Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zgadnijcie, która wersja Battlefield 4 będzie najładniejsza?

80 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2013 o 20:35, kodi24 napisał:

Masz więcej- ludzie, którzy od lat uświadamiają konsolowe, forumowe masy lebieg i casuali
o wyższości technologicznej pecetów nagle obrzucają gównem sprzęt, do którego połowa
wiary nie zdąrzyła nawet upgrade''ować, to nie jest zabawne? :)


Kiedyś też się kłóciłem z ludzmi, ale stwierdziłem, że to jest bez sensu.Ale jak czytam takie komentarze, to zawsze muszę odpowiedzieć.I gdzie tak uświadamiają?.Bo gdzie ja nie wejdę to widzę oświeconych konsolowców, którzy gadają rzeczy typu:moja konsola jest lepsza, na konsoli więcej exów, żeby kupić dobrego pc-ta to trzeba dać co najmniej 10tys itd.Sorry, ale nie piszę tego po złości, tylko piszę to co widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć, on tam jest głównie do podtrzymania niezbyt ciężkiego systemu, streamingu i różnych dupereli działających w tle (no bo ileś tam minut nagrywanego video w HD czy Full-HD samo się do pamięci nie załaduje). Myślę, że standardowy Jaguar dałby sobie radę, a ten tutaj jest podwójny, poza tym ma stosunkowo sporo szybkiej pamięci do dyspozycji. Imo to był niezły pomysł, nic dziwnego, że MS też skorzystał;

BTW- przestarzałe? Bo ze średniej półki- nie wciśniesz mi tego, ni huhu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola to nie jest pc "chłopie". Naucz się rozróżniać te dwie rzeczy a nie jak mantrę powtarzać duperele, do porzygu. Nie masz nigdzie testów takiego procesora na konsolowym os-ie, więc nie porównuj go do układów operujących w zupełnie innym środowisku i pod innym obciążeniem. Oczywiste, że taki cpu będzie lepiej zasilał tablet, niż dużego peceta z ciężkim systemem, ale on ma robić tylko tyle ile zrobi taki właśnie tablet, więc o co się jeszcze spierasz? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem ciągle w dyskusjach przyrównujesz PS4 do peceta więc pokazuję na PC to już jest low end. Jak jest news że konsola może nie wyrabiać to zaczynasz pieprzenie o ociężałym OS by tylko wyjść na swoje podczas gdy mowa jest o samym powerze. A teraz że architektura x86 czyli architektura PC jest na konsolach to wychodzi jedno. To na tablety nie wyjdzie bo przy urządzeniach mobilnych mam na myśli laptopy i tutaj gratulacje wystrzeliłeś w nie ten target.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym wy sie w tych pecetach podniecacie sam mam i przezuce sie na konsolke bona pecety niema ciekawych gier poza bf4 i cod ktore takze beda na konsolach tylko ze z mniejsza widocznoscia i mala roznica w grafie "Doświadczenia płynące ze wszystkich wersji będą bardzo podobne" nie kazdy Polak ma kompa za 4 tysie zeby miec ta roznice a pozatym nie chodzi o grafike tu chodzi o wciagajace gry ktore next geny beda oferowac nie tak jak pecety tylko bf lub crysis a co do kozakow ktorzy porownuja pecety dokonsol grafike cowy byscie chcieli za 1400 zl miec taka sama grafike jakna kompach wyposazonych w grafy typu GTX 780 za ok 3 tysie tak jak to bylo za ac4 smiac mi sie chce jakby sony nie patrzalo na klientow toby takie maszyny doje.... za 5 tysi ze pececiki by 100 lat za murzynami byly a co do ceny samej konsolki tokosztuje mniejwiecej 1400 zl sam pad stoiprawie 500 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 21:26, Numenpl napisał:

Za przeproszeniem ciągle w dyskusjach przyrównujesz PS4 do peceta więc pokazuję na PC
to już jest low end.


Ps4 korzysta z pecetowych podzespołów, więc łatwo określić jego charakterystykę na papierze.
Ale to nie jest pecet, to wyspecjalizowany konfig który wciąż wymaga indywidualnego podejścia;

>Jak jest news że konsola może nie wyrabiać to zaczynasz pieprzenie

Dnia 27.08.2013 o 21:26, Numenpl napisał:

o ociężałym OS by tylko wyjść na swoje podczas gdy mowa jest o samym powerze.


O czym jest mowa? Jeszcze wczoraj nie miałeś bladego pojęcia co ps4 ma w środku a chcesz mówić o "powerze"? Co ty z bajki wyskoczyłeś czy jak? :D Zaczynasz się pocić nad tematem konsolowego cpu, którego wydajność w stosunku do całego systemu będzie w ogromnej mierze uzależniona właśnie od zakresu pracy i wynikających z tego obciążeń i chciałbyś pominąć ten aspekt, bo taka wersja nie pozwala jednoznacznie nazwać rzeczy tak jak ty byś je chciał nazywać? Woooow... I kto tu próbuje wyjść na swoje? :))

Dnia 27.08.2013 o 21:26, Numenpl napisał:

A teraz
że architektura x86 czyli architektura PC jest na konsolach to wychodzi jedno. To na
tablety nie wyjd zie bo przy urządzeniach mobilnych mam na myśli laptopy i tutaj gratulacje
wystrzeliłeś w nie ten target.


Możesz pisać jakoś...składniej? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz, ale ta linia procesorów nie zamierza poprzestać na netbookach (bo nawet nie laptopach, pierwotnym miejscem przeznaczenia Jaga miały być netbooki, ewentualnie tanie lapki) :) Już na samym początku mówiono o rozszerzaniu technologii na urządzenia mobilne (Temash v. Kabini).
Apropos x86 na jakie "jedno" wychodzi? Co masz na myśli? Co to ma wspólnego z ilością zasobów do ogarnięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko idiota a nie PC gamer kupuje grafy typu gtx 780 za 3 tys. bo ci co grają dla esportu i tak wył. wszystkie detale by mieć jak najmniejsze framedropy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzucil mi sie w oczy tylko ten pad za 500 pln, widze twn twoj text juz chyba w 3 temacie i sie zastanawiam czy nie znudzilo Ci sie jeszcze pieprzenie takich bzdur? Reszty nawet nie czytam, bo nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cen - mi BF3 śmiga w najwyższych detalach na sprzęcie, który złożyłem za 2500 parę miesięcy przed premierą gry. Nawet Metro nie przycina na wysokich detalach.

Kupno dobrego PC (nie totalnie high-endowego) to wcale nie jest dziś jakiś horrendalny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) o Jaguarze to wiedziałem bo czytałem i to jest jeden z głównych powodów nie widzę sensu walenia w to cholerstwo karty HD 7870(oraz jeden z powodów dla którego nie wierzę by to była ta karta była w PS4 bo będzie się marnować z tym CPU) nawet jak użyją rozwiązania że połączą 2 procesorów w jedną całość.
2) Z planów wyjścia poza laptopy/netbooki nic nie wyjdzie bo ARM jest o wiele bardziej wydajny w tym zakresie.
3) Robiono już testy ze wydajnością procesora o podobnych parametrach (ta zrobili downgrade do 1.6 ghz) i efekt był zatrwarzający jak ma się 4 GB to system nie jest ociężały pod warunkiem że nie robi się syfu systemie druga sprawa 2 rdzenie z 8 na dzień dobry tylko dla systemu czyli już tylko 6 mamy dla gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 21:56, Zdenio napisał:

Odnośnie cen - mi BF3 śmiga w najwyższych detalach na sprzęcie, który złożyłem za 2500
parę miesięcy przed premierą gry. Nawet Metro nie przycina na wysokich detalach.

Kupno dobrego PC (nie totalnie high-endowego) to wcale nie jest dziś jakiś horrendalny
wydatek.


Troszkę czsu już minęło i żeby cieszyć się BF4 na full będziesz musiał dać kolejne 2 tysi.Podkreślam na full bo o to idzie cała batalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ludziska, zgadzam się, że w obecnych czasach konsolę są w porównaniu z PC przestarzałe na starcie, ale to nie o to w tym chodzi. Kto chce kupi konsole, a kto chce będzie dalej grał na PC. Jeden lubi to a drugi to. Co do konsol, graficznie będą się rozkręcać potrzeba czasu, wiadomo PC i tak będą o krok do przodu, ale i z czasem konsole pokażą pazur, oczywiście w swoim środowisku, nie porównuje tutaj konsole vs pc.

Dla przykładów spójrzcie na Dynasty Warriors 2 a potem na God of War II obydwie gry na PS2, różnica czasowa wydania 5 lat, graficznie różnica również spora.

Ewentualnie PS3, Resistance I a Resistance III czy Killzone I kontra III :)

Pozdrawiam i życzę rozsądku. I oby każdemu się grało na swojej platformie jak najlepiej.

Co do pytań, tak kiedyś grałem tylko na PC, obecnie gram na konsolach. Ale tak jak mówie zdrowy rozsądek nic więcej, a w końcu może społeczność graczy zacznie siebie szanować bez względu na platformę, sprzęt itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 22:03, Numenpl napisał:

1) (...) nie widzę
sensu walenia w to cholerstwo karty HD 7870(oraz jeden z powodów dla którego nie wierzę
by to była ta karta była w PS4 bo będzie się marnować z tym CPU)


Jeszcze raz powtarzam, konsola to nie pc. Nie obowiązują jej takie same zasady jak pecety wyposażone w system Windows. Cpu niczego tu nie zmarnuje, z resztą to nie czasy Pentium 4, wszystko nad czym mógłby się połamać bez problemu policzy gpu, oba układy nie są ze sobą połączone bez przyczyny;

Dnia 27.08.2013 o 22:03, Numenpl napisał:

2) Z planów wyjścia poza laptopy/netbooki nic nie wyjdzie bo ARM jest o wiele bardziej
wydajny w tym zakresie.


Słucham?? A co, pojawiła się jakaś wersja 64-bitowa? Bo jeśli nie, to znaczy że nic z tego Panie :)
Ale jeśli tak to chętnie rzucę okiem;

Dnia 27.08.2013 o 22:03, Numenpl napisał:

3) Robiono już testy ze wydajnością procesora o podobnych parametrach (ta zrobili downgrade
do 1.6 ghz) i efekt był zatrwarzający jak ma się 4 GB to system nie jest ociężały pod
warunkiem że nie robi się syfu systemie druga sprawa 2 rdzenie z 8 na dzień dobry tylko
dla systemu czyli już tylko 6 mamy dla gier.


Hmmm. No i?... Testowali go na konsolowym os-ie, który zawiera w sobie nie więcej funkcji niż byle jaki tablet? (no pomijając 15 minut nagranego w czasie rzeczywistym video w 1080p czy ile tam ma być). Bo jeśli nie, to taki test można o kant dupska roztrzasć ;) System w ps4 ma przydzielone 3GB GDDR5 na własny użytek, a ponieważ to konsola a nie śmietnik raczej nie trzeba się martwić o zasoby;

BTW konsolowy Jaguar nie jest nawet w 100% odpowiednikiem wersji na lapki, ale zakres przeróbek póki co nie jest znany;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie sprawdziłem i nie widzę nigdzie żadnych testów 64-bitowego ARM z jakiegoś mobilniaka. Albo źle szukam.
Jednocześnie pamiętam, że to było stanowisko AMD wobec przyszłości Jaga;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować