Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wolfenstein to "obraza dla Holocaustu"?

127 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2013 o 11:46, Darkstar181 napisał:

Koniec, ja stąd spadam, miłego spamowania.


To ironiczne, że userzy, którym obrywa się za "spam" są właśnie tymi, dla których w ogóle warto zaglądać na forum.
"Hurr fajna gra" albo "durrr gupia gra" - jak dla mnie to komentarze "o grach" są tymi, które warto pominąć.

Dnia 11.09.2013 o 11:46, Darkstar181 napisał:

Mam nadzieję że któregoś dnia tak obrzydzicie
pozostałym użytkownikom forum korzystanie z niego, że zostanie was tutaj może z 5 po
czym sami się zorientujecie jaki burdel tutaj stworzyliście.


No cóż, jak na razie to sam ten "burdel", "spam" i "obrzydzanie" godnie reprezentujesz - dodam, że wg twoich miar, a nie moich, bo mi twoje posty nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle skoro tak ci łatwo przychodzi wlepiać mi plakietkę o nazwie "antysemityzm", tym samym obrażasz mnie, Polaka.

I tym samym ja ci wlepiam plakietkę o nazwie "antypolonizm".

Miło, co nie?

I dopóki ty mnie masz za antysemitę, ja ciebie uważam za antypolonistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" U Cygiego już od pewnego czasu można odnaleźć wiele złej woli wobec Żydów oraz jego nieskrywany antysemityzm."

"Prawda jest taka, że Cygi i jego sympatycy próbują naginać fakty do z góry założonej przez siebie tezy (Żydzi byli, są i zawsze będą be) oraz dopuszczają się licznych manipulacji i nadużyć."

"popieram Cygiego - męczennika na gram.pl"


XD XD XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 02:31, Janek_Izdebski napisał:

Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż nieznającym zawiłości tematu się wydaje.

Czyli ja nie znam się na temacie, bo mam inne zdanie niż Twoje?

Dnia 11.09.2013 o 02:31, Janek_Izdebski napisał:

Nadmienię tylko, że ze wszystkich wojen współczesnego Izraela, tylko dwie miały charakter
zaczepny ze strony Państwa Żydskiego: kryzys sueski 1956 roku oraz interwencja w Libanie
w 1982 roku. Wszystkie inne były wojnami obronnymi Izraela.

Wiesz, Operacja Ciekły Ołów, łamanie prawa międzynarodowego (używanie zakazanej broni, łamanie praw człowieka niezależnie od podpisanych konwencji) czy prawo, które dosłowne gnoi Palestyńczyków to też obrona? Arabowie tolerowali Żydów przez wiele lat. Kiedy oni dostali dość duże państwo, z którego wyrzucali muzułmanów, a Palestyńczyków traktują podobnie jak niegdyś Niemcy traktowali Żydów, to państwa arabskie musiały reagować. Ty jednak powiesz, że Izrael jest dobry, bo nie rozpoczynał kilku wojen. Ale je ostro prowokował. Nie będę bronił Izraela tak samo jak nie będę bronił ukraińskich morderców ukaranych przez Polaków i Rosjan po II WŚ, a mógłbym - w końcu to moi rodacy i wg nich "też się bronili", ale tak nie zrobię, bo bestialstwo to bestialstwo - niezależnie czy ciche, czy głośne.

Dnia 11.09.2013 o 02:31, Janek_Izdebski napisał:

Masz rację, ale intencje piszącego również są istotne, o czym wspomniał hans_olo. U Cygiego
już od pewnego czasu można odnaleźć wiele złej woli wobec Żydów oraz jego nieskrywany
antysemityzm.

Pierwszy raz o nim usłyszałem czytają stópkę pod Twoimi postami. Popierasz go i uważasz za męczennika, czyli per analogiam kiedy on coś mówi i go nie popierają, to powinieneś go poprzeć. Skoro popierasz człowieka, którego uważasz za antysemitę i żydofoba, a jego samego nazywasz męczennikiem, to kim jesteś? Też antysemitą, czy może nie do końca masz klarowne poglądy? Nie można być czarnoskórym członkiem Ku Klux Klan i nie można być pacyfistą sensu stricto, który popiera wojnę. Nie chciałem Ci tego wytykać, ale widzę, że Demagol przełamał pierwsze lody, więc przyłączę się do jego emotkowego posta i zadam pytanie: czy Twoje poglądy są jakoś utwierdzone, czy w zależności od wiatru powiewasz w innym kierunku?

Dnia 11.09.2013 o 02:31, Janek_Izdebski napisał:

A gdzie Ciebie nazwałem antysemitą? W ogóle skąd Ci to przyszło do głowy? To są niczym
nieuzasadnione insynuacje. W żadnym miejscu na forum Ciebie tak nie nazwałem.

Ton Twojej wypowiedzi, zbiorowy adresat i pośrednie kąsania na to wskazują. Jeżeli nazwałeś kogoś innego to cóż, ale wypowiedziałeś to w kierunku grupy, w tym mnie.

Dnia 11.09.2013 o 02:31, Janek_Izdebski napisał:

Prawda jest taka, że Cygi i jego sympatycy próbują naginać fakty do z góry założonej
przez siebie tezy (Żydzi byli, są i zawsze będą be) oraz dopuszczają się licznych manipulacji
i nadużyć. Jak wypominam, że pisownia nazw innych narodowości wymaga użycia wielkiej
litery, słyszę, że chodzi o wyznanie religijne pisane z małej litery. Typowa bezczelna
manipulacja oraz odwracanie kota ogonem. Nie wspomnę już o niezakamuflowanej złej woli
tych, którzy dopuszczją się takich manipulacji i nadużyć.

Ale taka jest zasada językowa! Zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Tłumaczyli Ci userzy, w tym ja, jakie są zasady. Przedstawię Ci to na obrazku. Ja też nienawidzę Żydów, że wyznawcę judaizmu nazywam żydem, ale mieszkańca Izraela poczuwającego się do tego narodu Żydem?

Dnia 11.09.2013 o 02:31, Janek_Izdebski napisał:

Owszem piętnujmy je równo. Jestem jak najbardziej za. Niestety zachodnie elity intelektualne
to często "pożytyczni idioci", którzy daliby sobie rękę uciąć za ideału komunizmu albo
postsowiecka agntura. Dlatego tak trudno o rzetelnę ocenę stalnizmu na Zachodzie. Bywa
też tak, że jak już ktoś się odważy podważyć "dobrodziejstwa" ustroju komunistycznego,
to bywa przedmiotem ostrego atak środowisk lewicowych i słyszy epitety typu: "faszysta",
"prawicowy kundel", "wasal amerykańskiego imperializmu" i tym podobne.

Kulturowy marksizm i tyle... ;) Zmienili tylko metody siłowe na metody moralno-polityczne.

@Darkstar181
Tutaj jest polityka, bo pan cytowany w newsie przytoczył taką tematykę, więc ją komentujemy. Zgodzę się jednak, że polityczne morały w temacie o CD-Action to pomyłka, bo nijak ma się to do tematu, ale ludzie tam nie reagują na mówienie, że łamią regulamin (ja np. zwróciłem uwagę dwukrotnie).

20130911163936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Gdzie? :> Twierdzę, że nie jesteśmy inni od innych nacji. A podczas WWII
były miejsca gdzie zachowaliśmy się znacznie lepiej od innych.

W boju może i bylismy dzilni i twardzi. Ale jęśli chodzi o egzamin w postaci sosunku do Żydów w czasie wojny, to nie do kńca został on zdany.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Nie piernicz, żaden argument. Mieli "musk" i z niego korzystali z pełną świadomością.

Kwestionujesz to, że "czerwona" partyzantka pokroju oddziału Bielskich wykonywała tylko rozkazy swoich przełozonych?

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Masz dowody, że te 2 sprawy są powiązane? Nie.

A muszą być powiązane. Pamięc od doznanych krzywdach, szczególnie ze strony współobywateli tego samego państwa szczególnie długo pozostaje w pamięci.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Inna sprawa, że sowieccy powstańcy wcześniej często rekwirowali mieszkańcom wsi żywność
i bydło.
Ale ci też pewnie oddawali im za ndków ;p

Wykonywali rozkazy RKKA i NKWD. Proste.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

> Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie...
No i Polacy źli, Żydzi dobrzy ;) Jakby kogokolwiek by to usprawiedliwiało.

Poczucie krzywdy i resentymenty na długo pozostaą w ludzkiej pamięci.

Przy okazji, blisko pęciuset Żydów zginęło w Katyniu zamordowanych przez Sowietów. Może oni też na to zasłużyli?

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Że niby Żydzi sa wolni od antypolonizmu :P:P [sweet irony]

wymień mi konkretne przypadki. Ja przypominam sobie tylko niektóre kręgi ortodoksyjnych rabinów, którzy czują niechęć do Polski. Co ciekawie, on sami nie są darzeni sympatią przez większość Żydów (tych z kręgów liberalnych).

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Bardzo się z tego cieszę, że tak bardzo się udała :>

Jesteś po prostu bezczelny obrażając w postaci takiego porównania Bartoszewskiego, nie zaznajomiwszy się w pełni w jego biografii.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Gratuluję autoryterów.

Jest mi z tym dobrze. :) A Twoje są jakie? J. Kaczyński? T. Rydzyk? J. Kobylański? J. R. Nowak?

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Równie dobrze mógł zrobić sobie film gdzie wystepuje jako męska prostytutka. [joke]
Nawet bardziej by do sytuacji pasowało ;p [joke x2]
A przynajmniej nie byłoby pierniczenia jaki z tego to film historyczny ;)

To nie miał być film histoyczny tylko rodzaj moralitetu. Akcja dzieje się w 100% w czasach wspólczesnych.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

To niech zaznaczy, że jest to fikcja. A nie "film histyczny" mający coś więcej wspólnego
z rzeczywistoscia jak samo wydarzenie, jak się go "uważa".

A czy gdziekolwiek w filmie są dopiski: "dokument", "film historyczny", "film oparty na faktach"? Ja takich adnotacji nie zauważyem. Jest luźna inspiracja zbrodnią w Jedwabnem i tyle.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Mogą równie dobrze kujawiaka tańczyć. Nie zmienia to faktu, że to obłudnicy.

Możesz uargumentować, dlaczego obłudnicy? Dlatego, że śmieli przyznać jakieś nagrody "Pokłosiu"? Naprawdę masz specyficzne podejście do ludzkiej obłudy.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

I nie tylko ja, ale akurat Zychowicz, czy Żebrowski dyponują jakąś wiedzą w tym temacie
(ja się opieram na ich zdaniu, bo ze mnie akurat autorytet jak z koziej dupy trąba),
a nie pseudoideologicznym truciem dupy jak ta cała krytyka polityczna i inni reżyserzy,
aktorzy - historycy. Chcesz, Szumlewicza tobie wkleję?

Ja wolę Enkelking-Boni, Grabowskiego, Tomaszewskiego, Chojnowskiego, Persaka, Kamińskiego i Zarembę. O wiele bardziej komptetentni (w kwestii relacji polsko - żydowskich) niż Zychowicz, Zebrowski, Szcześniak, wspomnany wyżej Nowak, czy Gontarzyk z Cenckiewiczem.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

NIE WIEM DO JASNEJ ANIELKI. Nie oglądam TV, a to jest w zasadzie jedyne forum na jakie
wbijam. Nie czytam onetów, nie czytam wp.pl, nie oglądam bąbelka (czy jak się to plotkarskie
badziewie raczy zwać). Czytanie plebsu rzucającego w siebie pomyjami, mnie kompletnie
nie bawi. Nie wiem gdzie to się wydarzyło. Nie wiem kto co o nim wypisywał. Jedyne co
kumam ze Stuhrem to te zabawne filmiki Kolonki z YT. Jak mu się media w związek wrypują.
Równie, niski poziom notabene.

W takim razie Ciebie uświadomię. Po premierze "Pokłosia" (gwoli prawdy trzeba powiedzieć, że parę miesięcy wcześniej był mocno chwalony za role w "Obławie") został masowo zaspamowany antyemickim bełkotem naswoim profilu prywatnym na FB oraz na oficjalnym Fan Page''u. Oczywiście nie omieszkano przeprowadzic całościowej dekonstrukcji jego pochodzenia do kilku pokoleń wstecz. Dobrze, że nikt go na ulicy ie zaatakował i nieściągnął spodni, by sprawdzić cz naprawdę jest Żydem. ;)

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

> wprost: Według Ciebie Stuhr nie jest Polakiem, bo zagrał w pokłosiu?
Jeżeli jest z tego dumny to będę miał o nim takie zdanie jak o tej torbie co publicznie
ch*** papieża ochrzciła, czy przeciętnym pośle-ośle. Czyli zdecydowanie niskie. Jednak
tego nie robi. Wiec uznam go za wyrobnika.

Czyli polski aktor, Polak z dziada pradziada, nie może grać w filmach, które krytycznie odnoszą się do trudnych i nie zawsze pozytywnch rozdziałów w polskie historii? Gdyby wziął udział wfilmie o zajęciu Zaolzia w 1938 roku, też miałbyś mu to za złe? Jeśli tak, to wielki obłudnik z Ciebie. Wg takiego schematu myślowego, nie można krytycznie patrzeć na polską historię, a tym bardziej nie wolno odrązawiać mitów... Naprawdę smutne. :(

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

A czy "wrona" jest Żydem, Niemcem czy kimkolwiek innym? Na swoje traktowanie sobie zasłużył.
Nikt przecież za Chłopaki nie Płaczą i masę innych filmów Stuhra nie jechał.

Właśnie, za tamte filmy nikt na niego nie jechał. Zaczeli po nim "jeździć jak po łysej kobyle" dopiero wtedy, gdy zagrał w filmie poruszającym trudny problem stosnków polsko-żydowskich. Czy według Ciebie stosunki-polsko żydowskie to tylko Żegota i liczba polskich drzewek w Yad Vashem? Jeśli tak, to gratuluję hipokryzji i zakłamania.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Ale to właśnie te media jarają się "Pokłosiem" jakby nie wiadomo jaki lewicowy mesjasz
na ziemię spadł.

I majaą do tego prawo, tak samo jak te prawicowe do ataków na film.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Popieram atak na pokłosie. Stuhr to sprawa indywidualnego czlowieka, który odpowiada
za siebie.

Masz do tego prawa. Nie masz natomiast prawa głosić, że tylko atak na "Pokłosie" jest jedynie słuszny, a ten kto nie atakuje tego filmu nie może być określany mianem Polaka.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Ja mam go gdzieś, o ile nie będzie paradował jacy to Polacy źli, a chyba tego nie robi.
Wiec do niego nic nie mam.

I chwała Ci za to. :)

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Jak napisałem do Pasiokowskiego też nic w zasadzie nie mam, bardziej mnie interesują
sami producencji filmu. Wiec i mam ich 3 filmy do obejrzenia. Podobno w równie "ciekawy"
sposób sbka przedstawili w "Konfidencie" ;d

Nie wiem, nie widizałem tego filmu, o którym wsominasz.

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Jeżeli swoim nazwiskiem promują to coś. To czego nie?

Nic nie promuja, zabierają tylko głos w dyskusji na temat relacji polsko-żydowskich. Głos jeden z wielu i mają do tego prawo. I za ten głos nie mają prawa być przedmiotem ataków ad personam. Już rozumiesz?

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Winnicki, Zawisze i pochodne z tym nie mają problemu.

Mam gdzieś ich "patriotyzm" z z okrzykami obalenia "systemu okrągłego stołu", pochodniami, czarnymi koszulami i w "doborowym" towarzystwie skinów z ONR-u czy NOP-u.

>Gorzej jest z tymi na lewicy ;p

Dnia 11.09.2013 o 10:42, Zgreed66 napisał:

Inna sprawa, że to wszystko aktorstwo.

Lewica o wiele lepszy i godniejszy sposób okazuje swój patriotyzm. IMHO to głównie prawica "odstawia szopkę." Zgodzę się z jednym - wszystkie siły polityczne w tym kraju grają i lubują się w odwracaniu kota ogonem. :)

W tym miejscu chciałbym zakończyć naszą dskusję, Zgreed66. Chyba raczej nie dojdziemy do konsensusu w sprawie polskiego antysemityzmu, Jedwabnego, czy "Pokłosia." Co Ty na to? :)

@Cygi
Twoje komentarze na temat Żydów, nie tylko w tym wątku, ale w innych również (łatwo to sprawdzić poprzez Gramstaty) mają charakter antysemicki - proste.

Chciałbym się jeszcze zapytać, a jakiej podstawie uznajesz mnie za polonofoba? Mógłbys podać jakieś rzeczowe argumenty? Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 16:40, LubieWafle napisał:

Czyli ja nie znam się na temacie, bo mam inne zdanie niż Twoje?

Ja już wspomiałem, sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż się to ludziom nie interesującym problemem konfliktu arabsko-izraelskiego, wydaje. Odsyłam do pozycji książkowych, które wymieniłem. Tam są wymienione wszystie czynniki i przyczyny, które doprowadziły do wybuchu otwartego konfliktu w połowie XX wieku.

Tak w ogóle, to geneza konfliktu sięga roku 18881, czyli daty pierwszej Aliji (emigracji Żydów do Palestyny), a nawet do lat wcześniejszych poprzedzających to wydarzenie.

Dnia 11.09.2013 o 16:40, LubieWafle napisał:

Wiesz, Operacja Ciekły Ołów, łamanie prawa międzynarodowego (używanie zakazanej broni,
łamanie praw człowieka niezależnie od podpisanych konwencji) czy prawo, które dosłowne
gnoi Palestyńczyków to też obrona? Arabowie tolerowali Żydów przez wiele lat. Kiedy oni
dostali dość duże państwo, z którego wyrzucali muzułmanów, a Palestyńczyków traktują
podobnie jak niegdyś Niemcy traktowali Żydów, to państwa arabskie musiały reagować. Ty
jednak powiesz, że Izrael jest dobry, bo nie rozpoczynał kilku wojen. Ale je ostro prowokował.
Nie będę bronił Izraela tak samo jak nie będę bronił ukraińskich morderców ukaranych
przez Polaków i Rosjan po II WŚ, a mógłbym - w końcu to moi rodacy i wg nich "też się
bronili", ale tak nie zrobię, bo bestialstwo to bestialstwo - niezależnie czy ciche,
czy głośne.

Ok, trochę w tym racji, co piszesz. IDF nie zawsze było takie krystaliczne. Operacja "Plynny Ołów" to najjaskrawszy tego przykład.

Natomiast gros winy za fiasko rozmów pokojowych z Izraelem ponosi strona arabska. Przypomnę, o "Rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 181" z 1947 roku o podziale mandatu w Palestynie, która w całości została odrzucona przez Palestyńczyków i państwa arabskie, a zaakceptowana przez Ben Guriona i Państwo Żydowskie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezolucja_Zgromadzenia_Og%C3%B3lnego_ONZ_nr_181

http://en.wikipedia.org/wiki/Resolution_181

http://www.yale.edu/lawweb/avalon/un/res181.htm

Dnia 11.09.2013 o 16:40, LubieWafle napisał:

Pierwszy raz o nim usłyszałem czytają stópkę pod Twoimi postami. Popierasz go i uważasz
za męczennika, czyli per analogiam kiedy on coś mówi i go nie popierają, to powinieneś
go poprzeć. Skoro popierasz człowieka, którego uważasz za antysemitę i żydofoba, a jego
samego nazywasz męczennikiem, to kim jesteś? Też antysemitą, czy może nie do końca masz
klarowne poglądy? Nie można być czarnoskórym członkiem Ku Klux Klan i nie można być pacyfistą
sensu stricto, który popiera wojnę. Nie chciałem Ci tego wytykać, ale widzę, że Demagol
przełamał pierwsze lody, więc przyłączę się do jego emotkowego posta i zadam pytanie:
czy Twoje poglądy są jakoś utwierdzone, czy w zależności od wiatru powiewasz w innym
kierunku?

Stopkę właśnie zmieniam. W ogóle o niej zapomniałem, nie była zmieniana od jesieni 2011!!! Stara stopka odnosiła się do potraktowania Cygiego przez administratorów/moderatorów Gramu na przełomie października i listopada 2011 roku. Wtedy też została dodana do mojego profilu na forum Gram.pl. Cygi ośmielił się skrytykować serwis za:

- nachalne promowanie "BF 3" na łamach serwisu
- wskazanie, że materiały z "Tygodnia z BF3" nie były wyróżnione jako materiał sponsorowany
- zarzucił redakcji brak obiektywizmu i potencjalną korupcję przy ocenie "BF3" w okresie premiery gry, która była poprzedzona "Tygodniem z BF3" na łamach portalu.

Z tego co pamiętam, Cygi został kilkakrotnie za to ukarany (degrady bądź tymczasowe bany), a ja wstawiłem się za nim umieszczając wspomniny przez Ciebie tekst w mojej stopce. Powtarzam, zapomniałem o nim aż do teraz. Stopka jest w takcie zmiany. Jak znajdę więcej czasu wkleję linki dokumentujące moje poparcie dla Cygiego we wspomnianym okresie.

Dnia 11.09.2013 o 16:40, LubieWafle napisał:

Ton Twojej wypowiedzi, zbiorowy adresat i pośrednie kąsania na to wskazują. Jeżeli nazwałeś
kogoś innego to cóż, ale wypowiedziałeś to w kierunku grupy, w tym mnie.

Jeśli odebrałeś to jako oskarżenie pod swoim adresem, to przepraszam. Nie miałem takiego zamiaru. W żadnym miejscu nie nazwałem Ciebie antysemitą. Koniec, kropka.

Dnia 11.09.2013 o 16:40, LubieWafle napisał:

Ale taka jest zasada językowa! Zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Tłumaczyli Ci userzy,
w tym ja, jakie są zasady. Przedstawię Ci to na obrazku. Ja też nienawidzę Żydów, że
wyznawcę judaizmu nazywam żydem, ale mieszkańca Izraela poczuwającego się do tego narodu
Żydem?

Wiem, że taka jest zasada językowa. Nie musisz mi o tym przypominać kolejny raz. :) A to, że do tego zbyt emocjonalnie do tego podchodzę? Może masz rację. W każdym bądź razie, nadal uważam, że osobiste intencje piszącego również mogą mieć znaczenie, co słusznie zauważył hans_olo.

Dnia 11.09.2013 o 16:40, LubieWafle napisał:

Kulturowy marksizm i tyle... ;) Zmienili tylko metody siłowe na metody moralno-polityczne.

Masz rację. Co nie zmienia faktu, że tego działalność jest ohydna i wielce szkodliwa.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje wlepianie mi plakietki "antysemity" (najbardziej przereklamowanego, absurdalnego i najbardziej spamowanego określenia XX i XXI wieku) obraża mnie, rodowitego Polaka - ma to charakter antypolonistyczny.

Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 15:00, Cygi napisał:

Twoje wlepianie mi plakietki "antysemity" (najbardziej przereklamowanego,
absurdalnego i najbardziej spamowanego określenia XX i XXI wieku) obraża mnie,
rodowitego Polaka - ma to charakter antypolonistyczny.

Ja odnoszę się w 100% do zawartości Twoich postów. Tylko tyle i aż tyle. W czym tutaj przejawia się polonofobia? Ja jej naprawdę nie dostrzegam.

Dnia 12.09.2013 o 15:00, Cygi napisał:

Proste.

Chyba nie tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 14:37, Janek_Izdebski napisał:

Ja już wspomiałem, sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż się to ludziom nie
interesującym problemem konfliktu arabsko-izraelskiego, wydaje. Odsyłam do pozycji książkowych,
które wymieniłem. Tam są wymienione wszystie czynniki i przyczyny, które doprowadziły
do wybuchu otwartego konfliktu w połowie XX wieku.

Interesuję się tą tematyką i poznałem argumenty obu stron oraz przeczytałem kilka książek na ten temat i z tego, co przeczytałem raczej wynika, że to działania Izraela są często pośrednio zaczepne, prowokujące i atakujące najczulsze punkty psychologiczne sąsiadów. Ale może Ty przeczytałeś inne opinie i masz odrębne zdanie, do którego masz prawo.

Dnia 12.09.2013 o 14:37, Janek_Izdebski napisał:

Tak w ogóle, to geneza konfliktu sięga roku 18881, czyli daty pierwszej Aliji (emigracji
Żydów do Palestyny), a nawet do lat wcześniejszych poprzedzających to wydarzenie.

Dobrze, że to napisałem, bo zauważyłem, że bardzo dużo ludzi albo zapomina o tym wydarzeniu, albo o nim nie wie. O ile dyskusję o Protokołach Mędrców Syjonu sobie podaruję, tak często się o tym - prawdopodobnie sfałszowanym - dokumencie wspomina i o rozwoju syjonizmu, ale o wydarzeniu o którym piszesz już "cicho sza" w eterze, co jest poważnym błędem merytorycznym.

Dnia 12.09.2013 o 14:37, Janek_Izdebski napisał:

Ok, trochę w tym racji, co piszesz. IDF nie zawsze było takie krystaliczne. Operacja
"Plynny Ołów" to najjaskrawszy tego przykład.

I "kilka" innych akcji również... ;)

Dnia 12.09.2013 o 14:37, Janek_Izdebski napisał:

Natomiast gros winy za fiasko rozmów pokojowych z Izraelem ponosi strona arabska. Przypomnę,
o "Rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 181" z 1947 roku o podziale mandatu w Palestynie,
która w całości została odrzucona przez Palestyńczyków i państwa arabskie, a zaakceptowana
przez Ben Guriona i Państwo Żydowskie.

Ta rezolucja to jeden z niewielu nieudanych projektów ONZ, które były w sumie uczciwe jakby nie było. Dwa państwa, podział terenu w miarę uczciwy, Jerozolima pod wodzą ONZ. Tutaj to winni są już Arabowie i głupota Palestyńczyków, którzy nie chcieli wykorzystać momentu, by przyjąć rezolucję albo nad nią debatować (np. nad zmianą). Władczość mocarstw nie była jeszcze taka władcza, by oba narody Żydów i Palestyńczyków się podporządkowały bezwzględnie rezolucji.
Co Arabowie dostali w zamian? Może nie "potworka", ale państwo podobne do Bośni i Hercegowiny: dwa narody, które się nie znoszą i ze sobą w jakiejś mierze walczą. W Izraelu to silna walka na wszystkich frontach i wciąż dziwny status Palestyny, od niedawna trochę podbudowany przez poparcie ONZ.
Głupio mi jednak gdy podaje się mapkę podziału terenu z 1947 roku jako argument na rozwój syjonizmu. To prawda, Żydzi działają bardzo ekspansjonistycznie, ale ta mapka nie ma nic do rzeczy jeśli chce się bronić Palestynę - przecież ona nie uznala takiego planu, więc jaki to argument na "żydowską złą politykę"?

Dnia 12.09.2013 o 14:37, Janek_Izdebski napisał:

(o Cygim)

Podejrzewałem, że może chodzić raczej o obronę użytkownika, ale wolałem się upewnić. Dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Od siebie dodam, że - po przeczytaniu tego, co napisałeś - ukaranie Cygiego zanim zaczął oskarżać portal (ostatni myślnik bodajże) to głupota.

Dnia 12.09.2013 o 14:37, Janek_Izdebski napisał:

Wiem, że taka jest zasada językowa. Nie musisz mi o tym przypominać kolejny raz. :) A
to, że do tego zbyt emocjonalnie do tego podchodzę? Może masz rację. W każdym bądź razie,
nadal uważam, że osobiste intencje piszącego również mogą mieć znaczenie, co słusznie
zauważył hans_olo.

Mowią, że negatywna energia przenika na wszystkich. :D Ale rozumiem, też mi się zdarza ponieść emocjom. Jeśli popierasz Izrael, a argumenty Cygiego nie przekonują Cię + jesteś atakowany to nawet się nie dziwię, że mogłeś się zdenerwować.

Dnia 12.09.2013 o 14:37, Janek_Izdebski napisał:

> Kulturowy marksizm i tyle... ;) Zmienili tylko metody siłowe na metody moralno-polityczne.

Masz rację. Co nie zmienia faktu, że tego działalność jest ohydna i wielce szkodliwa.

Najgorsze jest to, że już tego nie można cofnąć.

Dnia 12.09.2013 o 14:37, Janek_Izdebski napisał:

Pozdrawiam.

Również pozdrawiam. Widziałem, że dwa razy pytałeś o mnie w temacie o "Nocnych markach", o co chodziło? :) Taki małym offtopem zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Kwestionujesz to, że "czerwona" partyzantka pokroju oddziału Bielskich wykonywała tylko
rozkazy swoich przełozonych?

Tak kwestionuję, że wykonywali TYLKO rozkazy swoich przełożonych. Tylko Polacy to ksenofobi :)
Jak powiedział sam Pasikowski "Na świecie jest dużo ku***stwa. Nic z tym nie zrobimy, ale nie musimy przekładać do tego ręki". No, ale lepiej pisać Polacy to antysemici i tylko oni mają z tym problem ;P

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

A muszą być powiązane. Pamięc od doznanych krzywdach, szczególnie ze strony współobywateli
tego samego państwa szczególnie długo pozostaje w pamięci.

O tak, bo Polakom nigdy nic się nie działo ;p

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Wykonywali rozkazy RKKA i NKWD. Proste.

Twój wymieniony przykładowo Bielski nei wykonywał tylko rozkazów RKKA i NKWD. Sam zdecydowanie ideałem nie był. No chyba, że znowu swoje zdanie opierasz na filmach ;D "Opór" chyba.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Poczucie krzywdy i resentymenty na długo pozostaą w ludzkiej pamięci.

No to napisałem, że czyścisz ich :) Wszystko wina Polaka ;D

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Przy okazji, blisko pęciuset Żydów zginęło w Katyniu zamordowanych przez Sowietów. Może
oni też na to zasłużyli?

Jedynymi którzy powinni tam zostać zakopani to sami Sowieci. Ale wg. ciebie to winni Polacy są.
Sami sowietów prowokowali. Powinni sami się poddać i zsowiecić.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

wymień mi konkretne przypadki. Ja przypominam sobie tylko niektóre kręgi ortodoksyjnych
rabinów, którzy czują niechęć do Polski. Co ciekawie, on sami nie są darzeni sympatią
przez większość Żydów (tych z kręgów liberalnych).

Oooo. Popacz pan. Ale to Polacy, wszyscy są antysemitami xD

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Jesteś po prostu bezczelny obrażając w postaci takiego porównania Bartoszewskiego, nie
zaznajomiwszy się w pełni w jego biografii.

Prędziej przeczytam wypociny Jaruzelskiej :)

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Jest mi z tym dobrze. :) A Twoje są jakie? J. Kaczyński? T. Rydzyk? J. Kobylański? J.
R. Nowak?

Bardziej gustuje w zdaniu Chodakiewicza, Żebrowskiego, Po trochu Zychowicza, Wielomskiego. Wieczorkowski co prawda już nie żyje, ale też był niezły. W kwestii Katolicyzmu etc. To sobie Cholewińskiego Alfreda wyczaiłem, ale on też już długo nie żyje (choć to w pewnym sensie +). Ale to kwestia wiary więc jest ponadczasowe.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

To nie miał być film histoyczny tylko rodzaj moralitetu. Akcja dzieje się w 100% w czasach
wspólczesnych.

Taki z tego moralitet jak z Bartoszewskiego, Jaruzelskiej czy Baumana :>

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Jest luźna inspiracja zbrodnią w Jedwabnem i tyle.

ALe mówi prawdę, opiera się na prawdziwych wydarzeniach. Pokazuje prawdę o Polakach antysemitach.
Wszyssssscy są krwiożerczymi, antysemitami i śnią tylko o tym, aby ich mordować i wypuszczać tylko i wyłącznie kominem.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Możesz uargumentować, dlaczego obłudnicy? Dlatego, że śmieli przyznać jakieś nagrody
"Pokłosiu"? Naprawdę masz specyficzne podejście do ludzkiej obłudy.

Tak śmiem twierdzić, że to obłudnicy. Równie dobrze można przedstawić Jaruzela ze stanu wojennego opierając się na pozytywnych wspomnieniach Jaruzelskiej. Wynik ten sam.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Zychowicz, Zebrowski, Szcześniak, wspomnany wyżej Nowak, czy Gontarzyk z Cenckiewiczem.

Trzeba było ich przytoczyć niżeli iść na demokrację i wpisać kretynikę polityczną i równie genialne środowiska.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

W takim razie Ciebie uświadomię. Po premierze "Pokłosia" (gwoli prawdy trzeba powiedzieć,
że parę miesięcy wcześniej był mocno chwalony za role w "Obławie") został masowo zaspamowany
antyemickim bełkotem naswoim profilu prywatnym na FB oraz na oficjalnym Fan Page''u.

Zaspamowali mu facebooka. Oo za skrajny przykład antysemityzmu. Normalnie zaraz będą bić.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Oczywiście nie omieszkano przeprowadzic całościowej dekonstrukcji jego pochodzenia do
kilku pokoleń wstecz.

Powinni to wielu osobom zrobić (teraz to nawet wprzód od sbków). Od Michnika zaczynając.
Więc szkoda, że akurat znaleźli sobie Stuhra. ~Michnik byłby ciekawszy.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Dobrze, że nikt go na ulicy ie zaatakował i nieściągnął spodni,
by sprawdzić cz naprawdę jest Żydem. ;)

Uważaj bo tobie do domu jeszcze wpadną i się spalą na miejscu.
Przecież ta trolownia chyba nawet z domu nie wychodzi. Zareagowali dopiero jak przeczytali o tym wspaniałym i obiektywnym filmie. Jak ja lubię czytać o woli ludu. Jezusa też ludzie zabili, j**** antysemici. A, nie przecież go Żydzi wydali. Antysemityzm x2 [ironia]

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Czyli polski aktor, Polak z dziada pradziada, nie może grać w filmach, które krytycznie
odnoszą się do trudnych i nie zawsze pozytywnch rozdziałów w polskie historii?

Zdecyduj się, albo twierdzisz, że ten film to jakiś "luźny" i podrzędny moralitat.
Albo odnosi się do "nie zawsze pozytywnych rozdziałów polskiej histori" jakoś to przedstawiając :>
Ale nie, mamy tutaj tylko mokre sny Grossa, albo Hartmana [irony] :D:D

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

wziął udział wfilmie o zajęciu Zaolzia w 1938 roku, też miałbyś mu to za złe? Jeśli tak,
to wielki obłudnik z Ciebie. Wg takiego schematu myślowego, nie można krytycznie patrzeć
na polską historię, a tym bardziej nie wolno odrązawiać mitów... Naprawdę smutne. :(

Wystarczy mi, że Niemcy zrobili "Nasze matki i nasi ojcowie" ;) W końcu nie wszyscy Niemcy byli nazistami ;p

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Właśnie, za tamte filmy nikt na niego nie jechał. Zaczeli po nim "jeździć jak po łysej
kobyle
" dopiero wtedy, gdy zagrał w filmie poruszającym trudny problem stosnków polsko-żydowskich.
Czy według Ciebie stosunki-polsko żydowskie to tylko Żegota i liczba polskich drzewek
w Yad Vashem? Jeśli tak, to gratuluję hipokryzji i zakłamania.

Nie, dla mnie historia stosunków polsko-żydowski kończy się na kominach oświęcimia [nieśmieszny żart, żeby nie było]. Dla mnie historia trwa dalej. Takie durne filmy wcale jej nie poprawiają. Tylko utrwalają.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Masz do tego prawa. Nie masz natomiast prawa głosić, że tylko atak na "Pokłosie" jest
jedynie słuszny, a ten kto nie atakuje tego filmu nie może być określany mianem Polaka.

Nazwałem cię Żydkiem? Naklepałem ci? Nie wydaje mi się. Wiec mi nic nie wciskaj.
Poddaje w wątpliwość czytanie ocen zdecydowanie większości osób w mediach, tylko i wyłącznie dlatego, że u nas wszystko jest przesiąknięte niskich lotów polityką. Jedziemy po Becku jak po łysej kobyle, a sami dzisiaj mamy samych karłów.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Nie wiem, nie widizałem tego filmu, o którym wsominasz.

Sam tego nie widziałem, ino obstawiam. Ale kiedyś się to zrobi.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Nic nie promuja, zabierają tylko głos w dyskusji na temat relacji polsko-żydowskich.
Głos jeden z wielu i mają do tego prawo. I za ten głos nie mają prawa być przedmiotem
ataków ad personam. Już rozumiesz?

Patrz link przytoczony przez Ostrowiaka ;)

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Mam gdzieś ich "patriotyzm" z z okrzykami obalenia "systemu okrągłego stołu", pochodniami,
czarnymi koszulami i w "doborowym" towarzystwie skinów z ONR-u czy NOP-u.

Definiują za to poprawnie. Nie to co ci od Palikota. Choć w sumie oni nawet nic mondrego powiedziec nie umiejo.
Ryfiński to nawet stwierdził, że katecheza powoduje przestępczość bo nie można inaczej pinindzy wydać. Je*** kradzieja.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

Lewica o wiele lepszy i godniejszy sposób okazuje swój patriotyzm.

Która? :> Poseł Kalisz reprezentujacy sprawiedliwość społeczną rozbijający się A6? Czy może ta europoseł, ze skrzeczącym głosem co się majątku w europarlamencie dorabia za klepanie głupot? :P
Jakoś żadnego polityka lewicowego nie widzę. Nie widzę, żadnego palikociarza co chce sobie zrobić jednoeuropejskie. Nie, nie widze. Co ja pinolę. Nie ma takich polityów ;p

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

IMHO to głównie prawica "odstawia szopkę."

Ja pomału dostaję świra z tą prawicą. Szczegolnie z amatorami PRLu i komunizmu.

Dnia 12.09.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

W tym miejscu chciałbym zakończyć naszą dskusję, Zgreed66. Chyba raczej nie dojdziemy
do konsensusu

Kiedyś doszliśmy? :> Chyba, nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Tak kwestionuję, że wykonywali TYLKO rozkazy swoich przełożonych. Tylko
Polacy to ksenofobi :)

Podtrzymuję swoje zdanie, wykonywali tylko rozkazy swoich przełożonych, tak jak AK. I nie tylko Polacy to ksenofobi. Sporo ich jest wsród Francuzów, Niemców, Holendrów, Anglików itd.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Jak powiedział sam Pasikowski "Na świecie jest dużo ku***stwa. Nic z tym nie zrobimy,
ale nie musimy przekładać do tego ręki". No, ale lepiej pisać Polacy to antysemici i
tylko oni mają z tym problem ;P

Niejaki Goldhagen napisał "Gorliwych Katów HItlera" o zwyczajnych Niemcach i ich antysemityźmie, autorzy francuscy o Vichy i Holocauście. Więc nie tylko Polaków się czepiają. Ale to właśnie w Polsce (w putinowskiej Rosji zresztą też, vide histeryczne ataki na "rewizję" Wielkiej Wojny Ojczyźnianej) panuje swoisty syndrom "oblężonej twierdzy."

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

O tak, bo Polakom nigdy nic się nie działo ;p

Działo się. I nikt nie kwestionuje polskiej martyrologii. A to, że nie jest ona znana na świecie? To wina kiepskiego PR-u polskich historyków i słabej dyplomacji publicznej oraz historycznej polskiego MSZ.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Twój wymieniony przykładowo Bielski nei wykonywał tylko rozkazów RKKA i NKWD. Sam zdecydowanie
ideałem nie był. No chyba, że znowu swoje zdanie opierasz na filmach ;D "Opór" chyba.

Filmu nie oglądałem, po prostu czytałem o nim. Dla mnie to przede wszystkim zdrajca. I jako zdrajca powinien być traktowany w pierwszej kolejności, kwestie stosunku Bielskiego do rdzennych Polaków są drugorzędne. Był polskim żołnierzem w Kampanii Wrześniowej, potem przystąpił do "czerwonej" partyzantki. Za coś takiego jest sąd wojskowy.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

No to napisałem, że czyścisz ich :) Wszystko wina Polaka ;D

Nie wszystko. Wyżej napisałem o grzeszkach innych nacji oraz o tym, że również jest literatura (a także kinematografia) na ten temat.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Jedynymi którzy powinni tam zostać zakopani to sami Sowieci. Ale wg. ciebie to winni
Polacy są.
Sami sowietów prowokowali. Powinni sami się poddać i zsowiecić.

Nie wkładaj w moje usta czegoś, czego nie powiedziałem. Za Katyń odpowiadają sowieci i sowieckie NKWD. A wśród ofiar Katynia było blisko pięciuset polskich Żydów.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Oooo. Popacz pan. Ale to Polacy, wszyscy są antysemitami xD

Nie potrafisz wymienić? Czyli jednak brauje Ci argumentów w tej kwestii. :)

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Prędziej przeczytam wypociny Jaruzelskiej :)

Przyjemnej lektury życzę, ble... ;P

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Bardziej gustuje w zdaniu Chodakiewicza, Żebrowskiego, Po trochu Zychowicza, Wielomskiego.
Wieczorkowski co prawda już nie żyje, ale też był niezły. W kwestii Katolicyzmu etc.
To sobie Cholewińskiego Alfreda wyczaiłem, ale on też już długo nie żyje (choć to w pewnym
sensie +). Ale to kwestia wiary więc jest ponadczasowe.

Ja wymieniłem już jakich wolę historyków zajmujących się relacjami polsko - żydowskimi. Wg mnie są o wiele bardziej wyważeni w sądach niż wymienieni przez Ciebie.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Taki z tego moralitet jak z Bartoszewskiego, Jaruzelskiej czy Baumana :>

Znów brakuje Tobie argumentów i musisz atakowac personalnie Bartoszewskiego czy Baumana? Kiepsko, Zgreed66, naprawdę kiepsko. :)

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

ALe mówi prawdę, opiera się na prawdziwych wydarzeniach. Pokazuje prawdę o Polakach antysemitach.
Wszyssssscy są krwiożerczymi, antysemitami i śnią tylko o tym, aby ich mordować i wypuszczać
tylko i wyłącznie kominem.

Wiele filmów, które za podstawę ma faktach, jest tylko luźnym ich przedstawieniem, np. "Fargo" braci Cohen. :)

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Tak śmiem twierdzić, że to obłudnicy. Równie dobrze można przedstawić Jaruzela ze stanu
wojennego opierając się na pozytywnych wspomnieniach Jaruzelskiej. Wynik ten sam.

Argument trafiony kulą w płot. Nagrody zostały przyznane za coś więcej niż scenariusz i podstawę faktograficzną. Spójrz jeszcze raz na ich listę i zweryfikuj swój pogląd. :)

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Trzeba było ich przytoczyć niżeli iść na demokrację i wpisać kretynikę polityczną i równie
genialne środowiska.

Oprócz środowisk GW i KP wymieniłem konkretne nazwiska. Skoro nie są to Twoje autorytety to spoko. Szanuję to. Dla mnie są to autorytety.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Zaspamowali mu facebooka. Oo za skrajny przykład antysemityzmu. Normalnie zaraz będą
bić.

A jak go pobiją jacyś narodowcy to odszczekasz swoje zdanie?

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Powinni to wielu osobom zrobić (teraz to nawet wprzód od sbków). Od Michnika zaczynając.
Więc szkoda, że akurat znaleźli sobie Stuhra. ~Michnik byłby ciekawszy.

Wyjaśnisz mi powód dekonstrukcji rasowej tych osób? Poza antysemickim resentymentem, nie widzę żadnego powodu. Pomijasz także kwestie asymilacji żydowskiej.

Mógłbyś mi także odpowiedzieć dlaczego Michnik ma odpowiadać za ojca czy brata? Myślałem, że każdy odpowiada za siebie.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Uważaj bo tobie do domu jeszcze wpadną i się spalą na miejscu.
Przecież ta trolownia chyba nawet z domu nie wychodzi. Zareagowali dopiero jak przeczytali
o tym wspaniałym i obiektywnym filmie. Jak ja lubię czytać o woli ludu. Jezusa też ludzie
zabili, j**** antysemici. A, nie przecież go Żydzi wydali. Antysemityzm x2 [ironia]

Jak będą mieli skutecznego i pręznego wodza (czyt. fuhrera), to będą robić burdy o wiele większe niż nam wszystkim się wydaje. Na całe szczęście Winnicki i Zawisza są za "krótcy w gaciach."

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Zdecyduj się, albo twierdzisz, że ten film to jakiś "luźny" i podrzędny moralitat.

Ten film to moralitet, który tylko za punkt wyjścia ma zbrodnię inspirowaną wydarzeniami w Jedwabnem.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Albo odnosi się do "nie zawsze pozytywnych rozdziałów polskiej histori" jakoś
to przedstawiając :>

Gdy brakuje Tobie argumentów, to czepiaz się literówek? Smutne... Naprawdę za nie bardzo przepraszam, chyba spalę się ze wstydu. :D

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Ale nie, mamy tutaj tylko mokre sny Grossa, albo Hartmana [irony] :D:D

A co Tobie oni złego zrobili. Co do publicystyki Grossa, to mogę zrozumieć, że jest kontrowersyjna i często przesadna w sądach. Ale co takiego zrobił Ci Hartman? Mógłbys mi to wyjaśnić? Dziękuję.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Wystarczy mi, że Niemcy zrobili "Nasze matki i nasi ojcowie" ;) W końcu nie wszyscy Niemcy
byli nazistami ;p

Czy w tym niemieckim filmie wziął udział jakiś polski aktor? Nie przypominam sobie. Więc Twój kolejny argument legł w gruzach.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Nie, dla mnie historia stosunków polsko-żydowski kończy się na kominach oświęcimia [nieśmieszny
żart, żeby nie było]. Dla mnie historia trwa dalej. Takie durne filmy wcale jej nie
poprawiają. Tylko utrwalają.

A może pokazują mały wycinek prawdziwej rzeczywistości? Nie pomyślaleś o tym? "Malowany ptak" to pewnie wg Ciebie także antypolski paszkwil, prawda?

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Nazwałem cię Żydkiem? Naklepałem ci? Nie wydaje mi się. Wiec mi nic nie wciskaj.
Poddaje w wątpliwość czytanie ocen zdecydowanie większości osób w mediach, tylko i wyłącznie
dlatego, że u nas wszystko jest przesiąknięte niskich lotów polityką. Jedziemy po Becku
jak po łysej kobyle, a sami dzisiaj mamy samych karłów.

Twoja argumentacja i nieudolna krytyka "Pokłosia" wskazuje, ze w Polsce dozwolona powinna tylko jedna narracja: zafalszowania, hurraoptymistycznie propolska, bez odrobiny samokrytycyzmu i odbrązawainia zmurszałych mitów. To co narusza taki porządekw oczach prawicowych środowisk zawsze jest wściekłym atakiem na polskość, na Polaków i na najjaśniejszą Rzeczypospolita. Czyż nie jest tak jak piszę?

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Sam tego nie widziałem, ino obstawiam. Ale kiedyś się to zrobi.

To dopiero wtedy będzie można to autorytatywnie skomentować.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Patrz link przytoczony przez Ostrowiaka ;)

Za wpadkę z Cedynią ma prwo by krytykowany. Za to, że zagrał w tym filmie nie ma rpawa być atakowany. Nikt nie ma prawa robić jego "lustracji rasowej", to kolejny przejaw wciekłego, polskiego antysemityzmu.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Definiują za to poprawnie.

Tak? Podaj jakiś przykład.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Nie to co ci od Palikota. Choć w sumie oni nawet nic mondrego powiedziec nie umiejo.
Ryfiński to nawet stwierdził, że katecheza powoduje przestępczość bo nie można inaczej
pinindzy wydać. Je*** kradzieja.

Nie będę oceniał intelektualnej błazenady przedstawicieli Ruchu Palikota. To polityczna błazenada i element ich walki z SLD o "rząd dusz" na lewicy. Nic więcej.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Która? :> Poseł Kalisz reprezentujacy sprawiedliwość społeczną rozbijający się A6?

Uczciwie zarobił jako wzięty prawnik. Jesteś zwolennikiem leninowskiego "grab zagrabione"?

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Czy może ta europoseł, ze skrzeczącym głosem co się majątku w europarlamencie dorabia
za klepanie głupot? :P

Nie wiem nawet o kim mówisz. A w ogóle masz dowody, ze ktoś został eurodeputowanym tylko dla pieniędzy? Jakieś cytaty z takiego parlamentarzysty?

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Jakoś żadnego polityka lewicowego nie widzę. Nie widzę, żadnego palikociarza co chce
sobie zrobić jednoeuropejskie. Nie, nie widze. Co ja pinolę. Nie ma takich polityów ;p

Nie każdy polityk lewicowy to zdrajca ojczyzny, kosmopolita, który od razu będzie denuncjowal Polaków. O ile pamiętam, to jeszcze za komuny w ramach PZPR istniało Zjednoczenie Patriotyczne "Grunwald." Doprawdę kosmopolityczny i filosemicki to był twór. :)

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Ja pomału dostaję świra z tą prawicą. Szczegolnie z amatorami PRLu i komunizmu.

W tej kwestii mogę Tobie przyznać dużo racji.

Dnia 12.09.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Kiedyś doszliśmy? :> Chyba, nie.

Może jednak kiedyś dojdziemy, a przynajmniej spróbujemy... :) Dla naszego wspólnego dobra na tym forum, proponuję zakończyć naszą polemikę w tym miejscu i/lub przenieść ją na priv. Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

Interesuję się tą tematyką i poznałem argumenty obu stron oraz przeczytałem
kilka książek na ten temat i z tego, co przeczytałem raczej wynika, że to działania
Izraela są często pośrednio zaczepne, prowokujące i atakujące najczulsze punkty
psychologiczne sąsiadów. Ale może Ty przeczytałeś inne opinie i masz odrębne
zdanie, do którego masz prawo.

Ok. Jak widzisz można się zatem różnić w poglądach, ale z klasą i na poziomie. :)

BTW, co to były za książki, które czytaleś na ten temat? Mógłbyś wymienić? Dzięki.

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

Dobrze, że to napisałem, bo zauważyłem, że bardzo dużo ludzi albo zapomina o tym wydarzeniu,
albo o nim nie wie.

To właśnie Ci, którzy nie znają meandrów tego konfliktu. Już o tym wspomniałem. :)

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

O ile dyskusję o Protokołach Mędrców Syjonu sobie podaruję, tak często się o tym
- prawdopodobnie sfałszowanym - dokumencie wspomina i o rozwoju syjonizmu,
ale o wydarzeniu o którym piszesz już "cicho sza" w eterze, co jest poważnym
błędem merytorycznym.

"Protokoły..." na 100% są sfałszownym dokumentem. Potwierdzają to wszystkie badania historyczne na temat. Tylko skrajna (ale ta naprawdę skrajna) prawica w Rosji nadal wierzy w autentycznośc tego dokumentu.

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

I "kilka" innych akcji również... ;)

Ni zapreczę. Ale kilka takich akcji IDF-u czy Mssadu było naprawdę usprawiedliwionych, choć i tutaj zdarzały się wpadki, jak np. "skandal z Lillehammer." ;)

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

Ta rezolucja to jeden z niewielu nieudanych projektów ONZ, które były w sumie uczciwe
jakby nie było. Dwa państwa, podział terenu w miarę uczciwy, Jerozolima pod wodzą ONZ.
Tutaj to winni są już Arabowie i głupota Palestyńczyków, którzy nie chcieli wykorzystać
momentu, by przyjąć rezolucję albo nad nią debatować (np. nad zmianą). Władczość mocarstw
nie była jeszcze taka władcza, by oba narody Żydów i Palestyńczyków się podporządkowały
bezwzględnie rezolucji.

Zgadzam się. Arabowie popełnili kardynalny błąd. Ta rezolucja była tylko punktem wyjścia. Mogli dalej pokojowo walczyć o swoje zgodnie z zasadą "małych kroków, ale do przodu." Zmarnowali najlepszą okazję, jaka im się przydarzyła w historii.

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

Co Arabowie dostali w zamian? Może nie "potworka", ale państwo podobne do Bośni i Hercegowiny:
dwa narody, które się nie znoszą i ze sobą w jakiejś mierze walczą. W Izraelu to silna
walka na wszystkich frontach i wciąż dziwny status Palestyny, od niedawna trochę podbudowany
przez poparcie ONZ.

Pomni tego co się dzieje teraz w Bośni i Hercegowinie (de facto rządzi tam nadal ONZ przy pomocy wojsk NATO), nie widomo jakby w praktyce zadziałał podział Palestyny. Pewnie nigdy się o tym nie przekonamy.

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

Głupio mi jednak gdy podaje się mapkę podziału terenu z 1947 roku jako argument na rozwój
syjonizmu. To prawda, Żydzi działają bardzo ekspansjonistycznie, ale ta mapka nie ma
nic do rzeczy jeśli chce się bronić Palestynę - przecież ona nie uznala takiego planu,
więc jaki to argument na "żydowską złą politykę"?

Masz rację, ironia losu. :)

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

> (o Cygim)
Podejrzewałem, że może chodzić raczej o obronę użytkownika, ale wolałem się upewnić.
Dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Od siebie dodam, że - po przeczytaniu tego, co napisałeś
- ukaranie Cygiego zanim zaczął oskarżać portal (ostatni myślnik bodajże) to głupota.

Również uważałem i nadal uważam, że to była głupota. Dlatego wtedy publicznie stanąłem po jego stronie.

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

Mowią, że negatywna energia przenika na wszystkich. :D Ale rozumiem, też mi się zdarza
ponieść emocjom. Jeśli popierasz Izrael, a argumenty Cygiego nie przekonują Cię + jesteś
atakowany to nawet się nie dziwię, że mogłeś się zdenerwować.

No widzisz, kązdy czasem się zirytuje borniąc swojego zdania. Tak bywa. Najważniejsze, to uproczywie nie przekraczać ogólnie przyjętych norm współżycia społecznego i etykiety.

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

Najgorsze jest to, że już tego nie można cofnąć.

Ale można to tępić z żelazną konsekwencją, prawda?

Dnia 12.09.2013 o 15:22, LubieWafle napisał:

Również pozdrawiam. Widziałem, że dwa razy pytałeś o mnie w temacie o "Nocnych markach",
o co chodziło? :) Taki małym offtopem zapytam.

A mógłbyś się do mnie odezwać na priv, np. mailowo (ijanek@gmail.com), a najlepiej na Steam (ijanek)? Dziękuję. </off-top>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wchodzić w Wasz spór, ale Zgreed66 sprawia wrażenie człowieka, który chciałby Cię ośmieszyć, wkurzyć, zrobić idiotę? Nie wiem, ale nie podoba mi się ta retoryka.

Janku, odniosę się natomiast do tego posta:
"Twoja argumentacja i nieudolna krytyka "Pokłosia" wskazuje, ze w Polsce dozwolona powinna tylko jedna narracja: zafalszowania, hurraoptymistycznie propolska, bez odrobiny samokrytycyzmu i odbrązawainia zmurszałych mitów. To co narusza taki porządekw oczach prawicowych środowisk zawsze jest wściekłym atakiem na polskość, na Polaków i na najjaśniejszą Rzeczypospolita. Czyż nie jest tak jak piszę?"

O ile "Pokłosia" nie oglądałem, bo nie lubię tego typu filmów, tak się zgodzę. Historyka, który dowiódł, że w bitwie pod Wizną takiego bohaterstwa jak szwedzcy metalowcy wyśpiewywali w "40:1" nie było, a prawdziwi bohaterowie zostali przemilczani (dwie osoby, dowodzący do końca i całkiem sprawnie), został zwyzywany już w internecie od "plujących na mundur polskiego żołnierza", "niehonorowych" i oczywiście stał się natychmiastowo Żydem... Szloch i histeria było, kiedy poparł dowodami sprawę panicznej ucieczki Polaków przed Niemcami, którzy dwoma oddziałami orali praktycznie ziemię oraz słowa, że Raginis mógł (jedna z przytoczonych wersji) zostać ranny albo sam siebie zranił, chociaż nigdy się nie dowiemy, jak było (to autor podkreślił). To mi przeszkadza w Polakach - taka trochę ślepota. Na Ukrainie dużo ludzi przyznaje się do tego, że tak: dochodziło do aktów kanibalizmu, a rzeź wołyńska to było barbarzyństwo. Są grupki, które to gloryfikują i tłumaczą zbrodnie, ale coraz więcej jest ludzi, którzy chcą znać prawdę. Tutaj widzę machanie szabelką, bo Niemcy stworzyli film "Nasze matki, nasi ojcowie" czy jakoś tak, w którym źle pokazali Polaków. Owszem, była ta scena kontrowersyjna i nie było dowodów na to, że takie akcje były częste. Jednak w debacie historycznej pewien były AK-owiec podał przykład metody podobnej, trochę lżejszej, jaką używali żołnierze AK. Czy chwalebna? Nie, ale inna, więc odwalcie się od nas. :P Do czego piję? Do tego, że jeśli ktoś chce krytykować drugą stronę za nieobiektywizm historyczny, to powinien sam być jak najbardziej obiektywny w tej kwestii. W Polsce widzę słaby PR historyczny, dyplomatyczny i dziwną walkę o prawdę, która się okazuje być kłamstwem. Łupaszkę zrównuje się z "żołnierzami wyklętymi" typu Reiss, którzy bili Białorusinów i rozwalali cerkwie, przemiliczuje się kwestię zamordyzmu Piłsudskiego i zabójstwa gen. Rozwadowskiego czy zdradę nas, Ukraińców, w Rydze z 1921 roku. Skoro w Polsce można, to chyba Żyd czy Niemiec tez mogą "lekko" nagiąć fakty, żeby powstał fajny film czy książka, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 17:04, Janek_Izdebski napisał:

Ok. Jak widzisz można się zatem różnić w poglądach, ale z klasą i na poziomie. :)

BTW, co to były za książki, które czytaleś na ten temat? Mógłbyś wymienić? Dzięki.

Przyznam się, że czytałem je z nudów na uczelni i niezbyt patrzyłem na tytuły... jednak temat mnie zainteresował, a wiedza pozostała. :)

Dnia 12.09.2013 o 17:04, Janek_Izdebski napisał:

To właśnie Ci, którzy nie znają meandrów tego konfliktu. Już o tym wspomniałem. :)

Prościej jest nagiąć rzeczywistość, żeby pasowała do własnych poglądów. ;D

Dnia 12.09.2013 o 17:04, Janek_Izdebski napisał:

"Protokoły..." na 100% są sfałszownym dokumentem. Potwierdzają to wszystkie badania historyczne
na temat. Tylko skrajna (ale ta naprawdę skrajna) prawica w Rosji nadal wierzy w autentycznośc
tego dokumentu.

Dlatego napisałem "prawdopodobnie", żebym nie został oskarżony o syjonistę czy hasbarowca.

Dnia 12.09.2013 o 17:04, Janek_Izdebski napisał:

Ni zapreczę. Ale kilka takich akcji IDF-u czy Mssadu było naprawdę usprawiedliwionych,
choć i tutaj zdarzały się wpadki, jak np. "skandal z Lillehammer." ;)

Też nie zaprzeczę. IDF z Mossadem często się bronili, co nie zmienia faktu, że mają też czarne plamy na swoim koncie.

Dnia 12.09.2013 o 17:04, Janek_Izdebski napisał:

Zgadzam się. Arabowie popełnili kardynalny błąd. Ta rezolucja była tylko punktem wyjścia.
Mogli dalej pokojowo walczyć o swoje zgodnie z zasadą "małych kroków, ale do przodu."
Zmarnowali najlepszą okazję, jaka im się przydarzyła w historii.

Na dobrą sprawę prawie 70 lat po rezolucji Palestyna ma stan gorszy, niż rezolucja zakładała. Czyli innymi słowy klapa, klapa i bieda, tyle powiem.

Dnia 12.09.2013 o 17:04, Janek_Izdebski napisał:

Pomni tego co się dzieje teraz w Bośni i Hercegowinie (de facto rządzi tam nadal ONZ
przy pomocy wojsk NATO), nie widomo jakby w praktyce zadziałał podział Palestyny. Pewnie
nigdy się o tym nie przekonamy.

Dnia 12.09.2013 o 17:04, Janek_Izdebski napisał:

A mógłbyś się do mnie odezwać na priv, np. mailowo (ijanek@gmail.com), a najlepiej na
Steam (ijanek)? Dziękuję. </off-top>

Jak wrócę z praktyk za kilka tygodni na mój główny PC, to się odezwę jak nie zapomnę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 17:13, LubieWafle napisał:

Nie chcę wchodzić w Wasz spór, ale Zgreed66 sprawia wrażenie człowieka,
który chciałby Cię ośmieszyć, wkurzyć, zrobić idiotę? Nie wiem, ale nie podoba mi się ta retoryka.

Zgreed66 już tak po prostu ma. Będzie bronić z całych sił do samego końca swoich poglądów. Wypisz wymaluj, obrona Częstochowy. :D

Dnia 12.09.2013 o 17:13, LubieWafle napisał:

Janku, odniosę się natomiast do tego posta:
"Twoja argumentacja i nieudolna krytyka "Pokłosia" wskazuje, ze w Polsce dozwolona powinna
tylko jedna narracja: zafalszowania, hurraoptymistycznie propolska, bez odrobiny samokrytycyzmu
i odbrązawainia zmurszałych mitów. To co narusza taki porządekw oczach prawicowych środowisk
zawsze jest wściekłym atakiem na polskość, na Polaków i na najjaśniejszą Rzeczypospolita.
Czyż nie jest tak jak piszę?"

/.../

Dokladnie jest tak jak piszesz. Wszystko zależy od aktualnej koniunktury politycznej oraz od "punktu siedzenia." Dziś Twój sojusznik, jutro może być Twoim zaprzysięgłym wrogiem. I vice versa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czym to się przejawia - w tym, że obrażasz Polaka.

A skoro tego nie dostrzegasz, to albo nie chcesz tego dostrzec, albo próbujesz to zbagatelizować, że nic się nie stało.

Otóż stało się, okazałeś się polonofobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 17:46, Cygi napisał:

W czym to się przejawia - w tym, że obrażasz Polaka.

W którym fragmencie obraziłem Ciebie jako Polaka? Mógłbyś rzucić przykładem? Z góry dziękuję.

Dnia 12.09.2013 o 17:46, Cygi napisał:

A skoro tego nie dostrzegasz, to albo nie chcesz tego dostrzec, albo próbujesz to zbagatelizować,
że nic się nie stało.

Widzę, że nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem tego, co napisał LubieWafle w poniższym poście.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87621&pid=115

Większość "prawdziwych Polaków" wybiórczo podchodzi do historii Polski, a także koniunkturalnie manipuluje faktami, by nieudolnie poprzeć swoje błędne tezy.

Żeby nie było, nie odnosi się to tylko do Polaków. W putinowskiej Rosji również podobne zjawiko ma miejce. Wystarczy popatrzeć na histeryczne ataki większości Rosjan na "rewizję" historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i próbę rzetelnego spojrzenia na zbrodnie stalinizmu.

Maly wycinek tego można było zaobserwować na forach Relica/SEGI, podczas dyskusji na temat dziejów Frontu Wschodniego II Wojny Światowej, a także podczas nieudolnej próby obrony postawy ZSRR w tym okresie przez zajadłych przeciwników wizerunku Rosjan i Armii Czerwonej umieszczonego w "Company of Heroes 2." Jak widać, "punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia."

Dnia 12.09.2013 o 17:46, Cygi napisał:

Otóż stało się, okazałeś się polonofobem.

Tak? Naprawdę? I co jeszcze? Takim tokiem rozumowania będzie można za chwilę stwierdzić, że niebawem przyłączę się do Ruchu Palikota, albo zostanę bojwnikiem anarchistycznej antify, prawda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 18:09, Janek_Izdebski napisał:

W którym fragmencie obraziłem Ciebie jako Polaka? Mógłbyś rzucić przykładem? Z góry dziękuję.


W każdym poście, w którym zwyzwałeś mnie od antysemity.

Ja po prostu nie lubię organizacji żydowskich i rządu izraelskiego (znowu klawisz Shift odmówił posłuszeństwa).

Same złe rzeczy dzieją się z ich powodu.

Dopóki obrażasz Polaka od antysemity, dopóty jesteś polonofobem.

Możemy tak do emerytury, ale to od ciebie zależy, kiedy przestaniesz mnie obrażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować