Zaloguj się, aby obserwować  
Bobo

Dreamfall

298 postów w tym temacie

Spolier
Tak, Dreamfall to niesamowita gra. Myślałem, że twórcy gry The Longest Journey w Dreamfall`u mnie niczym nie zaskoczą. Ale myliłem się. Zakończenie gry... Jest ono wprost niesamowite. Nie można uwierzyć, że twórcy gry coś takiego zrobili... Nieprawdopodobne jest to, że zło w 100% wygrało a wszystkie, tak - potwierdzam - WSZYSTKIE dokonania gracza spełzły na niczym. Jak się ogląda zakończenie, to nie można uwierzyć, że to jest jedyne zakończenie tej gry... Sam po przejśćiu gry byłem w szoku przez prawie tydzień czasu...

Gra magiczna, która pozostanie na zawsze numerem pierwszym na liście moich ulubionych gier, żadna gra nie dostarczyła mi tyle emocji, żadna gra nie wciągnęła mnie w swój świat tak jak to zrobiła TLJ i Dreamfall. Coś niesamowitego.

Ps. April Rayan nie zginęła. Dlaczego? Pamiętacie Prolog i Epilog pierwszej części gry? Tak, wtedy April Rayan jako babcia opowiadała swoją historię. Jakby ją zabili, to by nie opowiadała tej historii, bo by nie żyła. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 19:11, Falconer napisał:

Ps. April Rayan nie zginęła. Dlaczego? Pamiętacie Prolog i Epilog pierwszej części gry? Tak,
wtedy April Rayan jako babcia opowiadała swoją historię. Jakby ją zabili, to by nie opowiadała
tej historii, bo by nie żyła. :]

A skąd wiesz że ta babcia która opowiadała swoją historie to April? Według mnie to może być także Zoe albo ktoś kto sie pojawi w następnej czesci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2007 o 19:47, Grzybek90 napisał:

A skąd wiesz że ta babcia która opowiadała swoją historie to April?


Obejrzyj jeszcze raz Prolog i Epilog pierwszego TLJ to się dowiesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 19:49, Falconer napisał:


> A skąd wiesz że ta babcia która opowiadała swoją historie to April?

Obejrzyj jeszcze raz Prolog i Epilog pierwszego TLJ to się dowiesz. :)

Przeszedłem już tą gre wiele razy i wiele razy oglądałem prolog i epilog(ale możliwe że coś przeoczyłem ale zapomniałem:P) i jeśli chodzi ci o SPOJLER kruka który pojawił sie na końcu to weź pod uwage że później ten kruk odszedł od April i przyłączył sie do Zoe KONIEC SPOJLERA:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ci nie napiszę, lecz wiem że było coś mówione o tym, że tamta babcia to April. Jak znajdę u siebie tą grę to zainstaluję i dokładnie Ci napiszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 19:55, Falconer napisał:

Dokładnie Ci nie napiszę, lecz wiem że było coś mówione o tym, że tamta babcia to April. Jak
znajdę u siebie tą grę to zainstaluję i dokładnie Ci napiszę. :)

Hmm ja tą gre przechodziłem wiele razy ale nie pamiętam żeby coś mówili że ta babcia to April:P Przez ciebie musze jeszcze raz gre przechodzić bo mi teraz to nie będzie dawać spokoju że mogłem to przeoczyć:P
Ja osobiście jestem zwolenikiem teorii że ta babcia to Zoe:P
A jak znajdziesz tą gre to mi napisz gdzie jest ten moment o tym że ta babcia to April:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 19:59, Grzybek90 napisał:

> Dokładnie Ci nie napiszę, lecz wiem że było coś mówione o tym, że tamta babcia to April.
Jak
> znajdę u siebie tą grę to zainstaluję i dokładnie Ci napiszę. :)
Hmm ja tą gre przechodziłem wiele razy ale nie pamiętam żeby coś mówili że ta babcia to April:P
Przez ciebie musze jeszcze raz gre przechodzić bo mi teraz to nie będzie dawać spokoju że mogłem
to przeoczyć:P

Wybacz :D

Dnia 16.11.2007 o 19:59, Grzybek90 napisał:

Ja osobiście jestem zwolenikiem teorii że ta babcia to Zoe:P

Raczej niemożliwe. Ta babcia była w części pierwszej a Zoe w drugiej... W dodatku Zoe zapadła w śpiączkę, wiec ta Twoja teoria jest troszkę naciągana nie prawdaż? :>

Dnia 16.11.2007 o 19:59, Grzybek90 napisał:

A jak znajdziesz tą gre to mi napisz gdzie jest ten moment o tym że ta babcia to April:P

Ok, na pewno napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:07, Falconer napisał:

> Ja osobiście jestem zwolenikiem teorii że ta babcia to Zoe:P
Raczej niemożliwe. Ta babcia była w części pierwszej a Zoe w drugiej... W dodatku Zoe zapadła
w śpiączkę, wiec ta Twoja teoria jest troszkę naciągana nie prawdaż? :>

Niby naciągana ale należy wziąć pod uwage to że Zoe jest śniącą, a z tego co pamiętam to SPOJLER Gordon(13 strażnik:P) mówił że Zoe jest prawdopodobnie pierwszą sniącą wiec nie wiadomo do końca jaką ma moc:P A skoro Zoe zapadła w spiączke to to samo można powiedziec o April która dostała nie pamiętam czym włócznią mieczem albo czymś takim i wpadła do wody, więc ta teoria też jest troche naciągana:PKONIEC SPOJLERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:20, scooby01 napisał:

Nigdzie w grze nie bylo powiedziane, że ta staruszka na końcu to April. Zostało tylko zasugerowane,
że tak może być.

Czyli miałem racje że nic takiego nie mówili:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:22, Grzybek90 napisał:

> Nigdzie w grze nie bylo powiedziane, że ta staruszka na końcu to April. Zostało tylko
zasugerowane,
> że tak może być.
Czyli miałem racje że nic takiego nie mówili:P


Z tego co pamiętam, to ktoś do niej (do tej babci) się zwracał: April Rayan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:36, Falconer napisał:

> > Nigdzie w grze nie bylo powiedziane, że ta staruszka na końcu to April. Zostało tylko

> zasugerowane,
> > że tak może być.
> Czyli miałem racje że nic takiego nie mówili:P

Z tego co pamiętam, to ktoś do niej (do tej babci) się zwracał: April Rayan.

Ja tego nie pamiętam Scooby też nie a on sie zna na dreamfallu i najdłuższej podróży bardzo dobrze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 22:44, Skywalker560 napisał:

UWAGA!!!!SPOILER!!!!

Ta babcia wg TLJWiki to Lady Alvane.
UWAGA!!!!SPOJLER!!!!
(i to chyba mega :P)


I właśnie w taki sposób się do niej zwracali. Tylko w taki :)
O ile dobrze pamiętam, w wersji niemieckiej gry pliki dotyczące LA miały w nazwie "oldapril" ale Ragnar Tornquist zdementował wszelkie rewelacje.
W Dreamfall mamy Kiana Alvane więc teorie są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 09:18, scooby01 napisał:

I właśnie w taki sposób się do niej zwracali. Tylko w taki :)
O ile dobrze pamiętam, w wersji niemieckiej gry pliki dotyczące LA miały w nazwie "oldapril"
ale Ragnar Tornquist zdementował wszelkie rewelacje.
W Dreamfall mamy Kiana Alvane więc teorie są różne.


Kian Alvane... I staruszka Lady Alvane... Hm... Z dużą dozą prawdopodobieństwa to April.... Czyżby na koniec trzeciej części szykował się ślub? ;)

Ale swoją drogą chyba większość graczy pod koniec (w momencie gdy do April przychodzi Kruk) ma wrażenie, że to właśnie April...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla większości osób to wszystko juz jest jasne. W trakcie gry gdy April spotyka Kiana to widać, że coś między nimi iskrzy. Może w przyszłości wezmą ślub i będą razem, z tąd też weźmie się Lady Alvane. To wszystko jednak nie jest do końca pene. Znając naszego drogiego Rangara to może być zupełnie inaczej... No więc pozostaje mam tylko się domyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:51, blue flower napisał:

Dla większości osób to wszystko juz jest jasne.


Nic nie jest jasne. Możliwości jest multum, bo fabuła została napisana tak, by praktycznie wszystko było możliwe. Co się stanie - przekonamy się dopiero po zakończeniu opowieści. Choć prawdę mówiąc, nie wiem, czy tego chcę. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby, gdyby TLJ/Dreamfall pozostał niedopowiedziany, niejako niewyjaśniony. Z drugiej strony, z chęcią spędzę kolejne godziny z April i Zoë. W końcu TLJ i Dreamfall to jedne z najpiękniejszych gier w jakie kiedykolwiek grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowanie chce żeby wyszła następna część i już marze o godzinach spędzonym przy komputerze razem z April i Zoe(msm nadzieje). W końcu domyślanie się jak jest naprawde może być przytłaczające. Mam też nadzieje, że 3 część nie będzie ostatnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:31, blue flower napisał:

Ja jednak zdecydowanie chce żeby wyszła następna część i już marze o godzinach spędzonym przy
komputerze razem z April i Zoe(msm nadzieje). W końcu domyślanie się jak jest naprawde może
być przytłaczające. Mam też nadzieje, że 3 część nie będzie ostatnią.


Na pewno nie będzie "po prostu" trzeciej części, bo ciąg dalszy powstawać ma przecież jako odcinki ("Dremfall Chapters"). To z kolei umożliwia znaczne wydłużenie fabuły, bo gra zwraca się w miarę tworzenia; nie trzeba wykładać ogromnych pieniędzy by zrobić dużą grę, ale inwestuje się niewielką sumę w zrobienie jednego odcinka, co zwróci się znacznie szybciej. Dla nabywców nie zawsze jest to korzystne; zagorzały fan gry kupi ją dwa razy; raz odcinek po odcinku via Steam (czy inna platforma cyfrowej dystrybucji) - bo "już wyszło, więc trzeba mieć", a za drugim razem w pudełkowym zestawie - "bo jest ładny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie dokończyłem Dreamfall, ale z pewnością za niedługo do niej wrócę, gdy tylko czas pozwoli, utknąłem prawdę mówiąc w miejscu gdzie grało się bodajże April i było to gdzieś chyba pod ziemią(dawno temu grałem), oraz należało poprzestawiać coś na ścianach ale jakaś wielka bestyja w tym przeszkadzała, nie było to może specjalnie trudne, ale wystarczające aby mnie zniechęcić, bo co jak co ale nie lubię tego typu "zabawy" w grach przygodowych:] O grze mogę tylko powiedzieć, że jest jak dla mnie po prostu piękna, z każdej strony(oprócz elementów zręcznościowych, które w tym wypadku - bo same zręcznościówki całkiem lubię - są totalnie chybione moim zdaniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować