Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One w sklepach szybciej niż PlayStation 4?

20 postów w tym temacie

Ostatnio zastanawiałem się nad brakiem XONE w Polsce. PS4 będzie miało swoją premierę u nas, ale jestem ciekawy ile będzie wynosić oficjalna cena nowej konsoli Sony. Na razie niektóre sklepy podają cenę 1790zł, co daje 70 - 100zł więcej w porównaniu do 399 euro czy 349 funtów. Może taniej będzie sprowadzić zza granicy. A wtedy już zniknie przewaga oficjalnej premiery Sony. Bo skoro obie konsole będzie bardziej opłacało się kupować poza naszym krajem, to równie dobrze będzie można kupić XONE jeśli ktoś woli propozycję MS.

A jeśli ktoś jeszcze planuje zakup FIFY 14, jak np ja...

Liczyłem, że po GamesCom któraś konsola mnie przekona, a tu niestety ciągle jestem niezdecydowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 13:39, zdenek117 napisał:

A jeśli ktoś jeszcze planuje zakup FIFY 14, jak np ja...

Zestaw PS4 + Fifa14 jest wciąż tańszy od Xbox One. Just sayin''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A jeśli ktoś jeszcze planuje zakup FIFY 14, jak np ja...
> Zestaw PS4 + Fifa14 jest wciąż tańszy od Xbox One. Just sayin''

To nie ulega wątpliwości. Ale jeśli jedynym argumentem za nie kupowaniem XONE był dla kogoś brak premiery w PL, to ten argument może upaść, ze względu na nieopłacalność kupowania PS4 w Polsce. O to mi chodziło. A jeśli ktoś i tak planował kupić FIFĘ 14, to wtedy różnica pomiędzy PS4, a XONE nie będzie już taka duża (aczkolwiek będzie ciągle na plus dla Sony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te klauny z Redmond naprawdę wystrzelili z magnetowidem przez PS4, wcale by mnie to nie zdziwiło - sami konsumenci nauczyli ich przecież przy okazji premiery X-puszki, że kupią to, co jest pierwsze, niezależnie od tego, jak bardzo niedorobionym szajsem by to nie było. Ich samych za takie praktyki winić nie można, skoro sami klienci dają zielone światło praktykom "wydać teraz, naprawiać później".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy po jakim kursie jest przeliczane, kantorowy jest inny niż międzybankowy. Do tego ewentualna wysyłka ubezpieczonej paczki plus i nagle okaże się, że jesteś do przodu o 20 pln.

Poza tym z xbox podoboż nie zaktywuje się u nas jeśli kupiony został powiedzmy w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 14:23, maniekk napisał:

Poza tym z xbox podoboż nie zaktywuje się u nas jeśli kupiony został powiedzmy w Niemczech.

Aktywuje się. MS troszeczkę zmienił w tej sprawie po rabanie, jaki zrobili gracze.

Inną sprawą jest, że do tej aktywacji będziesz potrzebował niemieckie konto na XBL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 13:53, zdenek117 napisał:

A jeśli ktoś i tak planował kupić FIFĘ 14, to wtedy różnica
pomiędzy PS4, a XONE nie będzie już taka duża (aczkolwiek będzie ciągle na plus dla Sony).


Różnica cenowa wciąż jest, a poza tym ta FIFA 14 będzie w wersji elektronicznej, nie pudełkowej. Nie wiadomo jak będzie z pobieraniem jej z naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Poza tym z xbox podoboż nie zaktywuje się u nas jeśli kupiony został powiedzmy w
> Niemczech.
> Aktywuje się. MS troszeczkę zmienił w tej sprawie po rabanie, jaki zrobili gracze.
>
> Inną sprawą jest, że do tej aktywacji będziesz potrzebował niemieckie konto na XBL.
>

I to dla mnie minus . Mieszkam tutaj i chciałbym polskie konto. Zresztą preorder PS4 złożony już był na początku w muve .... zmieniać nie mam zamiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ps4 - 399 euro = 1716 PLN bez vatu
> Xbox one 499 euro = 2146 PLN bez vatu wybór jest prosty :)

to wcale nie jest taka duza roznica biorac pod uwage ceny dzisiejszych gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ps4 - 399 euro = 1716 PLN bez vatu
> > Xbox one 499 euro = 2146 PLN bez vatu wybór jest prosty :)
>
> to wcale nie jest taka duza roznica biorac pod uwage ceny dzisiejszych gier

Za PS4 + 2 gry zapłacisz tyle, co za samego X1. To jest duża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ps4 - 399 euro = 1716 PLN bez vatu
> Xbox one 499 euro = 2146 PLN bez vatu wybór jest prosty :)

W cenach euro jest już Vat. Owszem dla mnie wybór jest dość prosty i jest nim Xbox :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 15:16, CepNaPysk napisał:

to wcale nie jest taka duza roznica biorac pod uwage ceny dzisiejszych gier


http://i.imgur.com/qKWaQ7y.png

Nieoficjalny pakiet w cenie XBone - PS4 + dwa pady, kamerka i nowy Killzone.

Dla dużej części niezdecydowanych cena gra rolę, dla ludzi widzących na półce jedną konsolę za 399 euro i drugą o 100 euro droższą również wybór jest prostszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 15:36, TobiAlex napisał:

Wybór jest prosty. Obie konsole już dawno zamówione.

Dla mnie wybór jest trudny, ale ja się nie zastanawiam, którą konsolę kupić, lecz kiedy to uczynić. X360 kupiłem wkrótce po premierze i oczywiście miałem zaszczyt zobaczyć RROD. Obiecałem sobie, że już nigdy więcej nie będe betatesterem tego typu urządzeń. PS3 kupiłem w wersji slim i jestem z niej bardzo zadowolony. Wniosek jest prosty: nie kupować sprzętu w dniu premiery. Lepiej poczekać aż producenci wyeliminują niedoróbki i obniżą cenę konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wybór jest prosty. Obie konsole już dawno zamówione.

To jest najlepsze rozwiązanie ... z przyczyn finansowych nie dla mnie . Ale w przyszłości ... kto wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować