Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur`s Gate II: Enhanced Edition - data premiery, screeny, gameplay trailer, nowe szczegóły

21 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Beamdog nareszcie ujawniło konkrety wydawnicze na temat Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Poznaliśmy dzienną datę premiery, jest też spora dawka nowych multimediów.

Przeczytaj cały tekst "Baldur's Gate II: Enhanced Edition - data premiery, screeny, gameplay trailer, nowe szczegóły" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy :
1) Cena trochę przesadzona
2) brak polskiego dubbingu to wielki minus bo co jak co ale w IWD ,BG i PT nasz rodzimy voice acting to mistrzostwo świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czym ta edycja będzie lepsza dla kogoś, kto ma wersję z GOGa lub Złotej Edycji? :P
Obie wersje działają dosyć dobrze na współczesnych komputerach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 nowe postacie - czyli 3 które już były w BG:EE i jedna całkowicie nowa? Liczyłem na troche więcej pod tym względem. Oby ten nowy złodziej był jednoklasowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, polska wersja nie jest przewidziana. Poza tym mając na uwadze to jak wyglądał BG:EE to ja ślicznie podziękuję, postoję i poczekam na Project Eternity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, przyznam, że seria BG była świetnie spolonizowana. ale... ale.... ale..... wersja angielska była lepsza. lepiej się grało, głosy były lepiej dobrane (zarówno aktorów jak i tła) i wszystko trzymało się nieco bardziej kupy. odwaliliśmy kawał dobrej roboty, Piotr Fronczewski zagrał rolę życia, a teks "hola, hola wędrowcze, zatrzymaj się, gdy Cię prosi starzec" jest używane do dzisiaj, zamiast zwrotu "poczekaj". oryginał był jednak lepszy.

piszę o tym, bo pomimo dobrej polonizacji BG brakuje takich klasycznych słowiańskich smaczków, jak, np. w Wiedźminie. ale zwalam to na karb rodzimości produkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 09:19, Zgreed66 napisał:

W ogóle załatali tą jedynkę?


Kiedy pisałem recenzję, a było to parę miechów po premierze, to już sporo błędów usunięto. Ba, co sam napisałem w mailu, w większości połatano, nim skończyłem tytuł ogrywać. Teraz winno być już bardzo grywalne. Jak tylko będzie wyprz na Steamie - polecam wziąć dla odświeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się zastanawiać, jak będzie miała się sprawa z dopracowaniem tej wersji. Enhanced Edition od jedynki nie była zbyt dobra, gdzie twórcom udało się jakimś sposobem wprowadzić bugi, których w oryginale nawet nie było. Zostawiono także część starych niedoróbek. Możliwe, że i tym razem nie będzie to specjalnie lepsze (albo nawet i gorsze) od oryginału na modach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 80 zł to bym wziął, gdyby Beamdog wydało Baldura 1 + 2 jako jedną grę.

Zresztą kogo ja oszukuję - mało jest poradników do oryginalnych wydań, gdzie możesz dodać od gruna modów i mieć 10x więcej niż oferują w EE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 16:39, Cygi napisał:

Za 80 zł to bym wziął, gdyby Beamdog wydało Baldura 1 + 2 jako jedną grę.

Zresztą kogo ja oszukuję - mało jest poradników do oryginalnych wydań, gdzie możesz dodać
od gruna modów i mieć 10x więcej niż oferują w EE?

Niektórzy są leniwi i nie chce im się bawić z modami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 17:32, Murk napisał:

Jeśli CD Projekt przetłumaczy i wyda całą ulepszoną Sagę to mogę przeznaczyć duże pieniądze
na taki zakup.

Nie wyda, bo nie ma już praw. Zmienił się zachodni wydawca. Chyba, że zawarliby nową umowę z Beamdog, bo ani Black Isle, ani Bioware nie ma już praw do serii (BW jest teraz pod skrzydłami EA, więc nawet gdyby mieli, to wydawcą byłby wtedy polski oddział EA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niedawno zacząłem grac w baludra i jestem już przy końcówce. Smutna cena bo za tą cenę to ja mogę kupić nową grę(szczególnie że stara działa i to dosyć dobrze) nie przerobioną starą i to w taki sposób że nie trzeba kombinować aby było po polsku ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować