Zaloguj się, aby obserwować  
Bobo

Dreamfall

298 postów w tym temacie

Ja powiem wiecej: na stronie Cenegi dali filmik z gry!
Prezenterzy TV jakos tak... hm.. no, do TVP to by ich nie wzieli.
Ciekawi mnie natomiast Watilla (ten fioletowy mis-zabawka), glos w angielskiej wersji daje mu aktor, ktory dawal glos robotowy-zabawce w AI (ktory byl zreszta inspiracja dla Watilli, zeby nie powiedziec, ze to kopia :P) - polski glos daje mu jakis znany aktor... tylko nie pamietam nazwiska.

Wszystko sie okaze juz za 7 dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przesuneli date premiery i powiem tak:
bylem bardzo nastawiony na ten czwartek i jestem mocno wku****ony.
enigmatyczne wyjasnienie "czynniki logistyczne" WCALE mnie nie satysfakcjonuje.
- reasumujac - lipa droga Cenego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno gre mozna juz dostac w niektorych sklepach :)
na szczescie opoznienie okazalo sie nieduze wiec zwracam honor i juz wkrotce zanurzam sie w swiat Dreamfall :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przeszedlem gre i ... zeby nie spoilerowac - po prostu musi byc czesc trzecia.
jezeli ktos mysli ze TLJ zostawila jakies niedokonczone watki to tutaj znajdzie ich cale zatrzesienie,
po prostu nienawidze gdy gra konczy sie z serialowa dramaturgia, pozostaje czekac - oby tylko nie znowu 6 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja też już po grze i mam mieszane uczucia.

Fabuła jest ciekawa, muzyka, grafika - super. Ale trochę smutne zakończenie (i czekanie na trzecią część). Ale co najgorsze - radykalne zmniejszenie liczby zagadek i obniżenie ich poziomu. Poza jedną bardzo niedopracowaną zagadką muzyczną, na innych nie da się zaciąć. Wszystkie przedmioty są dostępne w pomieszczeniu, w którym trzeba ich użyć (prawie).

Za to zauważyłem, że gra niestety używa StarForce''a - u mnie działało OK na nagrywarce DVD, ale wiele złego słyszałem o tym zabezpieczeniu - czy ono jest naprawdę ma tak niepożądane działanie?

SPOILER
Nie wiem czemu wprowadzono Kiana jako grywalną postać - przecież praktycznie nic się nim nie robi. W ciągu całej gry parę razy ciachnie mieczem i to wszystko. Uwzględniając wprowadzenie go i to, że dwójka w porównaniu z jedynką zrobiła się zbyt prosta, obawiam się, że trójka będzie nawalanką z Kianem w roli głównej.
Zauważyłem też, że jak w TLJ podróż odbywała się głównie w Arkadii, to w Dreamfallu odbywamy ją głównie w Stark (chodzi o liczbę odiwedzonych miejsc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

utknąłem :) ratunku:)..

[Rozdział 5 – Alchera] w Wati City,Zoe po rozmowie z Damienem trafia do kondygnacji 58. Tam uwazając na pajęczaki idzie od drzwi do drzwi i musi znaleźć jakiś panel na ścianie. Problem w tym ze nie widze zadnego panelu na scianie. Podchodzilem do kazdych drzwi..sciany "wymacałem" wzrokiem od gory do dolu / W opisie na http://www.gry-online.pl/s024.asp?ID=523&PART=170&PAGE=1/ jest napisane : "Dotarłszy tam, nasza bohaterka odczekuje kilka minut aż zapali się zielone światło – znak, że Damien wyłączył alarm i wchodzi dalej. Pamięta, że musi uważać na pajęczaki i rozglądać się za panelem umieszczonym na jednej ze ścian. Kieruje się w prawo i mija pierwsze drzwi po lewej – to laboratorium medyczne, drugie drzwi po lewej – to główne laboratorium, wreszcie za nimi na ścianie po prawej znajduje panel. Za pomocą komórki wgrywa weń programy Damiena i w ten sposób odblokowuje drzwi do laboratoriów."

Tyle ze nigdzie tego panelu niema .
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 09:34, Marcuz napisał:

Cieszę się bardzo, że wydanie jak i sposób lokalizacji się podoba :)

Jestem pewien, że to nie ostatnie słowo jeśli chodzi o sposób wydawania gier jaki mamy w planach
:)


No właśnie! Mam ogromną nadzieją, że podobnie zrobicie ze Splinter Cell: Double Agent, nie chce mi się chodzić po Empikach i Saturnach w poszukiwaniu Soundtracka (tak jak to robiłem w przypadku SC:Chaos Theory, ale znalazłem, kupiłem i jestem zadowolony - brakowało mi tam tylko tego rockowego kawałka ;P). Podwójny front opakowania, też mi się podobał! A potrójna wersja językowa to moim zdaniem najlepsze co Cenega wymyśliła, jeśli się nie mylę to pierwszą z potrójnął wersją językową był Brothers in Arms: Road to Hill 30 z Jarosławem Łukomskim w roli głównej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 16:25, jacekbubu napisał:

Tyle ze nigdzie tego panelu niema .


panel jest - tylko zlewa sie ze sciana i szukaj go nie na scianie z drzwiami, tylko po przeciwnej stronie (czyli na scianie z wentylatorami)

odnosnie wersji polskiej mam tylko jedno zastrzerzenie - Starforce. u mnie tez dziala w porzadku ale nie lubie tak inwazyjnych zabezpieczen.
podobno problem ze Starforcem dotyczy znikomej liczby napedow (jakos kolo procenta napedow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 17:01, scooby01 napisał:

odnosnie wersji polskiej mam tylko jedno zastrzerzenie - Starforce. u mnie tez dziala w porzadku
ale nie lubie tak inwazyjnych zabezpieczen.
podobno problem ze Starforcem dotyczy znikomej liczby napedow (jakos kolo procenta napedow).

Z tego co wiem, to cała Europa ma w Dreamfallu StarForce''a i chyba wersja DVD w Stanach. Jedynie amerykańska wersja 6CD(!) ma SecuROMa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 17:03, Vel Grozny napisał:

Z tego co wiem, to cała Europa ma w Dreamfallu StarForce''a i chyba wersja DVD w Stanach. Jedynie
amerykańska wersja 6CD(!) ma SecuROMa.


pozostaje sie pogodzic ze Starforcem (zreszta nawet ostatnio wypuscili juz sterownik do Visty) :(
jednak trzeba przyznac ze jako system zabezpieczen jest bardzo skuteczny, wiec pewnie to nie ostatnia swietna gra w ten sposob zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 17:15, scooby01 napisał:

pozostaje sie pogodzic ze Starforcem (zreszta nawet ostatnio wypuscili juz sterownik do Visty)
:(
jednak trzeba przyznac ze jako system zabezpieczen jest bardzo skuteczny, wiec pewnie to nie
ostatnia swietna gra w ten sposob zabezpieczona.

Ja w zasadzie żadnych negatywnych przygód nie miałem z nim, ale jak się nasłuchałem opowieści o pracy napędów w trybie PIO, niszczeniu napędów, to aż strach to instalować.
Wkurza mnie takie uprzykrzanie życia legalnym nabywcom. Pirat i tak jak mu będzie zależało skopiuje sobie amerykańską wersję z SecuROMem i tyle. Na oficjalnym forum gry niektórzy się nawet przyznawali, że kupili grę oryginalną i ściąągnęli wersję z SecuROMem.

Jeszcze mnie trochę wkurzało to, że jak się wkłada płytkę, to za każdym razem instalator się włącza.

A co do samej gry - myślałem, że sobie od razu po przejściu odpalę wersję anglojęzyczną, ale chyba poczekam, bo ta gra jest w zasadzie bardziej filmem, niż grą i możnaby się zanudzić gdyby nie zrobić sobie przerwy... No i to, że historia jest urwana w takim paskudnym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 17:38, Vel Grozny napisał:

Ja w zasadzie żadnych negatywnych przygód nie miałem z nim, ale jak się nasłuchałem opowieści
o pracy napędów w trybie PIO, niszczeniu napędów, to aż strach to instalować.


z tym niszczeniem napedow i niestabilnoscia windowsa to chyba lekka przesada (wszyscy powtarzaja to jak mantre ale slyszalem o najwyzej dwoch przypadkach). po prostu gdy zaczyna sie cos majstrowac przy Starforcie lubi zapobiegawczo zrobic restart kompa (co wiaze sie z paroma niespodziankami oczywiscie), nie toleruje zadnych emulatorowi i o jego czystym usunieciu tez mozna zapomniec - krotko i brzydko mowiac jest upierdliwy dla legalnego uzytkownika. czasami ma problem z rozpoznaniem plytki (chociaz trzeba zaznaczyc ze nie tylko on) i w zasadzie tyle.

Dnia 30.07.2006 o 17:38, Vel Grozny napisał:

A co do samej gry - myślałem, że sobie od razu po przejściu odpalę wersję anglojęzyczną, ale
chyba poczekam, bo ta gra jest w zasadzie bardziej filmem, niż grą i możnaby się zanudzić gdyby
nie zrobić sobie przerwy... No i to, że historia jest urwana w takim paskudnym momencie.


osobiscie juz dwa razy przeszedlem wersje polska, teraz wlasnie tylko mala przerwa (akurat mam Splinter Cella 2) i mam zamiar zajac sie wersja angielska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 18:05, scooby01 napisał:

z tym niszczeniem napedow i niestabilnoscia windowsa to chyba lekka przesada (wszyscy powtarzaja
to jak mantre ale slyszalem o najwyzej dwoch przypadkach). po prostu gdy zaczyna sie cos majstrowac
przy Starforcie lubi zapobiegawczo zrobic restart kompa (co wiaze sie z paroma niespodziankami
oczywiscie), nie toleruje zadnych emulatorowi i o jego czystym usunieciu tez mozna zapomniec
- krotko i brzydko mowiac jest upierdliwy dla legalnego uzytkownika. czasami ma problem z rozpoznaniem
plytki (chociaz trzeba zaznaczyc ze nie tylko on) i w zasadzie tyle.

Szczerze powiedziawszy, to się zastanawiałem trochę, czy to nie dlatego, że jest skuteczny dostaje czarny PR. Mi zawsze akceptował płytę (na nagrywarce DVD LG - jedyny napęd w laptopie). Uważam jednak, że powinien się automatycznie zdezinstalować wraz z grą.

Dnia 30.07.2006 o 18:05, scooby01 napisał:

osobiscie juz dwa razy przeszedlem wersje polska, teraz wlasnie tylko mala przerwa (akurat
mam Splinter Cella 2) i mam zamiar zajac sie wersja angielska :)

Pierwsze TLJ przeszedłem gdzieś z 5 razy, ale do Dreamfalla, mimo że mi się podobał, nie mam serca. Bardziej oglądamy i chodzimy, niż gramy. Póki jest się ciekawym fabuły, nie przeszkadza to tak bardzo, ale jak się już wszystko wie. Angielskie głosy chętnie sprawdzę, ale po pewnym czasie. Uważam, że polska lokalizacja jest wzorowa (poza tym mieszaniem w rozmowie z oberżystką polski/angielski - w TLJ po prostu zostawili angielski, co było dużo logiczniejsze jak dla mnie). Nawet literówek nie zauważyłem (parę razy tylko głos delikatnie odbiegał od napisów). No, i wielki plus to możliwość wyboru i zerwanie wreszcie z CDkami (oszalałbym instalując grę z 6 CD - już to w Baldurku przerabiałem, ale wtedy DVD nie było tak popularne).

Ale jakkolwiek jestem w stanie przebaczyć autorom skradanki i walkę (bo nie jest frustrująca), nie mogę ścierpieć takiego radykalnego obniżenia poziomu trudności. Wszystkie potrzebne przedmioty otrzymujemy w rozdziale, w którym musimy z nich skorzystać, przeważnie nawet w tym samym pomieszczeniu. Jeśli musimy coś znaleźć, to dziennik/postać sama nam podpowiada co musimy zrobić (przykład - April "Potrzebujemy mikstur i nawet wiem skąd je wziąć, po czym pada nazwisko). Dlatego za najlepszą zagadkę uważam tę jaskiniową z rozdziału 5 - nie jest przeraźliwie trudna, ale można się chwilę pobawić. W jedynce wiele razy korzystałem z solucji (bo przyznaję, autorzy miejscami przesadzili i zdawali sobie z tego sprawę, dając w FAQu odpowiedzi na najgorsze zagadki), tu zawsze wiadomo co trzeba zrobić (z jednym bzdurnym wyjątkiem - zagadka muzyczna).

Dla TLJ byłem pełen podziwu, bo autorzy tak ją skonstruowali, że mimo iż przedmioty potrzebne pod koniec gry, zdobywało się na początku, nie sposób było ich nie zdobyć. Była po prostu genialnie zaprojektowana - nie zmuszała nas do korzystania z saveów, aby zdobyć przedmiot, który pominęliśmy 3 rozdziały wcześniej. W Dreamfallu poradzili sobie z tym w znacznie gorszym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 18:37, Vel Grozny napisał:

> z tym niszczeniem napedow i niestabilnoscia windowsa to chyba lekka przesada (wszyscy
powtarzaja
> to jak mantre ale slyszalem o najwyzej dwoch przypadkach). po prostu gdy zaczyna sie cos
majstrowac
> przy Starforcie lubi zapobiegawczo zrobic restart kompa (co wiaze sie z paroma niespodziankami
Pierwsze TLJ przeszedłem gdzieś z 5 razy, ale do Dreamfalla, mimo że mi się podobał, nie mam
serca. Bardziej oglądamy i chodzimy, niż gramy. Póki jest się ciekawym fabuły, nie przeszkadza
to tak bardzo, ale jak się już wszystko wie.


dlatego za drugim razem staralem sie grac troche inaczej i w ten sposob odkrylem:
- tekst Zoe do Marcusa w pokoju April gdy wybierze sie "Zdenerwowanie" (czy jakos tak) - cytowal nie bede poniewaz jest lekko "krwisty" ale prawie spadlem z krzesla jak go uslyszalem.
- inny sposob przejscia zagadki przy muzeum - okazalo sie ze mozna tam zdobyc az dwa bilety i jeden oddac dziewczynce co pozniej ma swoje konsekwencje

>Uważam, że polska lokalizacja jest wzorowa

zgadam sie w 100 procentach - wielki plus dla Cenegi :)

Dnia 30.07.2006 o 18:37, Vel Grozny napisał:

zerwanie wreszcie z CDkami (oszalałbym instalując grę
z 6 CD - już to w Baldurku przerabiałem, ale wtedy DVD nie było tak popularne).

wlasnie dlatego jestem w stanie zaakceptowac starforce-a, jak pomysle o zonglowaniu 6 cd ... brrr.

Dnia 30.07.2006 o 18:37, Vel Grozny napisał:

Ale jakkolwiek jestem w stanie przebaczyć autorom skradanki i walkę (bo nie jest frustrująca),
nie mogę ścierpieć takiego radykalnego obniżenia poziomu trudności.


pozostaje miec nadzieje ze nastepna czesc cyklu bedzie bardziej adventure niz action. osobiscie nie wymagam (a nawet nie chce) zagadek pokroju Mysta (ktorego jakos nie moge przetrawic) ale ich poziom zdecydawanie powinien byc wyzszy, pomine milczeniem poziomy w ktorych sterujemy Kian-em (ech..).
polecam zreszta blog Ragnara Tornquista
http://www.ragnartornquist.com/
na razie nie chce zdradzic nic na temat ewentualnej kontynuacji - przyznal tylko ze ma juz gotowa historie.
wiadomo tylko jak wyglada rozklad czesci (chociaz w ciagu paru lat cos moze sie zmienic - nigdy nie wiadomo)) : TLJ jako pierwsza czesc trylogii, Dreamfall jako jej srodek i jednoczesnie poczatek dwuczesciowej opowiesci, oraz Dreamfall 2 zamykajacy trylogie i opowiesc. a wszytko to ma byc czescia sagi.

co ciekawe, tworcy nie "ocenzurowali" wszytkich materialow z preprodukcji. cytat z bloga i forum:
"post:In the trailer that came with the Dreamfall press version we even see Kian fighting along side with post:Chewan and Brynn in that forest. Maybe it’s a piece of the story that was eventually cut out?
Ragnar T. : Or a piece of the story that hasn’t yet been told? Who knows? (I mean, I know. But I’m not telling.)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER


Czy też odnieśliście wrażenie, że Faith była klonem Zoe (te same "umiejętności")? Na forum gry ktoś nawet zwrócił uwagę, że w pokoju Faith w fabryce na monitorze pisze, że leży tam... Zoe Castillo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 19:26, scooby01 napisał:

wiadomo tylko jak wyglada rozklad czesci (chociaz w ciagu paru lat cos moze sie zmienic - nigdy
nie wiadomo)) : TLJ jako pierwsza czesc trylogii, Dreamfall jako jej srodek i jednoczesnie
poczatek dwuczesciowej opowiesci, oraz Dreamfall 2 zamykajacy trylogie i opowiesc. a wszytko
to ma byc czescia sagi.

Boję się, że nam się z tego zrobi jakaś telenowela (gronowela?). Jak Ragnar napisał w blogu, że jak gra się sprzeda, będzie 3 część, wystraszyłem się. Ale, że urwali fabułę w takim momencie, to chętnie ją zobaczę (o to pewnie zresztą chodziło). Ale co ma na myśli mówiąc o sadze, aż boję się sobie wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować