Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego w głównych rolach w GTA V wystąpią trzej mężczyźni? Dan Houser wyjaśnia

17 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

- Stworzenie trzech postaci przewodnich pozwala nam stworzyć historie uwzględniające szczegóły, a nie serię archetypów - tak Dan Houser argumentuje postawienie aż na tercet bohaterów w GTA V. Odpowiada też na pytanie, dlaczego żaden z nich nie jest kobietą.

Przeczytaj cały tekst "Dlaczego w głównych rolach w GTA V wystąpią trzej mężczyźni? Dan Houser wyjaśnia" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia dlaczego pre-ordery będą wysyłane w poniedziałek dopiero... Kiedyś to preordery dostawało się kilka dni wcześniej a tu taka lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 19:28, TuRaSs napisał:

Mnie bardziej zastanawia dlaczego pre-ordery będą wysyłane w poniedziałek dopiero...
Kiedyś to preordery dostawało się kilka dni wcześniej a tu taka lipa :(

Jeśli o Anglię chodzi, to takie było zarządzenie Rockstara - niewykluczone, że w Polsce wyszło podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będzie kobiet, bo nie były kluczowe dla opowieści? To może pytanie powinno brzmieć: dlaczego Rockstar nie stworzył fabuły, w której kluczowa by była kobieta?

Nie żebym na to narzekał (chociaż uważam, że jakiś Epizod z kobietą w roli głównej mógłby być ciekawy), ale to wyjaśnienie jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście męczy trochę ten trend z obsadzaniem w głównych rolach "silnych kobiecych postaci" (oczywiście z podkreślaniem na każdym kroku jakie to w naszej grze mamy "silne kobiece postaci"). Dobrze, że GTA nie poszło tą drogą, zwłaszcza jeśli heroina nie pasowała im do scenariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tym różni się Rockstar od takich powiedzmy błazeńskich japońskich developerów. Tworzą TREŚĆ a nie tandetę ubraną w cycki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 20:50, Brambor napisał:

Właśnie tym różni się Rockstar od takich powiedzmy błazeńskich japońskich developerów.
Tworzą TREŚĆ a nie tandetę ubraną w cycki.

Hahaha.

HAHAHAHAHAHAH.

Cortana w Halo 4 to taki wypadek przy pracy poważnych zachodnich developerów.

BTW. Nie wiem czy wiesz, ale cycki są bardziej naturalne od przemocy. Ale cóż, zachodnia hipokryzja i pieprzona polityczna poprawność zrobiły swoje. Lepiej zabijać tony ludzi niż pokazać kawałek cycka. Przecież dzieci mogą się zgorszyć, jak zobaczą takie coś. Przemoc=/=poważna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja uwzględniająca trzech mężczyzn w głównych rolach była absolutnie kluczowa dla opowieści - odpiera.

Nie będę narzekał, że nie ma kobiety jako jednej z głównych bohaterek (no może trochę), ale to nie jest argument, ani żadne tłumaczenie. Gdzie jak gdzie, ale w GTA szczególnie brakuje silnych postaci kobiecych. Jedyne silne kobiety w GTA kończą albo w więzienu (Elizabeta Torres) lub martwe (Asuka, Catalina). Ktoś taki jak Asuka z GTAIII byłaby świetnym materiałem na główną bohaterkę, ale cóż. Będziemy musieli jeszcze poczekać. Jestem w stanie przyjąć fakt, że postawili na trzech facetów, ale niech to jakoś lepiej uzasadnią, bo to, co tu słyszę to jakieś słabe ogólniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 21:35, Henrar napisał:

BTW. Nie wiem czy wiesz, ale cycki są bardziej naturalne od przemocy. Ale cóż, zachodnia
hipokryzja i pieprzona polityczna poprawność zrobiły swoje. Lepiej zabijać tony ludzi
niż pokazać kawałek cycka.

A od kiedy w GTA gra się dla poglądania cycków ?
Naprawdę aż tak kogoś razi że w grze nie gra się kobietą ? Dziwne macie problemy.
Tak swoją drogą to ja mogę bez problemu znaleźć bardzo dobrą wymówkę... w grze Trio będzie się głównie zajmowało rabowaniem banków nie ? Czyli trzeba tachać sprzęt, broń, a potem worki z kasą, itp... do tego z oczywistych względów lepiej nada się facet niż baba. Oprócz tego kobiety kierują się częsciej emocjami niż rozsądkiem, ja bym tam wolał nie brać jej do nabadu gdzie milion rzeczy może pójść nie tak (zwłaszcza jak sie wkurzy na zakładników)

A jak chcecie sobie poglądać tyłki albo cycki to wyjdźcie na dwór, ewentualnie zajrzyjcie na strony o wiadomej tematyce, przeproście się z dziewczyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobiety w grze beda, ale nie bedziemy nimi grac. Wielki mi problem, albo ktos tu ma cos ze swoja orientacja i probuje na kazdym kroku podkreslac, ze jest hetero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 20:50, Brambor napisał:

Tworzą TREŚĆ a nie tandetę ubraną w cycki.

Grałeś w jakąkolwiek część GTA? To, że nie zagramy kobietą nie oznacza, że zabraknie cycków. Ja mam tylko nadzieję, że R* oszczędzi nam tym razem widoku nagich penisów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 00:28, Darkstar181 napisał:

A od kiedy w GTA gra się dla poglądania cycków ?

Czy ja gdzieś napisałem, że mi to przeszkadza??

Dnia 10.09.2013 o 00:28, Darkstar181 napisał:

Naprawdę aż tak kogoś razi że w grze nie gra się kobietą ? Dziwne macie problemy.
Tak swoją drogą to ja mogę bez problemu znaleźć bardzo dobrą wymówkę... w grze Trio będzie
się głównie zajmowało rabowaniem banków nie ? Czyli trzeba tachać sprzęt, broń, a potem
worki z kasą, itp... do tego z oczywistych względów lepiej nada się facet niż baba. Oprócz
tego kobiety kierują się częsciej emocjami niż rozsądkiem, ja bym tam wolał nie brać
jej do nabadu gdzie milion rzeczy może pójść nie tak (zwłaszcza jak sie wkurzy na zakładników)

Niby tak, ale w ostatnim dużym trailerze widać, że w ich ekipie jest kobieta i dyskutuje z nimi nt. napadu. Czyli jednak da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maggit
Catalina nie umarła tylko przeprowadziła się do Liberty City.
btw.
Przydała by się kobieta jaka jedna z głównych postaci w GTA. Może w szóstce tego doświadczymy, jednak nie mam zamiaru wypominać tego piątce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować