Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Borderlands 2 GOTY oficjalnie! Znamy datę premiery i zawartość

37 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2013 o 17:59, Sanders-sama napisał:

@aope
Widzę że lubisz się chwalić swoimi avatarkami ^^ Szkoda że nie było cię jak z zadymkiem
graliśmy, przydałbyś się.


Oj tam chwalić ;) Zadymek z tego co wiem męczy teraz UVHM swoim zer0, czasem do niego wpadam i gramy razem :] Ja jestem otwarty na rozgrywkę, więc jakby coś powiedz tylko kiedy :D

Janek_Izdebski - IMO czekanie na kompletne wydania w przypadku tego typu gier może być błedem. To ciekawy temat w sumie. Przykładowo - nie mam pojęcia, czy jakbym w swoje łapy dostał np. Fallout: NV Ultimate, to czy nie odpusciłbym przytłoczony ogromem tej gry. Grając w podstawkę, czekając na zapowiedziane dodatki, będąc na bieżąco jest jakoś tak...inaczej. Niemniej jestem w stanie zrozumieć względy ekonomiczne, ale przy grach nastawionych na coop/granie po sieci to jest IMO zły wybór - ludzie zwyczajnie z czasem przestają grać. BTW - 3 września? O TAK! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 18:04, aope napisał:

Oj tam chwalić ;) Zadymek z tego co wiem męczy teraz UVHM swoim zer0, czasem do niego
wpadam i gramy razem :] Ja jestem otwarty na rozgrywkę, więc jakby coś powiedz tylko
kiedy :D


Na razie nie, ale się przypomnę ;-)
Póki co, wysyłam ci zaproszenie na konto steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 18:04, aope napisał:

Janek_Izdebski - IMO czekanie na kompletne wydania w przypadku tego
typu gier może być błedem. To ciekawy temat w sumie. Przykładowo - nie mam pojęcia,
czy jakbym w swoje łapy dostał np. Fallout: NV Ultimate, to czy nie odpusciłbym przytłoczony
ogromem tej gry. Grając w podstawkę, czekając na zapowiedziane dodatki, będąc na bieżąco
jest jakoś tak...inaczej. Niemniej jestem w stanie zrozumieć względy ekonomiczne, ale przy
grach nastawionych na coop/grnaie po sieci to jest IMO zły wybór.

Z perspektywy czasu muszę Ci przyznać 100% racji. Jak już rozpocznę grę na pewno zwrócę się do Ciebie, zadymka, Sanders-sama z prośbą o jakieś sugestie i rady. :D

Ale np. z takim "Dishonored" spokojnie można poczekać do zebrania wszystkich dodatków. :)

Dnia 28.08.2013 o 18:04, aope napisał:

BTW - 3 września? O TAK! :D

Tak. To potwierdzona wiadomość. Były o tym newsy wczoraj, zarówno na Gramie jak i w innych serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Poczekam na GOTY Final Edition czy coś w tym stylu.
I tak nie będzie wszystkich DLC. Wszystkie maja wyjść w GOTY Final Ultra Super Hiper Duper Pack.
A tak na serio to czekałem właśnie na GOTY, żeby kupić Borderlands 2 ale jak dziadują z DLC to sorry. Jest wiele innych świetnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 17:48, aope napisał:


- Druga postać to gunzerker, którym obecnie gram ze znajomym.


Oh stop it, you.

Pozostaje mi życzliwie podpisać się pod słowami kolegi - w okolicy połowy października minie okrągły rok, odkąd gram w BL2 i choć nie robię tego regularnie, a wręcz dopuszczam długie przerwy (ostatnia trwała 2 miesiące...), to wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że rocznica odbędzie się pod szyldem przeszło 300 godzin na steamowym liczniku. W historii mojego gamingu wyższą lokatę zajmuje chyba tylko WoW (przypadając głównie na dawniejsze lata, gdy miałem mniejsze wymagania i nieco inne podejście).

Obecnie wraz z niezastąpionym i nieugiętym aope istotnie zmagamy się z UVHM (w sam raz na zbliżającą się premierę kolejnej paczki z level capem), do którego przejścia wybrałem małą odrobinkę zakurzonego maina, którym jest Zer0. Mimo iż przechodzę kampanię po raz siódmy (licząc z jednym nieskończonym playthrough) nie czuję raczej zmęczenia materiałem i sądzę, że starczy mi sił na przynajmniej jeszcze jedno podejście w przyszłości. Kampanie DLC także utrzymują zainteresowanie długo i są do "wielokrotnego użytku". Nie mogę dać lepszej rekomendacji - gry, które mam ochotę przechodzić więcej niż raz mieszczą się bezproblemowo na palcach obu dłoni.

Mógłbym napisać referat na temat superlatyw tej gry (choć nie jest oczywiście idealna), ale przejdę raczej płynnie do stwierdzenia, że zawartość tej edycji za takie pieniądze to jedna z najbardziej opłacalnych ofert ostatnich miesięcy (absolutnie nie żałuję kupna Season Passa wraz z grą, choć fakt faktem, że dzięki GMG dorwałem go tuż po premierze za jedyne 70 zł...) i gorąco polecam zakup nie do końca przekonanym. Z piersią przepełnioną nostalgią wspominam przy tej grze moją złotę erę rozgrywek multi i za to właśnie najbardziej ją cenię. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... mogliby to ustosunkować do wersji na Vitę. Czy od razu będzie miała zawartość GOTY, czy może wszystkie dodatki trzeba zakupić po premierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aope, problem z Fallouten: NV jest jaki, że wyzwania zbrojmistrzów robi się w trakcje gry, przed samym końcem nie ma co praktycznie zrobić.

Ja w podstawkę zagrałem 3 razy [jeden cały i 3 od zapisu w momencie podejmowania ostatecznej decyzji] i jak w końcu kupiłem dodatki, to okazało się, że muszę ponownie zagrać, żeby zaliczyć Zbrojmistrzów.

Podobnie zrobiono z dodatkiem do Rage''a. Wydłuża on podstawową grę, jednakże trzeba grać od początku.

Odnośnie tematu to czekam na takie ostateczne GOTY, albo na obniżkę SP z 30 euro do powiedzmy 10 [no wolne żarty z takim drogim SP i praktycznie zerową promocja na niego w czasie wyprzedaży czy promocji na Borderlands 2].

Bez tego nie mam co grać, bo jak raz wsiąknę, to chcę przejść wszystko [choć tylko jedną postacią, jak w Borderlandsie 1 zrobiłem. Tam calaka wbiłem Rolandem].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 18:04, aope napisał:

Przykładowo - nie mam pojęcia, czy jakbym w swoje łapy dostał np. Fallout: NV Ultimate,
to czy nie odpusciłbym przytłoczony ogromem tej gry.


Aleś mnie pocieszył. ;)

Ponieważ niedawno zakupiłem nowego PC-ta, zaczynam dopiero nadrabiać zaległości.

Narazie kończę GTA IV Complete Ediition, a w kolejce?:
- Borderlands 1 GOTY
- Dragon Age 1 UE
- Dragon Age 2 Complete
- Neverwinter Nights 2 Complete
- Oblivion GOTY
- Skyrim Legendary Edition
- Fallout 3 GOTY
- Fallout NV UE
- Gothic 3 + Zmierzch Bogów (wszystko w najnowszych fanowskich wersjach)
- Two Worlds 1 Epic Edition
- wszystkie Assassiny, które mi w miarę płynnie odpalą
- NFS-y od Pro Streeta wzwyż
- i prawdopodobnie kompletną trylogię Mass Effecta

Dodatkowo, jak z bety wyjdzie Path of Exile - też tam wskakuję.

Przebij to. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 21:54, Cygi napisał:

Ponieważ niedawno zakupiłem nowego PC-ta, zaczynam dopiero nadrabiać zaległości.


Powodzenia życzę :D

700-800 h musisz zagospodarować, żeby to wszystko przejść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 22:16, Smooqu napisał:

Powodzenia życzę :D

700-800 h musisz zagospodarować, żeby to wszystko przejść :)

A ile godzin, by to wszystko wymaksować i zdobyć wszystkie acziki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy w osiągnięcia się bawić nie będę, ale wymaksować wszystko jak najbardziej - nie po to nabyłem kompletne wersje tych gier. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 18:04, aope napisał:

nie mam pojęcia, czy jakbym w swoje łapy dostał np. Fallout: NV Ultimate, to czy nie odpusciłbym
przytłoczony ogromem tej gry.


Odpuscilbys. Prawdopodobnie. Ja odpuscilem. Kupilem gre na wyprzedazy steamowej, zaczalem i od razu na dzien dobry zostalem zarzucony sprzetem z dodatkow, przez co gra przestala miec jakikolwiek sens. Dzieki temu moj licznik czasu gry w F:NV to jakies 15 minut i naprawde nie wiem, jak sie przekonac do tej gry. Mam wyrzucic caly sprzet, jaki mam w plecaku? :/

A co do newsa, to powiem tylko jedno (i pewnie bedzie, ze hejtuje, ale co tam) - jak dla mnie, zawartosc edycji kolekcjonerskich powinna byc swieta. Nietykalna. Masz okazje kupic i miec, albo nie masz wiecej do niej dostepu. Jesli ja place za nia ciezkie pieniadze, a potem dostepna jest ona dla wszystkich za grosze, to cos tu jest nie halo. Nie mowie tu oczywiscie o Gaige, tylko o skorkach i broni z kolekcjonerki. To wlasnie dzieki nim widac, kto kupil kolekcjonerke, a kto edycje zwykla. I tak powinno pozostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam tylko jedną dopieszczoną postać i jest nią właśnie Zer0: uważam go za bardzo dobrą postać choć na UVHM jako snajper nie sprawdza - przerobiłem go na pistolero (wydropienie Infinity, które jest wręcz niezbędne przy tym buildzie zajęło mi... ~4-5 godzin i spoooro śmierci po drodze) i teraz podczas Second Wind jestem w stanie podnieść się na Ultimate Badassie - oczywiście po wcześniejszym zeslagowaniu go. Steam na chwilę obecną pokazuje 282 godziny na liczniku, a aktualnie wbijam kolejne poziomy Salvem - 28, Axtona mam na 21, Gaige oraz Krieg 14, a Maya 10. Ta gra - w szczególności ze znajomymi - jest po prostu niesamowita, a najnowsze DLC to po prostu mistrzostwo świata - Tiny Tina r00x!! Swoją drogą wysolowałem je (tak jak podstawkę oraz Torque Campaign - Scarlet też dam radę - oczywiście bez spore części rajd bossów) jako Zer0 bez większych problemów, więc to nie może być aż tak zła postać. :D

BTW: TVHM nie opłaca się robić po dobiciu do 50-tki, gdyż loot w tym trybie ma ograniczenie właśnie do tego poziomu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2013 o 06:48, Cygi napisał:

To znaczy w osiągnięcia się bawić nie będę, ale wymaksować wszystko jak
najbardziej - nie po to nabyłem kompletne wersje tych gier. :D

Tak jak pisałem wcześniej: trochę czasu Ci to zajmie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2013 o 10:13, Ring5 napisał:


Odpuscilbys. Prawdopodobnie. Ja odpuscilem. Kupilem gre na wyprzedazy steamowej, zaczalem
i od razu na dzien dobry zostalem zarzucony sprzetem z dodatkow, przez co gra przestala
miec jakikolwiek sens. Dzieki temu moj licznik czasu gry w F:NV to jakies 15 minut i
naprawde nie wiem, jak sie przekonac do tej gry. Mam wyrzucic caly sprzet, jaki mam w
plecaku? :/


Najlepiej w launcherze gry, w zakładce pliki danych odhaczyć Caravan Pack, Classic Pack, Mercenary Pack i Tribal Pack i problem z głowy. To fakt, że w początkowej fazie gry posiadając wszystkie zestawy jest dużo łatwiej, ale na dalszym etapie ten sprzęt staje się bezużyteczny. Poza tym, jeżeli gra jest dla Ciebie za łatwa polecam wysoki poziom trudności i tryb hardcore, w odróżnieniu od "trójki" NV potrafi wówczas sprawić trochę problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować