Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III na konsolach radzi sobie równie dobrze jak na PC? Przegląd ocen

45 postów w tym temacie

O co się spieracie? Czy mechanika rozgrywki jest ta sama (totalny regres względem D2)? Czy "fabuła" i linie dialogowe nadal trzymają poziom wypracowania naskrobanego przez 8-latka podczas przerwy śniadaniowej? Czy grafika i animacje nadal wyglądają, jakby je żywcem z World of Warcraft wyjęto?

A więc gra nadal pozostaje gniotem do n-tej potęgi, niezależnie od platformy. Dziękuję, nie mam więcej pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 14:52, Principes napisał:

O co się spieracie? Czy mechanika rozgrywki jest ta sama (totalny regres względem D2)?
Czy "fabuła" i linie dialogowe nadal trzymają poziom wypracowania naskrobanego przez
8-latka podczas przerwy śniadaniowej? Czy grafika i animacje nadal wyglądają, jakby je
żywcem z World of Warcraft wyjęto?


No niestety, dla mnie również to nie jest Diablo, ale to nadal bardzo dobry hack''n''slash (a z tego co słyszałem to na konsoli jest jeszcze lepszy niż na PC). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja gram i polecam. Z dziewczyną siekamy na coopie na Xboxie i fun na prawdę super, lepszy niż w pojedynkę.

Gramy sobie po parę h tygodniowo, szybko się nie znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 11:26, Eternal101 napisał:

bo jak dla mnie to nie jest to samo diablo tylko jakis slasher z perspektywy izometrycznej.


a diablo to niby czym było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsze czy nie, nie interesuje mnie to. Kupiłem wersję na PC i nie mam zamiaru kupować tej samej gry na konsole bo drop w tej wersji jest lepszy. Poza tym grafika na konsolach to bida, ale to szczegół, bo to nie jest najważniejsze. Czekam na patch z Loot 2.0/Paragon 2.0 i wtedy się okaże czy Blizz dotrzyma słowa czy może po raz kolejny poleci sobie w chu**.

Podsumowując: Niech się wypchają z tą wersją gry i niech zrobią ład z wersją PC-tową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 14:52, Principes napisał:

O co się spieracie? Czy mechanika rozgrywki jest ta sama (totalny regres względem D2)?
Czy "fabuła" i linie dialogowe nadal trzymają poziom wypracowania naskrobanego przez
8-latka podczas przerwy śniadaniowej? Czy grafika i animacje nadal wyglądają, jakby je
żywcem z World of Warcraft wyjęto?

A więc gra nadal pozostaje gniotem do n-tej potęgi, niezależnie od platformy. Dziękuję,
nie mam więcej pytań.


Mechanika? Czytałeś moje poprzednie posty? Inna metoda poruszania postaci + "trulanie się" + inny sposób dropwania loot = MECHANIKA = jest inna. A co do reszty to nie będę komentował, bo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 14:52, Principes napisał:

O co się spieracie? Czy mechanika rozgrywki jest ta sama (totalny regres względem D2)?
Czy "fabuła" i linie dialogowe nadal trzymają poziom wypracowania naskrobanego przez
8-latka podczas przerwy śniadaniowej? Czy grafika i animacje nadal wyglądają, jakby je
żywcem z World of Warcraft wyjęto?

A więc gra nadal pozostaje gniotem do n-tej potęgi, niezależnie od platformy. Dziękuję,
nie mam więcej pytań.


Zgadzam się, chociaż Diablo 3 już sobie odpuściłem, bo szkoda kasy, ale wyraźnie widzę, że problem jest ten sam co z innymi grami blizza po Frozen Throne. Jak ze SCII - niby ok, ale cała gra to niedzisiejszy gniot, który powinien wyjść 10 lat temu. Archaiczny gameplay, archaiczna mechanika, archaiczna grafika i archaiczna fabuła. Boli też marketing blizza, który polega na nic nie robieniu, przeciąganiu premiery i nakręcaniu hajpu jakie to będzie ponadczasowe. A jest co najwyżej poprawne. To nie czasy SC1, który robili po 12 h na dzień, wszystkimi dostępnymi siłami. Ich "nowe" gry powinny być wydawane na steamie po 5$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 11:44, Lordpilot napisał:

Lekki ból dupki jednak jest - zwłaszcza jak widzę na gameplayach konsolowych jak gra
się ekspresowo wczytuje i płynnie działa przy tej śmiesznej dziś ilości ramu jaką mają
konsole... U mnie na mocnym PC przekraczającym z nawiązką zalecane wymagania wczytywanie
było masakryczne, a gra potrafiła nieźle żabkować (koledze z jeszcze mocniejszym sprzętem
też, co zapewne potwierdzi kiedy tu zajrzy ;-)) w niektórych momentach. Oczywistym jest,
że nie jest winny tu PC, tylko spartolony kod sieciowy i to, że część obliczeń jest po
stronie serwera :/


Przechodziłem to Diablo mniej więcej w wakacje tamtego roku i nie miałem żadnych problemów z płynnością, mimo gry na pięcioletnim sprzęcie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 15:03, Demagol napisał:

> bo jak dla mnie to nie jest to samo diablo tylko jakis slasher z perspektywy izometrycznej.


a diablo to niby czym było


CRPG :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że przynajmniej tak ta gra miała wyglądać 15 maja, loot jest przydatny, lecą itemki dla klasy którą się gra, często wymienia się ekwipunek, mam 19 lvl a już 4 legendarne spadły i wszystkie w ekwipunku, bo się nadają. Polecam jeśli zawiedliście się na PC wersji, jedyne co na minus to grafika przynajmniej na x360 jest słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 16:32, Revan91 napisał:

Widać że przynajmniej tak ta gra miała wyglądać 15 maja, loot jest przydatny, lecą itemki
dla klasy którą się gra, często wymienia się ekwipunek, mam 19 lvl a już 4 legendarne
spadły i wszystkie w ekwipunku, bo się nadają. Polecam jeśli zawiedliście się na PC wersji,
jedyne co na minus to grafika przynajmniej na x360 jest słaba.


Na PS3 też szału nie ma, ale z drugiej strony nie ma się co czepiać bo gra się bardzo przyjemnie, a to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 17:02, Riddl3r napisał:

A działa Ci na kompie za 999zł?


A skonczysz dziecko bo to sie nudne robi... =.=. I tak jestes dzieckiem wmoich oczach bo czepiasz sie od pol roku jednej rzeczy zalosne sie to robi, nie chce odprawiać moderatorki tutaj ale jesli mogę prosić to prosilbym o upomnienie dla ciebie bo wywowłujesz wojne zazdrosniku... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 15:17, Lelio napisał:

Jak ze SCII - niby
ok, ale cała gra to niedzisiejszy gniot, który powinien wyjść 10 lat temu. Archaiczny
gameplay, archaiczna mechanika, archaiczna grafika i archaiczna fabuła.


W dzisiejszym swiecie kiedy rynek jest zalany super duper RTS-ami silacymi sie na niewiadomo jakie nowosci, blagalem wrecz zeby Starcraft byl taki jak kiedys i szczerze powiedziawszy nie zawiodlem sie.


>Boli też marketing

Dnia 05.09.2013 o 15:17, Lelio napisał:

blizza, który polega na nic nie robieniu, przeciąganiu premiery i nakręcaniu hajpu jakie
to będzie ponadczasowe.


Przy hypie niektorych producentow gier, chociazby takiego rodzimego wiedzmina, stwierdzam ze z blizzem nie jest tak zle.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MArudzenie i płaczkowanie hejterów czas zacząć! [bierze popcorn i z usmiechem na ustach ogląda, pogrywając z niekłamana przyjemnością w Diablo 3 na PC] ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 15:17, Lelio napisał:

Boli też marketing blizza, który polega na nic nie robieniu, przeciąganiu premiery i nakręcaniu hajpu jakie
to będzie ponadczasowe. A jest co najwyżej poprawne. To nie czasy SC1, który robili po
12 h na dzień, wszystkimi dostępnymi siłami. Ich "nowe" gry powinny być wydawane na steamie
po 5$.

Nic nierobieniu? Myślisz, że celowo przeciągają premiery gier i nic nie robią? Z finansowego punktu widzenia byłoby to samobójstwem. Chyba nie masz najmniejszego pojęcia o powstawaniu gier, a od czasów SC1 Blizzard ma o wiele więcej pracowników i różnych zespołów, a prac wcale nie jest mniej. Poza tym, lepszy dłuższy czas powstawania, niż szybkie sequeli co rok lub dwa, jak to jest z niektórymi znanymi markami.

Fakt, że od tego marketingu Blizzarda o wiele gorszy i bardziej nachalny jest ten CD Projektu dotyczący Wiedźmina. Nawet bardziej niż takiego EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Na konsoli granie w D3 sobie nie wyobrażam, tak samo jak we wszystkie FPSy... (Nigdy mi Pad nie leżał, chyba że na Pegazusie :D)
Niemniej jednak, cieszy mnie że gra dobrze się przyjęła i większości posiadaczy konsol dobrze się w to trzaska :)
Trudno mi jest odnieść się do porównania mechaniki gry z AH i bez na PC. Kiedyś (jak już gdzieś napisałem) muszę zagrać zupełnie bez AH (i to chyba na same niebieskie) aby przekonać się czy da rady zmęczyć Inferno i czy rzeczywiście całej rozgrywki nie da się już uratować, przez samo istnienie domu aukcyjnego, nawet jeśli ktoś omija go szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 21:47, Artmaster88 napisał:

Kiedyś (jak
już gdzieś napisałem) muszę zagrać zupełnie bez AH (i to chyba na same niebieskie) aby
przekonać się czy da rady zmęczyć Inferno i czy rzeczywiście całej rozgrywki nie da się
już uratować, przez samo istnienie domu aukcyjnego, nawet jeśli ktoś omija go szerokim
łukiem.


Mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie. Gram od początku praktycznie bez AH, tzn. jedynie sprzedaję tam przedmioty (za grosze, max 10 000 golda), natomiast nic nie kupuję (ok, kupiłem ze dwie rzeczy gdzieś w środku gry, ale również za grosze i raczej z ciekawości - chwile później wydropiłem lepsze). Obecnie kończę Inferno dopiero, jednak nie dlatego, że jest aż tak trudno, tylko dlatego, że miałem przerwy i braki czasowe.

I jak się gra? Śiwetnie, obecności AH praktycznie wcale nie odczuwam, zalewu śmiecia też nie. Na Inferno jest dość trudno miejscami, ale nic, czego choć trochę ogarnięty gracz nie potrafiłby przejść. Mam "raptem" 100h na liczniku, więc żadna wielomiesięczna farma do tego nie jest potrzebna. Ba, praktycznie WCALE nie farmię - owszem, eksploruję każdy kąt, ale jak już zwiedzę, to idę dalej, nie powtarzam lokacji kilka razy, by tylko coś wyfarmić.

Słowem, opinie internetowych płaczków, że Inferno nie da się przejść bez AH są GRUBO przesadzone, i wynikają (wnioskując z powyższych) raczej z marnych umiejętności niż braku balansu gry. Chyba, że ktoś jest przyzwyczajony do dzisiejszych gier, które dają wszystko na tacy z pocałowaniem w pupcię, to faktycznie, Diablo 3 może być dla nich kubłem zimnej wody, bo tutaj end-game''owych przedmiotó nie dostaje się za piękne oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować