Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hearthstone: Heroes of Warcraft bez opcji handlu kartami. Blizzard wyjaśnia

13 postów w tym temacie

Patrząc na to co się dzieje w handlu kartami na steamie w sumie popieram decyzję blizzarda; szczególnie z biznesowego punktu widzenia - kto będzie sobie zawracał głowę kupnem boostera z szansą na pożądaną kartę jeżeli może ją mieć za grosze (dosłownie) od innego gracza.

Z drugiej strony, patrząc na auction house w Diablo 3 taka decyzja ma też sens ze względu na "dobro" graczy; unikną sytuacji gdzie rynek po prostu imploduje i wszystko się rozpierniczy.

Brak handlu kartami to nie koniec świata w grze, w której granie jest kluczowym elementem rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Handel kartami w grach takich jak HS, czy DoC jest złym pomysłem, bo tutaj dużo opiera się właśnie o ich zdobywanie w konwencjonalny sposób. Handel popsułby wiele rzeczy.

W Duelu naprawdę trzeba duuuużo pograć, żeby złożyć topowe decki i to jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc bardziej zainteresowany jestem HEX: Shards of Fate niż Hearthstone który wydaje się mało rozbudowany i strasznie powtarzalny. Ale Hearthstone pewnie i tak czeka sukces, właśnie dzięki swemu braku komplikacji i casualowości. Zresztą i tak nie ma co się oszukiwać sam też chętnie w niego zagram, choć spodziewam się, że znudzi mi się szybko. Co do braku handlu miedzy graczmi to jest to oczywiście minus i wyciąganie kasy od graczy. Bo nie oszukujmy się jak ktoś ma kasę i chce mieć jakąś legendarną kartę to po prostu kupi 80 boosterów i i tak pewnie ją dostanie. Różnica jest taka, że na tym zarobi Blizzard a nie gracz który by ją odsprzedał/wymienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal na swój kluczyk do bety czekam :/ Tak czy inaczej w przypadku handlu kartami to w sumie... mi to tam nie przeszkadzałoby gdybym mógł jakieś niepotrzebne wystawić w AH za jakąś walutę zdobywaną w grze, a za nią mógłbym kupować booster packi... Ale nie wiem jak to dokładnie w tej grze wygląda, nie przyglądałem się jej bliżej oprócz kilku gameplayów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 12:03, Muradin_07 napisał:

A ja nadal na swój kluczyk do bety czekam


Jeszcze sobie poczekasz, przynajmniej dobrych kilka tygodni(w zależności od szczęścia) ponieważ CBT w EU jeszcze nie wystartowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że nie ma handlu kartami ale jest dużo lepsza opcja zdobywania wybranych kart, za poświęcanie kart których nie chcemy lub mamy za dużo danej konkretnej karty można uzyskać magiczny pył a ten z kolei służy do uzyskiwania konkretnej wybranej karty ze wszystkich jakie są. Wiadomo im lepsza karta tym więcej pyłu. W jednym z filmików Totalbiscuit jest o tym mowa, polecam obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem o tym, a szkoda. Co chyba jeszcze ciekawsze to fakt, że podczas finalów WCS w Kolonii często reklamowane było Hearthstone i tak naprawdę chciałoby się zagrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować