Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

World in Conflict - nowy RTS Massive Entertaiment

2188 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2007 o 19:20, FiN napisał:

Zresztą to że większość graczy artyleryjskich nei umie wykorzystywać
smokeów,

Dym? Jasne, już to widzę - cztery pojazdy HAA i jedna ciężka artyleria - taki gracz to już w ogóle wiele zdziała (ale przynajmniej nie będzie dostawał batów od śmigłowców).

Dnia 14.12.2007 o 19:20, FiN napisał:

ani nie wali tam gdzie trzeba to nie znaczy że h art się nie przydaje.

No i to jest podstawowy problem - by wiedzieć gdzie strzelać trzeba trochę pograć i pobrudzić sobie rączki w walce na ziemi. Nie uważasz chyba, że walenie w zielone, czerwone, białe lub pomarańczowe kółka (bo to w zasadzie robię arty nooby) potrafi czegoś nauczyć.

Dnia 14.12.2007 o 19:20, FiN napisał:

@Joannita - grając supportem najlepiej jest dobrze rozdysponować punkty reinf. O co kaman?
O to by nie brać tylko jednego typu jednostki ( np. 2 h art). Bierz np. 2 med arty i 2 haa
+ repair truck.

.. i dostajesz łomot nawet od średnich śmigłowców - tak, słuchajcie FiNa gracze supportu a posiadanie sześciu średnich śmigłowców na najwyższym stopniu doświadczenia nie będzie żadnym problemem.

Dnia 14.12.2007 o 19:20, FiN napisał:

Albo 1 h art i 2 haa + repair truck.

A to dostanie łomot od ciężkich śmigłowców i też gówno zdziała w przypadku początkującego gracza.

Dnia 14.12.2007 o 19:20, FiN napisał:

Zresztą pograsz parę godzin to zobaczysz o co chodzi.

Pisał, że grał w becie, pisał, że zdobywał mało punktów TA (co oznacza nie mniej ni więcej tylko tyle, że nie potrafi grać artylerią) - nie wygląda na to, że zobaczył.
Z resztą jaka ma się czegoś nauczyć jak w dużej części gier trafi do drużyny, w której będzie trzecim albo czwartym arty noobem, a mecze kończyć się będą w trzy minuty?

Support jest rolą zdecydowanie nie dla początkujących a ci pchają się do niej, pewnie po to by patrzyć na te ładnie eksplozje w miejscu do którego strzelają oraz jak ich jednostki są rozcierane w proch.

Wyczucie sytuacji w której można sobie pozwolić na wybranie artylerii i bycie pomocą dla drużyny wymaga doświadczenia a tego Joannita nie ma więc niech lepiej zostawi na razie artylerię w spokoju a spróbuje czegoś innego, choćby "podobno najłatwiejszego" lotnictwa (o ile się wie, co trzeba nim robić - część graczy nie wie).

Joanita:

HAA - Heavy Anti-Air
HArty - Heavy Artillery
HT - Heavy Tank
HH - Heavy Helicopter
MH - Medium Helicopter
TA - Tactical Aid

Skutecznie granie artylerią objawia się tym, że zdobywa się całą masę punktów TA.

Poza tym zaglądnij tu: http://wic.gram.pl/ i poszperaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 20:35, hallas napisał:

Dym? Jasne, już to widzę - cztery pojazdy HAA i jedna ciężka artyleria - taki gracz to już
w ogóle wiele zdziała (ale przynajmniej nie będzie dostawał batów od śmigłowców).

Radze zagrać na nowej mapie - countryside, gdzie CHMARY śmigłowców to norma. Tam 4hAA jest w stanie rozwalić większość helek bez straty własnej jednostki i bez ścigania uciekających helek co by prowadziło na nadzianie sie na czołgi. A dym h arty się przydaje - chociażby w sytuacji gdy nie ma HAA, a czołgi są zagrożone przez śmigłowce.

Dnia 14.12.2007 o 20:35, hallas napisał:

.. i dostajesz łomot nawet od średnich śmigłowców - tak, słuchajcie FiNa gracze supportu
a posiadanie sześciu średnich śmigłowców na najwyższym stopniu doświadczenia nie będzie żadnym
problemem.

Powiedz mi, ile razy na publicu widziałeś 6 srednich hel. z maksymalnym poziomem doświadczenia?
Zreszta nawet jeśli to haa ma coś takiego jak smoke, więc ja problemu nie widze.

Dnia 14.12.2007 o 20:35, hallas napisał:

A to dostanie łomot od ciężkich śmigłowców i też gówno zdziała w przypadku początkującego gracza.

Dobra dobra. Dwóch graczy mających taką kombinacje radzi sobie w zasadzie z dowolną ilością helek.
tak btw. to nie wiem jak grasz jak nie potrafisz sobie poradzci z kilkoma śmigłowcami mając do dyspozycji 2haa + repair truck ..

Dnia 14.12.2007 o 20:35, hallas napisał:

Pisał, że grał w becie, pisał, że zdobywał mało punktów TA (co oznacza nie mniej ni więcej
tylko tyle, że nie potrafi grać artylerią) - nie wygląda na to, że zobaczył.
Z resztą jaka ma się czegoś nauczyć jak w dużej części gier trafi do drużyny, w której będzie
trzecim albo czwartym arty noobem, a mecze kończyć się będą w trzy minuty?

A ile grał w bete?
Zresztą jesteś ostro nie na bieżąco - czasy gdy na serwie było po paru supporciarzy już dawno mineły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej grze jest takie coś jak aktywna pauza tak jak to było w Company of Heroes ? A i mniej więcej tak na normalnym poziomie trudności ile czasu zajmuje przejście gry? Bo chce se giere kupić a to dla mnie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 21:54, Coxsik napisał:

Czy w tej grze jest takie coś jak aktywna pauza tak jak to było w Company of Heroes ? A i mniej
więcej tak na normalnym poziomie trudności ile czasu zajmuje przejście gry? Bo chce se giere
kupić a to dla mnie ważne


Ta gra nie ma aktywnej pauzy. Co do przejścia gry to tak około 15 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:13, Kraju92 napisał:

> Czy w tej grze jest takie coś jak aktywna pauza tak jak to było w Company of Heroes ?
A i mniej
> więcej tak na normalnym poziomie trudności ile czasu zajmuje przejście gry? Bo chce se
giere
> kupić a to dla mnie ważne

Ta gra nie ma aktywnej pauzy. Co do przejścia gry to tak około 15 godzin.

Gra w miarę długa. Tylko szkoda że nie ma aktywnej pauzy bo jakoś ostatnio przyzwyczaiłem siędo tego. Ale walić to i tak gierę kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:14, Coxsik napisał:

Gra w miarę długa. Tylko szkoda że nie ma aktywnej pauzy bo jakoś ostatnio przyzwyczaiłem siędo
tego. Ale walić to i tak gierę kupię


W tej grze nie jest potrzebna aktywna pauza. A tak wogóle to ta gra praktycznie może się nigdy nie skończyć bo ma świetny multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:15, Kraju92 napisał:

> Gra w miarę długa. Tylko szkoda że nie ma aktywnej pauzy bo jakoś ostatnio przyzwyczaiłem
siędo
> tego. Ale walić to i tak gierę kupię

W tej grze nie jest potrzebna aktywna pauza. A tak wogóle to ta gra praktycznie może się nigdy
nie skończyć bo ma świetny multiplayer.

To fajnie. Oby taki świetny a nawet lepszy niż w Company of Heroes w którego ostatnio zagrywam się nocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:17, Coxsik napisał:

To fajnie. Oby taki świetny a nawet lepszy niż w Company of Heroes w którego ostatnio zagrywam
się nocami.


Niestety nie mogę porównać multiplayer z tych dwóch gier bo nie grałem w CoH. Co by nie mówić multi w WiC jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze muszę Cię przeprosić i zwrócić honor - literki mi się przestawiają i nie bardzo widziałem co czytam - nie wszystko co napisałeś było do bani.

...A ja jakoś mam pecha trafiać na takich kolesi od wsparcia, co to nie bardzo kumają cokolwiek poza "bum" robionym przez artylerię, a w czasie ostatniego nabijania punktów z przerażeniem zauważyłem, że dół tabeli wyników zajmują oficerowie grający artylerią - albo noobem jest się przez całe życie albo koleś dopiero zaczynał się uczyć roli... ale to raczej odosobniony przypadek. Wielu nadal nie wie jak grać i nadal są serwery z 3xair i 3x suport - dwóch pozostałych graczy, choćby nie wiem jakimi masterami byli samo nie zajmą terenu.Tyle na ten temat.

Lepszy kompletny głąb w pancerzu, który po prostu jedzie za mną, niż koleś strzelający z artylerii do punktów dowodzenia niezależnie od ich koloru.

I jeszcze jedno - jedyna rola jakiej nie opanowałem to artyleria. Powód jest prosty - jest strasznie mało przypadków, że jest sytuacja pozwala na strzelanie z artylerii a praktycznie zawsze brakuje ludzi do zajmowania terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 19:23, FiN napisał:

> Ja osobiście lobię grac piechotą i jestem zadowolony. Co prawda zarobienie dużej ilości
punktów
> graniczy się z cudem, ponieważ piechota najbardziej odczuwa słabości teamu. Gdy team jest
źle
> wyważony, to gra piechotą to prawdziwa męka :/.

WTH?
Piechota najmniej odczuwa problemy teamplayowe bo jako jedyna klasa jest samowystarczlna -
może niszczyć wszystkie klasy jakie są z dobrym skutkiem, a przy tym zajmować punkty.


Wiem :P. JA bym powiedział inaczej, jest wstanie zniszczyć wszystko inne, co nie znaczy, że jest samowystarczalna. Gdy jest słaby team, to piechotą nie pograsz, bo zaraz masz napalm, ostrzał artyleryjski, a o wsparciu z teamu możesz zapomnieć. Ciężkie śmigłowce w rękach dobrego gracz szybko pozbywa się zwykłej piechoty, a potem rozwala resztę, chwila i nie masz wojska. Nie mówię o gościach z mojego teamu grających artylerią, którzy rozpoczynają ostrzał mojej pozycji, szczere gratulacje. Najlepiej się gra piechotą, gdy teamy są wyważone, czemu? Z prostej przyczyny, nie odczuwa się dominacji przeciwnika, o punkty łatwo, a własna drużyna nie przeszkadza, tylko co jakiś czas pomaga. Dziwną rzecz zauważyłem, że ludzi uwielbiają rozwalać piechotę, gdy tylko mogą. Dlaczego? Bo jej się boją...

A i zapomniałem, piechotę możesz rozwalić prawie wszystkimi bojowymi TA.

Zresztą, gdyby piechota byłaby TAK samowystarczalna, to ludzie graliby tylko piechotą, a nie supportem. Dziwne? A jednak, support jest najpopularniejszy i dziwnym trafem, tych graczy jest najwięcej w top 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 00:16, M3rc3n0r napisał:

Wiem :P. JA bym powiedział inaczej, jest wstanie zniszczyć wszystko inne, co nie znaczy, że
jest samowystarczalna. Gdy jest słaby team, to piechotą nie pograsz, bo zaraz masz napalm,
ostrzał artyleryjski, a o wsparciu z teamu możesz zapomnieć. Ciężkie śmigłowce w rękach dobrego
gracz szybko pozbywa się zwykłej piechoty, a potem rozwala resztę, chwila i nie masz wojska.
Nie mówię o gościach z mojego teamu grających artylerią, którzy rozpoczynają ostrzał mojej
pozycji, szczere gratulacje. Najlepiej się gra piechotą, gdy teamy są wyważone, czemu? Z prostej
przyczyny, nie odczuwa się dominacji przeciwnika, o punkty łatwo, a własna drużyna nie przeszkadza,
tylko co jakiś czas pomaga. Dziwną rzecz zauważyłem, że ludzi uwielbiają rozwalać piechotę,
gdy tylko mogą. Dlaczego? Bo jej się boją...

A i zapomniałem, piechotę możesz rozwalić prawie wszystkimi bojowymi TA.

Zresztą, gdyby piechota byłaby TAK samowystarczalna, to ludzie graliby tylko piechotą, a nie
supportem. Dziwne? A jednak, support jest najpopularniejszy i dziwnym trafem, tych graczy jest
najwięcej w top 100.


ja akurat nielubię grać piechotą, a jak gram to biorę łaziki (które i tak sa we wsparciu)
łaziki mają dobre osiągi, są tanie, naprawiają inne jednostki, walą w powietrze (choć z niewielkim efektem) i radzą sobie jakoś z piechotą (zwykłą)
zastosowanie łazików jest całkiem niezłe - przejmujesz szybko kilka punktów ok. 7 łazikami a biedne kilka czołgów niedaje sobie rady ze zniszczeniem ich podczas wymijania się - i tak łaziki przejmują/zajmują punkt przez co drużyna zwiększa przewagę (ewentualnie zmniejsza przewagę wroga)
teraz pytanie co je powstrzymuje od rajdu na wrogie/neutralne punkty:
- HH są niewystarczające, bo mają za mało rakiet na salwach
- HArty muszą dobrze trafić ale to i tak niezawsze wystarcza
- HT zbyt wolno ładują, obracają wieżę i same się wolno obracają etc. czyt. za wolne
wniosek trzeba dużej ilości dobrego sprzętu aby je zniszczyć dość szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL!

Sorry, ale to co Ty piszesz to jest jedna wielka bzdura. Co osiągniesz tymi twoimi "łazikami"? Chwilową przewagę? No chyba mi nie powiesz, że przy ich pomocy się okopiesz i obronisz się przed atakiem wroga. Wtedy albo grasz z modem, albo na kodach. Przypomina mi to taktykę support. Biorą HAA i RT i jadą zdobywać punkty dowodzenia. Aż miło się ich rozwala. Poza tym, o ile wiem, HH bez problemowo rozwalają te Twoje łaziki, a one same z ledwością radzą sobie z niszczeniem pojazdów, nie mówiąc o piechocie, która bezproblemowo eliminuje takie pojazdy. Osobiście spotkałem się z takim combo 3 razy i za każdym razem... był totalnym nieporozumieniem. A i zapomniałeś w swojej liście wymienić piechotę AT, która w trymigi rozwali Ci połowę łazików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

eee, mi niechodzi o to że się nią walczy ale np. jest mapa "most" atakujesz łazikami, które dojeżdżają do punktów przed wrogiem, a w tym czasie HH niszczą wszelkie umocnienia
inny przykład :
jest początek dominacji, łazikami szybko przejmujesz punkty, a gdy wszystko zostanie zajęte i gdy tracą na wartości w boju, wtedy zmieniasz jednostki lub zmieniasz funkcję i możesz walczyć mając jakąś tam przewagę
jeśli nie zwróciłeś uwagi to właśnie w trybie atak ważna jest mobilność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pościk to taka ciekawostka... Od pewnego czasu w moim kompie nie uświadczysz karty graficznej, sfajczyła się biedna... reklamacja zostanie wykonana dopiero za 8 dni więc bawię się w małe testowanie mojej zintegrowanej karty graficznej o jakże wdzięcznej nazwie GeForce 6100, z przydzielonymi 256 mb ramku, i tak...

1. Crysis... na minimalnych detalach na upartego dało by się grać...jakieś 15 klatek na sekundę...:)
2.World in Conflict... na absolutnym minimum we wbudowanym bachmarku osiągam średnio 18 klateczek...:)
3.F.e.a.r Perseus Mandate... na średnich detalach chodzi spokojnie...:)

i na tym koniec...narazie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 08:35, NuGGet napisał:

Czy WiC działałoby na kompletnym minimum na Radeonie 9200 128mb ?


miałem w starym kompie tą kartę i np. CoH mi nieodpalił , no a WiC wymaga lepszego sprzętu (choć podobno dobrze zoptymalizowany)
... przyjmijmy że potrzebujesz lepszej grafy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 08:35, NuGGet napisał:

Czy WiC działałoby na kompletnym minimum na Radeonie 9200 128mb ?


Sciagnij demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba do wszystkich graczy. Czy ktoś mógłby mi podać jakikolwiek server lub klan na którym/ z którym mógłbym grać i gdzie nie ma arty-noob''ów i cholernych chomików, którze zbierają punkty przez całą rundę i ( jeśli czas pozwoli - a najczęściej nie pzowala ) uderzają nukiem?? Byłbym bardzo wdzięczny.

P.S. - Frustracja spowodowana nadmiarem noob''ów i zerowym teamplay''em na wszystkich znanych mi serverach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować