Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Neuroshima Hex - recenzja gry planszowej

18 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Strategia turowa w postapokaliptycznym klimacie, w której ścierają się zbuntowane roboty, mutanci, dzikie bandy i samozwańczy stróże prawa – czy nie chodzi przypadkiem o kolejne Fallout Tactics? Nic z tych rzeczy. Tym razem wstajemy od komputera, ale tylko po to, by zasiąść do planszowej Neuroshimy Hex.

Przeczytaj cały tekst "Neuroshima Hex - recenzja gry planszowej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Borgo rzeczywiście jest trochę niezbalansowane, ale i tak gorzej jest pod tym względem z armią Nowego Yorku (z dodatku Babel 13), która w zasadzie jest trochę dobra ... we wszystkim. Ale i tak moją ulubioną armią jest Posterunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanka, czy w ofercie sklepu znajdą się również arm packi? Czy, na stronie zaczną się też pojawiać newsy, takie jak wydanie najnowszej armii Mephisto?

Moim zdaniem ocena zaniżona, gra w pełni zasługuje na 10/10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zestaw składa się estetyczne tekturowe pudełko, a w nim przejrzysta i napisana w zrozumiały sposób instrukcja, (...) i planszę. .

I planszA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obliczanie wyników bitew z wieloma jednostkami, do tego po piwach to katorga... Poza tym gra jest niesamowicie dobra.
Genialny pomysł z takimi reckami. Z ekipą ostatnio często gramy w hexa i grę o tron planszową (ta druga to istny majstersztyk i niszczyciel przyjaźni xD). Czekam na więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem, ale nie mogłem się zdecydować...Mam duży dylemat między ww. tytułem, a Chaosem w Starym Świecie, ale po recenzji chyba skuszę się na Neuroshime, a poczciwego Warhammera zostawię na niedaleką przyszłość. (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 17:40, Kocilla napisał:

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem, ale nie mogłem się zdecydować...Mam duży
dylemat między ww. tytułem, a Chaosem w Starym Świecie, ale po recenzji chyba skuszę
się na Neuroshime, a poczciwego Warhammera zostawię na niedaleką przyszłość. (:


I to będzie straszny błąd. Bo Chaos to jedna z lepszych gier E. Langa, smakowity kąsek dla kilku osób, podczas gdy Neuroshima Hex to po prostu sympatyczny zapychacz czasu w oczekiwaniu na resztę grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 16:49, Sipso napisał:

Obliczanie wyników bitew z wieloma jednostkami, /.../


Ależ to największa zaleta gry- zmiana sytuacji na planszy po bitwie, szczególnie jak ktoś nie przemyślał ruchu i właśnie traci wypracowaną przewagę.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, po niektórych potyczkach z pełnej mapy często znikała połowa żetonów. Taki moment daje mega frajdy, ale doliczenie przy nieufnych kumplach, do tego każdy z nas matematycznego umysłu ni mo wiec czasem albo jednostkę się zgubi, nie doliczy premii czy policzy dwa razy... To jednak nadal jest częścią zabawy, mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tą brzydotą żetonów. Btw, polecam wszystkim wypróbować Army Pack "Stalowa Policja". Rewelacyjna armia. Coś pomiędzy Bractwem Stali a Enklawą z Fallouta. Ciężkie, dobrze opancerzone, a jednocześnie bardzo dynamiczne jednostki. Świetna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem, ale nie mogłem się zdecydować...Mam duży
> dylemat między ww. tytułem, a Chaosem w Starym Świecie, ale po recenzji chyba skuszę
> się na Neuroshime, a poczciwego Warhammera zostawię na niedaleką przyszłość. (:

Imho popełnił byś duży błąd. Warhammer dużo ciekawszy (szczególnie z dodatkiem Rogaty szczur) Neuroshima oczywiście nie jest zła ale, jeśli masz urządzenie mobilne na androidzie to polecałbym wpierw zassać demo z googleplay i zapoznać się z grą a jak się spodoba to kupić pełną wersję za mniejsze pieniążki umożliwiającą grę do 4 osób na jednym tablecie fonie lub przeciw dość sprytnemu AI
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma (albo przynajmniej nie mogę znaleźć) jakoś lepiej wydzielonego działu z planszówkami.

A co do Neuroshimy - plansza tego wydania nowego daje się rozłożyć na płasko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować