Gram.pl

Magazyn Gramy! debiutuje na rynku

64 postów w tym temacie

Kurczę, z całego serca życzę sukcesu! W pierwszy numer zaopatrzę się na bank... stęskniłem się trochę za czasami, gdy sensowne artykuły o grach czytało się wąchając trzymany w rękach papier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 16:47, TobiAlex napisał:

Widać, że dawno nie zaglądałeś do pełniaków w CDA, bo ani nie są stare ani kiepskie.


Zagladam, a nawet czasem kupie. I podtrzymuje swoje slowa - od ladnych paru lat sa to albo starocie, albo budzetowki, albo gry, ktore z takich czy innych powodow sie nie sprzedaly. Owszem, zdarzaja sie perelki (np. genialne Book of Unwritten Tales), ale to juz obecnie wyjatki od reguly. Zreszta, uwazam kupowanie czasopism dla pelniakow za, wybacz szczerosc, wybitnie slabe. Tym bardziej teraz, gdy na kazdym kroku czaja sie promocje z grami za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy kupuje pismo z jakich powodów tam chce. Ktoś nie chce czytać, to przynajmniej będzie miał gierkę do pogrania. Chociaż muszę przyznać, że od dawna nie ma tam nic, co trafiłoby w moje gusta, a sam od dawna szukam ciekawych wyprzedaży, promocji i re-edycji, więc pismo mi już niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 16:29, gmx napisał:

Zieloni nie są, Sir Haszak od razu przypomniał mi piwem i mieczem z Top Secret.


Czyli nie tylko ja to pamiętam? Niech wezmą jeszcze Kopalnego do zespołu i biorę prenumeratę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuriozalna sytuacja, w której portal o grach zaczyna wydawać własne pismo, podczas gdy wiele pism rezygnuje z papierowej wersji i przeistacza się w portale internetowe. Nie wróżę temu wielkiego sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 17:14, Mercuror napisał:

Kuriozalna sytuacja, w której portal o grach zaczyna wydawać własne pismo, podczas gdy
wiele pism rezygnuje z papierowej wersji i przeistacza się w portale internetowe. Nie
wróżę temu wielkiego sukcesu.


Wait wut, to to pismo będzie sprzężone z gram.pl? Nie widzę o tym żadnej informacji..
Fakt, że niektóre nazwiska są związane z gram.pl, ale poza tym- chyba nic nie łączy GRAMY! i gram.pl.

Zresztą, ja bym od razu szans pisma nie przekreślał. Nazwiska są znane, i nie wydaje mi się, aby ktokolwiek traktował to jako zabawę w pismo, które i tak upadnie po miesiącu czy dwóch. Powiem więcej- sądzę, że istnieje pewna nisza wśród hardkorowych graczy, którzy są znużeni CD-Action (nie dość, że drogiego- w końcu taki papier musi kosztować, co z tego, że potem i tak idzie to na makulaturę- to jeszcze przez tyle lat pismo zwyczajnie się przejadło, a jego jakość sprawiła, że lepiej te kilkanaście złociszy zachować w kieszeni), i szukają czegoś innego. Najchętniej bardziej profesjonalnego.
Nie oznacza to oczywiście, że artykuły skierowane do casuali nie są mile widziane- wręcz przeciwnie, ale bolączką jest dostosowywanie wszystkich artykułów do graczy niedzielnych- mam nadzieję, że tego tu nie będzie.

Czy można się gdzieś dowiedziec, ile będzie stron, jaki jest planowany nakład itp? To będzie miesięcznik, tak? Tak przynajmniej sugeruje wyrażenie "październikowy numer"... Gugle niestety nie wyrzucyły mi niczego przydatnego..
Pierwszy numer kupię na pewno, a jak będzie dalej- zobaczymy :)

P.S: Nie obraziłbym się też za możliwość wykupienia prenumeraty razem z wersją cyfrową- fajnie jest prenumerować fizyczną gazetę, ale dużo fajniej jest, kiedy poza wersją papierową dostaje się też e-gazetkę, żeby mieć magazyn zawsze w telefonie czy tablecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 17:28, Ceicob napisał:

A będzie wydanie na tablety?


Cóż, polecam zajrzeć tu:

https://www.facebook.com/gramymagazyn

sam się nad tym zastanawiałem (co widać trochę wyżej), ale fejsbuk rozwiał moje wątpliwości- wersja cyfrowa będzie.

I do tych, którzy zastanawiali się, czy będą newsy: "kompletnie olewamy newsy, bo w magazynie to nie ma sensu".
A impreza premierowa odbędzie się 20 września w warszawskim lokalu dla graczy Level Up!- szkoda, że akurat wtedy, bo pewnie nie będzie mi dane się tam wybrać...

EDIT: o, jest i strona, nisko w googlach ale facebook wie wszystko: http://www.egramy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym po prostu chciał, żeby skończyła się dominacja naprawdę dennego CDA. kiedy ten moloch upadnie (ew. ogarnie się, redakcji zacznie zależeć i może poziomem tekstu wrócą do tego sprzed dziesięciu lat) będę naprawdę zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 18:38, Robertcik1 napisał:

ja bym po prostu chciał, żeby skończyła się dominacja naprawdę dennego CDA. kiedy ten
moloch upadnie (ew. ogarnie się, redakcji zacznie zależeć i może poziomem tekstu wrócą
do tego sprzed dziesięciu lat) będę naprawdę zadowolony.


Również żałuję, że CDA tak spadło z poziomu. I nie chodzi tu nawet o to, że się "zrobiłą komercha" (każdy w końcu musi zarabiać, wiadomo), ale o to, że czasopismo straciło duszę. Mam nawet momentami wrażenie, że teksty są totalnie generyczne, bez tego specyficznego sznytu, jak kiedyś.

Z kolei odnośnie innych czasopism, to ja najbardziej tęsknię za Secret Service. Fakt, jak teraz czytam stare numery, to widać, że nieraz redaktorzy byli jeszcze niewprawionymi młokosami, ale klimatem SS zabijało wszystko. Jeszcze lubiłem Reset, ale to na drugim miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 18:38, Robertcik1 napisał:

ja bym po prostu chciał, żeby skończyła się dominacja naprawdę dennego CDA. kiedy ten
moloch upadnie (ew. ogarnie się, redakcji zacznie zależeć i może poziomem tekstu wrócą
do tego sprzed dziesięciu lat) będę naprawdę zadowolony.


Ja natomiast mam nadzieję, że CDA nie upadnie, gdyż jest to jedyne pismo, które kupuję co miesiąc
nie ma już większości pism o grach, nie ma Filmu i Cinemy, coś w końcu musi zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wróżę im zbytniego powodzenia. Jeżeli chcą jechać na "zwykłej" publicystyce, to paliwo skończy im się po kilku numerach. Po raz dwudziesty zaczną wałkować te same tematy, które wałkowane były już w każdym piśmie i na każdym portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam nic przeciwko komersze (? xD), chodzi po prostu o to, że w starych CDA nie dość, że czytając recenzję, czułem klimat gry, wiedziałem, o co w niej chodzi, to jeszcze śmiałem się bardzo często bez kontroli. nawet teraz jak przeglądam stare numery, czuję to samo. i wiem, że to nie jest tylko sentyment.

poza tym nic mnie tak nie zirytowało, jak ich sześciostronicowe recenzje, w których dwie pierwsze zajmowała twarz głównego bohatera, a pozostałe cztery milion screenów z nieśmiesznymi komentarzami. tekst dałoby się na stronie zmieścić bez większego problemu. już nawet nie wiem czy nadal to robią, numery przeglądam tylko jak jakiś u znajomych znajdę. ostatnio rozważałem kupno, ale tylko dla pełniaków, i aż mi się smutno zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach