Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

World in Conflict - nowy RTS Massive Entertaiment

2188 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2007 o 08:43, ElDudi napisał:

Ale dobra, przemogłem się. To tylko polonizacja, wytrzymam. ( acz wnerwia mnie fakt, że brakuje
dźwięku podczas stawiania znaczników spod klawisza ''q'', bo to już dziwne, że usunęło im się
to podczas polonizacji ).


To podczas stawiania znacznika spod Q powinien być jakiś dźwięk w ogóle? (nie grałem ani w demo ani w betę, to nie wiem).

Co do porównania CoH i WiC to uważam obie gry za świetne, aczkolwiek WiC miażdży CoH pod względem gry sieciowej i to nie tyle samą rozgrywką co różnorodnością map i trybów rozgrywki. Od premiery CoH dodano do trybu multiplayer kilka nowych map, z czego większość do rozgrywek 1vs1, w które nie gram (uważam, że gra nabiera rumieńców dopiero przy grze 2vs2 i więcej, kiedy gracze mogą wybrać uzupełniające się doktryny i jakoś współpracować). Stare mapy już mi normalnie bokiem wychodzą. No i uważam za lipne rozwiązanie samego trybu MP w CoH, gdzie jeden gracz zawsze musi być serwerem i brak jest oficjalnych dedykowanych serwerów jak w WiC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 11:37, Dowodca_Pawel napisał:

ElDudi -> Rozwiązanie? Wersja angielska... Albo czekanie, aż łaskawie CDP zrobi coś w tej
sprawie, ale ja po NwN2 nie mam już do nich tyle cierpliwości.


CDP to siedzi teraz nad Wiedźminem o czym najlepiej świadczy brak ich wypowiedzi w tym temacie :P
Jednego cytowanego maila o tym, że to nie ich wina i oni tylko czekają na patcha nie licze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 08:43, ElDudi napisał:

Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu to z chęcią wysłucham.
Pozdrawiam

Ja mam polską wersję z podmienionymi plikami lokalizacyjnymi i mnie nie wywala - zdarzyło się to dopiero raz, jeden jedyny. WiC jest bardzo wrażliwy na inne programy, które korzystają z sieci (torrenty na ten przykład).
Możliwe, że gra ma jakiś bug właśnie w plikach lokalizacyjnych polskiej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 21:24, hallas napisał:

> Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu to z chęcią wysłucham.
> Pozdrawiam
Ja mam polską wersję z podmienionymi plikami lokalizacyjnymi i mnie nie wywala - zdarzyło się
to dopiero raz, jeden jedyny. WiC jest bardzo wrażliwy na inne programy, które korzystają z
sieci (torrenty na ten przykład).
Możliwe, że gra ma jakiś bug właśnie w plikach lokalizacyjnych polskiej wersji...


Hallas, napisz jakie pliki trzeba podmienić... chyba sam się skuszę na pomiankę. Jedyny ból to czas stracony na azureusie :/

Na marginesie, cenega bardzo fajnie wydała pewnego razu splinter cella :) W pudełku była płytka z grą + płyta z polonizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę powinni dać edit na tym forum...
Jeśli ktokolwiek podmieni te pliki to nie będzie miał możliwości zainstalowania nadchodzącej łaty więc jest to rozwiązanie tymczasowe (do przyszłego tygodnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 08:56, ElDudi napisał:

hallas a skąd ta pewność z tym patchem?

To bardzo proste: w tych plikach znajdują się także mapy, misje SP, opisy medali, dużo rzeczy. Pach polski może wywalać błędy gdy będzie chciał modyfikować coś w plikach z wersji angielskiej.
Z drugiej strony instalacja łaty angielskiej również raczej nie przejdzie bo nawet same binarki różnią się między sobą w tych wersjach.
Oczywiście można próbować ale w najlepszym wypadku będzie miks polko-angielski w misjach i menu (wszędzie tam, gdzie coś poprawiono). Nie liczyłbym na najlepszy przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 10:45, szynka140 napisał:

Kupiłem grę WiC, mam sprzęt: 2ghz, 768 ram, GF7600GS, gra chodzi mi na minimalnych, czy gdybym
miał 1,5gb ramu chodziłaby na średnich detalach?


Może, ale możesz zmienić także ustawienia graficzne. Ustaw sobie ogólny poziom grafiki na very low i puść sobie benchmark. Jak będziesz miał bardzo dużo FPS to zacznij zwiększać ustawienia graficzne w zakładce zaawansowane.

W WiC, nie wiem dlaczego, poziom ogólny grafiki niesie ze sobą zmiany niezależnie od tego co znajduje się w zakładce zaawansowanej.

I tak, przy takim samych ustawieniach co w zakładce zaawansowane na very low drzewa sa okropnie brzydkie, zaś na very high przepiękne. Różnice FPS są przy tym kolosalne. Dlatego pokombinuj z ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 10:45, szynka140 napisał:

Kupiłem grę WiC, mam sprzęt: 2ghz, 768 ram, GF7600GS, gra chodzi mi na minimalnych, czy gdybym
miał 1,5gb ramu chodziłaby na średnich detalach?


Najmocniejszą stroną twojego sprzętu jest karta graficzna, reszta niestety za nią nie nadąża.
Myślę, że RAM jest tutaj bardzo ważny, ale zwróć też uwagę na twojego procka, niestety jest już mocno nie dzisiejszy.
Radzę ci zmienić procka na Core 2 Duo ( nie są bardzo drogie ) a RAMu dokupić tyle byś miał 2 GB. Wówczas pograsz nawet na maksymalnych ustawieniach, gdyż kartę masz dobrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 22:30, kaganiec napisał:

> ech... i jaki to jest sens kupować oryginały skoro są same problemy i jeszcze kiepawa
polonizacja
> znowu mnie wywala co i rusz i nic nie pomaga - nawet gdy grałem w obydwie bety to mnie
może
> z 3-4 razy wywaliło, podczas grania w demo ani razu
>
wiesz ja nienarzekam i ani mi się myśli że zamiast mojej b. ładnej wersji CCCP mogłem mieć
za darmo pirata
i polonizacja też niejest najgorsza - skoro uwarzasz polonizację za kiepską daj mi znać kiedy
mam szukać w necie twojej polonizacji



a czemu ja mam tworzyć polonizację? płacą mi za to?to ja płacę za grę, więc moge wymagać jak najlepszego produktu
już sam brak możliwości wyboru języka jest wtopą, ale jeśli decydujemy się na polonizację to nie róbmy tego tak. by obierało to przyjemność z grania

sama gra jest oczywiście świetna, ale te crashe... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hallas: miałem na myśli, skąd pewność, że wyjdzie patch :P Bo myślałem, że to do polskiej wersji będzie... Ehhh. Załamałem się.

Nie wiem, czy pójdzie z większym ramem. Raczej liczyłbym na low, a raczej coś pomiędzy low/medium.

@xDeuSx - zmiana procka = zmiana płyty głównej, co pociągnie za sobą zmianę również ramu. Więc w sumie nowy komp :P

I pisz ma rację - płacimy to wymagamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 15:44, hallas napisał:

Massive ogłosiło pierwszy update na 8 października.


Massive.
Nie CPD.
Na patcha do NVM2 czekałem długo... A i tak nie poprawił bugów z polonizacją ( patrz początek gry ).
Wolę nie wiedzieć, co będzie z WiC w tym wypadku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 17:16, szynka140 napisał:

xDeuSx u mnie z wymianą procka nie będzie tak łatwo, mam płytę główną AGP...


Jeśli chcesz zostawić kartę graficzną w spokoju i wymienić na procek intela dwurdzeniówkę to warto zainteresować sie ta płytą sam chyba tez niedługo sobie kupię :)
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ECS/Socket_LGA775/ECS_P4M800PRO_M2_V2_0__VIA_P4M800Pro_/pelny,id,32916,s,1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować