Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przebrali się za policjantów, by ominąć kolejkę po GTA V. Grozi im 10 lat więzienia

79 postów w tym temacie

@ TigerXP
Dokładnie to samo pomyślałem.

Nie było mnie tam, nie widziałem, podobnie jak każdy z tutaj jęczących, ale w mojej wyobraźni wygląda to na pozytywny wybryk, wywołujący uśmiech na twarzy (podobnie jak swego czasu krążący po necie filmik, gdzie studenci "eskortowali papieża"). Ale nasze hiper-uczciwe społeczeństwo najchętniej władowałoby dożywocie za wepchnięcie się do kolejki. 10 lat? A matka Madzi z Sosnowca wciąż na wolności... Aha...

@ Hubi_Koshi
"gdyby ludzie przebrani za policjantów wjechali ci na chatę i skonfiskowali komputer"
A co ma piernik do wiatraka? "Gdyby babcia miała wąsa..." Gdybanie zostawmy prorokom i wróżkom, goście nikogo nie skrzywdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 12:40, Zgreed66 napisał:

Ciekawe czy precedens pozwoliłby jakoś im z tego wyjść ;d

To nie jest precedens. Podszywanie się pod służby mundurowe jest karalne i to nie bez powodu... tutaj to niby był taki żart, ale prawdopodobnie i tak dostaną jakąś grzywne albo prace społeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 13:43, Hubi_Koshi napisał:

Wyrozumiałości dla gości którzy nie dość że złamali prawo to jeszcze pokazali środkowy
palec wszystkim ludziom którzy spokojnie czekali? Nie dziękuję, dawaj tą pałę mam ochotę
kogoś zlać.


Domyślam się, że Ty nigdy nie złamałeś prawa (a np. na Twoim kompie wszystko masz 100% legalne), a jeśli jednak je złamałeś to z pewnością sumiennie poniosłeś za to konsekwencje, skoro pierwszy ciskasz kamieniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 13:52, Vroo napisał:

Nie było mnie tam, nie widziałem, podobnie jak każdy z tutaj jęczących, ale w mojej wyobraźni
wygląda to na pozytywny wybryk, wywołujący uśmiech na twarzy (podobnie jak swego czasu
krążący po necie filmik, gdzie studenci "eskortowali papieża").

Wątpie czy ludzie którzy stali uczciwie w kolejce byli uśmiechnięci gdy się dowiedzieli że cwaniaki ją ominęły przebierajac się.
Punkt widzenia zależy od siedzenia. Ja tam mogę się przed monitorem nieco uśmiechnąć, bo to nie ja stalem w kolejce niczym matka za komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 13:54, Vroo napisał:

Domyślam się, że Ty nigdy nie złamałeś prawa (a np. na Twoim kompie wszystko masz 100%
legalne), a jeśli jednak je złamałeś to z pewnością sumiennie poniosłeś za to konsekwencje,
skoro pierwszy ciskasz kamieniami?

Cały myk polega na tym że złamali BARDZO poważny zakaz. Zakaz podawania się za policjanta MA dość ważne podstawy. Nie mówię żeby ich zamknąć na te 10 lat w ciężkim więzieniu ale MUSZĄ zostać ukarani. Jeśli by ich nie ukarano ludziom zaczęło by się wydawać "Im wolno to i nam". Jak już mówiłem, jakbyś się czuł gdyby tobie tacy "policjanci" wjechali na chatę? Albo żądali zapłacenia mandatu czy łapówki, takie zachowanie trzeba karać i odstraszać ludzi bo będą z tego potem spore problemy.
Poza tym ci policjanci którzy ich zatrzymali, skąd mogli wiedzieć że goście zrobili coś nieszkodliwego, a nie na przykład zabili czy okradli kogoś? Owszem potem się wszystko wyjaśniło, ale na początku mieli do czynienia z kimś kto dla własnej korzyści podawał się za policjanta i mógł zrobić coś bardzo poważnego z tą udawaną władzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wątpie czy ludzie którzy stali uczciwie w kolejce byli uśmiechnięci gdy się dowiedzieli
> że cwaniaki ją ominęły przebierajac się.
> Punkt widzenia zależy od siedzenia. Ja tam mogę się przed monitorem nieco uśmiechnąć,
> bo to nie ja stalem w kolejce niczym matka za komuny.

Wkurzyłbym się gdyby przepuszczono "prawdziwych" gliniarzy (bo w czym oni lepsi?), albo gdyby wepchnęli się jacyś dresiarze czy inne chamy. Ale na przebierańców można przymknąć oko. Za sam pomysł i wykonanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2013 o 14:03, Vroo napisał:

Wkurzyłbym się gdyby przepuszczono "prawdziwych" gliniarzy (bo w czym oni lepsi?), albo
gdyby wepchnęli się jacyś dresiarze czy inne chamy. Ale na przebierańców można przymknąć
oko. Za sam pomysł i wykonanie :)

Sąd nie przymknie, z powodów które wymienił Hubi. Co najwyżej da jakieś lekkie kary. Generalnie niespecjalnie im się to opłaci. Chyba lepiej było wytrzymać tę 1-2 godziny czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 13:54, Darkstar181 napisał:

o nie jest precedens. Podszywanie się pod służby mundurowe jest karalne i to nie bez powodu

Tia, bo łatwiej przestępstwa dokonać ;p

Dnia 18.09.2013 o 13:54, Darkstar181 napisał:

tutaj to niby był taki żart, ale prawdopodobnie i tak dostaną jakąś grzywne albo prace społeczne.

U nas jest chyba do roku (nie licząc grzywny i ograniczenia wolności) [więc faktycznie bardzo poważne przestepstwo ;p]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2013 o 14:01, Hubi_Koshi napisał:

Cały myk polega na tym że złamali BARDZO poważny zakaz. Zakaz podawania się za policjanta
MA dość ważne podstawy. Nie mówię żeby ich zamknąć na te 10 lat w ciężkim więzieniu ale
MUSZĄ zostać ukarani. Jeśli by ich nie ukarano ludziom zaczęło by się wydawać "Im wolno
to i nam". Jak już mówiłem, jakbyś się czuł gdyby tobie tacy "policjanci" wjechali na
chatę? Albo żądali zapłacenia mandatu czy łapówki, takie zachowanie trzeba karać i odstraszać
ludzi bo będą z tego potem spore problemy.
Poza tym ci policjanci którzy ich zatrzymali, skąd mogli wiedzieć że goście zrobili coś
nieszkodliwego, a nie na przykład zabili czy okradli kogoś? Owszem potem się wszystko
wyjaśniło, ale na początku mieli do czynienia z kimś kto dla własnej korzyści podawał
się za policjanta i mógł zrobić coś bardzo poważnego z tą udawaną władzą.



Ja jednak jestem zdania, że powinno się karać za to co ktoś zrobił, a nie co "mógłby zrobić, gdyby..."
Ja wiem, że jesteśmy w Polsce i tutaj jakiś cwaniaczek prędzej czy później znalazłby sposób, żeby wydymać drugiego, ale patrzmy na ten konkretny przypadek. Większe przestępstwa uchodzą ludziom płazem. Wolałbym, żeby Ci gliniarze, czy sądownictwo (jak również cała reszta, włączając w to nasz kraj) zajęła się poważniejszymi tematami, niż wpychanie się do kolejki w przebraniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 14:01, Hubi_Koshi napisał:

Nie mówię żeby ich zamknąć na te 10 lat w ciężkim więzieniu ale MUSZĄ zostać ukarani.

Kara równie dobrze może być symboliczna.

Dnia 18.09.2013 o 14:01, Hubi_Koshi napisał:

Jeśli by ich nie ukarano ludziom zaczęło by się wydawać "Im wolno to i nam".

Nie wolno, już same komplikacje prawne to pokazują.

Dnia 18.09.2013 o 14:01, Hubi_Koshi napisał:

Jak już mówiłem, jakbyś się czuł gdyby tobie tacy "policjanci" wjechali na chatę?

Wtedy ci "policjanci" odpowiadaliby za wjazd na chatę. Inna sprawa, że też musza mieć papiery itd.

Dnia 18.09.2013 o 14:01, Hubi_Koshi napisał:

Albo żądali zapłacenia mandatu czy łapówki, takie zachowanie trzeba karać i odstraszać
ludzi bo będą z tego potem spore problemy.

To robią i nawet bez przebierania się xD

Dnia 18.09.2013 o 14:01, Hubi_Koshi napisał:

Poza tym ci policjanci którzy ich zatrzymali, skąd mogli wiedzieć że goście zrobili coś
nieszkodliwego, a nie na przykład zabili czy okradli kogoś?

To przecież odpowiadali by za zabójstwo, czy kradzież, a nie kupno gry...

Dnia 18.09.2013 o 14:01, Hubi_Koshi napisał:

wyjaśniło, ale na początku mieli do czynienia z kimś kto dla własnej korzyści podawał
się za policjanta i mógł zrobić coś bardzo poważnego z tą udawaną władzą.

Taki korzyści jak przejście na czerwonym świetle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 14:11, Vroo napisał:

Ja jednak jestem zdania, że powinno się karać za to co ktoś zrobił, a nie co "mógłby
zrobić, gdyby..."

I zrobili, podszywali się za policjantów, a że nie zrobili wtedy nic poważnego to wyrok będzie pewnie niski.

Dnia 18.09.2013 o 14:11, Vroo napisał:

Ja wiem, że jesteśmy w Polsce i tutaj jakiś cwaniaczek prędzej czy później znalazłby
sposób, żeby wydymać drugiego, ale patrzmy na ten konkretny przypadek. Większe przestępstwa
uchodzą ludziom płazem. Wolałbym, żeby Ci gliniarze, czy sądownictwo (jak również cała
reszta, włączając w to nasz kraj) zajęła się poważniejszymi tematami, niż wpychanie się
do kolejki w przebraniu.

Wielkie rzeczy są zbudowane z małych rzeczy. Zaczniesz olewać drobne przestępstwa wynikające z "niskiej szkodliwości społecznej" i ci się to rozpleni jak szarańcza. Nie słyszałeś o okradaniu domków działkowych czy kradnięciu rzeczy z sklepów i super marketów poniżej 200 czy 400 zł bo jest to uznawane za wykroczenie, a nie przestępstwo? Ludzie to robią bo wiedzą że może im to ujść na sucho. Praworządności trzeba uczyć od najniższego szczebla społecznego do najwyższego. Dlaczego? Bo to jest jeden system, musi być w CAŁOŚCI zdrowy, a nie tylko w najwyższych szczeblach.
Możesz parę miliardowych przekrętów ukarać ale przepuścić kilka set tysięcy kilkuset złotowych i wyjdziesz na zero. Prawa trzeba uczyć od najniższego do najwyższego szczebla, tylko wtedy masz zdrowe państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2013 o 14:12, Zgreed66 napisał:

> Jak już mówiłem, jakbyś się czuł gdyby tobie tacy "policjanci" wjechali na chatę?

Dnia 18.09.2013 o 14:12, Zgreed66 napisał:

Wtedy ci "policjanci" odpowiadaliby za wjazd na chatę. Inna sprawa, że też musza mieć
papiery itd.



Dokładnie. Idąc tym tropem trzeba zamknąć do więzienia kogoś kto ściągnął mp3, bo przecież może w przyszłości zrobić coś gorszego (skoro już popełnił PRZESTĘPSTWO), napadnie na bank, może nawet przy tym mordując cywili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 14:12, Zgreed66 napisał:

Kara równie dobrze może być symboliczna.

I niech będzie, ale kara być musi.

Dnia 18.09.2013 o 14:12, Zgreed66 napisał:

Nie wolno, już same komplikacje prawne to pokazują.

Chodzi o ludzką mentalność.

Dnia 18.09.2013 o 14:12, Zgreed66 napisał:

Wtedy ci "policjanci" odpowiadaliby za wjazd na chatę. Inna sprawa, że też musza mieć
papiery itd.

Myślisz że większość ludzi będzie o tym myśleć pod wpływem stresu? A potem ci "policjanci" znikną z twoim sprzętem i próbuj ich szukać, życzę powodzenia.

Dnia 18.09.2013 o 14:12, Zgreed66 napisał:

To robią i nawet bez przebierania się xD

A to już akurat element Polskiego krajobrazu :-/

Dnia 18.09.2013 o 14:12, Zgreed66 napisał:

Taki korzyści jak przejście na czerwonym świetle ;p

Cóż głupi byli to i głupio skończyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2013 o 14:11, Vroo napisał:

Ja jednak jestem zdania, że powinno się karać za to co ktoś zrobił, a nie co "mógłby
zrobić, gdyby..."


Tak swoja droga, nie sadzilem ze bedzie tyle hejtu skierowanego przeciwko tym chlopakom.
Kiedys sie dziwilem ze w polsce mozna dostac mandat za probe, powtarzam - probe spozycia alkoholu w miejscu publicznym, zastanawialem sie co za idiota to wymyslil. Wyobrazilem sobie wtedy grubego straznika miejskiego ktory niczym Tom Cruise w raporcie mniejszosci siedzi przed monitorem i podpatruje meneli ktorzy juz maja otwierac winko w zacisznym lasku kolo miasta, az tu nagle niewiadomo skad wyskakuje patrol dwoch panow i wlepia mandat :)
Troche sie zagolopowalem, tak czy siak chodzi mi o to ze nie spodziewalem sie ze nasze spoleczenstwo jest takie uczciwe. Zaprawde jestem z was dumny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2013 o 14:27, Hubi_Koshi napisał:

Myślisz że większość ludzi będzie o tym myśleć pod wpływem stresu? A potem ci "policjanci"
znikną z twoim sprzętem i próbuj ich szukać, życzę powodzenia.


Kto normalny wpuszcza na chate policjantow, nie sprawdza ich i daje im wyniesc swoj sprzet? :) No ludzie, nie przesadzajcie z tym gdybaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 14:29, TigerXP napisał:

Kto normalny wpuszcza na chate policjantow, nie sprawdza ich i daje im wyniesc swoj sprzet?
:) No ludzie, nie przesadzajcie z tym gdybaniem.

Z czystej ciekawości, wchodzili ci kiedyś policjanci na chatę? W większości przypadków ludzie są raczej zbyt spanikowani żeby myśleć rozsądnie. Poza tym ze znajomością prawa u ludzi jest różnie i wielu pewnie nie wie że policja potrzebuje papierów by zrobić rewizję/konfiskatę. Plus ilu ludzi wie jak taki nakaz wygląda? Mógłbym sobie sam napisać coś oficjalnie brzmiącego, wydrukować i potem pokazywać ludziom twierdząc że to nakaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Troche sie zagolopowalem, tak czy siak chodzi mi o to ze nie spodziewalem sie ze nasze
> spoleczenstwo jest takie uczciwe. Zaprawde jestem z was dumny :)

Wolnego :P To nie ja rwę się do pałowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować