Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

World in Conflict - nowy RTS Massive Entertaiment

2188 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2007 o 12:07, kaganiec napisał:

się z lekka uśmiałem - włączam się do gry na jakimś serwie i słyszę "matuszka Rosja wysyła
głowicę jądrową" ułamek sekundy później wywaliło mnie do windowsa ;P


Pewnie dodatkowy efekt impulsu elekromagnetycznego zaimplementowany przez twórców ;)

A na poważnie... przecież wyraźnie widać, że coś jest nie tak z grą. Skoro single działa bez problemu, a multi co chwile wywala do puliptu, wyjaśnienia, że to pewnie wina sterowników i rozmawiają (Massive) w tej sprawie z nvidia są troche dziwne :/

Jeszcze jedna ciekawa sprawa. Odpowiedź z forum Massive w tej sprawie:

"We have looked at this, and didn''t manage to reproduce the problem."
Ciekawe, czy próbowali na innej wersji niż angielskiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu do cholery CDP ma czas na zajmowanie się pierdołami typu Geralt kandydat spoza układu, a nic nie robią w sprawie ciągłych crashy!

jak rozumiem że macie w CDP już dolary w oczach w związku z premierą wiedzmina, ale to nie powod by zlewać innych którzy kupili produkt przez was wydany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 16:10, pisz napisał:

Czemu do cholery CDP ma czas na zajmowanie się pierdołami typu Geralt kandydat spoza układu,
a nic nie robią w sprawie ciągłych crashy!

jak rozumiem że macie w CDP już dolary w oczach w związku z premierą wiedzmina, ale to nie
powod by zlewać innych którzy kupili produkt przez was wydany

To nie jest broszka CDP. Gdyby CDP zajmowało się łatami to uaktualnienie do WiC zobaczylibyśmy z opóźnieniem, po premierze Wiedźmina zapewne.

Poza tym, jak wspomniałem już nie raz, nie wszyscy mają problemy i nie tylko Polacy zaliczając krasze więc się uspokójcie - może wina leży w tym co macie uruchomione w tle, może to spotyka tylko użytkowników kart Nvidia?

Osobiście uważam, że to jest powiązane jakoś z lokalizacją ale jak dokładnie? Tego nie wiem i nie mam zamiaru sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hallas -> Odkąd przeszedłem na wersję angielską ani razu nie zaliczyłem crasha, karta GF6800 GT. Na wersji PL zdarzało się to. Nikt w klanie u nas nie zaliczył crasha do pulpitu na wersji angielskiej, wszyscy na polskiej wersji. Może to wina Massive, może to wynik np. konfliktów wersji językowych, ale jak pisze Pisz, wnerwia człowieka fakt, że nie może się doczekać odpowiedzi od CDP na temat problemu, a widzi ciągle żółte ikonki CDP przy topicach takich jak "wybierz swego kandydata spoza układy" czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem łaty do tej gry to nie jest sprawa CDP więc czemu na CDP psy wieszać za to, że nie jest naprawiony ten bug?

Co do tego przejścia na wersję ENG - potwierdzasz tylko moje przypuszczenia, że diabeł tkwi w jakiś elementach lokalizacyjnych lub czymś, co zostało w czasie lokalizacji zmienione i siedzi w plikach wicloc11.sdf i wicloc12.sdf bo "tylko" ich podmiana, póki nie ukazała się pierwsza łata, pozwoliła na granie bez wypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma CDP do tego? To że jest dystrybutorem tej gry na Polskę i odpowiada za nią na terenie Polski? Rola CDP nie polega jedynie na zgarnianiu forsy za sprzedaż pudełek, niesie ze sobą też pewne obowiązki jak np. informowanie graczy czemu dostali wadliwy produkt. Informowanie, nie rozwiązywanie problemów! CDP od 2 lat, od startu gram.pl, który miał być przełomem w kontaktach gracz-firma, leje, za przeproszeniem, równo po graczach aktywnie udzielając się przed premierą gry, a po milknąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem mały investigation jeśli chodzi o crashe. Zdarzało mi się na Viście przed patchem, sporadyczne resetowanie się sterownika graficznego, ale nie wyrzucało mnie do Windy - poprostu gra zaliczała na chwilę zwiech, a potem wracała do poprawnego funkcjonowania. Po zainstalowaniu gry na WinXP gra stała się wogóle niegrywalna... i po i przed spatchowaniem gry. Co chwila mi się wiesza (prawdopodobnie sterownik się resetuje, ale gra sie nie podnosi tak jak na Viście). A po zainstalowaniu patcha na Viście problem zniknął zupełnie, nie mam crashy ani nic mi się nie wiesza. Podejrzewam, że to sterowniki powodują problem a nie to, że została źle wykonana lokalizacja. Ponadto o ile się orientuję - to pliki językowe są oddzielane w dzisiejszych czasach od kodu źródłowego, więc tłumacze raczej nie mogliby spaprać czegoś w kodzie... tym bardziej silnika gry ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Galileo -> Czytaj posty wyżej, jakby to była tylko wina kodu gry, a nie lokalizacji, to dotykało by to w równej mierzy i posiadaczy PL i Ang wersji. A zdecydowana większość, jeśli nie wszystkie, to wersje zlokalizowane, ciekawi mnie tylko, czy dotyczy to też wersji gry w innych językach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 18:52, hallas napisał:

Tak, dotyczy, szwedzkiej, polskiej, hiszpańskiej ...

Poza tym podobno problem czarnego ekranu to wina zabezpieczenia oraz błędów instalacji

http://www.massgate.net/read.php?28004,53689


Dzięki za informację, ale wierz mi, nawet jakbym był Hiszpanem i dystrybutor nie informował mnie w żaden sposób co się dzieje poprzez np. forum (z którego przy innych okazjach chętnie korzysta) to byłbym tak samo wściekły. To, że rozgrzebuje to na tym forum, szczególnie, że ten problem mnie nie dotyczy, jest powodem po części tego, że siędze na gram.pl od 2 lat i przyglądam się grom wydawanym przez CDP. I ta sytuacja z WiC wpisuje się w dość długi ciąg innych gier.

Ale mniejsza o to, czekam na info o gramowym klanie, bo moglibyśmy się wtedy umówić na jakiś sparing :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 10:34, gugli napisał:

> Fiu fiu fiu... mamy nowego krola rtsow. Przeszedlem kampanie i od kilku dni gram w multi,
musze
> przyznac ze dawno tak dobrze sie nie bawilem - zreszta recenzje gry mozecie znalezc u
mnie
> na GS.
>
> Jest ktos zainteresowany stworzeniem klanu? Od kilku dni szukam polaków do klanu.
>
> A z tymi fpsami - nie da sie porownac telewizji do komputera, w telewizji w kazdym programi

> masz motion blur, a na kompie maja go nieliczne gry (Airborne, R6:Vegas). Roznica pomiedzy

> 30 fpsami a 60 jest widoczna golym okiem, jesli jej nie widzisz to troche dziwne. Ludzkie
oko
> spokojnie wychwytuje do 70 klatek.

I tu się mylisz. Ludzkie oko zauważa różnicę dopiero poniżej 25 klatek / s. Zachęcam zajrzeć
do literatury fachowej.


Wow, co ty gadasz. Przy 25 klatkach to juz zaczyna sie lekkie rwanie/lagowanie myszki. Kazdy gracz moze bez zadnego problemu powiedziec ci czy gra ma 26 klatek czy 60, to widac na pierwszy rzut oka bez zadnego problemu.

goti33, zaraz wysle do ciebie jakas wiadomosc zebys mnie dodal do przyjaciol.

Z tego co widze strasznie duzo ludzi ma problemy z ta gra. Ja nie mam absolutnie zadnych, wczoraj mnie tylko rozlaczylo ze 2 razy bo to bylo od razu po patchowaniu serverow, wiec nie wszystko chodzilo tak jak trzeba, nawet lagowalo troche. Gra jest swietnie zoptymalizowana, genialnie wyglada, multiplayer najlepszy w swoim gatunku, single doskonaly. Czego jeszcze chciec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 19:25, Enzo_0 napisał:

Gra jest swietnie zoptymalizowana, genialnie
wyglada, multiplayer najlepszy w swoim gatunku, single doskonaly. Czego jeszcze chciec?

czego jeszcze chcieć no to :
- zero crashy
- więcej jednostek
- morskie jednostki
- itp.

a tak na poważnie to poza tym pierwszym to tej grze niczego nie brakuje a i z crashami się da grać
ta gra jest genialna a jak naprawią błąd związany z crashami to jak dla mnie niebędzie żadnej wady ;P

ps ja też jestem zainteresowany wstąpieniem do klanu - w grze mój nick to "kaganiec cccp"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś stałem się posiadaczem tej wspaniałej gry :) . Niestety, zaliczyłem już 2 crashe w jakieś 2 godz. gry. Mój nick w grze to: BiOniCm4n więc jeśli będziecie tworzyć jakiś Polski lub forumowy klan - dajcie znać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 20:09, kaganiec napisał:

ta gra jest genialna a jak naprawią błąd związany z crashami to jak dla mnie niebędzie żadnej
wady ;P


Niestety nie ma gry bez wad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj nick w grze to "Enzo_0", wiec znajdzcie mnie w wyszukiwarce, dodajcie do przyjaciol i cos do mnie napiszcie, dodam was do kumpli i jakis klan sie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem i muszę szczerze stwierdzić, że polonizacja wywołuje ambiwalentne uczucia ( czyt. mieszane :P ). Głosy jednostek - hmm... - mogłby zostać zrobione lepiej. Teksty tj.: "Kręcimy tym gąsienicami!" naprawdę wywołuję u mnie tylko szczerzy śmiech. Inna sprawa z głosami lektorów, wcielających się w role poszczególnych postaci. Mam nieodparte wrażenie, że głosy pod wszystkie główne postacie podkłada ta sama osoba. Czy tak profesjonalna firma jak CDP dopuściłaby się takiej fuszerki? Bez komentarza.
Ogólnie gra jest bardzo dobra, gra się przyjemnie, szczególnie w dobrym team''ie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w grze online. Gdyby co, mój nick to: BiOniCm4n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 20:28, Von Bolt napisał:

Niestety nie ma gry bez wad...


Ale crashe są najbardziej upierdliwe (że się tak wyraże).

Co do CDP, ostatnio widać preferują "cenegowe" podejście. To raczej nie ich wina - fakt (widać, że problem występuje też w innych wersjach nie-anglojęzycznych), ale ta praktycznie zupełna cisza z ich strony trochę denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klan juz jest, wyslalem zaproszenia do wszystkich ktorzy chcieli sie przylaczyc. Akurat wlaczylem WiC wiec jak chcecie zagrac to wpadajcie i dolaczajcie sie do klanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować