Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ESA i brutalne gry kontra Luizjana

16 postów w tym temacie

Domek

Zrzeszająca producentów gier komputerowych organizacja ESA wytoczyła proces stanowi Luizjana, w którym pod koniec zeszłego tygodnia weszło w życie prawo, mające ograniczyć dostęp nieletnich do brutalnych gier. Dni tej ustawy już teraz wydają się być policzone...

Przeczytaj cały tekst "ESA i brutalne gry kontra Luizjana" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednego tylko nie rozumiem. Dlaczego wprowadzenie sankcji prawnych za sprzedawanie nieletnim gier dla nich nieprzeznaczonych, ma działać jak straszak dla producentów i dystrybutorów gier? Przecież jak dają na pudełko znaczek "Mature", to chyba dlatego, żeby młodzież NIE kupowała takiej gry. Poza tym, w artykule jest wzmianka, że i bez tego sprzedawcy trzymają się oznaczeń na pudełkach. W takiej sytuacji, pozostaje pytanie czy wprowadzanie nowych przepisów ma jakikolwiek sens, a nie czy branża elektroniczna odwróci się od Luizjany. No, chyba że myśle w sposób postkomunistyczny i nie potrafię zrozumieć subtelnych zawiłości kapitalizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pieprzony thompson co mu te gry zrobiły ??!! matke zabiły ??!! najchętniej to jego postawiłbym na ringu zamiast boll''a
jest totalnym idiotą nie rozumiejąc naszego "świata" niszczy go ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze ...... wszedzie cos takiego powinni wprowadzic... ostatnio nie wiem z kad ale moj mlodszy brat ( lat 12) przyniosl do domu Silent Hill 4 ;/ ej no bez przesady .. gra fajna ale nie dla takich dzieciakow jeszcze za mlode sa zeby sobie psyche niszczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 16:14, kenshhin napisał:

I dobrze ...... wszedzie cos takiego powinni wprowadzic... ostatnio nie wiem z kad ale moj
mlodszy brat ( lat 12) przyniosl do domu Silent Hill 4 ;/ ej no bez przesady .. gra fajna ale
nie dla takich dzieciakow jeszcze za mlode sa zeby sobie psyche niszczyc


Skoro przyniósł "skądś" grę wartą 200 zeta, to pewnie od kumpla albo z targu. I tak na psychike gra by mu nie siadła, bo to przecież przygodówka. I to całkiem trudna. I po angielsku. Więc, żeby twój brat grał na tyle długo,żeby przejść trochę gry musiałby być ponadinteligentnym 12-latkiem umiącym angielsk przynajmnieji na średnim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem według posta kenshhina powinienem by sfrustrowanym zboczeńcem mordującym ludzi...
gdy miałem 8 lat graliśmy z kumplami na necie w GTA
gdy miałem 6 lat zagrywałem się w C&C
gdy miałem 3 lata ciupałem na PeeSie 1 w TEKKENA i szło mi to całkiem nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re man86 dobrze wiesz żę taki znaczek działa na małolaty jak płachta na byka. jesli im nie sprzedadzą orginału to pójdą do pirata (a ten już napewno nie bedzie dowodu sprawdzał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie ma co się tak denerwować. Thompson jest zwykłym clownem. Jak można wyczytać z tego newsa jeszcze sporo osób w Stanach Zjednoczonych ma głowy na karku. Pozatym ten problem nie powinien w żadnym stopniu odbić się na naszym rynku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować