Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Total War: Rome II - recenzja

62 postów w tym temacie

A to ciekawe bo i Coh 2 też nie okazała się tym czego ludzie oczekiwali ani ten Rome 2. Shoguna kupiłem na premierę i do tego ek. A na Rome poczekam pewnie trochę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 11:23, Hacket napisał:

A to ciekawe bo i Coh 2 też nie okazała się tym czego ludzie oczekiwali ani ten Rome
2.

A co jedno ma do drugiego ? Obie gry robione przez zupełnie inne studia, inny gatunek, jedynie wydawca ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A to ciekawe bo i Coh 2 też nie okazała się tym czego ludzie oczekiwali ani ten Rome
> 2. Shoguna kupiłem na premierę i do tego ek. A na Rome poczekam pewnie trochę ;]

Wszyscy wiedzieli już długo przed premierą, że CoH2 to będzie dokładka powtórka z rozrywki bez niczego nowego - więc nie było zachwytów, ale załamki też nie. I nie było tyle błędów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra recka, ocena jest taka na jaką gra zasługuję ( choć ja bym dał jeszcze niższą, ale to moje zdanie).
Mam nadzieję że następne recki też będą tak dobrze zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja 100% trafiona, można by dopisywać takich bugów całą noc jeszcze. Całe szczęście społeczność moderska prężnie działa nad kwestią rozgrywki jak i jeszcze poprawiając grafikę, która wygląda nieziemsko, powiększenie oddziałów mnożnikiem 2x do tego naprawione formacje, obniżone DMG i celność jednostek i na prawdę jest na co już patrzeć. Bez modów oceniam grę na 5/10 , z modami 9/10 bo jeszcze jest sporo do poprawy tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 08:35, Lucas_the_Great napisał:

Do dziś sobie pluję w brodę za tamtą ocenę, wystawioną w nadziei na szybką naprawę gry.
W zasadzie dzięki takim potknięciom jak tamto nie wierzę już w cuda i wole mówić jak
jest, oceniać stan zastany, nie potencjał. We własnych oczach wtedy zszargałem sobie
opinię...

to ja jestem jakimś wyjątkiem bo z Empire nie miałem żadnych problemów, do dziś to jest moja ulubiona część serii. A co do Rome II i recenzji to się w pełni zgadzam, zamiast wprowadzać mnóstwo niedopracowanych opcji mogli poprawić te które już się sprawdziły. Najbardziej mi w tej grze brakuje dyplomacji którą można by coś zdziałać, bo aktualne pokoje nie są trwałe, wasale nic nie dają a posłużyć się innym państwem się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Grzechy wieku dziecięcego... Owszem, można traktować je jako wady, ale... Poczekajmy
> aż będy zostaną poprawione. Chociaż, faktycznie może lepiej byłoby ją trochę jeszcze
> dopieścić... Ale z drugiej strony ile bagtraków dostali, aj...;)

Dlaczego czekac, az bledy zostana naprawione?

Gra zostala wydana w takim stanie, a nie innym i ten wlasnie stan podlega ocenie. Nie "kiedys, moze cos tam sie zmieni".

Ja dodam, ze w ogole przedpremierowe kupowanie gier jest nierozsadne. Niektore mozna jak w przypadku dodatkow do MMO, ale do pkroju Rome 2 itp. nie ma to najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 14:16, Killyox napisał:

Dlaczego czekac, az bledy zostana naprawione?

Gra zostala wydana w takim stanie, a nie innym i ten wlasnie stan podlega ocenie. Nie
"kiedys, moze cos tam sie zmieni".


true, chcieli wydać zabugowaną, mogli pójść taką drogą jak ludzie od arma 3 i nie było by żalu w internetach - ludzie lubiący early access wiedzieli na co się godzą, studio mogło by spokojnie poprawiać grę a ludzie wolący dostać skończony gotowy produkt spokojnie by poczekali śledząc postępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 14:16, Killyox napisał:

Dlaczego czekac, az bledy zostana naprawione?


W przypadku Wiedźmina 2 przypomnę, że grzecznie czekano aż Redzi puszczą pierwszego dużego patcha.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzje przeczytałem, ale biorąc pod uwagę że w grę mam przegrane już ponad 70 godzin i dość dobrze ją poznałem nie mogę się zgodzić z minusami z tej recenzji. Dla mnie jest to najlepszy Total War w jakiego grałem, a grałem we wszystkie.

• SI nie ogarnia nowej ekonomii
Napiszę tak. Niesiony wiarą w swoje umiejętności oraz widząc że jest osiągnięcie za przejście gry na legendarnym stopniu trudności zabrałem się od razu za niego. Niestety komputer nie miał litości i po trzykrotnym podejściu odpuściłem sobie ten poziom. SI działa bezwzględnie i nie daje możliwości na stabilny rozwój. Kiedy już czułem się że coś mogę przejechali mnie jak walcem. Obniżenie poziomu na bardzo trudny uratowało trochę ogólne działanie jednostek sterowanych przez komputer jednak domyślnie gram na trudny ponieważ bardzo trudny w późniejszych etapach też stawał się bezlitosny

• słabe bitewne SI
Nie mogę się z tym zgodzić ponieważ mając nawet większą przewagę militarną nie raz przegrałem ponieważ nie umiałem do końca wykorzystać umiejętności jednostek. Kilka razy mając też dużą przewagę straciłem punkty kontrolne. Komputer nie gra źle. Poza tym używa umiejętności specjalnych więc nie wiem czemu padł taki zarzut kiedy to nie raz miałem ustawione jednostki prowadzone przez komputer w szyku bojowym. Oczywiście poziom ludzi w grze MP jest o wiele wyższy ale coś za coś, nie wyobrażam sobie aby każda bitwa była oparta tylko na precyzyjnym poruszaniu się. Moim zdaniem SI w walkach jest okey.

• pozostałości po nieistniejących opcjach
Nie wiem o co chodzi tutaj ? Chętnie bym się dowiedział bardziej szczegółowo.

• słaba optymalizacja
Ciężko powiedzieć, więc nie poruszam tego tematu, niemniej gra ma szereg opcji do ustawienia nie każdy musi grać w 1600p, czy 2160p na ekstremalnych ustawieniach. Gra działa i na sprzęcie lepszy i gorszym. U mnie działa ona bardzo dobrze.

• odejście od licznych sprawdzonych elementów
To znaczy od czego ? Bo ja widzę same plusy

• niegrywalna kampania multi
Nie wiem, do tego nie potrafię się ustosunkować, grałem tylko w bitwy MP

• niestabilność gry
Od czasu W7, tj. okolice 2007 roku nigdy żadna gra mi nie zaliczyła zwisu, wyjścia z gry itc. Tak samo jest z Rome II stabilna jak koń. Z tego wynika że problem zawsze leży po stronie sprzętu nie gry, aczkolwiek dobry deweloper powinien umożliwić granie bez stresu na szerszej gamie konfiguracji.

• ogólny festiwal niedoróbek
Nie wiem, nie spotkałem żadnej. Jedyny Bug jaki jest to niezaliczenie mi osiągnięci za kampanie prologu, jednak jest to błąd znany który zostanie usunięty.

Generalnie nie zgadzam się z opisem tej recenzji, chętnie też zobaczyłbym link do konta steam autora aby pokazał jak długo grał i jak daleko zaszedł w osiągnięciach (wtedy mógłby pewnie wdać się w dalszą dyskusje). Moje konto steam na gs.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 14:40, Bambusek napisał:

W przypadku Wiedźmina 2 przypomnę, że grzecznie czekano aż Redzi puszczą pierwszego dużego
patcha.


Ja nie mialem problemow z Wiedzminem 2. I jedna gafa nie uzasadnia drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sorry, ale moim zdaniem gówniana ocena... wyszedł mod, który poprawia grywalność o 100%.

Przepraszam bardzo, ale czy tytuł gry ocenianej zawiera w sobie dopisek "+mod"?
Ja nie widzę takiego elementu, albo jestem ślepy. Ocena dotyczy "czystej" gry i tak ma być odbierana. Co do samej recenzji zgadzam się z argumentami Pana Łukasza. Gra jest niedopracowana i naganne jest robienie z graczy płacących testerów! Studio jak i wydawca powinni się wstydzić, że wydali takiego potworka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 15:36, Killyox napisał:

Ja nie mialem problemow z Wiedzminem 2. I jedna gafa nie uzasadnia drugiej.


Ale stworzono precedens, bo teraz mozna zapytać: skoro wstrzymano recenzję Wiedźmina 2 wiedząc, ze zaraz będzie łata, która potencjalnie zmienia odbiór to czemu zrobiono to TYLKO z Wiedźminem? Czemu teraz też nie? Oczywiście pytania retoryczne, bo odpowiedź jest doskonale znana.

Nie chodzi o to, żeby zmieniać Rome 2 ocenę, bo zaraz bedzie lepiej, tylko o traktowanie wszystkich równo. Albo sie wstrzymuje wszystkie recki jeśli wiadomo, ze za chwilę bedzie łatanie gry albo się nie wstrzymuje żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sorry, ale moim zdaniem gówniana ocena... wyszedł mod, który poprawia grywalność o 100%.
Gra ma działać przynajmniej poprawnie bez modów. Oczywiście są one dobrym uzupełnieniem i wsparciem gry ale nie można zawyżać oceny bo społeczność total war ratuje CA. Poza tym z modów nie korzysta większość graczy, którzy chcieliby mieć produkt w przyzwoitym stanie już w dniu premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 16:12, Alusowy napisał:

Sorry, ale moim zdaniem gówniana ocena... wyszedł mod, który poprawia grywalność o 100%.


Który? :) Bo sam znam już dwa: Graphic Enchated oraz od szybkości poruszanai się jednostek i morale żołnierzy (żeby starcia trwały dłuzej). Aa, jest jeszcze od rozbicia roku na 2 lub 4 tury, ale ponieważ na razie nie wpływa na czas stawianai budynków to jest niedorobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 16:31, Bambusek napisał:

Ale stworzono precedens, bo teraz mozna zapytać: skoro wstrzymano recenzję Wiedźmina
2 wiedząc, ze zaraz będzie łata, która potencjalnie zmienia odbiór to czemu zrobiono
to TYLKO z Wiedźminem? Czemu teraz też nie? Oczywiście pytania retoryczne, bo odpowiedź
jest doskonale znana.


Z tej prostej przyczyny, że dokładnie tak samo zrobiono z jedną z poprzednich odsłon Total War czyli Empire. Też gra była zabugowana na początku i było z nią masa problemów. I dostała kredyd zaufania. Kilka lat później wychodzi Rome II i znowu jest dokładnie taka sama sytuacja jak z Empire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować