Zaloguj się, aby obserwować  
Bobo

Dreamfall

298 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2009 o 19:33, Lepper128 napisał:

> Czesc, niedawno kupilem dreamfall''a w Kolekcji Klasyki i na opakowaniu pisze ze
w srodku
> powinna znajdowac sie plyta CD z muzyka, a jej nie znalazlem. Czy to jest jakis
blad
> wydacy ze umiescil na okladce taki napis? Czy ktos mi ja ukradl?


Choc na pudelku jest info o soundtracku w Kolekcji Klasyki tej plyty nie ma.... ;/ Mozesz
napisac maila, podobno przysylaja ( pare osob tak zrobilo)

Dzieki, a moglbys napisac gdzie mam napisac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem w muzeum WatiCorpu i mam zadzwonić do Olivi aby wgrała program do obejścia drzwi tylko dla personelu. Jak to zrobić ? Bo gdy próbuję użyć komórki w żaden cywilizowany sposób zrobić tego nie mogę. Od razu włącza się alarm i przylatuje strażnik...

Jak zadzwonić do Olivi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 12:29, Tymonius napisał:

Mam problem. Jestem w muzeum WatiCorpu i mam zadzwonić do Olivi aby wgrała program do
obejścia drzwi tylko dla personelu. Jak to zrobić ? Bo gdy próbuję użyć komórki w żaden
cywilizowany sposób zrobić tego nie mogę. Od razu włącza się alarm i przylatuje strażnik...

Jak zadzwonić do Olivi ?


Mała podpowiedź - pogadaj z tym dzieciakiem, który przygląda się jednemu z robotów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedź. Ale gra zakończyłem dokładnie wczoraj... Zasugerowałem się polskim tłumaczeniem że trzeba zadzwonić do Olivii... no cóż. Cenega zawsze coś spartoli, ale przynajmniej udało się zakończyć grę bez większych komplikacji;). Trochę tylko zdołowało mnie zakończenie oraz nie rozwinięte watki np: Kota w domu Rezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 05:35, Tymonius napisał:

Dziękuje za podpowiedź. Ale gra zakończyłem dokładnie wczoraj... Zasugerowałem się polskim
tłumaczeniem że trzeba zadzwonić do Olivii... no cóż. Cenega zawsze coś spartoli, ale
przynajmniej udało się zakończyć grę bez większych komplikacji;). Trochę tylko zdołowało
mnie zakończenie oraz nie rozwinięte watki np: Kota w domu Rezy.


Prawda, zakończenie jest totalnie dołujące i zostawia mnóstwo niezakończonych wątków. Mam nadzieję, że zakończą je (tym razem w troszkę bardziej pozytywny sposób) w sequelu. A wątek kota w domu Rezy akurat został wyjaśniony :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 03:01, Gregorrrb napisał:

Prawda, zakończenie jest totalnie dołujące i zostawia mnóstwo niezakończonych wątków.
Mam nadzieję, że zakończą je (tym razem w troszkę bardziej pozytywny sposób) w sequelu.
A wątek kota w domu Rezy akurat został wyjaśniony :))


Hmm... to będę musiał przejść grę jeszcze raz, ponieważ ten wątek przegapiłem...
Co do kontynuacji to podobno została zawieszona i nic w tym temacie nie posuwa się do przodu. Mam nadzieję jednak że możemy spodziewać się pożądanego zakończenia, tak jak w pierwszej części. Bo tutaj, wygląda to jakby przerwali w połowie...

Wkurza mnie jedna rzecz. Mianowicie wszędzie na stronach są tapety i arty z postaciami gry. Ze wszystkimi prócz jednej. Na żadnej z nich nie ma Białej... Chyba że źle szukam;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 03:35, Tymonius napisał:

Hmm... to będę musiał przejść grę jeszcze raz, ponieważ ten wątek przegapiłem...


Spoiler

W sumie to nic wielkiego tak naprawdę - pamiętasz tego grubasa na samym dole siedziby WATICorp? Dr Alvina Peatsa? Jak on sam stwierdził, koty były jego "oczami i uszami", bo sam był ślepy i głuchy, i tylko dzięki bezpośredniemu połączeniu z siecią miał jakikolwiek kontakt ze światem :)


Dnia 11.12.2009 o 03:35, Tymonius napisał:

(...) Wkurza mnie jedna rzecz. Mianowicie wszędzie na stronach są tapety i arty z postaciami
gry. Ze wszystkimi prócz jednej. Na żadnej z nich nie ma Białej... Chyba że źle szukam;).


Faktycznie, nie mam niczego takiego w moich zbiorach, hmm. Pan Google też za dużo nie pokazuje, chociaż wydawało mi się, że jakiś art z nią widziałem, chyba na DeviantArt. Ale może mi się tylko wydawało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam windows vista z sp2 32 bit, gra mi cały czas działała, aż do wczoraj. Wczoraj gdy po załadowaniu się StarForce''a wywaliły się mi dwa błędy. Zrobiłem prinscreeny. Grę przeinstalowałem, nie pomogło.

20100211171734

20100211171756

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 17:19, Belmundo napisał:

Mam windows vista z sp2 32 bit, gra mi cały czas działała, aż do wczoraj. Wczoraj gdy
po załadowaniu się StarForce''a wywaliły się mi dwa błędy. Zrobiłem prinscreeny. Grę
przeinstalowałem, nie pomogło.


Sprawdź, czy gra działa na innym komputerze - jeśli tak, coś Ci się zepsuło. W takim wypadku skan antywirusem, jakimś programem sprawdzającym rejestr, ewentualnie HDDHealth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj kopiłam grę dreamfall ale na samym środku ekranu jest strzałka taka jak od myszki i nic nie można z nią zrobić, czy trak ma być? Trochę przeszkadza w grze. Poza tym sa błędy w grafice, ciemne ściany przesłaniające widok, jakieś szpiczaste części wystające ze ścian, czy to wina gry czy może karty graficznej, bo poza tym gra działa bez problemu.....Nie umie sobie sama z tym poradzić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że tak emocjonalnie, ale muszę to z siebie wyrzucić jak najszybciej. Niedawno skończyłem TLJ, a przed chwilą Dreamfall''a na Xboxie. Brakuje mi słów, które choć w przybliżeniu oddadzą moje odczucia. Historia jest tak dobra, że wybaczam tej grze wszystko, po prostu wszystko (do tego stopnia, że nie widzę wad o których wspominają w recenzjach). :P Klimat, napięcie, to zaangażowanie w wydarzenia. Ta gra nie jest tylko genialna w tym względzie, ona przekracza wszystko co widziałem i w co grałem do tej pory. Nie znam historii która otarłaby się o takie... mistrzostwo? Piękno? I to nie takie zwykłe, wysilone piękno, ani przez chwilę nie czuję się obserwatorem wyreżyserowanych wydarzeń. Wszystko jest tu takie... naturalne, nie ma tej epickości, nadmuchania, są nazwyklejsi bohaterowie, osoby jakie można spotkać w szkole, pracy, w autobusie. Codzienne problemy, codzienne zmagania, można się w pełni zidentyfikować z postaciami.

I szukam właśnie odpowiedzi na trapiące mnie pytania, ale zamiast tego powstaje jedynie coraz więcej pytań. W razie czego ospoileruję.

Spoiler

Co się stało z April, czy to co widzieliśmy to był ten cały "ratunek"? Co się stało z Kianem, rasą Draic-Kin i Białą D-K? Kto to jest White Lady i Faith? Jaką rolę grają w tym Cortez i Westhouse? Czy Zoe żyje, jej przygoda nie wygląda na zakończoną. Kim jest Helena Chang, co ją wiąże z rodziną Castillo? Kim jest "Reza" z końcówki gry, gdzie jest Damien, co się teraz dzieje z ojcem Zoe? I Olivią? A Lady Alvane? Jak potoczą się losy Imperium Azadi i Rebelii?



Jestem na razie wkurzony, nie można tego tak zostawić, musi powstać sequel! Pewnie do rana będzie lepiej jak się wyśpię, wszystko sobie poukładam, a emocje opadną. Ale wiem jedno - chrzanić Halo, Gears of War, Mass Effect''a, Diablo, Fallout''a, StarCrafta... nawet Beyond Good & Evil. Dreamfall to jest grą absolutnie niesamowitą. I będę czekał o północy pod sklepem na premierze kolejnej gry z serii TLJ. Chyba że będzie tylko w dystybucji cyfrowej, wtedy ściągnę w dniu premiery. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 12:21, cassablanka napisał:

Cześć, wczoraj kopiłam grę dreamfall ale na samym środku ekranu jest strzałka taka jak
od myszki i nic nie można z nią zrobić, czy trak ma być? Trochę przeszkadza w grze. Poza
tym sa błędy w grafice, ciemne ściany przesłaniające widok, jakieś szpiczaste części
wystające ze ścian, czy to wina gry czy może karty graficznej, bo poza tym gra działa
bez problemu.....Nie umie sobie sama z tym poradzić....

Podaj dane swojego komputera: system operacyjny, procesor, karta graficzna itp. Sterowniki uaktualnione? Gra w jakiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z grą. Gdy zaczyna się czwarty rozdział -Zima, pojawia się filmik, potem czarny ekran i nic sie nie dzieje. Tylko Menu uruchamiane esc działa. Mój komputer spełnia wymagania sprzętowe. Procesor Intel (1,73Ghz), Karta graficzna Radeon HD 2300, Ram 3 GB, system operacyjny Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję przejść.. i zniechęca mnie rozdział w "Hotelu Victoria"... ściganie się z czasem/bijatyki i to w mrocznych klimatach.. duzo czegoś takiego w dalszych etapach gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
W Dreamfall gram pierwszy raz i mam wielki problem z otwarciem bramy Hotelu Wiktoria.
Czy jest sposób obejścia tej łamigłówki?
Symbole na tych tarczach są zupełnie inne niż potrzeba powoli mam dość ktoś wie jak to ułożyć?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem solucje i "musisz obracać tarczami w taki sposób, aby u góry i u dołu każdej z nich znalazły się dwa identyczne symbole". Uklad symboli jest podobno losowy i nie ma solucji krok po kroku.
zagadka w trakcie?
http://guides.gamepressure.com/dreamfallthelongestjourney/gfx/word/1112020015.jpg
http://guides.gamepressure.com/dreamfallthelongestjourney/gfx/word/1112020031.jpg

Wydaje mi sie, ze ustawiajac symbol w wspolnym "punkcie" tarcz mozna przeniesc symbol z jednej tarczy na druga i tak dale np. z 1 tarczy na 4.
*tarcza=glowne kolka
Jest tez solucja na yt, ale ryzyko spoilera jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować