Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysiek_Ogrodnik

Nowy sklep gram.pl

199 postów w tym temacie

No tutaj to chyba praktycznie wszyscy Gramowicze i Gramowiczki, którzy korzystali wcześniej z WPLN chcieliby powrotu jakiegoś lojalnościowego programu. Wykorzystywałem te "kasę" na plakaty czy albumy z kolekcjonerek... ale zawsze to był fajny gadżet. Kiedyś też miałem taką białą smyczkę gramową. Nie wiem co się z nią stało ale była całkiem fajnym bajerem.

Może faktycznie z czasem takie rzeczy się pojawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem w ostatnim czasie dwie wiadomości do biura obsługi sklepu gram.pl, w jednej sprawie i jedną informacje związanę z inną sprawą. Za pierwszym razem myślałem, że wiadomość poszła na inny e-mail, z którego już nie korzystam! Dostałem jednak wiadomość "systemową", o odpowiedzi w przeciągu 24 h lub pozniej na właściwy i aktualny e-mail DWA razy. W przed ostatniej wiadomości nawet podałem aktualny ( e-mail) na końcu wiadomości. Panie i Panowie jeśli jesteście na urlopie, warto gdzieś o tym napisać. Jeśli nie potraficie odpowiedzieć na jakąś wiadomość lub nie macie wiedzy, również by wypadało odpisać. Nie lubię lekceważenia i poważnie zastanawiam się nad usunięciem konta, w sklepie gram.pl. Sporo tu gier kupiłem i nie rozumiem jak można traktować stałego klienta, w taki sposób.Powinna być opcja usunięcia konta w sklepie i tym sie Państwo powinniście zająć, a nie dostaje informacje o odpowiedzi (na którą mam nie odpowiadać, bo to wiadmość systemowa), a odpowiedzi na moje zapytanie brak. Nie pozdrawiam.

Dariusz Kamiński

PS ta wiadomość tyczy się sklepu gram.pl, a przede wszystkim Biura Obsługi Klienta, które nie działa prawidłowo. Nie wiem co przyjdzie z nowego sklepu, jeśli stare przyzwyczajenia zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 17:22, Muradin_07 napisał:

No tutaj to chyba praktycznie wszyscy Gramowicze i Gramowiczki, którzy
korzystali wcześniej z WPLN chcieliby powrotu jakiegoś lojalnościowego programu.
Wykorzystywałem te "kasę" na plakaty czy albumy z kolekcjonerek... ale zawsze to
był fajny gadżet. Kiedyś też miałem taką białą smyczkę gramową. Nie wiem co się z
nią stało ale była całkiem fajnym bajerem.

Może faktycznie z czasem takie rzeczy się pojawią :)

Też bym chciał by Gram.pl zorganizował jakiś fajny program lojalnościowy, bo aktualny program lojalnościowy Muve (KG) ostatnimi czasy troszkę się pgorszył, a szkoda... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 11:13, Demagol napisał:

Poza niewidoczną na pierwszy rzut oka szukajką wygląd mi się podoba. Jest lepiej nawet
niż na głównej, do której też zresztą przywykłem.

Swoją drogą - jak się używa użyta i tam i tu czcionka? Euphemia może?


Proxima Nova Regular i Bold do dłuższych tekstów.
Proxima Nova Extra Condensed Regular i Semibold do tytułów i nagłówków.
Ikonkowy font jest własnej produkcji (mojej :) )

Szukajka zyska na widoczności w momencie, gdy będą ukończone jej dodatkowe funkcje. Na razie są ukryte. (Patrz załączony plik)

20130906190548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 18:05, Fafiq7 napisał:

Nexus 4 - screeny mówią wszystko
Tego nie da się ruszyć na lewo/prawo


Na początek bety smartfony są troszkę pokrzywdzone. Nanieśliśmy kilka zmian, powinno być teraz trochę lepiej, ale to nie jest stan docelowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 09:24, Muradin_07 napisał:

Wszystko fajnie się prezentuje. Tam zauważyłem takie małe przeskoki "zł" o linijkę niżej
w najpopularniejszych produktach ale to tam detale.

Mam pytanko: czy szata graficzna po przejściu na kartę produktu także się zmieni za jakiś
czas? :) Bo w sumie to tak w głowie jakoś mi się zaprezentowało jakby to mogło wyglądać
^^


Na razie chcemy przetestować stronę główną i jej zachowanie w nowym środowisku. Stopniowo będziemy odpalać kolejne podstrony i funkcjonalności - sklep będzie odświeżony w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 14:02, rob006 napisał:

> Każdy użytkownik ma _możliwość_ zobaczenia nowej strony głównej po zaakceptowaniu
komunikatu
> wyskakującego w dodatkowym oknie.

A jest możliwość nieprzełączenia się na nią? Przy próbie zostawienia starego wyglądu
(szary przycisk) w kółko pojawia się box z pytaniem, w rezultacie nie da się korzystać
ze starej wersji.


To zostało już poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 16:39, RuffiPL napisał:

Hej!
Przy małej rozdzielczości 1024 x 768 px strona się rozjeżdża ...
Wygląda to mniej więcej tak:
http://img585.imageshack.us/img585/2849/jijv.png
http://img850.imageshack.us/img850/2126/8s43.png
Jak coś przeglądarka google chrome.



Dzięki za screeny i informację. Dla małych rozdzielczości przygotowujemy specjalną, dostosowaną do nich wersję, odpalimy ją w trakcie trwania bety. Na razie sprawdzamy w działaniu samą stronę główna na najpopularniejszych wśród użytkowników gramu rozdzielczościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 16:49, ACE_2005 napisał:

Mam mieszane uczucia. Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Mam jednak wrażenie, że za dużo
tu na raz rzeczy się znajduje. W każdym bądź razie (przynajmniej u mnie tak jest), że
kolumna zatytułowana: sprawdź te oferty znajduje się pod wszystkimi rzeczami po
środku. Brzydko to wygląda. Lewa i prawa strona to puste, niewykorzystane miejsce. Jeśli
jest to celowy zabieg to jest on bezsensowny. Poza tym po kliknięciu na niektóre kafelki
zamiast przenieść mnie na stronę z produktem to przenosi mnie na pustą stronę.


Z jakiej przeglądarki korzystasz i w jakiej rozdzielczości przeglądasz? Sprawdzimy, ale będzie nam łatwiej mając dwie wspomniane informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 13:33, Janek_Izdebski napisał:

Mówiąc szczerze mam mieszane uczucia. Jakoś nie do końca podoba mi sie ten trend "kafelkoizacji"
wszystkiego. Ale może po prostu się starzeję... ;)

Z drugiej strony, nie jest źle. Co komu się bardziej podoba. :)

A teraz drogie kierownictwo, weźcie się za ceny i porządny program lojalnościowy. :)


Popieram pomysł programu lojalnościowego. Napisałam kiedyś szkic takowego (...)

Nowa jedynka sklepu wizualnie jest spójna z jedynką serwisu i to fajnie wygląda, ale jej użyteczność moim skromnym (subiektywnym!) zdaniem pozostawia wiele do życzenia:

1) Widoczność wyszukiwarki - podstawowego narzędzia klienta - jest nieistniejąca.
Co to za wyszukiwarka, która jest paskiem od lewej do prawej na całą szerokość - hę? :)
2) Widoczność promocji - j.w.
3) Strona jest przeładowana grafikami, poszczególne działy zlewają się.

Aha - i zróbcie coś, żeby kliknięcie w "Sklep" na stronie głównej serwisu gram.pl przekierowywało do sklepu, a nie otwierało menu, z którego trzeba wybrać jakąkolwiek opcję (np. "Pre-ordery"), żeby wejść do sklepu.

Zgryźliwość mode off ;)

Moje zdanie jest subiektywne, bo pracowałam w sklepie gram.pl ponad 5 lat i więc przyzwyczaiłam się do "starej" jedynki, ale pewne użyteczności są w końcu uniwersalne - R/F/A/I? ;)

(...)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 19:35, MartivaR napisał:

Na razie chcemy przetestować stronę główną i jej zachowanie w nowym środowisku. Stopniowo
będziemy odpalać kolejne podstrony i funkcjonalności - sklep będzie odświeżony w całości.


Kiedy można się spodziewać odświeżenia widoku listy gier (chodzi mi konkretnie o dział digital) i czy będzie jakiś okres przejściowy, gdy będą działały oba widoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba. Nie tylko dlatego, że nie jestem hejterem, ale na pierwszy, pięciominutowy rzut oka wygląda to okej. Jedyny minus - mój Samsung Mini 2 tego nie ogarnie, ale raczej nie będę na nim robił zakupów :D w każdym razie, jest jasno i przejrzyście. Internet Explorer 10 dostaje kolejną barierę nie do przejścia/odlagowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nowy sklep jest trochę nieprzejrzysty, może jestem staromodny ale bardziej przemawia do mnie sklep Ultimy, czy TheHut. No, ale ze sklepu gramu w ogóle nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 21:09, rob006 napisał:

Kiedy można się spodziewać odświeżenia widoku listy gier (chodzi mi konkretnie o dział
digital) i czy będzie jakiś okres przejściowy, gdy będą działały oba widoki?


W ciągu najbliższych tygodni będziemy pracować nad wprowadzeniem nowych podstron, prawdopodobnie w pierwszej kolejności skupiając się na podstronach pojedynczych produktów. Najpewniej listy będą następne, ale tego nie mogę jeszcze potwierdzić. Póki co eliminujemy błędy (zgłaszane przez Was, jak i te, które sami wykrywamy) oraz usprawniamy sekcje sklepu w oparciu o Wasze sugestie. Sam wygląd to tylko jeden z etapów. Przede wszystkim programiści pracują nad wdrożeniem nowszej technologii do obsługi sklepu od wewnątrz, co jest obecnie najbardziej pracochłonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy wygląd sklepu zdecydowanie na minus, jeśli chodzi o przejrzystość. Poprzedni był o wiele lepszy, teraz wszystko jest aż za bardzo rozlazłe i oczywiście musiało być zrobione na modę kafelkową, której sam zwolennikiem nie jestem. Wcześniej wszystko szło znaleźć bez trudu i o wiele łatwiej, niepotrzebne te nowe udziwnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 21:19, Kirabaxior napisał:

A mi się podoba. Nie tylko dlatego, że nie jestem hejterem, ale na pierwszy, pięciominutowy
rzut oka wygląda to okej. Jedyny minus - mój Samsung Mini 2 tego nie ogarnie, ale raczej
nie będę na nim robił zakupów :D w każdym razie, jest jasno i przejrzyście. Internet
Explorer 10 dostaje kolejną barierę nie do przejścia/odlagowania.


Wersje mobilne są obecnie w przygotowaniu, zarówno dla tabletów, jak i smartfonów. Chcemy im poświęcić nieco więcej czasu, żeby dobrze działały, dlatego nie decydowaliśmy się na dostosowanie "na szybko" desktopowej strony. Urządzenia mobilne dostaną swoje dedykowane wersje. Jak tylko je uruchomimy, to Twój Samsung Mini 2 na pewno to ogarnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo ofert nawalone bez ładu i składu. Ogólnie sama idea "kafelkowatego" designu nie przypada mi do gustu, te elementy są po prostu za duże i paradoksalnie nie rzucają się przez to w oczy. Absolutnie brakuje sensowniejszego oddzielenia poszczególnych grup ofert, bo obecnie wszystko się zlewa. Polecam zajrzeć na stronę główną sklepu Steam, która jest dla mnie jednym z lepszych przykładów dobrze zaplanowanej strony sklepu. Ale tak naprawdę nie trzeba aż tak daleko odchodzić - w starym layoucie strony głównej sklepu podział posczególnych grup ofert był idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować