Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uruchomiliśmy betę nowej wersji sklepu – sprawdźcie i oceńcie!

35 postów w tym temacie

Ehh, wszystkie nowe sklepy zaczynaja wygladac tak samo. Wielkie "pacz na toooooo!" na srodku i zajmujace pol ekranu od gory. Reszta naciapane, ze nie wiem do czego sie przykleic, a dodatkowo cos sie zbugowalo i "sprawdz te oferty" jest szerokie na kolumne, ale nie obok calosci tylko pod i w efekcie calosc wyglada jak odwrocona piramida.

Komu przeszkadzal stary sklep? Dzialal OK i byl czytelny. Dlaczego teraz wszyscy chca wszystko ulepszac na sile?

Why Leo, why?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najgorzej - na początku trochę szok bo kolorów i obrazów jest tyle że człowiek dostaje oczopląsu ale potem idzie się przyzwyczaić. Natomiast te krótkie szare opisy gier pod obrazkiem/ceną są zupełnie bez sensu. I tak widać tylko dwa zdania, które zupełnie nic nie wnoszą więc ja bym je usunął, żeby zaoszczędzić miejsce i odjąć trochę chaosu. Generalnie na plus - hajs będzie się zgadzał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Szukajka - mało widoczna.
2. Szare opisy pod obrazkami - niepotrzebne.
3. Brak programu lojalnościowego.
4. Wygląd sklepu - może być (standard w dzisiejszych czasach).

Ogólnie rzecz biorąc - wygląd tak bardzo się nie liczy jak dobra cena i program lojalnościowy, który utrzymuje klienta w sklepie. Nad tymi dwoma rzeczami powinniście popracować aby klientów nowych przyciągnąć a starych nawrócić ;)
Dla mnie osobiście sklep może wyglądać jak kupa, ale jak ceny będą zabójczo niskie to i tak kupię ;)

Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wybaczcie, ale wasz design-webmaster, bo takowego oczywiście posiadacie ? Strasznie namotał ! Przy dzisiejszych rozwiązaniach webowych i e-commerce, sklep jest nie tyle brzydki, co po prostu mało funkcjonalny - chodzi o front-end.

Tak się nie robi aplikacji okienkowych z poszczególnymi segmentami kategorii kluczowych dla e-sklepu ! Kto tam koduje, kto tam projektuje poszczególne układy e-sklepu ? Przykre że dziś nie chcecie się uczyć od zachodnich marek, które na e-commerce znają się bieglej niż my tutaj webowcy w Polsce. Strategie dobrego e-sklepu określa kluczowy podział - klient chcę szybko coś kupić, a to oznacza że chcę szybko to znaleźć i mieć podane w formię przestrzennej na tyle klarownej że znajdą się tam kluczowe informacje dla niego. Wybaczcie ale teraz tego nie ma w waszym (beta)e-sklepie, a właściwie front-endzie który jest kluczem dla klienta by u was coś kupił.

Ba, macie sklep zrobiony na modłę gram.pl, co już jest błędem. Wszystko jest po prostu zbyt zbite, mało czytelne, nijakie...

Powodzenia dla kolejnych projektantów, a w szczególności dla osoby odpowiedzialny za kluczowy design sklepu i jego podział na kategorie... stary sklep robiła wam stara szkoła, i zdecydowanie zrobiła wam to lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2013 o 11:31, Abi_Dalzim napisał:

Ogólnie rzecz biorąc - wygląd tak bardzo się nie liczy jak dobra cena i program lojalnościowy,


Bzdura... wygląd i design e-sklepu składa się na jego funkcjonalność, jest mapą na której porusza się klient, jeżeli jest zrobiony z głową, przestrzennie i bardzo klarowanie, wtedy klient porusza się w nim sprawniej, a co idzie szybko coś znajduje.

Cena ? Kolejna bzdura, przy dzisiejszym zalewie e-commerce, i wciąż bardzo silnej pozycji Allegro, cena nie gra kompletnie żadnej roli kolego, więc bez mitów z przed 10 lat proszę tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 11:57, bullfrogboy napisał:

Cena ? Kolejna bzdura, przy dzisiejszym zalewie e-commerce, i wciąż bardzo silnej pozycji
Allegro, cena nie gra kompletnie żadnej roli kolego, więc bez mitów z przed 10 lat proszę
tutaj.


No to wytłumacz mi, kolego, dlaczego ja kupuję na muve (gdzie mam 40% zniżki za lojalkę) a nie kupuję na gramie? Bo mam taki kaprys płacić 60 zł za grę a nie 100? Czy może raczej to wynika ze zdrowego rozsądku i zasad ekonomii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 12:00, Abi_Dalzim napisał:

No to wytłumacz mi, kolego, dlaczego ja kupuję na muve (gdzie mam 40% zniżki za lojalkę)
a nie kupuję na gramie? Bo mam taki kaprys płacić 60 zł za grę a nie 100? Czy może raczej
to wynika ze zdrowego rozsądku i zasad ekonomii?


Wynika to z twojej indywidualnej potrzeby kategoryzacji dlaczego tu a nie tu...

A tworzenie i założenia e-commerce nie mają z tym nic wspólnego, ponieważ to co piszę odnosi się do globalnej zasady rynku e-commerce, a nie do twojej indywidualnej oceny dlaczego tu, a nie tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 12:17, bullfrogboy napisał:

ponieważ to co piszę odnosi się do globalnej zasady rynku e-commerce, a nie do twojej indywidualnej oceny
dlaczego tu, a nie tu...

A ja opisywałem swoje odczucia, więc nie wiem po co wyjeżdżasz mi tu z globalnym rynkiem i zasadami e-commerce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wyglądu zbyt wiele nie da jeśli nie zmienicie cennika i dostępności produktów, bo z tym jesteście daleko za konkurencją. Za czasów CDProjektu u was kupowałem, bo ceny były niższe, a za punkty można było mieć darmo-wysyłkę albo inne bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 12:26, Abi_Dalzim napisał:

> ponieważ to co piszę odnosi się do globalnej zasady rynku e-commerce, a nie do twojej
indywidualnej oceny
> dlaczego tu, a nie tu...
A ja opisywałem swoje odczucia, więc nie wiem po co wyjeżdżasz mi tu z globalnym
rynkiem i zasadami e-commerce...


Z twojej pierwszej wypowiedzi wynika jasno że nie spersonalizowałeś wypowiedź o cenie "do siebie", a bardziej do ogółu, stąd "wyjeżdżam", po za tym komentarze z reguły dotyczą komentowanego tekstu, a nie farmazonów komentatorskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 17:59, bullfrogboy napisał:

Z twojej pierwszej wypowiedzi wynika jasno że nie spersonalizowałeś wypowiedź o cenie
"do siebie"

Z mojego wcześniejszego posta: "Dla mnie osobiście sklep może wyglądać jak kupa, ale jak ceny będą zabójczo niskie to i tak kupię ;)". Czy to się odnosi do ogółu czy do mnie osobiście? Jakoś widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją najmocniejszą stroną...

A tak poza tym, to nie odpowiadaj już na tego posta. Ja na Twoję z pewnością już nie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Z twojej pierwszej wypowiedzi wynika jasno że nie spersonalizowałeś wypowiedź o
> cenie
> > "do siebie"
> Z mojego wcześniejszego posta: "Dla mnie osobiście sklep może wyglądać jak kupa, ale
> jak ceny będą zabójczo niskie to i tak kupię ;)
". Czy to się odnosi do ogółu czy
> do mnie osobiście? Jakoś widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją najmocniejszą
> stroną...
>
> A tak poza tym, to nie odpowiadaj już na tego posta. Ja na Twoję z pewnością już nie
> odpowiem.
>

Widzisz, może i może wyglądać, jak widać po twoim Gramsajcie nie robi ci to różnicy, skoro i tak wszystko razem ze zdjęciem profilowym wygląda jak wspomniana kupa. Gorzej, że personalizacja sklepu internetowego nie dotyczy ciebie i jednostki a ogółu globalnego, i w takim zakresie trzeba myśleć tworząc sklep internetowy.

A co do ceny ? Sorry, nic nie ma za darmo, wiem że typ nacechowany chciałby mieć wszystko za free, za pół darmo, za 50% ceny. To kiepski argument przy uwagach do sklepu internetowego, jak cię na coś nie stać, to zmotywuj się do większego wysiłku, i kreatywności, a nie narzekasz że jest "za drogo"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedymym plusem jak dlamnie jest to ze widac ceny wszystkich pokazanych produktow.
Niestety na glownej stronie sklepu panuje calkowity "clusterfuck", jest wszystkiego za duzo, od tekstu po ilosc obrazkow, strona stala sie przez to cholernie nieczytelna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 19:05, Jarden napisał:

Jedymym plusem jak dlamnie jest to ze widac ceny wszystkich pokazanych produktow.
Niestety na glownej stronie sklepu panuje calkowity "clusterfuck", jest wszystkiego za
duzo, od tekstu po ilosc obrazkow, strona stala sie przez to cholernie nieczytelna.

Dokładnie. Niestety cała ta kafelkowość skutecznie zmniejsza przejrzystość sklepu. Poprzedni wygląda był prosty i wszystko szło znaleźć bez trudu. Teraz tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować