Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo 3 - recenzja wersji konsolowej

37 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2013 o 21:30, Shinigami napisał:

Prawda jest taka, że z graczy na PC zrobili testerów wersji konsolowej.


No a teraz gracze konsolowi robią za testerów loot 2.0 :)

Inna sprawa, że nie wiem czy go chcę jeśli to ma byc takie podawanie mocnych itemów na talerzu... Pamietam doskonale taki przedmiot z D2 - Futro Arktyki. Item z zestawu, zbroja tak dobra, że mając ją nie trzeba było właściwie zmieniać do trzeciego aktu (a leciała już w pierwszym i to blizej początku niż końca). I co? Ano w pewnym momencie nią już rzygałem, wypadała tak często, że znalezienie tego nie dawało żadnej radości ani satysfakcji. Jesli jest tak jak napisano w recenzji, ze na konsoli się biega obwieszonym legendarnymi to magia tych przedmiotów dla mnie pryska. Wygląda na to, że Blizzard z jednego ekstremum (za słaby drop żeby móc normalnie grać na piekle i inferno bez AH albo 100+ godzinnego grindu) przeszedł w drugie. A to żadne rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gram sam, czasem z uda mi się do kogoś podłączyć, lub ktoś do mnie przychodzi. Nie wiem jak wersji na PC, tutaj udało mi się znaleźć na początku drugiego aktu legendarne bronie dla barbarzyńcy.
Ogólnie mam wrażenie, że drop jest bardziej pod prowadzoną klasę, bo rzadko znajduję coś dla powiedzmy łowcy demonów.

Co prawda też mam zastrzeżenia co do menu i sposobu rozkładania rzeczy u kowala, ale na razie jest w porządku. Także mam wrażenie, że autor nieco wyolbrzymia niektóre wady, jak chociażby tą, że samemu nie ma po co grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie zasłużona ocena. Gra jest naprawdę fajna i w pojedynkę idzie się jako-tako bawić, chociaż wiadomo - to gra pod coop. Tak jakbym narzekał, że w L4D fun jest przez sieć czy lokalnie, a nie z botami...

Dla mnie 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:45, Bambusek napisał:

I ciągle to samo. Drop drop drop. A, i jeszcze drop. Sorry, ale to już nudna melodia.


No nie drogi Bambusku, nie jest nudna. Jakbyś nie wiedział, to o tym gatunku stanowi loot - jego zbieranie, kolekcjonowanie dla innych postaci, rozmyslanie nad konkretnymi buildami. Aby gracz miał satysfakcję z gry, to musi być odpowiedni drop. Problem z tymi 2 elementami jest w pecetowym Diablo 3 taki, że dobry loot można zobaczyć w AH, a drop jest tragiczny. Ale to nie wszystko. Największy problem (który jak rozumiem ma naprawić "loot 2.0") i fakap totalny to generowanie przedmiotów, które w wersji PC jest totalnie bezsensowne (grałeś, wiec zapewne wiesz jak głupio jest to zrobione).
I naprawdę nie chodzi o to, że na normalu to loot jest dobry, a problem to na piekle się zaczyna (co jest samo w sobie idiotycznym "argumentem", bo normal to jak tutorial i co by nie leciało, to będzie dobre), tylko o to, że gracz nie jest w żaden sposób wynagradzany za swoją grę. Wszystko sprowadza się do jednego - masz kasę? Masz przedmioty. Nie masz kasy? Cóż... I póki AH będzie funkcjonował w grze, to żaden "loot 2.0" niczego diametralnie nie zmieni. Chyba, że Blizz zrobi oddzielny ladder bez AH, co byłoby świetnym rozwiązaniem swoją drogą. I oczywiście, są wyjątki, niektórym się poszczęści, ale większość ma jedno wielkie NIC. Efekt tego systemu jest taki, że wśród moich znajomych po mniej więcej tygodniu nikt już w pecetowe D3 nie grał. Wrócili do 2 albo przeszli do konkurencji. Nie wiem jak poradzi sobie wersja konsolowa, ale cholernie żałuje, że nie wstrzymałem się z zakupem, a teraz jak ten głupi czekam na ten "loot 2.0" który* być może* coś zmieni. Magia marki psia Blizzarda mać, pewnie kupię wersję na PS4...
Oczywiście problemów D3 ma więcej, część naprawi dodatek, ale pewnych rozwiązań - przynajmniej w wersji komputerowej - nie zmieni. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Całości nie pomaga też fakt, że fabuła nawet nie próbuje udawać, że gra, jak i wszystkie
> zawarte w niej questy, polegają tylko i wyłącznie na wybijaniu potworów.

>
> Chyba ktos tu pomyslil H&S z RPG. Nie podoba mi sie recenzja, strasznie stronnicza.

Oto cytat z oficjalnej strony Blizza:

"NOWA, EPICKA FABUŁA
Seria Diablo zawsze prezentowała makabryczne podejście do klasycznego tematu walki dobra ze złem osadzonej w świecie śmiertelników, którzy wbrew przeciwnościom przetrwali chaos i tragedię. W Diablo III rozbudowaliśmy tę historię – teraz można odwiedzić te części Sanktuarium, o których w przeszłości jedynie wspominaliśmy.
Witamy - witamy z powrotem w domu."

Sorry, ale jak ktos wypisuje EPICKA FABULA to i pod tym wzgledem nalezy oceniac gre, a fabula D3 jest na poziomie przedszkola co najwyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2013 o 07:54, Killyox napisał:

Sorry, ale jak ktos wypisuje EPICKA FABULA to i pod tym wzgledem nalezy oceniac gre,
a fabula D3 jest na poziomie przedszkola co najwyzej.


A co mieli napisac? Ze fabula bedzie do niczego i w ogole najlepiej nie kupujcie naszej gry? Kazdy kto nazywa sie graczem, a tym bardziej pisze recenzje powinien wiedziec ze w diablusie nigdy o fabule nie chodzilo i w trojce to sie nie zmieni/ło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 09:52, TigerXP napisał:

A co mieli napisac? Ze fabula bedzie do niczego i w ogole najlepiej nie kupujcie naszej
gry? Kazdy kto nazywa sie graczem, a tym bardziej pisze recenzje powinien wiedziec ze
w diablusie nigdy o fabule nie chodzilo i w trojce to sie nie zmieni/ło.


Zmieniło się. Fabuła (strasznie marna w dodatku) tym razem jest prezentowana graczowi w sposób tak nachalny, że należą się baty. W poprzednich częściach wystarczyły dwa kliknięcia i tyle po fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2013 o 09:52, TigerXP napisał:

A co mieli napisac? Ze fabula bedzie do niczego i w ogole najlepiej nie kupujcie naszej
gry?

W takim wypadku po prostu się o niej nie wspomina. Na pewno nie w zaletach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A co mieli napisac? Ze fabula bedzie do niczego i w ogole najlepiej nie kupujcie naszej
> gry? Kazdy kto nazywa sie graczem, a tym bardziej pisze recenzje powinien wiedziec ze
> w diablusie nigdy o fabule nie chodzilo i w trojce to sie nie zmieni/ło.

Nieistotne. Tak reklamuja gre to i to nalezy byc oceniane. A pozniej dziwic sie, ze sa recki crapowych gier 9/10.

mogli nic nie pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 06:45, aope napisał:

Oczywiście problemów D3 ma więcej, część naprawi dodatek, ale pewnych rozwiązań - przynajmniej
w wersji komputerowej - nie zmieni. Szkoda.


AH bedzie usuniete 18go marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamykaja AH i tyle w temacie "przemyslanego" systemu rozgrywki w D3. Ale oczywiscie znajda sie jeszcze fanatycy, ktorzy z uporem beda powtarzac "to bylo swietne" wiedzac lepiej od spolecznosci graczy i Blizzarda wlacznie. Ot, tacy "nieomylni" fanboje. Tak to jest jak sie nie umie grac i trzeba korzystac z $$$ aby cokolwiek osiagnac w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:58, TobiAlex napisał:

@Luqstar
Blizzard w wersji PC może sobie wprowadzać, co będzie chciał, ale nie wyłączy AH.

Ależ oczywiście, że nie - no jakżeby nie... Owwww wait: http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/8181979180#1 ;)

Jedyne czego zazdroszczę osobom posiadającym wersję konsolową to drop, bo z recenzji wynika, że dropi jak z piniaty co najmniej - tego niestety na PC nie doświadczyłem, a sporo godzin za mną, a i utłuczone elity idą już w spore tysiące sztuk...
BTW: Pony Level jest na konsolach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 14:13, Pajonk78 napisał:

BTW: Pony Level jest na konsolach? :D


Chyba jest, schemat na kostur mam, grzybka i piszczel również. Nie mam jednak całości, żeby dać Ci odpowiedź czy jest na pewno :)

A co do Twojego odpisu o domu aukcyjnym, to zobacz że TobiAlex pisał to 16 września i jeszcze pewnie nie wiedział o tym, że Blizz wyłączy AH :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A jak ktoś ma wersję na PC... to i tak niech kupi wersje konsolową :D Z perspektywy czasu żałuję
> zakupu wersji PC, ale kto przypuszczał, że ta gra wyjdzie na konsole?
Niezłe - Pewnie jeszcze powinienem kupić ten badziew na smatrfona, telefona, tableta i bideta.
Blizzard zrobił tą grą w bambuko wszystkich graczy. I PCtowych i konsolowców. W takiem formie ta gra powinna wyjść na świat 3-4 lata po D2. Za to $ssący Blizzard wydał tą grę po ilu? Po 10 latach? :D Żałośnie identyczna z D1 i D2. Zmieniła się tylko rozdzielczość i szczegółowość obrazu.
Ale wg TobiAlex''a - należy Blizzardowi sypać złoto na konta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować