Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Według szefa Bethesdy Nintendo nie umie współpracować z zewnętrznymi studiami deweloperskimi

22 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Pete Hines twierdzi, że Nintendo zbyt późno zachęciło zewnętrzne studia deweloperskie do tworzenia gier na swoją nową konsolę. A teraz jest już na to za późno. Jako przykład dobrej współpracy Pete podaje Microsoft oraz Sony.

Przeczytaj cały tekst " Według szefa Bethesdy Nintendo nie umie współpracować z zewnętrznymi studiami deweloperskimi" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to prawda. Pamięta ktoś czasy NES i SNES kiedy Nintendo rozdzielało specjalne czipy do cartridgeów które pozwalały grom działać na konsolach N ? jakie wtedy jak potem się okazało były akcje że brakowało tych czipów i dostawały je głownie gry 1st party Nintendo a tytuły 3rd party nie mogły sprzedać więcej kopi pomimo że były popularne bo Nintendo nie dawało im czipów.

Albo jak się wypieli na Sony ? Co dla graczy się akurat skończyło sukcesem w postaci Playstation :D

Nintendo zawsze było bardzo samolubne i ciężkie w kooperacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkrył bo to samo gadało Epic, ID Software, EA, Blizzard, 2K na przestrzeni 2 dekad ciągle w kółko to samo o imperialnych zapędach nintendo że niby to oni zawsze mają rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. I to dlatego tylu niezależnych twórców jest zainteresowanych Wii U? I na tej konsoli pojawi się w najbliższych miesiącach więcej indyków niż na PS3 i PS4?

Po prostu - posiadacze Wii U to w większości nie jest target dla Bethesdy i innych dużych firm. Nie opłaca się wydawać gier, kropka. Po co wymyślać jakieś inne argumenty xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 13:00, cHICEK napisał:

Albo jak się wypieli na Sony ?

Trudno się dziwić, skoro Sony było chciwe i chciało znacznie większych opłat od Nintendo za gry korzystające z CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Albo jak się wypieli na Sony ?
> Trudno się dziwić, skoro Sony było chciwe i chciało znacznie większych opłat od Nintendo
> za gry korzystające z CD.
Ja bym powiedział że to raczej Nintendo z chciwości wypieło się na sony bo nie chciało im płacić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 14:28, cHICEK napisał:

Ja bym powiedział że to raczej Nintendo z chciwości wypieło się na sony bo nie chciało
im płacić ;)

Chciało. Inaczej by się do nich w ogóle nie zwrócili i olali sprawę.
I dlatego wybrali Phillipsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kafrein
Niezły masz tok rozumowania PS4 za około 2000zł + PSV za 1000zł potrafi zrobić to samo co Nintendo robi za 1200zł.
Gratuluje dedukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 18:19, chrusto napisał:

Gratuluje dedukcji

Problem w tym że to co robi nintendo to kompletna herezja odwal graficznie zacofanie względem PS3 i X360, gamepad z tabletem totalna pomyłka, multi na odwal, nie będzie pełnych gier third party arkham origin nie będzie miało multi. Praktycznie jak masz kupić Wii U to lepiej ci wyjdzie kupić PS3 lub X360 albo poczekać na nowe. poza tym kombo ps3+psv to wychodzi 1450 zł nie wiem skąd walnąłeś 1000 zł za vitę skoro cena obecnie oscyluje 800 zł a PS3 super slim 12 GB 650 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Numenpl
WiiU ma 2GB ramu PS 256MB, X360 512MB. Masz tengi łeb twierdząc że jest zacofana.
Napewno jest słabsza do PS4 i XBONE, jest pomiędzy, tylko jak już pokazało WII to jest gówno warte że masz najmocniejszą konsolę.
Zagraj najpierw na gamepadzie żeby stwierdzić czy to pomyłka.
A co da ci te cudowne kombo PS3+Vita lub PS4+Vita. Bo jak dotąd to sony jak zwykle tylko gada że umie wszystko lepiej, a niema gry która by wykorzystała tak cudowne kombo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> nie będzie pełnych gier third party arkham origin nie będzie miało multi

Po pierwsze mówisz w liczbie mnogiej a wymieniasz aż jedną grę.
Po drugie mam gdzieś pchanie na siłę multi - i to typowo do singlowej gry (to jest Batman nie Batmany), wiem jedno story mode dostanie po dupie za to że jest multi i to jest smutne.
Każdy ma swoje ulubione EXY dla których kupuje konsole a nie dla multiplatform i dla grania w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Nintendo jak większość japońskich firm funkcjonuje w dość archaiczny sposób i często podejmuje decyzje zupełnie nielogiczne, więc wypowiedź tego pana nie dziwi. Za to zdjęcie do artykułu faktycznie nie wzbudza zaufania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 00:20, chrusto napisał:

WiiU ma 2GB ramu PS 256MB, X360 512MB.

Sprawdź może lepiej proca. Równie dobrze mogłoby by być ramu 20gb i byłaby zacofana.
Zakładam też, że GPU też nie jest jakoś super w porównaniu do ~X360.

Dnia 04.09.2013 o 00:20, chrusto napisał:

Masz tengi łeb twierdząc że jest zacofana.

Ty masz za twierdzenie, iż nie jest ;)

Dnia 04.09.2013 o 00:20, chrusto napisał:

Napewno jest słabsza do PS4 i XBONE, jest pomiędzy, tylko jak już pokazało WII to jest
gówno warte że masz najmocniejszą konsolę.

Taa pewnie WiiU też pokazuje to swoją sprzedażą ;D

Dnia 04.09.2013 o 00:20, chrusto napisał:

gada że umie wszystko lepiej, a niema gry która by wykorzystała tak cudowne kombo.

No to ile jest ciekawych gierek na WiiU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

technikalia Wii U to żadna tajemnica obecnie

Cpu : 3 rdzenie o taktach 1,23 Ghz czyli już na starcie gorzej niż x360 który ma 3 rdzenie z HT czyli 6 wątków i taktowanie na 3,2 ghz
Gpu : HD 4650 o taktach 550(czyli gorzej niż moja karta w laptopie mobility hd 4650 ustawiony na 600) oraz wykastrowany z jednostek TMU z 32 do 16(czyli już na starcie konsola nie będzie porządnie wyświetlać tekstur jak reszta konkurencji), reszta się zgadza 320 procesorów strumieniowych.

W grach multiplats w porównaniu graficznym w takim arkham city gra jest gorsza graficznie(zwłaszcza cienie) oraz frame dropy takie że szkoda gadać ba nawet w BO2 wykryto ta sama rozdziałka ale konsola nie wyrabia i fpsy sporo poniżej standardów.

czyli mamy technicznie gorszą konsolę od X360 i PS3 więc jak ktoś mi palnie że woli kupić Wii U 8 GB zamiast PS3 Super Slim 12GB za 650 to ja gratuluję inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> No to ile jest ciekawych gierek na WiiU?

Na mojej półce stoi 16, i dwie są w drodze więc nie narzekam na 10 miesięcy życia konsoli.

@Numenpl
Co do grafiki to ocena mocno subiektywna. Jak dla mnie to Batek BO2 czy Asassyn wyglądają troszkę lepiej ale bez szału. Tylko że ja gry kupuje dla gameplay-a a nie dla grafiki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tylko że ja gry kupuje dla gameplay-a a nie dla grafiki."
Czyli w skrócie dla jakich osób są konsole Nintendo - nie pasuje coś to trzeba hejtować odrazu, bo to Nintendo wkońcu, co to za firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 15:21, chrusto napisał:

Na mojej półce stoi 16, i dwie są w drodze więc nie narzekam na 10 miesięcy życia konsoli.

To je wymień. Się dowiem jakie są ciekawe.

Dnia 04.09.2013 o 15:21, chrusto napisał:

Tylko że ja gry kupuje dla gameplay-a a nie dla grafiki. :)

Dopiero trułeś jakie to WiiU jest wypasione xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować