Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: DualShock 4 zadziała na PC-tach bez większych problemów?

16 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Jednemu z Redditorów udało się porozmawiać z twórcami Galak-Z, którzy stwierdzili, że DS4 będzie działał z PC-tami. Ot tak, bez żadnej zabawy z dodatkowym oprogramowaniem, które stworzył haker z drugiego końca świata.

Przeczytaj cały tekst "Plotka: DualShock 4 zadziała na PC-tach bez większych problemów? " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę przypomnieć, że w celu podłączenia pada od x360 potrzebne jest specjalne ustrojstwo które kosztuje w zasadzie tyle co pad, jeśli w ogóle znajdzie się ten odbiornik w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, widać na stacjonarnych PC MotioninJoy jest OK, używam od dawna i śmiga, aż miło. Chociaż muszę go używać jako pada on 360, bo inaczej zawsze są jakieś problemy ;p Jeżeli DS4 będzie jednak działać bez żadnych nieoficjalnych aplikacji, byłoby świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ustrojstwo można kupić w komplecie z padem i jest to jeden z najlepszych zakupów do pieca jak ktoś ma spory monitor i się lubi wyłożyć na łóżku i grać w gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 10:58, hydzior napisał:

Na gamesconie pady działały bedąc podłączone do PC. Przeszkód nie ma ;].

Nie wiadomo, czy Sony nie użyło swoich tajnych sterowników dostępnych głównie dla devów, których nie ma zamiaru wydawać dla zwykłego użytkownika - stąd napis ''plotka''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hm, widać na stacjonarnych PC MotioninJoy jest OK, używam od dawna i śmiga, aż miło.
> Chociaż muszę go używać jako pada on 360, bo inaczej zawsze są jakieś problemy ;p Jeżeli
> DS4 będzie jednak działać bez żadnych nieoficjalnych aplikacji, byłoby świetnie.
Tu nie chodzi o PC vs laptop, tylko to czy komputer posiada wbudowany odbiornik Bluetooth, bo Motioninjoy zawsze zastępuje sterowniki. Jeśli do laptopa dokupisz odbiornik na USB, to można jego sterowniki podmienić i z tymi wewnętrznymi nie będzie żadnych problemów.

Do autora newsa -> Po usunięciu Motioninjoya, wyrzuć wszystkie urządzenia Motioninjoy razem z usuwaniem sterowników w menedżerze urządzeń, potem jeszcze skasuj MijXfilt.sys z System32/drivers. Po restarcie komputera, ponownym wyszukiwaniu urządzeń, czy zainstalowaniu jeszcze raz sterowników Bluetooth do laptopa, wszystko powinno wrócić. Mi pomogło. http://forums.motioninjoy.com/viewtopic.php?p=11576&sid=d4b38b8f43d7668b476833ccb983ce6d#p11576

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby świetnie. Sam używam właśnie DualShocka przez MotionJoya z emulacją jako pad X360 na laptopie z wbudowanym BT (nawet nie miałem nigdy problemów z przywróceniem ustawień) w szczególności jeśli chodzi o gry takie jak Batman Arkham Asylum/City, Mark of the Ninja czy seria AC. Swojego czasu próbowałem podłączyć bezprzewodowego pada od iksa, ale jak się dowiedziałem, że to trzeba kupować dodatkowo nadajnik, a i jeszcze że pad jest na baterie chyba że osobno się kupi akumulator z tym zestawem na USB co potrafi tylko ładować, ale już połączyć z PC po kablu to nie, to dałem sobie spokój. A ja głupi myślałem wcześniej, że skoro pad i konsola od Microsoftu tak jak i Windows to wystarczy tylko zwykły kabel żeby działało... Sony wygrywa, pad działa przez BT, po kablu i dodatkowo można go ładować.

Z MotionJoy jest jeszcze dodatkowo fajny patent, że można dowolnie mapować klawisze. Nie wiem czy w systemie gdzieś jest dla kontrolerów taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pad od PSX''a, który ma 13 lat + przejściówka z allegro za 15 zł(z przesyłką). Gra się wyśmienicie, przez te wakacje nadrobiłem MGS 2 i 3, grając na tym padzie :) To, że pad od PS4 będzie kompatybilny z PC powinno być standardem. Sony idzie w dobrą stronę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pada od x360 beprzewodówkę + odbiornik, w neonecie kupiłem za 130 zł ( lekka zniżnka dla stałego klienta). Jestem z niego zadowolony i raczej prędzej kupię sobie pada od XOne niż Dualschocka4, ale jak będzie możliwość to kupię oba. Sony w końcu zaczyna myśleć o PC''tach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi pad od PS3 działa,bez żadnych dodatków i bez żadnych problemów (bezprzewodowo),wraz z MacMini i poprzez emulator przypominam sobie gry,przy których spędziłem mnóstwo godzin i żetonów w zadymionych salonach gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować