Zaloguj się, aby obserwować  
Bobo

Dreamfall

298 postów w tym temacie

Dreamfall jest jedną z najlepszych gier, jakie udało mi się przejść.
Głupio się przyznać, ale po skończeniu gry w oczach zaszkliły mi się łzy ;)) (fajny rym wyszedł xDD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać i kupiłem Dreamfall w edycji superseller.
Wygląda na to, że po prostu przepakowali płytki (a przynajmniej wyglądają one identycznie).
Dorzucili natomiast płyte z czymś nazwanym szumnie "patch do edycji superseller". Można przeczytać że zawiera on m.in. poradnik i istrukukcje, co jest o tyle ciekawe że nic oprócz tego poradnika i instrukcji nie udało mi się znaleźć. Czemu w takim razie użyto zwrotu m. in. ?
Oczywiście soundtrack na audio cd też znajduje się w pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:49, Arkads napisał:

Ave Dreamfall. Właśnie zakupiłem w SS za 50 dyszek ^^.



Ja dzisiaj kupiłem Dreamfalla za 45zł w Media - Markt i to... edycję premierową, czyli gra+ płyta z Soundtrackiem i piękne opakowanie, pierwsza strona opakowania od gry otwiera się i zamyka na rzep.
Jak ktoś jest chętny, to zapraszam do Gdańskiego Media-Markt ;)

Ps. Mam problem w misji w której trzeba wyłączyć robota pająka za pomocą zagadki logicznej w komórce Zoe. Czasu jest mało i nie mogę znaleźć tych znaczków... Wie jak to ominąć, ułatwić sobie tą misję??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie grałem w Dreamfalla, ale coś tam jeszcze pamiętam, więc chętnie Ci pomogę. :)
UWAGA SOPILER!
Przekradnij się do łazienki (skradaj się), omijając szkło na podłodze. Potem włącz muzykę w kabini prysznicowej. Gdy Pajęczak wlezie do kabiny zamknij drzwi. Voila! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:35, JackXP napisał:

Ps. Mam problem w misji w której trzeba wyłączyć robota pająka za pomocą zagadki logicznej
w komórce Zoe. Czasu jest mało i nie mogę znaleźć tych znaczków... Wie jak to ominąć, ułatwić
sobie tą misję??

O ille pamiętam to nie da sie tego momentu ominąć ani ułatwic. Poza tym ten moment wcale nie jest taki trudny wystarczy odrobina spostrzegawczości cierpliwosci i szczęscia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:48, Lex napisał:

Dawno nie grałem w Dreamfalla, ale coś tam jeszcze pamiętam, więc chętnie Ci pomogę. :)
UWAGA SOPILER!
Przekradnij się do łazienki (skradaj się), omijając szkło na podłodze. Potem włącz muzykę w
kabini prysznicowej. Gdy Pajęczak wlezie do kabiny zamknij drzwi. Voila! :)

Tego sposobu nie próbowałem widze że bede musiał znowu jeszcze raz przejsc gre:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Warto ją przejśc kilka razy, chociażby po to, żeby odkryć wszystkie możliwe rozwiązania zagwozdek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:48, Lex napisał:

Dawno nie grałem w Dreamfalla, ale coś tam jeszcze pamiętam, więc chętnie Ci pomogę. :)
UWAGA SOPILER!
Przekradnij się do łazienki (skradaj się), omijając szkło na podłodze. Potem włącz muzykę w
kabini prysznicowej. Gdy Pajęczak wlezie do kabiny zamknij drzwi. Voila! :)



Jesteś wielki. ;-) Dzięki. :)

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:51, Lex napisał:

/ciach/
Warto ją przejśc kilka razy, chociażby po to, żeby odkryć wszystkie możliwe rozwiązania zagwozdek.
:)

Ja już ją przeszłem 3 razy teraz będe czwarty:P Ale tego że można było sie przekraść do toalety nie wiedziałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:56, Grzybek90 napisał:

> /ciach/
> Warto ją przejśc kilka razy, chociażby po to, żeby odkryć wszystkie możliwe rozwiązania
zagwozdek.
> :)
Ja już ją przeszłem 3 razy teraz będe czwarty:P Ale tego że można było sie przekraść do toalety
nie wiedziałem:P



Tak, miło jest czasami odkryć w grze, którą myśli, że się zna w 100% jakąś nowość. Np ja w San Andreas odkryłem, że są pewne misje, których nie przeszedłem... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - dawno temu grałem część pierwszą Najdłuższej Podróży, więc nie pamiętam, ale -

Co się stało z Newport? Dlaczego teraz jest takie zniszczone? I co to była ta "Awaria" o której mówi Charlie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 21:16, JackXP napisał:

Co się stało z Newport? Dlaczego teraz jest takie zniszczone? I co to była ta "Awaria"
o której mówi Charlie?


O "Awarii" wszystko jest napisane w instrukcji. A co do Newport, to już nie pamiętam, co się tam dokładnie wydarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 21:27, jakubcjusz napisał:

O "Awarii" wszystko jest napisane w instrukcji. A co do Newport, to już nie pamiętam, co się
tam dokładnie wydarzyło.


Kpisz sobie? Tak naprawdę, tam nic sensownego nie jest napisane. Sporo natomiast można przeczytać na łamach TLJwiki: http://tljwiki.com/Collapse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 21:34, vear napisał:

Kpisz sobie? Tak naprawdę, tam nic sensownego nie jest napisane. Sporo natomiast można przeczytać
na łamach TLJwiki: http://tljwiki.com/Collapse


Wystarczyło, żeby rozpocząć grę. A reszty można się domyśleć z opowieści Charliego. Mi te materiały starczyły, żeby wysnuć własną teorię. Ale faktem jest, że nie wiem/ nie pamiętam, czemu Mała Wenecja podupadła (delikatnie rzecz ujmując).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[spoiler_mode_on]
Ufff... już przeszedłem Dreamfalla ;)

Co sądzę...? Totalny zaskoczenie. Gra w 100% bez Happy Endu!! Żaden wątek się nie zakończył pozytywnie... ;/ Chyba to pierwsza taka gra... chociaż - Mafia też nie miała Happy Endu, to fakt. Biała smoczyca - ktoś ją zabił (sądząc po krzykach), wieża ukończona, April Rayan nie żyje, Zoe, została zabita, konsola snów została wypuszczona na rynek... Nie wiem co o tym myśleć... Takie zakończenie to raczej... ;-/ Ale gra fajna, ogólnie...
A ten filmik w fabryce o Faith - straszny... i to, że celowo robili badania na niewinnym dziecku... Nie, zakończenie spier... zniszczyli od A do Z. [/spoiler_mode_off]

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w część pierwszą i była nawet dobra. Postanowiłem więc zagrać w Dreamfalla, więc kupiłem w serii Superseller. Zainstalowałem, uruchomiłem i ... koniec. Koniec życia w świecie realnym na 2 dni :). Wsiąkłem w świat gry - całkowicie. Jak dla mnie gra REWELACYJNA. Szkoda tylko, że skończyłem ją w 2 dni. No i szkoda, że tak smutno się kończy. Wszystko z tym zakończeniem nie tak jak powinno być :(
Aha... radzę poczekać do końca napisów po zakończeniu gry. Wyświetla się animacja która daje nadzieję, iż coś ulegnie zmianie. W każdym razie ja czekam na ciąg dalszy.
Jeszcze żadna gra nie wywarła na mnie takiego wrażenia, a grałem w wiele gier.
Krzyknę tak jak pewien młodzieniez z gry - "Za Kruczowłosą"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 15:42, tomcio-ndm napisał:

Aha... radzę poczekać do końca napisów po zakończeniu gry. Wyświetla się animacja która daje
nadzieję, iż coś ulegnie zmianie. (...)


Zauważyłeś datę na tej animacji? To chyba wydarzenie sprzed kilku dni zanim Bryan wyruszył do Arkadii. Nie widzę tu nadziei na poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować