Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo 3 - recenzja wersji konsolowej

37 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Pradawne zło znów podniosło swój paskudny łeb, tyle że tym razem szansę na jego wygonienie z tego świata dostali nie tylko PC-towcy, ale i miłośnicy wsiąkania w kanapę z padem w dłoniach przed ekranem wielkiego telewizora.

Przeczytaj cały tekst "Diablo 3 - recenzja wersji konsolowej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się odnośnie pierwszego minusa. Mi gra się wyśmienicie a szczególnie po przesiadce z PC na konsolę. Jeżeli chodzi o h&s to DIII nie ma na konsolach praktycznie żadnej porządnej konkurencji. Ja grę polecam również tym, którzy chcą grać solo. Jeżeli ktoś jeszcze nie grał w DIII a ma konsole to zdecydowanie lepszym wyborem jest wersja konsolowa. A jak ktoś ma wersję na PC... to i tak niech kupi wersje konsolową :D Z perspektywy czasu żałuję zakupu wersji PC, ale kto przypuszczał, że ta gra wyjdzie na konsole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:22, PEEPer napisał:

@2up Hahaha, konsolowe fanboye.


Głupi jesteś i tyle. Ze mnie taki konsolowiec jak z ciebie mężczyzna. Po prostu w przypadku DIII posiadam obie wersjie gier i widzę, która wersja jest lepsza. Już niezaprzeczalnym wyższości jednej wersji nad drugą jest sam fakt usunięcia AH, co m.in. spowodowało, że drop nie jest aż tak randomowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TobiAlex no już lecę do sklepu i kupuję. Po co to mi ta wersja skoro patch z itemizacją i paragonem 2.0 prędzej czy później wyjdzie na PC? A Ty zapłaciłeś dwa razy za ten sam produkt, ale przecież o to właśnie chodziło Bli$$ardowi prawda? JEDYNY plus jaki mają konsolowcy to taki, że mogą grać offline. A jeśli już miałbym dokonywać zakupu na wersję konsolową to poczekałbym na wyjście gry na nową generację konsol i odpuścił sobie obecne rumple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:32, TobiAlex napisał:

Już niezaprzeczalnym
wyższości jednej wersji nad drugą jest sam fakt usunięcia AH, co m.in. spowodowało, że
drop nie jest aż tak randomowy.


I ciągle to samo. Drop drop drop. A, i jeszcze drop. Sorry, ale to już nudna melodia. Przypomnę jednak na co narzekano w przypadku wersji PC:

- brak trybu offline (na początku, jak już ustabilizowano serwery to straciło na znaczeniu)
- liniowe i monotonne lokacje
- każdy kolejny akt mniejszy od poprzedniego
- brak swobodnego rozwoju postaci - statystyki dodawane auto, skille przypisane do okreslonego poziomu doswiadczenia
- no i drop (ale od hell w górę, na normal i nightmare był ok)

Nawet juz dajmy biednym konsolom ten lepszy drop, doliczmy tryb offline, ale jakoś o poprawie pozostałych elementów nie słyszałem. Czyli jak komuś drop nie przeszkadza (np. mi, bo nie jest lepszy ani gorszy od tego z D2) to gdzie niby ta lepszość wersji konsolowej? :) Inna sprawa, że jestem ciekaw jak się ma kowal na konsolach, bo on i na PC (z rzekomo tak skopanym dropem) był biedny. Na konsoli, gdzie ten drop niby taki cudowny, musi być zupełnie do niczego :D

Już po zobaczeniu oceny i przeczytaniu fregmentów recenzji wiedziałem, że będzie narzekanie. Inna sprawa, ze jak na razie wojna o GTA absorbuje wszystkich bardziej :)

A tak juz na koniec: mi też się grało wyśmienicie - w wersje pecetową i ponad rok temu :)

@UP

O jakiej frustracji mowa? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:39, Luqstar napisał:

no już lecę do sklepu i kupuję. Po co to mi ta wersja skoro patch z itemizacją
i paragonem 2.0 prędzej czy później wyjdzie na PC?


Raczej później niż prędzej, a do tego czasu to ja tego Diabełka będę mógł ograć, sprzedać (czego na PC nie mogę zrobić, ups, rzeczywiście offline to jedyny minus) i grać w inne gry.

@Mikko91

To ewidentnie nie jest ocena jakości portu, tylko samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:47, Diabolicus napisał:

Raczej później niż prędzej, a do tego czasu to ja tego Diabełka będę mógł ograć, sprzedać
(czego na PC nie mogę zrobić, ups, rzeczywiście offline to jedyny minus) i grać w inne
gry.


Rotff, dzięki, genialna (chociaż niezamierzona) krytyka wersji konsolowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:49, Bambusek napisał:

Rotff, dzięki, genialna (chociaż niezamierzona) krytyka wersji konsolowej :)


?

IMO Diablo 3 na konsoli jest lepsze (chyba bardzo cię boli, że często słyszy się taką opinię), lecz niezależnie od platformy to tylko niezła gra niedorównująca do pięt poprzedniczkom. Nie będę do niej powracał, więc po co ma zbierać kurz na półce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Luqstar
Blizzard w wersji PC może sobie wprowadzać, co będzie chciał, ale nie wyłączy AH. Chyba nie masz pojęcia na jakieś zasadzie działa drop, co lepszych przedmiotów w tej grze. W prostym tłumaczeniu - graczowi X wypada jakiś legendarny przedmiot, graczowi Y wypada ten sam legendarny przedmiot, obaj wystawiają go na AH - graczowi Z nigdy ten przedmiot już nie dopnie! Teraz rozumiesz w czym jest problem z AH?

@Bambusek
A niby co jest ważniejsze w h&s jak nie drop? Na pewno nie jest to brak trybu offline, na pewno nie liniowe lokacje. A odnośnie statystyk i skilli. A jak to wszystko kończyło się w D2? 1-2 builde dla postaci (och pewnie, można zrobić ich i setki, tylko po co, skoro i tak się nie sprawdzają)? A jeszcze odnośnie dropu - przeczytaj sobie to co napisałem powyżej - w tej grze drop jest uzależniony od tego, co jest na AH. I to jest cały problem.
A kowal na konsolach ma się dobrze :) Bo w końcu się przydaje. Po co korzystać z jego usług na PC skoro i tak wszystko jest na AH (albo wręcz przedmioty kilkukrotnie lepsze?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było i proszę - jaka fajna recka :). Ciesze się, ze trzymacie poziom niezależnie od wielkości marki :). Muzyka i mdle tla porazaly już na PC. Jednak w dalszym ciągu zawodowcy umierają, żeby ich miejsce zajeli kolejni, jeszcze silniejsi ;). Paradoks Diabola :). Co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całości nie pomaga też fakt, że fabuła nawet nie próbuje udawać, że gra, jak i wszystkie zawarte w niej questy, polegają tylko i wyłącznie na wybijaniu potworów.

Chyba ktos tu pomyslil H&S z RPG. Nie podoba mi sie recenzja, strasznie stronnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TobiAlex oczywiście, że wiem, Ameryki nie odkryłeś. Z ostatecznym osądem poczekajmy jednak do tego patcha ok? Ja nie muszę mieć po miesiącu grania topowego gearu na sobie, ważne jest dla mnie żeby jednak było widać u mojej postaci jakiś progres i wynagrodzenie za poświęcony czas w grze, tylko tyle. Zresztą ta gra ma wiele innych fundamentalnych problemów których żaden patch już nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Całości nie pomaga też fakt, że fabuła nawet nie próbuje udawać, że gra, jak i wszystkie
> zawarte w niej questy, polegają tylko i wyłącznie na wybijaniu potworów.

>
> Chyba ktos tu pomyslil H&S z RPG. Nie podoba mi sie recenzja, strasznie stronnicza.

Dokładne, też wydaje mi się, że ktoś tutaj pomylił gatunki. Co jak co ale w każdym h&s wszystko kręci się wokół bicia mobów i zbierania coraz lepszego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > @2up Hahaha, konsolowe fanboye.
>
> Głupi jesteś i tyle. Ze mnie taki konsolowiec jak z ciebie mężczyzna. Po prostu w przypadku
> DIII posiadam obie wersjie gier i widzę, która wersja jest lepsza. Już niezaprzeczalnym
> wyższości jednej wersji nad drugą jest sam fakt usunięcia AH, co m.in. spowodowało, że
> drop nie jest aż tak randomowy.

Po co ci dwie wersje drogi gramowiczu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2013 o 21:18, Zbicku napisał:


Dokładne, też wydaje mi się, że ktoś tutaj pomylił gatunki. Co jak co ale w każdym h&s
wszystko kręci się wokół bicia mobów i zbierania coraz lepszego sprzętu.

Prawda, ale rzadko kiedy wszystko, co w grze istnieje mówi Ci "Idź bić mobki". Są tytuły, które potrafią zbudować odpowiedni klimat albo swoją oprawą, albo narracją stojącą na przynajmniej zadowalającym poziomie i nawet jeśli całość wciąż opiera się o chodzenie po lochach i oraniu wszystkiego, co się rusza, to jednak wszystko nie jest tak surowo bezpośrednie i bezwstydnie... proste.

"Hej, tu udawana fabuła, hoho, IDŹ SIĘ BIĆ". Tak widziałem D3. I nawet nie wiesz, jak bardzo dodawało mi to do i tak sporego uczucia monotonii w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 21:23, MisioKGB napisał:

Po co ci dwie wersje drogi gramowiczu? :D


Pewnie coby przydomowy ołtarzyk z Diablo się nie zakurzył. W końcu nowe konsolowe pudło dodaje mu blasku.

Prawda jest taka, że z graczy na PC zrobili testerów wersji konsolowej. Ba, ta gra wygląda jak od podstaw tworzona właśnie pod pada ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować