Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Deus Ex Universe i Hitman Go - co knuje Square Enix?

15 postów w tym temacie

Cholera jasna, jak Deus Ex Universe nie będzie jakimś zbiorczym wydaniem wszystkich części, tylko jakimś MOBA czym innym syfem, to się [zdenerwuje - 007].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj konie kolego, o GTA wychodzi jakiś news codziennie - nie ma powodu przypominać o tej grze w newsach nawet z nią niezwiązanych.

A do forumowiczów na górze - kulturalnych wyrazów zabrakło w słowniku? Deus Ex wywołuje u was takie podniecenie, że koniecznie trzeba dać upust rynsztokowi? Forum ma zasady, proponuję się z nimi zapoznać a dopiero potem coś pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wstrzymaj konie kolego, o GTA wychodzi jakiś news codziennie - nie ma powodu przypominać
> o tej grze w newsach nawet z nią niezwiązanych.
>
> A do forumowiczów na górze - kulturalnych wyrazów zabrakło w słowniku? Deus Ex wywołuje
> u was takie podniecenie, że koniecznie trzeba dać upust rynsztokowi? Forum ma zasady,
> proponuję się z nimi zapoznać a dopiero potem coś pisać.

Ja tam się ocenzurowałem. Tak, na tyle lubię tą serię, że nie podobałoby mi się rozmienianie jej na drobne. Jeżeli jesteś takim stróżem kulturalnego języka, zrób sobie wycieczkę po innych tematach i tam też upominaj ludzi. "Upust rynsztokowi?" Wiesz, "słownictwo rynsztokowe", "upust nerwom"... niby jest powiązanie, ale na Boga, sam uważaj co tworzysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 13:21, Fisher7 napisał:

Ja tam się ocenzurowałem. Tak, na tyle lubię tą serię, że nie podobałoby mi się rozmienianie
jej na drobne. Jeżeli jesteś takim stróżem kulturalnego języka, zrób sobie wycieczkę
po innych tematach i tam też upominaj ludzi. "Upust rynsztokowi?" Wiesz, "słownictwo
rynsztokowe", "upust nerwom"... niby jest powiązanie, ale na Boga, sam uważaj co tworzysz...

Ty jeszcze tak (chociaż i tak marnie), ale kolega wyżej to już popłynął. Z resztą jest różnica między tworzeniem nowych połączeń a nieuzasadnionym rzucaniem mięsem, więc nawet nie porównuj. No i nie jestem jakimś językowym nazistą, żeby biegać po forum i napominać ludzi, ale jak pierwsze co rzuca się w oczy po przejściu do komentarzy to agresja słowna... no powiedzmy, że nie jestem z tych co będą udawali, że nic się nie dzieje. Forum gram.pl jest jednym z nielicznych, na którym przestrzegane są jakieś zasady i warto to zachować. Ostatecznie język polski jest na tyle bogaty, że niezwykłe wręcz oburzenie można z łatwością wyrazić bez wulgaryzmów. Jest to więc kwestia kultury osobistej a nie przywiązania do serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 13:40, Gorthak napisał:

Ty jeszcze tak (chociaż i tak marnie), ale kolega wyżej to już popłynął. Z resztą jest
różnica między tworzeniem nowych połączeń a nieuzasadnionym rzucaniem mięsem, więc nawet
nie porównuj. No i nie jestem jakimś językowym nazistą, żeby biegać po forum i napominać
ludzi, ale jak pierwsze co rzuca się w oczy po przejściu do komentarzy to agresja słowna...
no powiedzmy, że nie jestem z tych co będą udawali, że nic się nie dzieje. Forum gram.pl
jest jednym z nielicznych, na którym przestrzegane są jakieś zasady i warto to zachować.
Ostatecznie język polski jest na tyle bogaty, że niezwykłe wręcz oburzenie można z łatwością
wyrazić bez wulgaryzmów. Jest to więc kwestia kultury osobistej a nie przywiązania do
serii.


Tia, kwestia kultury osobistej, opcjonalnie zabieg językowy, mający na celu uwydatnienie niezadowolenia, że SE skupia się na rynku mobilnym, mini-gierkach, zamiast skupić się na tworzeniu nowych, pełnoprawnych części zasłużonych tytułów, zresztą każdą "krzywą" tak "starannie" ocenzurowaną można chyba traktować prędzej jako puszczenie oka do rozmówców, co nie? Umowność tego aż bije po oczach, więc jak myślisz - starałem się być "kulturny", czy może to tak specjalnie? Można użyć innych słów, ale słowa tak proste, a niosące tyle ładunku emocjonalnego są o wiele lepsze do opisania niektórych odczuć. Więc... tak to był zabieg celowy! Który miał być odebrany z przymrużeniem oka, a nie jako świadectwo mojego chamstwa. Oczywiście, teraz będę wnosił poprawkę, na nieco bardziej wrażliwych użytkowników. Przepraszam każdego, kto poczuł się zniesmaczony moim wcześniejszym postem.

A co do newsa, zdania nie zmienię, a w sumie DE Universe, może być czymś w stylu encyklopedii o tym uniwersum na smartfony. A Hitman Go... Może SE spodobały mobilne wydania Raymana, jak np. Jungle Run i zrobi coś podobnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jak dla mnie zabieg dobry, ale miejsce złe. Chociaż może faktycznie jestem przewrażliwiony...

A co do newsa - w sumie to w pełni się z Tobą zgadzam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować