Zaloguj się, aby obserwować  
Bobo

Dreamfall

298 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2007 o 12:27, jakubcjusz napisał:

Ale swoją drogą chyba większość graczy pod koniec (w momencie gdy do April przychodzi Kruk)
ma wrażenie, że to właśnie April...


O właśnie.

Dowody an to, że ta staruszka, to April Rayan:

1. Ta staruszka opowiada historię w pierwszej części gry, więc chyba swoją własną, prawda?

2. Na koniec widzimy jak przy niej siedzi Kruk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:51, Falconer napisał:

1. Ta staruszka opowiada historię w pierwszej części gry, więc chyba swoją własną, prawda?

A dlaczego tak uważasz? Przecież wcale nie musi opowiadać swojej historii.

Dnia 13.01.2008 o 17:51, Falconer napisał:

2. Na koniec widzimy jak przy niej siedzi Kruk.

A jak wiemy Kruk już nie jest z April pod koniec Dreamfall. April i Kruk nie są nierozłączni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 16:38, vear napisał:

W końcu TLJ i Dreamfall to jedne z najpiękniejszych gier w jakie kiedykolwiek
grałem.

[mogą być spoilery!]
I tu się w pełni zgodzę. :) Te gry są... magiczne. Uwielbiam te gry i jakby powstała 3 część, to pękłbym ze szczęścia. :) Dreamfall to moim zdaniem dziwna gra, bo wszystko w niej jest tajemnicze i smutne.. Zakończenie gry jest w końcu tak zaskakujące, że przez kilka dni nie robimy nic, tylko myślimy: "Dlaczego tak się stało?"... To zniszczone Newport, które za czasów pierwszej części tętniło życiem, ta historia dziewczynki... To jest niesamowite. Lecz ciągle mnie zastanawia, po co twórcy gry w ogóle wprowadzili taką postać jak Zoe Castillo? W końcu ona nie odegrała ona znaczącej (a właściwie żadnej) roli w życiu April Rayan. Zoe miała swoją historię, swoje problemy, które nijak miały się do problemów April...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:58, scooby01 napisał:

> 1. Ta staruszka opowiada historię w pierwszej części gry, więc chyba swoją własną, prawda?

A dlaczego tak uważasz? Przecież wcale nie musi opowiadać swojej historii.

A niby kogo historię miałby opowiadać? Twórcy gry jak tworzyli TLJ, nie myśleli jeszcze o kimś takim jak Kian, Zoe czy ktoś inny z Dreamfalla.. Więc to odpada. Patrząc na jedynkę, można stwierdzić, że najbardziej możliwe jest to, że ta starsza pani, to właśnie April, która dożyła starszego wieku i teraz opowiada swoją historię.

Dnia 13.01.2008 o 17:58, scooby01 napisał:

> 2. Na koniec widzimy jak przy niej siedzi Kruk.
A jak wiemy Kruk już nie jest z April pod koniec Dreamfall. April i Kruk nie są nierozłączni
:)

Tutaj chyba przeczysz samemu sobie. :) Moim zdaniem obecność Kruka tylko potwierdza tezę w której starsza pani = April Rayan. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 18:04, Falconer napisał:

A niby kogo historię miałby opowiadać? Twórcy gry jak tworzyli TLJ, nie myśleli jeszcze o kimś
takim jak Kian, Zoe czy ktoś inny z Dreamfalla.

I widzisz nie jest to do końca pewne :) Wiemy, że w tej chwili historia jest (i była przy premierze Dreamfall) rozpisana dalej. Innymi słowy - ogólny zarys historii obecny jest od początku, tylko kolejne gry ujawniają ją w pewnych fragmentach.
Fakt - z przedstawionych postaci w tej chwili na Lady Alvane najlepiej pasuje April. Ale tylko pasuje, nie ma żadnych dowodów na to.

Dnia 13.01.2008 o 18:04, Falconer napisał:

Tutaj chyba przeczysz samemu sobie. :)

Ależ skąd :P

Dnia 13.01.2008 o 18:04, Falconer napisał:

Moim zdaniem obecność Kruka tylko potwierdza tezę w której starsza pani = April Rayan. :-)

Wygląda na to, że pomiędzy wydarzeniami z Dreamfall, a pokojem staruszki minęło wiele czasu (pomijam przeskok April w TLJ) - Kruk mógł znaleźć jakąś nową przyjaciółke. Przecież zaprzyjaźnił się na przykład z Zoe (to tylko przykład, tą staruszką może być nawet osoba jeszcze nie przedstawiona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram scooby01 Kruk jak mysle ma jeszcze troche życia przed soba i może kontynuować swoje życie z kim mu się tylko podoba. A to, że teraz w grze jest z Zoe Falconer to wcale nie znaczy, że będzie z nia do końca życia! Jest wiele teorii na ten temat i wszystkie mogą być prawdopodobne :p :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciach...
Chodzi wam o ta starszą kobiecinę z czarnymi włosami? Tak to jest April Ryan ,wystarczy poczytac,powiem szczerze że nie grałem (ale grałem w 1)i wiem, informacja ta była zawarta w różnego rodzaju zapowiedzach czy receznjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie tak pisało? Czytałam wiele recenzji Dreamfall i The longest Journey i nigdzie nie pisało, że Lady Alvane to April Ryan. Pozatym Lady Alvane ma siwe, a nie czarne włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 19:56, blue flower napisał:

Gdzie dokładnie tak pisało? Czytałam wiele recenzji Dreamfall i The longest Journey i nigdzie
nie pisało, że Lady Alvane to April Ryan. Pozatym Lady Alvane ma siwe, a nie czarne włosy.


Ty się nie opieraj na recenzji tylko zagraj. A Lady Alvane ma siwe włosy, bo... jest już stara. Kolor włosów o niczym tu nie świadczy. Skończyłem pierwszą część gry z przeświadczeniem, że Lady Alvane to April, i póki nie zobaczę mocnych dowodów, że tak nie jest, to nie uwierzę, że jest inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 20:53, jakubcjusz napisał:

Ty się nie opieraj na recenzji tylko zagraj. A Lady Alvane ma siwe włosy, bo... jest już stara.


Jeżeli juz chcesz wiedzieć to grałam w The longet journey i Dreamfall kika razy, a recenzje czytałam z ciekawości. I wiem, że siwe włosy ma sie ze starości, a nie dlatego że się np. za mało biega :d. Też jestem przekonana, że Lady Alvane to April Ryan, a nie np. Zoe Castillo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy gry: jak są zabezpieczone polskie wydania Dreamfall? Kiedyś obiło mi się o uszy, że premierowe wydanie miało StarForce na pokładzie. A co z wersją Super$eller?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 10:30, hallas napisał:

Pytanie do posiadaczy gry: jak są zabezpieczone polskie wydania Dreamfall? Kiedyś obiło
mi się o uszy, że premierowe wydanie miało StarForce na pokładzie. A co z wersją Super$eller?


Także Starforce, tak na oko po prostu przepakowali płyty z edycji premierowej i dorzucili jedną z poradnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Dreamfall z serii superseller. Gdy uruchamiam nową grę to nie widać obrazu, cały jest rozmazany. zaktualizowałem wszystkie sterowniki i to samo. Mam GeForce 6200 Turbocache (TM). Co zrobić, żeby chodził obraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 20:26, Belmundo napisał:

Witam, mam Dreamfall z serii superseller. Gdy uruchamiam nową grę to nie widać obrazu,
cały jest rozmazany. zaktualizowałem wszystkie sterowniki i to samo. Mam GeForce 6200
Turbocache (TM). Co zrobić, żeby chodził obraz?


Coś takiego?
http://img144.imageshack.us/my.php?image=zrzutva3.jpg

Jeżeli tak to winne są sterowniki (a właściwie gra, ale gry raczej nie zmienisz. Dziwne, że nie naprawili jeszcze tego, a nie miałem okazji testować Dreamfall na najnowszysch driverach :/).
Są dwie opcje:

1. Uruchamiasz gre w oknie według poniższej instrukcji.
- znajdujemy plik prefs.dat (w katalogu z grą)
- w tym pliku powinna być linijka z wpisem: fullscreen 1, zmieniamy na fullscreen 0 i gra powinna uruchomić się w oknie.
- rozdzielczość w grze ustaw taką jak rodzielczość puplitu
- i powinno działać :)

2. Instalujesz starsze sterowniki. I pisząc starsze mam na myśli naprawdę stare np 77.77 (pamiętaj tylko, że w tym wypadku będziesz musiał najpierw odinstalować nowsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 08:15, scooby01 napisał:

> Witam, mam Dreamfall z serii superseller. Gdy uruchamiam nową grę to nie widać obrazu,

> cały jest rozmazany. zaktualizowałem wszystkie sterowniki i to samo. Mam GeForce
6200
> Turbocache (TM). Co zrobić, żeby chodził obraz?

Coś takiego?
http://img144.imageshack.us/my.php?image=zrzutva3.jpg

Jeżeli tak to winne są sterowniki (a właściwie gra, ale gry raczej nie zmienisz. Dziwne,
że nie naprawili jeszcze tego, a nie miałem okazji testować Dreamfall na najnowszysch
driverach :/).
Są dwie opcje:

1. Uruchamiasz gre w oknie według poniższej instrukcji.
- znajdujemy plik prefs.dat (w katalogu z grą)
- w tym pliku powinna być linijka z wpisem: fullscreen 1, zmieniamy na fullscreen 0 i
gra powinna uruchomić się w oknie.
- rozdzielczość w grze ustaw taką jak rodzielczość puplitu
- i powinno działać :)

2. Instalujesz starsze sterowniki. I pisząc starsze mam na myśli naprawdę stare np 77.77
(pamiętaj tylko, że w tym wypadku będziesz musiał najpierw odinstalować nowsze).

Dzięki, wypróbowałem pierwszą opcję. Trochę niewygodnie, ale działa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ostatnio grę Dreamfall lecz gdy tylko rozpoczyna się gra i ląduję w pierwszym pomieszczeniu oczom mym ukazują się potworne błędy w grafice!!! Wszystkie ściany mają ten sam, beżowy kolor. Nie widać żadnych przejść, Jedyne co można zobaczyć to pochodnie na ścianach, Ludzi i filary, które były w drugim pomieszczeniu do którego jakimś cudem się dostałem. Mój komp to AMD Sempron 2600+ 1.60 GHz, 512 RAM, oraz GF 6600 256 VRAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc, niedawno kupilem dreamfall''a w Kolekcji Klasyki i na opakowaniu pisze ze w srodku powinna znajdowac sie plyta CD z muzyka, a jej nie znalazlem. Czy to jest jakis blad wydacy ze umiescil na okladce taki napis? Czy ktos mi ja ukradl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 19:26, wybrany4567 napisał:

Czesc, niedawno kupilem dreamfall''a w Kolekcji Klasyki i na opakowaniu pisze ze w srodku
powinna znajdowac sie plyta CD z muzyka, a jej nie znalazlem. Czy to jest jakis blad
wydacy ze umiescil na okladce taki napis? Czy ktos mi ja ukradl?



Choc na pudelku jest info o soundtracku w Kolekcji Klasyki tej plyty nie ma.... ;/ Mozesz napisac maila, podobno przysylaja ( pare osob tak zrobilo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować