Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DICE: kod sieciowy w takich grach jak Battlefield 4 nigdy nie będzie pozbawiony wad

42 postów w tym temacie

> A właściwie to co konkretnie jest aż tak pobugowane w 3, że tyle osób narzeka na niedoróbki?
> Posiadam grę od 2 dni przed jej premierą i do teraz nie dopatrzyłem się żadnych bugów,
Najpopularniejsze jest wbiegnięcie za ścianę, a i tak giniemy, bo u przeciwnika jeszcze nas tam nie było, z naszego killcama wygląda jakbyśmy dostali przez ścianę (hit detection).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tylko, że to co opisujesz to nie bug tylko raczej okropna synchronizacja sieciowa. Hitboxy są w BF3 w porządku, przetestuj sobie ze znajomym na jakimś pustym serwerze to się przekonasz ;) DICE coś wspominało o poprawieniu synchronizacji w 4, więc powinno być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, tylko, że to co opisujesz to nie bug tylko raczej okropna synchronizacja sieciowa.
> Hitboxy są w BF3 w porządku, przetestuj sobie ze znajomym na jakimś pustym serwerze to
> się przekonasz ;) DICE coś wspominało o poprawieniu synchronizacji w 4, więc powinno
> być lepiej.

Nie mowiac ze pociski czasem leca jakby byly samonaprowadzane.. Hit boxy w niektorych miejscach sa niewlasciwe. Strzelanie i widzenie przez sciany/kamienie i inne obiekty , wystajace nogi przez murek itp itd.. Malo? a jest ich wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, tylko, że to co opisujesz to nie bug tylko raczej okropna synchronizacja sieciowa.
> Hitboxy są w BF3 w porządku, przetestuj sobie ze znajomym na jakimś pustym serwerze to
> się przekonasz ;) DICE coś wspominało o poprawieniu synchronizacji w 4, więc powinno
> być lepiej.
Z definicji (R.Patton - "Software Testing 2nd edition"), bug to:
1. Rzecz, której program nie robi mimo, że wg. specyfikacji powinien
2. Rzecz, którą program robi, mimo że wg. specyfikacji nie powinien
3. Rzecz, którą program robi, mimo że nie ma tego w specyfikacji
4. Program czegoś nie robi, mimo że nie ma tego w specyfikacji, ale powinno sie to wykonywać
5. Program jest ciężki w zrozumieniu, trudny w obsłudze, wolny lub wg. użytkownika wykonuje rzeczy, które na zdrowy rozsądek są niepoprawne.
Więc tak, jest to jak najbardziej błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW czy w dniu premiery będzie dostępna jakaś wersja Premium Edition etc? Bo skoro chcę kupić BF4 i Premium w dniu premiery, czy nie byłoby dobrze dać graczowi możliwość kupna BF4: Premium Edition, a przy okazji uciąć z ceny jakieś 30zł w nagrodę, że tyle wykłada od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> BTW czy w dniu premiery będzie dostępna jakaś wersja Premium Edition etc? Bo skoro chcę
> kupić BF4 i Premium w dniu premiery, czy nie byłoby dobrze dać graczowi możliwość kupna
> BF4: Premium Edition, a przy okazji uciąć z ceny jakieś 30zł w nagrodę, że tyle wykłada
> od razu?
Trzeba osobno BF4 i osobno premium kupować, EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Trzeba osobno BF4 i osobno premium kupować, EA.
>
> Skąd wiesz? Jakiś link? :)
Dowolny sklep, w tym origin sprzedaje oba pakiety osobno. Nie ma pre-ordera BF4 w wersji premium. Na pewno się taki pojawi, ale nie w najbliższym czasie [czyt. przed premiera]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 10:51, barth89 napisał:

BTW czy w dniu premiery będzie dostępna jakaś wersja Premium Edition etc?


Raczej nie ma co na to liczyć. Szczególnie znając politykę cenową EA. Może jakieś dwa - trzy miesiące po premierze, kto wie?

https://www.origin.com/pl-pl/store/buy/76889/pc-download/bundle/digital-deluxe-edition - Ot
taka okazja w ich sklepie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 10:51, Undertaker napisał:

Destrukcja otoczenia? W BF3 akurat bardzo słaba, wolałem BC2 i zawalające się budynki.


akurat w bf3 jest lepsza destrukcja, tylko ograniczona co jest świetnym rozwiązaniem zamiast zrujnowanych map w bc2 i masy kamperów w ruinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 08:57, diabolo20 napisał:

brak destrukcji chodziarzy


Destrukcja chodziarzy miała się pojawić, ale swój protest w tej sprawie ogłosił Międzynarodowy Związek Chodziarzy z Robertem Korzeniowskim na czele.

A tak serio - nie mam pojęcia, co miałeś na myśli. To miało być "chociażby"? Ja pierniczę, ogarnijcie się ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 17:08, LESZ3u napisał:

> brak destrukcji chodziarzy

Destrukcja chodziarzy miała się pojawić, ale swój protest w tej sprawie ogłosił Międzynarodowy
Związek Chodziarzy z Robertem Korzeniowskim na czele.

A tak serio - nie mam pojęcia, co miałeś na myśli. To miało być "chociażby"? Ja pierniczę,
ogarnijcie się ludzie.

Jezu literówka i błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie ma co na to liczyć. Szczególnie znając politykę cenową EA. Może jakieś dwa - trzy miesiące po premierze, kto wie? https://www.origin.com/pl-pl/store/buy/76889/pc-download/bundle/digital-deluxe-edition - Ot taka okazja w ich sklepie ;D

No faktycznie okazja, szczególnie, że za 200 zł dają ci 3 złote pakiety bojowe, które DROPIĄ w grze, odblokowania pojazdów do BATTLEFIELDA 3, nie 4, oraz China Rising.
W sklepie gram w cenie 149 zł masz pudełkowego BF''a 4, China Rising i 1 złoty pakiet bojowy. Oferta gramu znacznie przebija ofertę Origin w stosunku cena / jakość.

> Jak już sprzedają pre order premium to chyba nie będą tyle czekać. http://store2.origin.com/store/eaemea/pl_PL/pd/ProductID.281555400

To ty chyba nie znasz EA :D Od zapowiedzi BF''a 4 wiadome było, że usługa Premium startuje równo z premierą, ale na edycję Premium poczekacie sobie ze 2 miechy, bo najpierw musi się przecież sprzedać pakiet BF4 + Premium za ~340 zł i jak sprzedaż zacznie spadać, to wtedy się pojawi edycja premium za 149 zł jak w przypadku BF3 i kolejne milion lub dwa miliony kopii się sprzedadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drobny offtop, ale może mi ktoś wytłumaczyć działanie "cytatów" w komentarzach gramu? W podglądzie było OK jak u niektórych wyżej, a po kliknięciu "Opublikuj" jest to co w powyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować