. Ja np. kupuję PS4 nie dla grafiki, tylko m.in. dla ekskluzywnych gier na tą platformę, które naprawdę bardzo mi się podobają, ciekawych opcji, grą w gry Co-Op na kanapie i dla mnie wygodę. Do tego udogodnieniami są np. w BF4 możliwość gry z większą ilością osób i 60fps. Uważam też, jak również kilka innych osób, że w pewnym stopniu grafika też może być gorsza, bo gra wychodzi na większości dostępnych platformach, przez co pracownicy nie mają aż tak dużo czasu, aby wszystko doszlifować i aby gra wyglądała najlepiej. Gdyby The Last of Us było na PS3, X360 i PC jednocześnie, to nie wglądałoby aż tak dobrze jak gra tylko na PS3. Może nie mają takiej presji i mogą wszystko dopracować+ koszty z tym związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 20:55, CepNaPysk napisał:

na 100 procent nie okroją

Ta jasne a świnie latają na serio kto jeszcze wierzy w te zapowiedzi że na 100% wszystkie gry nie będą okrojone ludzie ogarniajcie trochę.

Druga sprawa jak chcesz dać tylko 5 słów to człowieku mała rada:

TNIJ DO JASNEJ CHOLERY TE CYTATY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie będą hejcić dla samej przyjemności hejcenia, taka przypadłość fanbazy ;) Na początku gry będą zapewne trochę biedniejsze, bez względu na to ile lat technologia siedzi już na rynku- w końcu do tej pory kwitła na leniwych portach, jedynie z rzadka pokazując pazur. Domyślam się, że najlepsze lata ma dopiero przed a nie za sobą, trzeba trochę poczekać. No wlaśnie, był lament że NG tak wolno nadchodzi a teraz co? Ciekawe jak by to wyglądało, gdyby pojawiła się np. dwa lata temu.. ;] Zadziwia mnie naiwność osobników od lat wymądrzających się o przewagach tego i sramtego, konsole jadą na typowych pecetowych podzespołach, pytam się gdzie jest ta moc, która ich zdaniem miała zrewolucjonizować gaming? :) Najwyraźniej nie była wystarczająca żeby dobrnąć do poziomu, który teraz nazywają "standardem", jestem zatem ciekaw co w tych tęgich głowach wygenerowało grunt pod takie deklaracje ;)

Mniejsza jednak o fanbojów, oni mają swoją pokrętną logikę. Ciekawi mnie bardziej co się dzieje z DICE- tak narzekali na obecną generację, tak wychwalali ideę progresu na jaką pozwala sprzęt z mocniejszym wykopem, a zamiast iść za ciosem odcinają kupony i wchodzą na scenę w tak marnym stylu. Czy na tej podstawie da się stwierdzić, że nowe konsole są za słabe? Niekoniecznie. Widać po tym natomiast jak obecne pecety były olewane i jak niewiele robiono by ten stan rzeczy poprawić. Może wreszcie TO się zacznie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że karta użyta w PS4 to HD 7790 czyli żaden high end bo 450 zeta idzie dostać tą kartę i na PC masakruje te konsole ostatnio patrzyłem club3d Radeon HD 7790 1GB za 435 zł. Jak Epic palnął czasy w których konsola ma lepsze podzespoły na starcie minęły już dawno bo technika w sferze PC poszła ostro do przodzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O i właśnie- idealny przykład na potwierdzenie tego co napisałem :) Od kiedy HD 7790 ma 18 CU, prawie jak HD 7870? Może kolega poczyta sobie czym jest APU Liverpool, na jakich podstawkach siedzi i z czego się składa, HD 7790 to jeszcze nie ta półka;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Czytam rozne serwisy growe i tu jest roznie, chyba w zaleznosci o fanboizmu. Jedni mowia, ze bf4 na konsoli ps4 nie odstaje az tak bardzo od wersji pc. Inni za to mowia, ze nie ma co porownywac pc do konsoli. Oczywisci mowa tu o graficze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne APU faktycznie potwierdzone to nie Liverpooltylko Jaguar a to jest już nie tyci różnica. Biorąc pod uwagę że nawet twórcy gier gadają że GPU PS4 to żaden high end tylko entry level coś chyba mówi.
Druga sprawa wydajność w TFLOPS się nie zgadza z podanymi 1,84 PS4 podczas gdy HD 7870 posiada 2,56 zaś HD 7790 posiad 1.8 nikt ci nie wsadzi high endowej karty do konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/gpudb/2100/radeon-hd-7790.html

http://www.techpowerup.com/gpudb/2085/playstation-4-gpu.html

Tyle w temacie. A flopy zostawmy gdzies z boczku, bo standardowy GTX 660 tez ma niecale 1.9TF a zamiata tym Radeonem az milo popatrzec. HD 7850 tak samo, a ma mniej niz 1.8TF. W BF3 na 1080p w maks detalach obie karty daja kolo 40fps, chwilami ponad 50. Usrednienie detali powinno wystarczyc na capa 60fps. Ergo: DICE polecialo starym schematem i nie bawilo sie zbytnio w optymalizacje, tanim kosztem robia wersje "na sredniego peceta", czyli na srednim poziomie jakosciowym. BS, nawet srednie kompy moga lepiej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > na 100 procent nie okroją
> Ta jasne a świnie latają na serio kto jeszcze wierzy w te zapowiedzi że na 100% wszystkie
> gry nie będą okrojone ludzie ogarniajcie trochę.
>
> Druga sprawa jak chcesz dać tylko 5 słów to człowieku mała rada:
>
> TNIJ DO JASNEJ CHOLERY TE CYTATY!!!!
no juz nie rob z nowych konsol takiej tragedii,żeby wiedzmina 3 nie uciągnęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Weronika265 - Coś w tym jest. Przyznam, że The Last of Us to do tej pory najlepsza gra w jaką grałem w tym roku i na pewno jedna z najlepszych w jakie kiedykolwiek grałem. Exy na konsole Sony są genialne. Myślę, jednak,że w kwestii tej grafiki dużej części osób chodzi o to,ze powinno to lepiej wyglądać jak na next geny. 1080p i 60 klatek powinno być standardem, na PC od lat tak jest (oczywiście pod warunkiem, że nie kupuje się PC-ta w markecie) i wypadałoby żeby takie parametry wyświetlania gier były dla nadchodzących konsol normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ludzie przecież na gamescomie była wersja alpha.... mało rzetelny artykuł


^^ Myszasty opisywał wersję konsolową, więc te "drobne" szczegóły pominął ;-). Gdyby dotarł na pokaz wersji PC miałbyś szczegółową listę które elementy graficzne jeszcze nie są zaimplementowane, no ale nie dotarł ;-).

------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------

^^ Myszasty, tak na marginesie - naprawdę potrzebowałeś pokazu na PS4 żeby się pokapować, że ta "4" w tytule jest mocno/trochę na wyrost ? Przecież to już po pierwszym gameplayu było widać, że jakichś szokujących zmian nie ma... Masz chłopie refleks...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować