Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard nie planuje wprowadzenia trybu offline do Diablo III na PC

55 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2013 o 19:45, gorzalka napisał:

Akurat to Ty tutaj jako jedyny nie wiesz o czym mówisz, co sam przyznajesz.


Wybacz, ale ja akurat z Numenem się zgodzę. Dla mnie przymus siedzenia cały czas na necie jest sporym problemem. Dużo podróżuję i nie zawsze mam dostęp do sieci (pozdrowienia dla wspaniałego lotniska w Monachium, gdzie za darmo dostaje się "aż" pół godziny dostępu), a pograć by się w czasie czekania na kolejny lot chciało. Offline by tu się świetnie sprawdził, ale przecież Blizz zakłada, że jestem złodziejem...

Granie w teamie też do mnie nie przemawia. Nie mam end-game''owego ekwipunku, mój monk ma mizerne 55k obrażeń, co zapewne wywołuje uśmiech politowania na twarzach wielu graczy. Ok, tyle, że mnie to w zupełności wystarczy. Biegam sobie po akcie I Inferno i te 55k na MP2-3 daje radę. Natomiast jak wejdę do grupy, to towarzystwo leci przed siebie na łeb, na szyję, nie oglądając się na nikogo i na nic. Lootu zbierać nie zdążę, bo jeśli zostanę z tyłu, tu przy MP3 na 4 graczy, byle trash jest dla mnie zagrożeniem, a o walce solo z elitami mogę zapomnieć.

Skoro zatem nie zawsze mam net i nie jestem fanem grania w grupie (ja nawet w MMO gram solo, bo po prostu tak wolę), czemu miałbym nie móc grać tak, jak chcę i wtedy, kiedy chcę? Jak rozumiem, powinienem posłuchać się nieomylnej wyroczni (Ciebie), odpuścić sobie Diablo i grać w Sapera? Bo Twoja racja jest twojsza niż moja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Że się wtrącę, D1, D2 i D3 kupiłem dla singla, możesz tego nie rozumieć, ale to twój
> problem :D
> Zwiedzanie terenu i poznawanie fabuły przedkładam nad bezmyślne rajdy bez celu.
> To co dał mi ten DRM w D3 to okradzione konto, dowiedziałem się przypadkiem bo fabułę
> już skończyłem i sporo nie grałem bo nie było tam nic ciekawego więcej.
> Olałem dalsze granie bo dobija mnie logowanie się tam z użyciem telefonu, bo aby sobie
> pograć muszę przejść przez milion zabezpieczeń, a osobiście znam prostsze, gra offline
> :D

Rozumiem, acz musisz przyznać że to nie jest esencja Diablo i z takim podejściem za długo nie pograsz. Gra jest stworzona z myślą o multi i sami twórcy tak mówią. równie dobrze można grać w wowa żeby poznać fabułę, ale to nie jest tak do końca fajne nie?
Z kradzieżą konta wystarczy się do supportu zwrócić. A co do tokena, wystarczy raz na miesiąc się zalogować i wklepać. Częściej na maila zapewne wchodzisz więc to IMHO nie problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 19:01, Numenpl napisał:

Ty nie rozumiesz, że niektórzy nie chcą być częścią jakiejś tam zasranej społeczności
i chcą sami bez przeszkód grać. I wtedy im offline jest najbardziej potrzebne bo mają
pewność że nie będzie laggów jak w singlu w SC2 bez jaj po tych nowościach z wykopaniem
trybu offline.

W singlu SC2 nie może być lagów bo gra łączy się serwerem tylko by pobrać informacje o statusie znajomych i osiągnięciach. SC2 ma również tryb offline(również HOTS) który działa bez zarzutu więc chyba nie grałeś w tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2013 o 18:38, gorzalka napisał:

Sure... I pewnie dla tego nie kupisz, bo zły blizzard ZMUSZA cię do grania multi i integrowania
się z innymi graczami!
A tak btw. DRM jest po to by odrobinę zmniejszyć ilość tzw. "Kopi bezpieczeństwa" w obiegu,
których używają "tylko do grania w singla bez lagów"


Nie zly blizzard tylko jesli chodzi o diablo to wole na singlu latac i ciac potwory. Jesli chcem interrakcji to gram sobie w WoW-a, gdzie i tak sie okazuje utrzymuje kontakt z kilkoma kolesiami od kilku lat i reszta mnie po prostu nie interesuje. Ot takie mam przekonania, potworki sam, pvp z kompanami, a ze w diablo nie ma ani tego, ani tego to sorry. Nie zrozum mnie zle, nie oceniam diablo negatywnie, wrecz przeciwnie, po prostu mam takie przekonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było do przewidzenia, iż Blizzard tego nie zrobi bo mieli by z dużo roboty. Co do reszty mam podobne odczucia jak Ring5 , gram solo w co-op grałem parę razy i jakoś nie bawiło mnie latanie z full wypas pro gamerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo skończyłem grając z czwórką znajomych, gdyby nie to, zapewne nie dotrwałbym nawet do do połowy gry. Mimo wszystko wszyscy skończyli zabawę w jakieś dwa - trzy miesiące po premierze, jeden biega sam od czasu do czasu - ale jak stwierdził to i tak mija się z celem. Może nowości coś w tym względzie poprawią, dla mnie gra tego gatunku jest grywalna tylko z ekipa, inaczej zasypiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 20:12, ZubenPL napisał:

W singlu SC2 nie może być lagów bo gra łączy się serwerem tylko by pobrać informacje
o statusie znajomych i osiągnięciach. SC2 ma również tryb offline(również HOTS) który
działa bez zarzutu więc chyba nie grałeś w tą grę.

nie ma trybu offline w patchu 1.5 go usunęli tylko skirmish można offline ale nie kampanię wszystko dla nowalijki z coda bez jaj SC2 to nie pieprzony cod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 20:35, Numenpl napisał:

nie ma trybu offline w patchu 1.5 go usunęli tylko skirmish można offline ale nie kampanię
wszystko dla nowalijki z coda bez jaj SC2 to nie pieprzony cod

Bzdura, działa bez problemu, poniżej masz screeny.

20130906204435

20130906204441

20130906204445

20130906204449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie wyczytałem po patchu 1.5 po prostu grę wypierdzieliłem z dysku ale i tak jak trzeba odpalać tego Offline to nadal HEREZJA TOTALNA mam kurde wył. kartę sieciową by móc odpalić SC2 w trybie offline nie no co za kretyn z blizzarda na to wpadł. Druga sprawa Blizzard już na starcie przyznał, że nie zawsze to działa bez problemu i nie wiedzą jak to naprawić - wieść niesie że powróci stary offline bo nowy nie działa jak trzeba.

Po prostu http://www.youtube.com/watch?v=YAjAyel3-9M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak trybu offline jest ze względu na możliwość modyfikowania postaci. Starczy pamiętać, co działo się przy D2. Poza tym, jaki miałoby sens farmienie offline dla samego siebie? Na dłuższą metę taka gra nie miałaby sensu i byłaby zbyt nużąca. To przede wszystkim gra multi do coopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 23:55, Arcling napisał:

Brak trybu offline jest ze względu na możliwość modyfikowania postaci.


Bzdura, wystarczy wprowadzić rozdzielenie postaci, tak, jak miało to miejsce np. w Sacred, gdzie mieliśmy osobną postać do Offline i Open Multi, a osobną dla Closed Multi. Nie było opcji przenoszenia postaci, dzięki czemu osoby grające w Open musiały się liczyć z tym, że mogą trafić (i zapewne trafią) na cheaterów, ale też można było spokojnie grać bez połączenia z siecią i bez innych graczy (a jeśli chcieliśmy z nimi grać - zabezpieczając grę hasłem i zapraszając jedynie znajomych). Natomiast Closed odbywało się od początku do końca na serwerach Ascaronu, tam była przechowywana postać i nie było mowy o jakichkolwiek modyfikacjach. Można? Można. Wystarczy tylko troszkę dobrej woli, a o tej ze strony Blizzarda możemy zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż umożliwia to modyfikację plików, bo gra wtedy nie łączyłaby się z siecią. Niewykluczone, że jakieś exploity na modyfikowanie multi by odkryto i wykorzystano. Zresztą, za jakiś czas wchodzi battle.net launcher, więc takie gdybanie w obliczu tego stanie się raczej bezcelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 01:38, Arcling napisał:

Wciąż umożliwia to modyfikację plików, bo gra wtedy nie łączyłaby się z siecią. \


Ale jakie modyfikacje, skoro Closed Multi nie różniłoby się absolutnie niczym od tego, co mamy w D3 obecnie? Jedyna różnica polegałaby na tym, że tylko postaci Offline/Open przechowywane by były na naszym sprzęcie i tylko nimi możliwa by była gra bez połączenia z serwerami Blizzarda. To naprawdę nie jest wielka filozofia. Problem w tym, że Blizz doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że większość osób korzystałaby własnie z tego trybu (a nie z Closed Multi), co oznaczałoby drastyczne zmniejszenie przychodów z RMAH. I to dlatego udają, że problemu nie ma a gracze są szczęśliwi że jest tak, jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ale jakie modyfikacje, skoro Closed Multi nie różniłoby się absolutnie niczym od tego,
> co mamy w D3 obecnie?

Prosta różnica, teraz jedyna na co można się naciąć to boty, ale i ich jest mało. Jak by było tak jak mówisz, to przy obecnym systemie lootu nie dało by się grać, bo spotykał byś samych cheaterów (głownie przez ludzi chcących zarobić na RMAH lub gimbaze), bo po co się męczyć? ... No ale jak zwykle Blizz to ten zły i każdy kto popiera jego politykę nie wie co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 19:45, gorzalka napisał:

> Akurat diablo to gra w ktora nie idzie grac w singla


Cholera, to ja jakiś dziwny jestem, zarówno w pierwszą (na pc i kosnoli), drugą (na pc) jak i trzecią (na konsoli) gram w pojedynkę dla przyjemności. W multi grupka biegła na łeb na szyję do przodu, nie wiem po co.
No, ale ja dziwny jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować