Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Projektant Halo 4: eksploatacja seksualności przez Kojimę jest "obrzydliwa"

33 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Przedwczoraj Robert donosił, że Kojima projektując bohaterów do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain postawił w dużym stopniu na erotykę. To nie spodobało się projektantowi Halo 4, Davidowi Ellisowi.

Przeczytaj cały tekst "Projektant Halo 4: eksploatacja seksualności przez Kojimę jest "obrzydliwa" " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrzydliwe to są ofermy, które się takim czymś podniecają.

Generalnie dobrze powiedziane. Nareszcie ktoś wytyka tą żałosną praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, przemysł jest obrzydliwy i ohydny, gdy kilka twórców, dla własnej zabawy, przyjemności i z własnej woli chce mieć w swojej grze coś, co zahacza o erotykę.

Dalej jestem za wolnością samoekspresji, więc zarzuty są dla mnie co najmniej śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) to Kojima
b) to Japonia
c) to MGS (ludzie, tam biegało się gołym facetem przez znaczną część gry. I przez goły mam na myśli totalnie goły).
d) Cortana ( http://halofanforlife.com/wp-content/uploads/2012/10/evolution_of_cortana.jpg)
e) bardziej bym się przejmował brutalnością w grach niż wyglądem postaci
f) designerowi polecam wyjść na ulicę i zobaczyć, jak niektórzy ludzie się ubierają. Mam nadzieję, że nie umrze na zawał.
g) niech zobaczy ostatni występ Miley Cyrus. Jakoś wiele osób się nie oburzało tym, jak wyglądał. Skoro kino i muzyka jakoś się pod względem erotyki nie poprawiają, to dlaczego niby gry mają to robić?
h) standardowo - jak się nie podoba, to nie grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amerykanin się oburzył. Kraj, gdzie nie ma problemu z rozwalonymi mózgami i flakami (serial TWD i tysiące innych filmów czy seriali), zabijaniem bezbronnych (GTA, większość gier w ogóle), hektolitrami krwi i bezsensownej przemocy. Ale jak pojawi się odkryty brzuch albo nie daj Boże sutek - jest mega awantura i skandal.
W dodatku ta panienka z Halo jest kompletnie naga, a jej balony i myszkę zasłonięto "przewodami". Nie ma problemu. Co za koleś, mam nadzieję, że internet zrobi mu z pupy garaż, bo taką hipokryzję i ogólny idiotyzm trzeba karać. Takie "erotyczne" zagrywki występują w każdej branży, nawet w reklamach pił spalinowych. Kojima przebił go designem i teraz biedaczek ma łezki w oczach, więc musi odreagować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> f) designerowi polecam wyjść na ulicę i zobaczyć, jak niektórzy ludzie się ubierają.
> Mam nadzieję, że nie umrze na zawał.
> g) niech zobaczy ostatni występ Miley Cyrus. Jakoś wiele osób się nie oburzało tym, jak
> wyglądał. Skoro kino i muzyka jakoś się pod względem erotyki nie poprawiają, to dlaczego
> niby gry mają to robić?
> h) standardowo - jak się nie podoba, to nie grać

Niestety, ale tzw. "gracze" to wciąż bardziej gromada nieakceptowanych i odrzuconych od społeczeństwa psycholi a nie po prostu forma chwilowej rozrywki "niższego rzędu" just for fun. Nie wiem ile lat to jeszcze zajmie, ale gracze w ogóle nie mają dystansu do seksualności i w ogóle rzeczywistości. Te oświadczenia o "eksploatacji seksualności" przypominają mi refrakcję 12-latka, wychowanego według pewnych sztucznych konwenansów, zaraz po zwaleniu konia, który musi jakoś zrzucić z siebie poczucie winy. W Japonii jest też popularny trochę inny, "zdrowszy", stosunek do elektronicznej rozrywki, gra prawie każdy, ale większość gra chwilę, dla zabawy, a nie gra tylko pewna grupa frustratów, którzy nie mają życia poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach ci Stanowcy i ich purytańskie podejście do seksu podczas gdy gdzie tylko mogą epatują brutalnością i krwią. Seks i Erotyka które dają życie są obrzydliwe, ale mordowanie już jest cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się spinacie. Cortana w Halo to akurat nigdy nie miała nic wspólnego z erotyzmem. Dopiero w Halo 4 dostała bardziej kobiecy model. Poza tym jej główną zaletą jest jej osobowość a nie cycki.
A w kwestii MGS co tutaj wiele gadać. Zawsze najłatwiejszym i najbardziej prostackim sposobem reklamy było obok produktu umieszczenie panienki z wielkimi piersiami. A w Japonii to akurat jest to temat delikatnie mówiąc bardzo popularny :D
Sądziłem że kogo jak kogo ale Kojimę stać na coś więcej... ale takie czasy, nawet MGS widać musi kusić cycatymi panienkami żeby przyciągnąć graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przedwczoraj Robert donosił, że Kojima projektując bohaterów do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain postawił w dużym stopniu na erotykę."

Ej, ale weź chociaż przeczytaj newsa, który cytujesz. Postawił między innymi na erotykę, nie przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sądziłem że kogo jak kogo ale Kojimę stać na coś więcej... ale takie czasy, nawet MGS
> widać musi kusić cycatymi panienkami żeby przyciągnąć graczy...
Jakie czasy? Tak było w prawie każdym MGSie przecież, masz przykłady:

http://c.wrzuta.pl/wi739/58216eb10026a5564789d9fd/metal_gear_solid_eva
http://images.wikia.com/metalgear/images/8/8f/E3-2011-metal-gear-solid-3ds-screens-20110607092303840.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_1T4ZbkqoUMA/Syu4YXxeImI/AAAAAAAABYw/cMTIwRIO4PY/s400/Metal+Gear+Solid+Sniper+Wolf.jpg
http://static.giantbomb.com/uploads/square_small/0/4511/1411594-naomi_hunter.jpg
Nawet takie cuda: http://static.giantbomb.com/uploads/original/0/1992/1849077-nakedraiden.jpg

Kojima nic nie zmienił w swoim designie, u niego taka ''stylistyka'' jest od dłuższego czasu :P A że Quiet na tym screenie siedzi na pustyni, to co... miała się bidulka przegrzać czekając godzinami na dobry strzał? ;) Wszyscy się spinają nagle, jakby to jakaś nowość była, niezależnie od medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, branża jest ponad tym.
Teraz na topie na zachodzie są gejowskie romanse, "wyzwolone kobiety" i 2 godzinne gry o lesbijskim związku, które zbierają 95% średniej na metacritic.
No i strzelanie oraz zabijanie, bo to jest zawsze cool i fajne. Ale ładna, roznegliżowana panna? Ful, olabaga, obrzydliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja! Pan Ellis ma 100% rację! Ja jestem za tym, żeby pójść o krok dalej. Postacie płci męskiej nie powinny być przedstawianie jak macho. Powinny być bez zarosu, ubrane w golf i zdecydowanie nie powinny mieć dużych mięśni, bo duże mięśnie to dyskryminacja mężczyzn o drobnej posturze.

...żeby nie było innych rzeczy, którymi można się zajmować. Matko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Przedwczoraj Robert donosił, że Kojima projektując bohaterów do Metal Gear Solid
> V: The Phantom Pain postawił w dużym stopniu na erotykę."

>
> Ej, ale weź chociaż przeczytaj newsa, który cytujesz. Postawił między innymi na erotykę,
> nie przede wszystkim.

Ej, ale gdzie tam zwrot "przede wszystkim"? "W dużym stopniu" oznacza "w dużym stopniu", a nie "w stopniu najwyższym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 14:41, trocz napisał:

Ej, ale gdzie tam zwrot "przede wszystkim"? "W dużym stopniu" oznacza "w dużym stopniu",
a nie "w stopniu najwyższym".

Bo postawił na erotykę przy JEDNEJ bohaterce. Jedna osoba na kilkanaście to nie "duży stopień".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ej, ale gdzie tam zwrot "przede wszystkim"? "W dużym stopniu" oznacza "w dużym stopniu",
>
> > a nie "w stopniu najwyższym".
> Bo postawił na erotykę przy JEDNEJ bohaterce. Jedna osoba na kilkanaście to nie "duży
> stopień".
> > Ej, ale gdzie tam zwrot "przede wszystkim"? "W dużym stopniu" oznacza "w dużym stopniu",
>
> > a nie "w stopniu najwyższym".
> Bo postawił na erotykę przy JEDNEJ bohaterce. Jedna osoba na kilkanaście to nie "duży
> stopień".

Albo nevermind, nie ma sensu z tobą dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazdrość to bardzo brzydka cecha, widać team od Halo bardzo by chciał "wykorzystywać" markę tak jak robi to MGS od lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować