Gram.pl

Magazyn Gramy! debiutuje na rynku

64 postów w tym temacie

> Ogromna cena patrząc na konkurencyjne CDA które daje do swoich czasopism płytki z grami.
cena taka sama jak za PSX Extreme, a tu piszą jeszcze o PC. Kupię z ciekawości co tam napisali Tomek Kreczmar i Joel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma obrazków na pół strony to można liczyć na obszerną treść. Jeśli są, to sądząc po niezbyt imponującej objętości pisma, cena trochę zbyt wysoka. No ale prawa rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO czas magazynów o grach minął. Za szybko pojawiają się nowe informacje w sieci żeby miało sens czytać gazetę co miesiąc. Jedyne co mogło by mnie skłonić do kupna to praktyka jaką stosowało stare ŚGK czyli: wiadomo teksty o grach + dział RPG/stołowo papierowy itp okazyjnie naokoło gier + np. jakiś dział oldschoolowy, historyczno informacyjny o historii gier + jakiś dział multiplayer/MMO gdzie pojawiają się info / porady i artykuły itp.

A z takich rozdziałów jak newsy to myślę można zrezygnować całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 15:46, PEEPer napisał:

Ogromna cena patrząc na konkurencyjne CDA które daje do swoich czasopism płytki z grami.


Wiesz, to nieco inny typ czasopisma, z innym targetem. Jezeli w prasie drukowanej licza sie dla Ciebie jedynie/glownie pelne wersje gier, to po prostu sie do tego targetu nie zaliczasz. Ja osobiscie wole ambitne i ciekawe teksty, niz 2-3 dobre artykuly i mase zapychaczy, za to z pelniakami (najczesciej zreszta albo kiepskimi, albo tak starymi, ze kazdy, kto chcial, to juz ogral).

A co do ceny - 10 zeta to duzo? Paczka fajek kosztuje wiecej (lub kilka galek lodow - wersja dla <18)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 16:16, meryphillia napisał:

I oby nie skończyło się jak z konsolowym Playboxem...


Playbox padł, bo nie miał klimatu i był kierowany do "casuali". "Casuale" natomiast czasopism nie czytają, bo pisma komputerowe są kierowane do tych, co się branżą i grami cokolwiek bardziej interesują. A wszyscy pozostali nie lubią, jak się ich jak idiotę traktuje.

Swoją drogą pismo sprzedawało się ponoć całkiem nieźle, ale zamknięte zostało dlatego, że wyniki Bauera nie satysfakcjonowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zieloni nie są, Sir Haszak od razu przypomniał mi piwem i mieczem z Top Secret.
Pytanie czy to właściwe stulecie na wydawanie kolejnego czasopisma - życzę im jak najlepiej ale szanse na przetrwanie nawet roku marne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Newsy przepaść nie powinny - tygodniki wygrywają, bo stanowią selekcję najważniejszych wydarzeń, a nie zawalają codziennie toną bzdur. Selekcja jest potrzebna i pisma spełniają taką rolę.

Druga sprawa jest taka, że pod względem ekskluzywności materiałów serwisy nie są w stanie pism dogonić - a usłyszałem to od człowieka związanego z branżą pism. Jest coś na rzeczy, zwłaszcza, że prasę kontrolować jest łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdą oddaną niszę, a nie będą bawić się w "trafianie do jak największego grona graczy" to myślę, że jest szansa na dobrą sprzedaż. Ale to zobaczymy za kilka miesięcy.

PSX Extreme jakoś tam sobie egzystuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 16:27, Demagol napisał:

> I oby nie skończyło się jak z konsolowym Playboxem...

Playbox padł, bo nie miał klimatu i był kierowany do "casuali". "Casuale"


Wiesz, akurat " Playbox " bardziej przypadł mi do gustu niż inne konsolowe pisma / Neo + czy PSX Extreme / i szkoda, ze pismo upadło
a co do " Gramy! " to zobaczę, co oferuje to pismo - płyta z pełniakami nigdy nie była dla mnie głównym kryterium przemawiającym za zakupem pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większa część nazwisk znana, aczkolwiek nie wszystkie budzą pozytywne skojarzenia. Nie sądzę jednak żeby na rynku obecnie było miejsce na nowe pismo o grach. Złote czasy dla prasy minęły. Mieliśmy już zresztą w przeszłości na rynku podobne inicjatywy, w których do danego pisma zaprzęgnięto weteranów pisarstwa o grach, licząc na określony target, ale nie wytrzymywały one długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mi się marzy taki krajowy Edge. ;]
>
> Pierwszy numer kupię, jak będzie ciekawy to kupię następne.
> I oby nie skończyło się jak z konsolowym Playboxem...

Też bym chciał coś pokroju Edge. Niby jest wiele bardziej znanych i renomowanych gazet ale właśnie Edga uważam za nr. 1 jeśli chodzi o gry.

Co do pisma wydaje się z news-a że skierowany będzie do trochę starszych odbiorców (albo to tylko moje płonne nadzieje) więc na pewno spróbuje pierwszy numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli Lucasa już na gramie nie zobaczymy, czy raz tu raz tam? Inna sprawa, że jeśli mastermind jest -z całym szacunkiem- takim naczelnym jak był recenzentem na gramie, to daję tej inicjatywie dwa numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ogromna cena patrząc na konkurencyjne CDA które daje do swoich czasopism płytki
> z grami.
>
> Wiesz, to nieco inny typ czasopisma, z innym targetem. Jezeli w prasie drukowanej licza
> sie dla Ciebie jedynie/glownie pelne wersje gier, to po prostu sie do tego targetu nie
> zaliczasz. Ja osobiscie wole ambitne i ciekawe teksty, niz 2-3 dobre artykuly i mase
> zapychaczy, za to z pelniakami (najczesciej zreszta albo kiepskimi, albo tak starymi,
> ze kazdy, kto chcial, to juz ogral).
>
> A co do ceny - 10 zeta to duzo? Paczka fajek kosztuje wiecej (lub kilka galek lodow -
> wersja dla <18)

Widać, że dawno nie zaglądałeś do pełniaków w CDA, bo ani nie są stare ani kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach