Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wolfenstein to "obraza dla Holocaustu"?

127 postów w tym temacie

Kolejny indie twórca spinacz. Kogo obrażają mehy naziści? Przynajmniej jedna gra, która nie boi się przedstawiać symbolów nazistowskich(czyt. swastyk itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że sami Żydzi myślą zupełnie inaczej niż Luc i doją kogo się da za holokaust, aż wióry lecą. Inna rzecz, że sprowadzanie II wojny światowej do holocaustu jest okrutnym kretyństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.
To podam tylko dwa przykłady, które akurat "z biegu" przyszły mi do głowy.
1. W serialu telewizyjnym emitowanym na FOX, "The Walking Dead" na motorze jest symbol SS
2. W serialu telewizyjnym ( chyba kultowym ) StarTrek, były przeskoki w tzw. linii czasu i tam również występowali kosmici naziści. Zresztą bardzo paskudni :)

I takich przykładów można by mnożyć i mnożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, że sami Żydzi myślą zupełnie inaczej niż Luc i doją kogo się da za holokaust,
> aż wióry lecą. Inna rzecz, że sprowadzanie II wojny światowej do holocaustu jest okrutnym
> kretyństwem.
Dokładnie.Kłamią i manipulują, a teraz nam jakiś hipsterek próbuje wmówić, że gra jest zła bo "promuje" nazistów.Przeżarty mózg poprawnością polityczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zdzichacz: Swastyka nie jest symbolem nazistów, lecz przez nazistów perfidnie wykorzystanym i dzięki ich wręcz genialnej propagandzie wciąż z nimi kojarzonym...jak każdy inny "nazistowski" symbol, z wyjątkiem bodajże dwóch znanych wszystkim literek.

Co do newsa - Tacy spinacze byli, są i będą, a ja uważam, że powinny powstawać gry o tej tematyce, może ktoś się akurat dzięki nim zainteresuje historią i zobaczy, co faktycznie przeżywali ludzie wtedy żyjący. W końcu od czegoś trzeba edukację zacząć, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę całą WWII, czy nawet porównując starty ludności Rosyjskiej, a ofiary Holocaustu, to tych pierwszych było znacznie więcej. Nie będę się zagłębiał w szczegóły ale tamtejszych żydów można śmiało porównać do dzisiejszych walących drzwiami i oknami muzułmanów, którzy nie chcą się asymilować. Miejmy nadzieje, że w tym przypadku historia kołem się potoczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ze wspomniał coś o Wolfenstein w nieco innym świetle i dostał dobrą reklamę, dowiedziałem się właśnie o nowej grze. To był jego cel, udało mu się, brawo. Każdy orze jak może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze gada, polać mu. mnie także oburza czerpanie satysfakcji z gier o tematyce wojennej. i zapewne tak jak on, mam często wrażenie że nie chcę dłużej żyć na planecie, która stawia przede mną tak wielkie wymagania jak zachowanie zdrowego dystansu, okazywanie przejawów humoru i konieczność kombinowania i żerowania na większych, aby o mnie usłyszano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

naziści? ktoś nie pamięta o świętych komunistach z ich obozami pracy lub pieskach nazistów chyba w Rumuni mordowali bardziej okrutnie albo zbrodniczy Japończycy? .
p.s:poprawności polityczna zasłania największych czasami okrutników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To obraza dla Holokaustu

Chyba [Holocaustu].
Z pozdrowieniami od żydów i ich domniemane 6 mln ofiar, które do dziś są cudownie odnajdywane, byle żeby wyłudzić odszkodowanie.

Ale jakoś ci sami żydzi nie potrafią z taką samą mocą jęczeć o 35 mln zabitych Słowian podczas Holocaustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę byli pokręceni i dużo można im zarzucić. Niemniej patrząc z jakiego bagna i upadającej gospodarki ich Hitler wyciągnął, nie mówiąc już że dalej się dobrze po przegranej wojnie trzymają to można im troszkę bić brawa. No i ciuszki niektóre nazistów były fajne a w grach troszkę ludzie na wygląd patrzą :P

(Sam Bernard zbiera obecnie fundusze na produkcję, która również odnosi się do ludobójstwa, ale ma to być gra edukacyjna, ukazana oczami dziecka.)

Ciekawe jak w tej swojej grze pokazał by dzieciom to ludobójstwo o którym mówi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować