Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo 3 straci swój dom aukcyjny na początku 2014 roku

78 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2013 o 00:12, Martimat napisał:

To jeszcze reset przedmiotów lub brak kompatybilności postaci po wprowadzeniu dodatku
(podobnie jak w D2) i jesteśmy w domciu.

Jaki brak kompatybilności? Nie spodziewaj się, że Diablo 3 będzie zawierało analogiczne mechanizmy do poprzedniej części. Przejście na dodatek będzie płynne, a najwyższy zdobyty poziom paragona automatycznie stanie się account wide razem z wprowadzeniem patcha przygotowującego pod dodatek.

Dnia 18.09.2013 o 00:12, Martimat napisał:

Ale myślę, że wystarczy sam reset itemów.
Zaboli (i to mocno) ale wszystkim wyjdzie na dobre.

Takie rozwiązanie byłoby idiotyczne. Wyobrażasz sobie oburzenie, jakie by było po wprowadzeniu czegoś takiego? Poza tym czemu taki reset miałby służyć? Sam nie zdobyłem w grze jakiegoś specjalnie dobrego ekwipunku, bo i dawno przestałem grać, ale nawet ktoś grający casuaolowo nie chciałby zaczynać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 00:19, Arcling napisał:

Takie rozwiązanie byłoby idiotyczne. Wyobrażasz sobie oburzenie, jakie by było po wprowadzeniu
czegoś takiego? Poza tym czemu taki reset miałby służyć? Sam nie zdobyłem w grze jakiegoś
specjalnie dobrego ekwipunku, bo i dawno przestałem grać, ale nawet ktoś grający casuaolowo
nie chciałby zaczynać od nowa.

Jakoś laddery w D2 działały sprawnie i nikomu nie przeszkadzało robienie co jakiś czas wszystkiego od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 00:45, Kryhuu napisał:

Jakoś laddery w D2 działały sprawnie i nikomu nie przeszkadzało robienie co jakiś czas
wszystkiego od nowa.

Diablo 2 wyszło 13 lat temu. To były zupełnie inne czasy, inne okoliczności w branży i przede wszystkim - inna mentalność graczy. Wtedy było stosunkowo mało dobrych gier, a cała branża miała jeszcze pęd nadany przez 8-bitowe tytuły i ich - ogromnie przegięte na dzisiejsze standardy - poziomy trudności. Dzisiaj tak to nie zadziała, branża się zmieniła, gracze się zmienili, twórcy się zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Whatever. Zamiast AH będzie ebay czy inne allegro, więc dla niektórych osób zmiana będzie
> niewielka. Jedynie blizzard nie będzie zarabiać na transakcjach.

Na Ebay jest zakaz wystawiania wirtualnych przedmiotów / golda od 2007 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak warto wierzyć w człowieka, jeszcze czasem ktoś uderzy się w pierś... Prędzej spodziewałbym się, że PIS wycofa się z tezy o zamachu smoleńskim, niż że upadnie AH. A zatem szykuje się wielki powrót do D3, chwała bohaterom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> WOW! No musze przyznac - Blizzard ma jaja :) Cieszę sie bardzo, ponieważ zamknięcie tego
> nieporozumienia oznacza lepszą grę. Brawo!

A teraz nie była lepsza ? Niby dlaczego ? Ktoś ciebie zmuszał do AH ? Dla mnie AH mogło by zostać. Nikt nie zmusza do używania tego.

Ah zamykają raczej dlatego, że wszyscy którzy jeszcze w D3 grają to mają już gear z najwyższych pułeczek. Domek aukcyjny z tego powodu sam umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście myślałem już nieraz, żeby przepuścić cały gold, wykasować wszystkie postacie i zacząć od początku, dla samej świadomości tego, że w końcu do czegoś dążę i mam coś do osiągnięcia (bo farmienie 50h żeby kupić jeden item i przejść z mp5 na mp6 i tak w koło macieju mnie kompletnie nie jara i nuży). Tym bardziej jeżeli loot zostanie naprawiony to czystą przyjemnością będzie levelowanie kolejnych postaci od zera na self found. Aczkolwiek wątpie, żeby Blizz posunął się do reseta, zostaliby zalani falą płaczu na forach.

@hydzior
Zmuszał go system loota. W tej grze nie da się polegać na własnym dropie i poruszać do przodu w zadowalającym tempie, gracz jest wręcz zmuszany do korzystania z tego "dobrodziejstwa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wychodzi na to, że chyba jestem jedynym, którego takie rozwiązanie wcale nie cieszy. Z prostych przyczyn:

1. Uważam, że była to świetna nowość nie tylko dla Diablo, ale dla rynku jako takiego. Zamiast kroić produkt i wypuszczać wybrakowaną gre (resztę dokup sobie w DLC), pozwolili użytkownikom sprzedawać dobra między sobą, pobierając jedynie %. Dzięki temu i ludzie mogli zarobić, i Blizz mógł utrzymać serwery. Oczywiście, rozwiązanie nie było idealne, ale myślę, że to nie błąd w koncepcji, ale w implementacji - lepiej było popracować nad lepszym balansem, niż wywalać zupełnie.

2. Pamiętajcie, że utrzymanie serwerów kosztuje. Blizz będzie musiał gdzieś szukać środków, które znikną po rezygnacji z AH. Jak sądzicie, gdzie ich poszuka. Dokładnie, najpewniej w kieszeniach graczy. Chcieliście pierdyliard durnych DLC z, damy na to, misjami pobocznymi wyciętymi z gry? Cóż, jest duża szansa, że się doczekacie...

3. Czytałem opinie osób, które grają na konsolach, z już dostosowanym loot''em. Okazuje się, że zdobywanie przedmiotów idzie im ZNACZNIE szybciej. Niby fajnie, ale oznacza to, że czej, którego będzie wymagać wymaksowanie wyposarzenia, ulegnie diametralnemu skurczeniu. A co za tym idzie, sama gra starczy na znacznie krócej.

Podsumowując, wcale nie cieszę się z usunięcia domu aukcyjnego. I, aby była jasność i nie było durnych komentarzy w stylu "najpierw płaczą, że jest, a teraz płaczą, że nie ma" - od początku byłem zwolennikiem AH/RMAH, więc moje stanowisko pozostaje niezmienne od premiery gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

Cóż, wychodzi na to, że chyba jestem jedynym, którego takie rozwiązanie wcale nie cieszy.


Z pewnością nie jedynym. Zamordystyczne DRMy tez mają swoich zwolenników.

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

Z prostych przyczyn:

1. Uważam, że była to świetna nowość nie tylko dla Diablo, ale dla rynku jako takiego.


Świetna nowość. Doprowadziła do totalnego zniszczenia ekonomii w tempie ekspresowym, podzieliła graczy na tych co mają $$$ i na tych którzy jej mają, podważyła sens gatunku (bo i po co farmić/bawić się, skoro można kupić?) i sprowadziła Diablo 3 do symulatora domu aukcyjnego zamiast do przyjemnej rzezi gdzie gracz jest wynagradzany za swoja grę. Dodatkowo wprowadziła nowy pomysł na dojenie z kasy. A idź pan z taką "świetną nowością".

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

Zamiast kroić produkt i wypuszczać wybrakowaną gre (resztę dokup sobie w DLC),


ŻE CO? Gdzie jest obiecany PvP? Gdzie jest endgame? TAK! Dobrze kombinujesz! Będą w nadchodzacych DODATKU, ponieważ Diablo 3 w obecnej formie JEST wybrakowanym produktem.

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

pozwolili
użytkownikom sprzedawać dobra między sobą, pobierając jedynie %. Dzięki temu i ludzie
mogli zarobić, i Blizz mógł utrzymać serwery.


Biedny Blizzard, nie ma na utrzymanie serwerów. Z czego oni utrzymują te serwery swoich starych gier, przeciez nie ma w nich domu aukcyjnego? :( Szlachetny Blizzard - pobierał TYLKO procent!

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

Oczywiście, rozwiązanie nie było idealne,


Było i jest do niczego o czym sam Blizzard wcześniej mówił.

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

ale myślę, że to nie błąd w koncepcji, ale w implementacji - lepiej było popracować nad
lepszym balansem, niż wywalać zupełnie.


To bład w koncepcji - gra ma sprawiać radość a drop nagradzać. Przez ten cholerny dom aukcyjny sens gatunku został zachwiany. Na szczęście wróci na właściwe tory

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:


2. Pamiętajcie, że utrzymanie serwerów kosztuje. Blizz będzie musiał gdzieś szukać środków,
które znikną po rezygnacji z AH. Jak sądzicie, gdzie ich poszuka.
Dokładnie, najpewniej
w kieszeniach graczy. Chcieliście pierdyliard durnych DLC z, damy na to, misjami pobocznymi
wyciętymi z gry? Cóż, jest duża szansa, że się doczekacie...


Ja mam Cie za poważnego gościa, a Ty takie idiotyczne farmazony wypisujesz :|

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:


3. Czytałem opinie osób, które grają na konsolach, z już dostosowanym loot''em. Okazuje
się, że zdobywanie przedmiotów idzie im ZNACZNIE szybciej. Niby fajnie, ale oznacza to,
że czej, którego będzie wymagać wymaksowanie wyposarzenia, ulegnie diametralnemu skurczeniu.
A co za tym idzie, sama gra starczy na znacznie krócej.


Jesli gra starcza na krócej wyłacznie przez lepszy drop i należy do gatunku h''n''s to oznacza, że jest mizerna w content. TAK! Diablo 3 jest CHOLERNIE SŁABE jeśli chodzi o content. Dodatek ma szanse to - chociaz w części - naprawić. A jeśli uważasz, że karanie grającego beznadziejnym lootem, którego generator to kolejna pomyłka przedłuża żywotność gry, to jestes w ogromnym błędzie i chyba nie masz zielonego pojęcia o gatunku, o którym piszesz.

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:


Podsumowując, wcale nie cieszę się z usunięcia domu aukcyjnego. I, aby była jasność i
nie było durnych komentarzy w stylu "najpierw płaczą, że jest, a teraz płaczą, że nie
ma" - od początku byłem zwolennikiem AH/RMAH, więc moje stanowisko pozostaje niezmienne
od premiery gry.


Tacy jak Ty swoim podejściem sprawiają, że producenci chca doić coraz bardziej, dając coraz mniej. Nie każdemu to pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste, że takie postanowienie Blizzarda to nic innego jak chwyt marketingowy, który ma zachęcić wszystkich którzy są rozczarowani Diablo III (a głównie domem aukcyjnym) do zakupu dodatku, który wyjdzie zapewne w tym samym czasie. Biorąc pod uwagę, że nie zadowolonych jest więcej niż tych drugich będzie to bardziej dochodowe dla Blizzarda niz dojenie kasy w domu aukcyjnym z tych nie dobitków, którzy jeszcze w to grają.
Osobiście już dawno nie gram, nie planuję powrotu do gry, a tym bardziej zakupu dodatku. Z resztą czego można sie spodziewać po dodatku, który będą robić nie całe dwa lata, patrząc na to co osiągneli z podstawką i "4 aktami", które powstawały na przestrzeni ilu lat?8lat? Kto to wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

Cóż, wychodzi na to, że chyba jestem jedynym


Pewnie nie, w końcu to "teh internetz" ;)

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

1. Uważam, że była to świetna nowość nie tylko dla Diablo, ale dla rynku jako takiego.


Nowość - owszem. Świetna - no, na upartego. Problemem było to, że za bardzo skupili się na tym, jak wyrwać dla siebie cząstkę tego, na czym majątek zbijali farmerzy złota z Azji, a nie pomyśleli o tym, jak sprawić, by cała ta zabawa miała sens. Ze względu na kompletnie skopany system lootu w grze, AH był tak naprawdę jedynym sposobem na to, by przejść Inferno. Bo na Hellu jeszcze na self-found jakoś szło. Dzięki temu ludzie odpuszczali sobie szukanie lootu, tylko szli po prostu na zakupy w AH.

Drugą skopaną rzeczą było umożliwienie nieskończonej cyrkulacji danego produktu - mógł być sprzedawany i kupowany w nieskończoność, przez co ekonomii w grze nie było żadnej. Gdyby wprowadzili ograniczenia na zasadzie Bind on Acquire (np. w stosunku do Legendarek) i Bind on Equip (dla całej reszty), zabawa wyglądałaby zupełnie inaczej, bo gracze musieliby myśleć, czy bardziej im się opłaca dany przedmiot opylić, czy zatrzymać.

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

2. Pamiętajcie, że utrzymanie serwerów kosztuje. Blizz będzie musiał gdzieś szukać środków


Jasne. Bo grube miliony ściągane z graczy WoW nie wystarczą...Wybacz, ale to nie jest żaden argument. Guild Wars jakoś daje sobie radę w formule Buy to Play, wiele gier MMO jest w stanie przynosić zysk będąc F2P, tylko biedny Blizzard nie będzie miał z czego opłacać serwerów?

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

A co za tym idzie, sama gra starczy na znacznie krócej.


Niezupełnie. Bo fakt, że wypadają (wreszcie!) dobre przedmioty, dostosowane do naszej postaci, nie jest wadą, jest zaletą! W końcu doprowadzono do tego, co powinno być w grze od samego początku! Jaki sens ma w pełni losowy system lootu, jeśli na 60 poziomie wypada mi sztylet mający 132 DPS? Loot powinien choć trochę podchodzić pod poziom trudności, poziom postaci i klasę postaci. Wtedy rzeczywiście zabawa w self-found ma sens.

Dnia 18.09.2013 o 05:36, Tenebrael napisał:

Podsumowując, wcale nie cieszę się z usunięcia domu aukcyjnego.


Ja bym się nie cieszył tylko w sytuacji, gdy cały system zostałby postawiony na nowo. BoA/BoE, ograniczenie liczby przedmiotów w obiegu, poprawienie statystyk, usunięcie RMAH - gdyby wprowadzono te zmiany, AH miałby jakiś sens. W chwilo obecnej wychodzi na to, że Blizz popada ze skrajności w skrajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 00:45, Kryhuu napisał:

Jakoś laddery w D2 działały sprawnie i nikomu nie przeszkadzało robienie co jakiś czas
wszystkiego od nowa.

Reset laddera w D2 nic nie usuwał, wszystko przechodziło do trybu nie-ladderowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to słucham. Zachwyceni?

^^ Ja osobiście tak :). I trochę też zaskoczony, nie spodziewałem się, że ten pazerny Blizzard jednak zrezygnuje z dodatkowej kasiory z prowizji.

Niemniej cieszy mnie decyzja o zamknięciu tego nieporozumienia, wersja PC od marca 2014 wreszcie stanie się grywalna - z przyjemnością do niej wtedy wrócę, bo choć boryka się z innymi problemami, to ten (jeden z trzech) który mnie najbardziej drażnił (zaraz po zamordystycznym DRM - to niestety zostaje :/) wtedy przestanie mieć rację bytu :). Super, że wracamy do korzeni h&s i wywalamy symulator aukcji ;-)

Good work Blizzard :) ! Lepiej późno niż wcale !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na AH w D3;p w sumie jak gralem wyciagnalem 200 Euro z gry;p A blizz zamyka AH bo przestalo sie oplacac pewnie:) gra jest nudnawa i ci co zostali nie korzystaja z AH za kase tylko za zloto z gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie usuwacie dom aukcyjny za real kasę bo to i tak nic nie zmieni bo ludzie się przeniosą handlować na strony aukcyjne typu Allegro czy Ebay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję jak można być zwolennikiem czegoś, co kompletnie zabiera i wyrzuca przez okno przyjemność ze zdobywania ciekawych itemów w grze typu hack''n''slash... Człowiek codziennie się uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
> A teraz nie była lepsza ? Niby dlaczego ? Ktoś ciebie zmuszał do AH ?

Gra sama w sobie zmuszała do korzystania z AH. Wytrzymałem do II Aktu Piekła na śmieciach, które znajdowałem, potem bez kupna itemów z domu aukcyjnego nie szło grać bez zgonu co kilka kroków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wyłączenie będzie miało sens gdy zrobią "restart" jak w Diablo II. Tak by każdy zaczął od nowa z "czystą kartką". Poza tym trzeba się spodziewać ożywienia czatu, handlu na allegro albo ebay i wiadoma sprawa handel przejdzie do wymiany bezpośredniej jak w D II czyli nie złoto najważniejsze a przedmioty będą walutą. Obstawiam że klejnoty (w DII były to runy głównie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować