Zaloguj się, aby obserwować  
Bobo

Dreamfall

298 postów w tym temacie

--------------->>>> SPOILER <<<<<-------------
>

Dnia 30.07.2006 o 19:56, Vel Grozny napisał:

Czy też odnieśliście wrażenie, że Faith była klonem Zoe (te same "umiejętności")? Na forum
gry ktoś nawet zwrócił uwagę, że w pokoju Faith w fabryce na monitorze pisze, że leży tam...
Zoe Castillo.


calkiem mozliwe, ale idac dalej tym tropem moznaby uznac ze Zoe zostala takze stworzona. w koncu nawet w pierwszej czesci Awangarda eksperymentowala probujac wyprodukowac Skoczka. wydaje mi sie to malo prawodopodobne ale kto wie? (to znaczy jedna osoba wie na pewno tylko nie chce nic powiedziec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sobie kupiłem Dreamfalla (ale gram od wczoraj ;D). Muszę powiedzieć, że to chyba jedna z najlepszych przygodówek w jakie grałem. Grafika super (jak na przygodówkę), piękna ścieżka dźwiękowa, wspaniała fabuła... Jedynym minusem jest dla mnie sterowanie (na klawiaturce i myszy, na padzie gra się bardzo wygodnie ;D). Wielkie brawa należą się Cenedze. Wydała ona grę wspaniale spolonizowaną (chociaż czasami kwestie mówione różnią się od podpisów, ale tylko szczegółami). Wydanko jest również na wyskokim poziomie (ładne pudełko, soundtrack...). Jak już pisałem gram od wczoraj. Doszedłem do 4 rozdziału (Zima). W poniedziałek wracam do Dreamfalla (wtedy z wczasów wracam ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przeszłam i uważam, że to zupełnie nowa jakość! Rzeczywiście przypomina interaktywny film, ale dzięki temu od wczoraj nie mogę przestać myśleć o tej grze. Po TLJ nie przeżywałam takich emocji. Po prostu MUSI być trzecia część, bo niemal wszystkie pytania pozostały bez odpowiedzi. Fabuła super i kapitalny pomysł z graniem trzema rożnymi postaciami (chwilami zahacza to o schizofrenię). Co mi się nie podobało: zbyt proste zagadki, sekwencja w podziemiach (jestem zbyt nerwowa, żeby w takiej scenerii zwiewać przed wielkim trollem - to było zadanie dla mojego męża) i głos Agnieszki Grochowskiej. Nie grałam w wersję anglojęzyczną, ale czytałam w PCGamerze, że Zoe podobno jest "hot". No cóż, dzięki Grochowskiej z pewnością nie jest. Niechże się Norwegowie pospieszą z trzecią częścią, bo nie wytrzymam dłużej, niż dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - Post może zawierać SPOILERY

Dnia 04.08.2006 o 10:25, dr-przekora napisał:

Po prostu MUSI być trzecia część, bo niemal wszystkie pytania pozostały bez
odpowiedzi.

Pewnie będzie, bo wydaje się, że gra osiągnęła niezłe wyniki sprzedaży (skoro nawet u nas jest na 5 miejscu w Empikach, a przygodówki nie są zbyt popularne)

Dnia 04.08.2006 o 10:25, dr-przekora napisał:

Fabuła super i kapitalny pomysł z graniem trzema rożnymi postaciami (chwilami zahacza
to o schizofrenię).

Akurat uważam, że Kian był niepotrzebny. W zasadzie chodzimy nim tylko z punktu A do B i walczymy ze 2 razy. I ta jego "wymuszona" przemiana. Żeby zrobić ją realistycznie, musiałaby cała gra być poświęcona jemu, a tak jest to raczej "umowne".

Dnia 04.08.2006 o 10:25, dr-przekora napisał:

Co mi się nie podobało: zbyt proste zagadki, sekwencja w podziemiach (jestem
zbyt nerwowa, żeby w takiej scenerii zwiewać przed wielkim trollem - to było zadanie dla mojego
męża)

Akurat uważam podziemia za jeden z lepszych elementów - taka bardziej klasyczna zagadka, na wyższym poziomie od innych. Była bardzo dobrze wyważona - nie za łatwa, nie za trudna.
>i głos Agnieszki Grochowskiej. Nie grałam w wersję anglojęzyczną, ale czytałam w PCGamerze,

Dnia 04.08.2006 o 10:25, dr-przekora napisał:

że Zoe podobno jest "hot". No cóż, dzięki Grochowskiej z pewnością nie jest.

Ja grałem w obie wersje - angielską skończyłem wczoraj (dziękuję Cenedze za podwójną wersję gry). I muszę powiedzieć, że żadna wersja nie była wyraźnie lepsza. Nie uważam, że angielska Zoe była "hot". Powiem nawet, że dłużej się przyzwyczajałem do jej głosu, niż do polskiego (bo jakoś nie podobał mi się jej brytyjski akcent), ale w połowie gry mi już to nie przeszkadzało. Z całą pewnością nasza Zoe nie była gorsza od angielskiej. Za to np. nasz Klacks wypadł dużo lepiej od oryginalnego. Z kolei nasza nudna Na''ane w wersji angielskiej była dużo ciekawszą postacią - jej głos nie był tak monotonny (miała fajny akcent). Bardziej podobała mi się też angielska Faith. Kruk był dość podobny, choć wolę "naszego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc prosze was o pomoc mam GEFORCE 6200 jakie sterowniki muszę zainstalowac zeby móc w nią grać. P uruchomieniu gry obecnie widze kwadraciki zniekształcone. Próbowałam starszych ale winxp wtedy wykrywa nowy sprzet i chce jeszcze raz instalowac grafike.POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 11:27, Dori26 napisał:

Czesc prosze was o pomoc mam GEFORCE 6200 jakie sterowniki muszę zainstalowac zeby móc w nią
grać. P uruchomieniu gry obecnie widze kwadraciki zniekształcone. Próbowałam starszych ale
winxp wtedy wykrywa nowy sprzet i chce jeszcze raz instalowac grafike.POMOCY


odinstaluj najpierw obecne i zrób restart komputera. dopiero wtedy zainstaluj te poprawne i znowu restart.
też mam GF6200 i mi dziala poprawnie na 77.77 przy winxp home sp2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 14:16, Dori26 napisał:

Czyli muszę odinstalować kartę graficzną?

dokładnie rzecz ujmując sterowniki do karty graficznej, ale tak. właściwości:ekran -> ustawienia ->zaawansowane -> karta -> właściwości ->sterownik -> odinstaluj -> i reset. po resecie nowy sterownik zainstalować się bez problemu, a po nastepnym gra powinna hulać :)

Dnia 09.09.2006 o 14:16, Dori26 napisał:

PS DZIEKI ZA POMOC

nie ma sprawy, sam miałem ten problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 19:33, Arlik napisał:

mam problem... chce kupić tą gre ale nie wiem czy będzie mi chodziła na moim piecyku...
athlon 1800+
radek 9200
512 ram


Powinna spokojnie smigac. ja mam Ten sam procek radeona 9600 i 1024 i smiga mi na fulu takze mysle ze tobie tez powinna bez problemu chodzic na rozdzielczosci 800x600 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 19:43, Arlik napisał:

ooo miło mi to słyszeć... a raczej czytać :P thx.

Ja taki pewien nie jestem, bo w wymaganiach na polskiej oficjalnej stronie Dreamfalla wśród obsługiwanych kart jest Radek 9600, ale nie ma 9200.
Ważne jest to czy ma Pixel Shadery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 20:04, Arlik napisał:

z tego co wiem ma... chodzi armies of exsigo :P

Rzuciłem okiem na oficjalne forum DF - ludzie piszą, że chodzi na 9200, choć niektórzy mają problemy z grafiką, ale nowe sterowniki mogą pomóc. Jak znasz angielski - poczytaj http://forums.longestjourney.com/showthread.php?t=3244&highlight=9200
W wyszukiwarce znajdziesz pewnie więcej wątków o 9200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...
Mam problem, a mianowicie:
Instalacja przebiega pomyślnie, chcę włączyć grę. Pojawia się komunikat o braku jakiegoś bliku *.dll... Wchodze na str. dll-files, sciagam go, wkładam gdzie trzeba, mając nadzieję, że sobei wreszcie pogram... Niestety! Gdy uruchamiam teraz grę, pojawia mi się komunikat

Dreamfall crashed. Report saved to C:\...\Dreamfall/25516-AMV-E0F149700AF-20061216-1919. Send both the .dmp and .txt file to Funcom.

Z tym, że nie pojawia mi się żaden plik .txt i nie wiem czego dokłądnie dotyczy ten błąd...
Proszę! pomocy :(
Konfiguracja komputera:
Windows XP SP2
Sempron 3300+
GeForce 6600GT
512 Mb RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie skąd można zassać demo Dreamfalla? Przeczytałem recenzję i sam nie wiem czy jestem nadal zainteresowany tą grą. A szkoda wyrzucać kasy na nieudany zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:35, Czajson napisał:

Nie wiecie skąd można zassać demo Dreamfalla? Przeczytałem recenzję i sam nie wiem czy jestem
nadal zainteresowany tą grą. A szkoda wyrzucać kasy na nieudany zakup.

Z tego co wiem to Dreamfall nie posiada wersji demo...
A ktoś może pomoc co do problemu wymienionego wyzej?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:39, cubba napisał:

A ktoś może pomoc co do problemu wymienionego wyzej?? :(


A czemu szukasz najdalej? Prościej byłoby na forum the longest journey. No ale jak nie znasz języka to już piszę:
ściąg sobie stery z tej strony http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_81.98.html
Jak nie pomogą to zassaj najnowsze ale najpierw zacznij od tych.
Jak pograsz to się odezwij, będę miał pytanko :)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować