Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony podważa sens dodawania gry FIFA 14 do nowych Xboksów

32 postów w tym temacie

Czy komentujący tutaj nie mają mózgów? Redaktor portalu/magazynu zadał pytanie Ryanowi, to ten mu odpowiedział jakie jest jego zdanie o dodawaniu darmowej FIFY do XBone. To nie była informacja prasowa nt. dodawanej FIFY, tylko odpowiedź na pytanie redaktora. Miał mu splunąć w twarz, gdy ten go zapytał o FIFE? A tutaj komentarze o bezczelnym Sony. Ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jim Ryan chyba zapomniał, że w dniu premiery dorzucają DriveClub. Co prawda okrojoną
> wersję i w PS+, który i tak 80% posiadaczy PS4 wykupi. Więc śmierdzi mi tu hipokryzją
> na kilometr. Każda okazja do atakowania konkurenta jest dobra, ale taka wypowiedź to
> już czysta głupota.

Dokładnie to samo miałem na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie to samo miałem na myśli.

Różnica jest jednak taka, że DriveClub jest dodawany do Plusa (a nie do PS4, posiadacze Vity i PS3 też dostaną DriveClub i będą mogli "zakupić") za darmo, jako gra IGC. Dodatkowo zapowiedziano to dawno temu, a nie dlatego, że przedsprzedaż konsoli jest słaba. Nie widzę związku między darmowym pół-demem DriveClub a kompletnie darmową, osobną FIFĄ od innego wydawcy. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania Plusa, a "darmowy" DriveClub (i inne "darmowe" gry z IGC) ma zachęcić do kupna PS Plusa właśnie, a nie PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2013 o 13:05, addek21 napisał:

Różnica jest jednak taka, że DriveClub jest dodawany do Plusa (a nie do PS4, posiadacze
Vity i PS3 też dostaną DriveClub i będą mogli "zakupić") za darmo, jako gra IGC. Dodatkowo
zapowiedziano to dawno temu, a nie dlatego, że przedsprzedaż konsoli jest słaba. Nie
widzę związku między darmowym pół-demem DriveClub a kompletnie darmową, osobną FIFĄ od
innego wydawcy. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania Plusa, a "darmowy" DriveClub (i inne
"darmowe" gry z IGC) ma zachęcić do kupna PS Plusa właśnie, a nie PS4.


Ktoś tu chyba ma problemy z logicznym myśleniem. Wybaczam i wyjaśniam. Oto co powiedział Ryan: "Dlaczego więc mielibyśmy cokolwiek dodawać? Dodawanie różnych rzeczy do nowej konsoli w dniu jej premiery jest moim zdaniem dziwne". PS+ będzie wymagane w PS4 do gry po sieci, więc większość osób się skusi, po za tym każdy nabywca PS4 dostaje miesiąc za darmo PS+. Nadal nie widzisz powiązań? Oni dają bodajże dwie darmowe gry na premiery, a mówią co innego. W pudełko gry nie znajdziesz, ale ona jest ukryta w usługach sieciowych PlayStation. Zresztą identycznie jak Fifa 14 na X1, bo tam też będzie tylko cyfrowa wersja. Oczywiście, że dodawanie darmowych gier w przypadku Sony nie jest podyktowane liczbą zamówień przedpremierowych, ale w przypadku X1 też tak nie jest. Obie konsole dostaną darmowe gry, ale Sony takimi wypowiedziami się błaźni, bo wychodzi tu czysta hipokryzja. Ręce opadają na takie osoby jak Ty, które nie rozumieją co tak naprawdę powiedział "typ od Sony", a potrafią tylko hejtować merytoryczne odpowiedzi. Może jesteś fanboyem PS, nie wiem, ale nie radzę brać wszystkiego co podaje na tacy Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ktoś tu chyba ma problemy z logicznym myśleniem."
Tak, tą osobą jesteś ty.

"Oto co powiedział Ryan: "Dlaczego więc mielibyśmy cokolwiek dodawać? Dodawanie różnych rzeczy do nowej konsoli w dniu jej premiery jest moim zdaniem dziwne". "
Sony nie daje ŻADNEJ gry do konsoli. Sony daje gry do PS Plusa. PS Plus działa też na Vicie, PS3 i PS4.

"PS+ będzie wymagane w PS4 do gry po sieci"
Osoby nie grające po sieci nie kupią więc PS Plus, chyba że chcą darmowe gry z plusowego IGC.

"[..]więc większość osób się skusi"
Większość to nie wszyscy. Wszyscy Europejczycy za to dostaną darmową grę - FIFĘ - do XBone. Nawet jeśli nie chcą.

"[..]po za tym każdy nabywca PS4 dostaje miesiąc za darmo PS+."
Bo Sony chce w ten sposób wypromować PS Plus. Kiedyś kupiłem kilka gier Sony i też dostawałem triala, rozdawali go też na Facebooku kiedyś za darmo. Jak ostatnio dali do CDA triala PS Plus, to była to promocja PS4? Bo dla ciebie darmowa gra PS Plus = darmowa gra do PS4 - inne systemy są nieważne. Jakbyś nie wiedział, to Sony daje darmowe gry do Plusa od lat na wszystkie swoje platformy, a nie tylko z okazji premiery PS4. Zwyczajnie kontynuują swoją politykę IGC. Sytuacja z FIFA jest diametralnie różna od dodawania kolejnych gier do IGC. Jeśli tego nie rozumiesz, to jest mi przykro.

"Może jesteś fanboyem PS, nie wiem, ale nie radzę brać wszystkiego co podaje na tacy Sony."
Bo wszyscy rzucili się na gościa i Sony z wyzwiskami, a to była zwyczajna odpowiedź na pytanie jakiegoś tam redaktora. I takie jest zdanie tego gościa o dodawaniu darmowych gier do konsoli. Powtórzę jeszcze raz - Sony nie daje do konsoli żadnej darmowej gry. Oni dodają kolejną grę do PS Plusa, którego nie mają wszyscy i jest on opcjonalny, chyba że chcesz grać po sieci. Zwyczajnie kontynuują politykę dodawania gier do IGC do każdej swojej platformy i akurat wydali nową platformę. Jakby nie dali gry, to byłby z kolei lament, że olewają PS4 i nie dają jej gier do IGC.

Nie zgadzasz się z myśleniem tutejszych komentatorów = fanboj Sony. Zwyczajnie wskazałem, że to był wywiad i odpowiedź na pytanie. A nie, że nagle Sony z d**y sobie powiedziało taki tekst, żeby tylko dogryźć MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu chyba ma problemy z logicznym myśleniem. Wybaczam i wyjaśniam. Oto co powiedział
> Ryan: "Dlaczego więc mielibyśmy cokolwiek dodawać? Dodawanie różnych rzeczy do nowej
> konsoli w dniu jej premiery jest moim zdaniem dziwne". PS+ będzie wymagane w PS4 do gry
> po sieci, więc większość osób się skusi, po za tym każdy nabywca PS4 dostaje miesiąc
> za darmo PS+. Nadal nie widzisz powiązań? Oni dają bodajże dwie darmowe gry na premiery,
> a mówią co innego. W pudełko gry nie znajdziesz, ale ona jest ukryta w usługach sieciowych
> PlayStation. Zresztą identycznie jak Fifa 14 na X1, bo tam też będzie tylko cyfrowa wersja.
> Oczywiście, że dodawanie darmowych gier w przypadku Sony nie jest podyktowane liczbą
> zamówień przedpremierowych, ale w przypadku X1 też tak nie jest. Obie konsole dostaną
> darmowe gry, ale Sony takimi wypowiedziami się błaźni, bo wychodzi tu czysta hipokryzja.
> Ręce opadają na takie osoby jak Ty, które nie rozumieją co tak naprawdę powiedział "typ
> od Sony", a potrafią tylko hejtować merytoryczne odpowiedzi. Może jesteś fanboyem PS,
> nie wiem, ale nie radzę brać wszystkiego co podaje na tacy Sony.

to nie jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię moją poprzednią wypowiedź o przykład. Możesz nie kupować PS4, a i tak dostaniesz gry PS4 w ramach PS Plusowego IGC. Gdy po np. roku uzbierasz kilka gier na PS4 i dopiero wtedy zdecydujesz się zakupić PS4, to dostaniesz wtedy do konsoli za darmo te gry, tak jak dostajesz od MS FIFĘ do Xbone? Nie, bo te gry już je dostałeś, ale do PS Plus (jeśli dodałeś je do koszyka, kiedy były dostępne).

Podobnie robią niektórzy posiadacze PS Plus z Vitą obecnie - zbierają tonę gier i jak już kupią Vitę, to będą mogli w nie pograć. Ale nie dostaną ich do Vity, bo dostali je do PS Plusa. Z twojej logiki wynika natomiast, że jeśli ktoś uzbierał 100 gier na Vitę i dopiero wtedy ją kupi, to tak jakby Sony nagle dało mu 100 gier do Vity przy zakupie. Ten przykład dobitnie pokazuje jak bardzo błędne jest porównywanie dodawania darmowej FIFY do preorderów XBone do dodawania darmowych gier IGC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ignorantem nie jestem, ale nie chce mi się odpowiada na każdy akapit. Dlatego odpiszę tylko na jedno. "Sony nie daje ŻADNEJ gry do konsoli. Sony daje gry do PS Plusa. PS Plus działa też na Vicie, PS3 i PS4."
Z tego co wiem, to DriveClub wychodzi tylko na PS4, więc Twoja argumentacja jest zwyczajnie głupia. Trzeba trochę pomyśleć. I tak, oczywiście że Sony nie daje gry do pudełek z konsolą, ale daje klucz do PS+, wiec tak czy siak ludzie mają tę jedną darmową grę. Skoro tego nie rozumiesz, to jest to twój problem, ale po prostu nie pisz głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I tak, oczywiście że Sony nie daje gry do pudełek z konsolą, ale daje klucz do PS+, wiec tak czy siak ludzie mają tę jedną darmową grę."
Dokładnie, Sony nie daje gry, tylko trial PS Plus. Trial do PS Plus rozdawali w różnych promocjach, i dodanie jej do nowej konsoli też jest promocją PS Plus. Kiedyś MS dodawał do X360 też triala do Golda. Tak samo teraz Sony dodaje trial do PS Plus. To że gra jest elementem Plusa w IGC, które istnieje od lat (a nie od premiery PS4), to już inna historia. To właśnie ty wprowadzasz ludzi w błąd. Jak trial się skończy, to gry też nie uruchomisz. Według ciebie jak uzbieram 100 gier z Plusa i dopiero wtedy kupię Vitę, to Sony da mi 100 gier do konsoli za darmo. WOW. Najlepsze promo ever! Konsola ze 100 grami przy zakupie! Widzisz jakie to absurdalne myślenie?

"Z tego co wiem, to DriveClub wychodzi tylko na PS4, więc Twoja argumentacja jest zwyczajnie głupia. "
Dlaczego? Jeśli nie kupię teraz PS4, to i tak będę mógł dostać DriveClub za free, jeśli mam już Plusa. Jak za 100 lat kupię PS4, to będę mógł zagrać za darmo w DriveClub. Zagram za darmo, bo:
a) zakupiłem konsolę PS4? Nie, bo wtedy DriveClub może już nie być w IGC, więc nie... nie zagram za darmo na PS4 w DriveClub tylko dlatego, że kupiłem PS4
b) posiadałem PS Plus, kiedy DriveClub był w IGC - dodaje wtedy do koszyka i gram dopiero kiedy kupię PS4.
Odpowiedź poprawna to: b). Czyli DriveClub to darmowa gra PS Plus. Czy masz PS4, PS3, Vitę, to bez znaczenia. Masz Plusa masz DriveClub, nie musisz mieć PS4. Masz PS4? Nie masz Plusa? Lub nie chcesz skorzystać z triala? Albo już raz skorzystałeś i nie możesz skorzystać z triala dodawanego do PS4 (z tego co wiem trial można aktywować tylko raz)? W takim wypadku nie masz darmowego DriveClub (Plus Edition, czyli de facto przerośnięte demo). Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie DriveClub do Fify jest bez sensu. Fifa jest pełnoprawną gra dodawaną w promocji. DriveClub trafi do PS Plus, tak jak Killer Insinct dostana posiadacze Golda. I obie gry bedą okrojone - pierwsza z samochodów i tras, a druga z bohaterów.

A co do wypowiedzi Sony - ważny jest kontekst wypowiedzi. A była to odpowiedź na pytanie dziennikarza. I wyrywanie jej części z całości powoduje krytykę Sony. Tak jak EA Sports powiedziało, ze nie bedzie nextegenowej Fify 14 na PC, bo zbyt wielu graczy ma slabe komputery. A wszyscy teraz śmieją się, że wg EA PC nie uciągna nowej Fify.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

blabla sony bezczelne blabla jeszcze nie wygrali blabla czemu nic nie dadzą za darmo blabla

Komentujący oczywiście wyszli z podstawówki z ocenami 6 z czytania ze zrozumieniem i łączenia informacji.

Sprawa ma się tak:
1.MS daję fife14 do X1.
2.ktoś pyta się Sony czy też da coś.
3.Sony mówi, że nie i się dziwi JEDNOCZEŚNIE rozumiejąc MS.
4.Gram robi tytułem wszystkich w WIADOMO CO.

Tytuł powinien brzmieć "Sony komentuje posunięcie MS".
Zaczyna mnie irytować zachowanie redaktorów Gram a nie Sony.
Chwytliwy tytuł =/= mylący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 15:03, FirenEx napisał:

Zaczyna mnie irytować zachowanie redaktorów Gram a nie Sony.
Chwytliwy tytuł =/= mylący.


Jak na popularnych portalach :) Dają prowokujace tytuły, żeby ludzie wchodzi i komentowali... a że ludzie nie czytają ze zrozumeiniem to już osobna historia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować